Хочеться виглядати добре, не проводячи багато часу біля дзеркала. Набридло наносити make up щоранку. Ці проблеми знайомі будь-якій жінці. Сучасна косметологія пропонує вихід – татуаж брів.
Що таке татуаж брів?
Як відомо, наша шкіра складається з декількох шарів: глибшого – дерми і поверхневого – епідермісу. Під час перманентного макіяжу (або татуажу) за допомогою спеціальних голок у верхні шари шкіри вноситься спеціальний пігмент. В результаті ви отримуєте яскравий і чіткий малюнок брів.
Татуаж брів: барвники
Щоб запобігти виникненню алергічних реакцій при перманентному макіяжі використовуються виключно натуральні барвники. У них входять дві основні групи компонентів: органічні і мінеральні пігменти. Фарби мають широкий спектр натуральних відтінків, тому ваші брови будуть ідеально поєднуватися за кольором з волоссям і виглядати природно. За допомогою спеціального міксера майстер зможе змішати для вас абсолютно унікальний колір.
Татуаж брів: інструменти
Головна вимога, пропонована до інструментів – стерильність і можливість виключно одноразового використання.
Голки повинні бути професійними. Їх виготовляють з сплаву сталі, нікелю і платини. Завдяки особливому заточенню «під кулю» інструмент дозволяє мінімально травмувати шкіру, а барвник ввести рівномірно і глибоко.
Часто використовуються спеціальні машинки, щоб зробити татуаж брів. Довжина голки становить 2.9 мм. А частота проколів – від 45 до 200 на хвилину. Завдяки такому інструменту можна створювати максимально тонкі і чіткі лінії.
Татуаж брів: протипоказання
Як у будь-якої медичної процедури, у татуажу є протипоказання. Татуаж брів не можна виконувати якщо:
ви вагітні або годуєте грудьми;
маєте серйозні захворювання: СНІД, гепатит, цукровий діабет, загострення герпесу.
ви схильні до появи алергічних реакцій:
приймаєте кроворозріднюючі препарати.
Татуаж брів: процедура
Якщо ви зважилися на татуаж брів, то виберіть хорошу клініку, дізнайтеся, яка освіта і досвід є у майстра, подивіться фотографії його робіт і почитайте відгуки. Перед процедурою не полінуйтеся упевнитися в тому, що використовуються одноразові рукавички та інструмент. Сама процедура буде складатися з наступних етапів:
Татуаж брів: очищення обличчя за допомогою антисептичних засобів;
Створення ескізу. Майстер малює ваші майбутні брови, намічає їх ширину, форму, вигин. Нерідко використовуються спеціальні пластикові трафарети. Ви повинні чітко висловити свої побажання і не соромитися говорити, що вас щось не влаштовує. На даному етапі ви ще можете змінити результат.
Татуаж брів: підбір кольору.
Золоте правило вибору кольору брів: у блондинок – трохи темніше коренів, у брюнеток і русявих – трохи світліше. Фарба виглядає на пів-тону темніше бажаного кольору, з часом вона посвітлішає.
Татуаж брів: вибір техніки нанесення. Створення контура.
Якщо ви хочете анестезію, то вона виконується вже після створення обведення щоб уникнути набряків. Найчастіше застосовується крем «EMLA» або льодокаіновий спрей.
Татуаж брів: виконання татуажу та дезінфекція ділянки шкіри.
Після першого етапу перманентного макіяжу утворюється скориночка. Через кілька днів вона зійде і можна буде виконати корекцію.
Татуаж брів: техніки
Для досягнення найкращого результату, вибирається одна з популярних технік.
Татуаж брів: шотування (розтушовка).
Підходить для тих жінок, які хочуть «зафарбувати» простір між волосками. Візуально бровки виглядають дуже натуральними, ніби злегка підведеним олівцем.
Технологія: у центр брови наноситься темна фарба, до контуру вона «розтягується» в більш світлий відтінок.
Процес виконання розтушовування можна побачити на цьому відео
Татуаж брів: волосяна техніка.
Назва говорить сама за себе. Брови виглядають яскравими, чіткими, волоски ідеально промальовані.
За європейською технологією послідовно профарбовуються волоски, що ростуть один за одним. Штрихи повинні бути акуратними і тонкими, біля основи брови «волосок» йде під невеликим кутом вгору, а біля верхньої межі злегка закруглюється. Малюнок ідеально повторить натуральний ріст брови.
Якщо ви хочете отримати густі брови, де волоски ніби переплітаються один з одним, то варто вибирати східну технологію. Штрихи робляться в різних напрямках і під різними кутами.
Татуаж брів: трайбл
Трайбл – цей метод татуажу брів вважається застарілим, проте він нерідко використовується. Спочатку створюється контур брови, потім внутрішній простір зафарбовується. Як правило, трайбл застосовується для того, щоб приховати дефекти шкіри.
Догляд за бровами після перманентного макіяжу
Відразу після виконання татуажу шкіра навколо брів почервоніє, можливе виділення сукровиці і поява невеликих набряків.
Подібні реакції проходять досить швидко (до 10 днів), якщо дотримуватися простих правил.
Не здирати скоринки.
Не терти шкіру рушником і не використовувати скраби.
Не відвідувати сауну, басейн, кабінет косметолога.
Не вискубувати і не збривати брови.
Не робити татуаж брів.
Не засмагати на сонці.
Наносити спеціальні ранозагоювальні препарати, наприклад, «Бепантен» або «Рятувальник».
Залежно від індивідуальних особливостей татуаж брів може триматися від декількох місяців до 5 років. Рослинні компоненти вимиваються за рахунок природного кровотоку, а мінеральні руйнуються під впливом ультрафіолету. Якщо ви хочете подовше зберегти результат, то постарайтеся:
не зловживати процедурами, стимулюючими кровотік (масаж, баня, пілінги);
не надто активно загоряти;
не застосовувати креми з активними фруктовими кислотами, так як вони сприяють вицвітанню фарби.
Після того як моя подруга зробила собі татуаж брів, я відмовилась від цієї ідеї. Її результат мені не сподобався, брови виглядають не природньо.