Home / Дозвілля / Свято Трійці в 2019 році – історія та цікаві традиції свята

Свято Трійці в 2019 році – історія та цікаві традиції свята

Одним з найголовніших і важливих християнських свят є Трійця. Це свято не має чітко визначеної дати, оскільки прив’язане до числа Великодня. У Православ’ї його відзначають на 50 день після Світлого Христового Воскресіння, а на Заході на – 57 день. Коли випаде свято Трійці в 2019 році можна дізнатися в церкві.

Свято Трійці в 2019 році, коли буде, традиції свята, правила підготовки до нього

Свято Трійці в 2019 році – історія та цікаві традиції свята

Оскільки православні християни відзначали Великдень 28 квітня 2019 року, то святкування Трійці припадає на 16 червня. Головною традицією цього дня, є роздача милостині всім нужденним. Цей обряд допоможе захистити людину і його рідних від неприємностей і бід.

У цей день не рекомендується займатися рукоділлям, фізичною працею, працювати на городі. Заздалегідь потрібно виконати генеральне прибирання в будинку, позбутися від непотрібного мотлоху. Всередині житлових приміщень необхідно все прикрасити живими квітами та іншими рослинами, які є символом успіху і достатку.

За день до Трійці, в суботу, варто поставити свічки за упокій усіх померлих. Господині готують святкові ласощі та частування, печуть пироги, іноді фарбують яйця в зелений колір.

Напередодні Трійці прийнято відвідувати кладовища і доглядати за могилами предків. Можна залишати солодощі і подумки звертатися до предкам за допомогою. Що стосується їжі з кладовища – вона призначається мандрівникам і вбогим.

Якщо ви впевнені у своїй силі, займаєтеся добрими справами і дійсно хто потребує – цукерки з могил принесуть удачу. У всіх інших випадках брати щось  з кладовища не можна. Ні в якому разі не можна брати щось з могили поганої людини.

З предками було рекомендовано радитися і з приводу вибору супутника життя, представляти обранця або обраницю прабабусями і прадідам.

На Трійцю 2019 року – зелений колір, гілки берези, свіжа трава, яку потрібно розкидати по будинку, а потім вимітати. Вважається, що такий обряд допомагає в оновленні та освіження духу будинку. Трійця відзначається на 50 день після Великодня, звідси назва свята – П’ятидесятниця або День Духів.

Дата Дня  Духу в 2019 році випадає на 17 липня. Відповідно до церковного переказу, саме в цей день на учнів і апостолів сталося сходження Святого Духа, і вони стали говорити на різних мовах без попереднього вивчення або отримали інші дари, корисні для подальшого поширення нової віри. Унаслідок дарів Святого Духа і варіацій на цю тему, різних містичних прикмет, пов’язаних з Трійцею, досить багато.

Наприклад, вважається, що в цей день є шанс зцілення душевнохворих при читанні спеціального канону. Для молодих людей Духів день вважається найкращим для вибору пари. Що цікаво, в цей день саме дівчина вибирає хлопця.

Оскільки в багатьох місцях язичницькі звичаї і традиції тісно переплелися з християнськими, на Трійцю будь-яка зрада вважається недійсною, можна спробувати щастя з кимось іншим і, якщо сподобається, утворити нову пару або розлучитися.

Перед святом Трійці в обов’язковому порядку необхідно провести в своїх оселях і дворі прибирання. Також, наводять лад на городі, завчасно до свята. Оскільки свято Трійці в 2019 році  – літній символ, то головною прикрасою вважаються вінки з польових квітів і гілок дерев. Для цього можна використовувати: липу, березу, клен, полин та інші рослини.

Ворота свого будинку необхідно прикрасити довгим пучком зелені, оберемками гілок і квітів.

Свято Трійці в 2019 році, прикмети і звичаї

У Православ’ї прийнято нести до церкви зелені гілки і букети квітів на свято Трійці. Після того, як ці трави побувають в церкві їх несуть додому і кладуть за образами, як обереги від злих сил. Крім цього, ними можна прикрашати своє житло.

Чим більше зелені в будинку, тим щасливіше буде в ньому жити.

За старих часів, на Трійцю було прийнято влаштовувати масові гуляння, розваги, пісні і танці. У цей день розпалювали багаття, проводили різноманітні обряди, ритуали, ворожіння. Найпопулярнішим в цей день обрядом було визначення собі пари. Для цього, молоді люди плели вінки з лугових квітів і надягали на голову своєму обранцеві (обраниці). Це вважалося свого роду заручинами.

Якщо на Трійцю пропаритися в лазні і скупатися в річці – підуть усі хвороби. За деякими традиціям купатися забороняється. Це відноситься до регіонів, в яких християнська мораль витіснила язичницькі звичаї. Дітей на річку не пускали в будь-якому випадку – і при забороні, і при вирішенні купатися.

Купатися бажано вдень  і в компанії, оскільки вважається, що на День Духів або навіть весь тиждень, русалкам дозволено виходити з води і заманювати подорожніх, ловити тих, що купаються одиноких людей. Компанія має шанси відбитися від нападу русалки.

На всяк випадок, не приймайте запрошень приєднатися від симпатичних дівчат, які до того ж люблять плескатися голяка і кидають самі багатообіцяючий погляди. Дівчатам дозволено розігрувати хлопців і прикидатися русалками, заманюючи симпатичних юнаків і обманювати їх. А ось побачити русалку, зустрівши в звичайному житті, вважається поганим тоном. З ситуації можна вийти, заславши сватів.

Згідно з традицією, на Трійцю плетуть вінки. Їх потрібно відпустити по воді. У давнину це вважалося приємною жертвою одному з жіночих божеств, що дає благословення, що дарує щасливу сім’ю і благополучні пологи. Багато лікарських трав збирають ранньою весною, коли концентрація корисних речовин максимальна. Саме з цих лікарських трав і було прийнято плести вінок, відпускаючи по воді.

Крім цього, за допомогою вінків молоді дівчата дізнавалися про своє найближче майбутнє. Незаміжні дівчата беруть вінок і відправляються на узбережжі, щоб запустити його. Робити це необхідно пізно ввечері.

Згідно тлумаченням, якщо вінок губився із виду, то незабаром дівчина отримає пропозицію руки і серця. Якщо ж вінок повільно пливе по воді, то ніяких важливих змін в житті дівчини не буде. Якщо ж він потонув, то це віщує нещастя. Люди вірять, що потонувші вінки потрапляють в руки русалкам (дівчата, які занапастили своє життя). За допомогою вінка, вони мають можливість відчути себе трохи живими.

Якщо вінок прибивається до берега – в цьому році не варто чекати змін в сімейному житті, вагітності для жінок.

Цей знак показує, що потрібно зайнятися поточними справами, оновленням будинку, посуду, іншого начиння. Не рекомендується ходити в далекий похід. Були і певні хитрощі, дорослі люди, які не бажають зміни статусу або походів, пускали вінки таким чином, щоб їх відразу прибивало до берега або просто залишали вінок або пучок трав на березі.

На Трійцю традиційно проводяться ворожіння по воді – на майбутнє, ллють віск. Вважається, що можна побачити майбутнє в дзеркалі зі свічкою.

Якщо на Трійцю йде дощ, то влітку неодмінно буде тепла погода. Також дощ свідчить про те, що в році буде багатий урожай грибів. З давніх-давен вважається, що дощова погода в це свято обіцяє радість і щастя для всіх людей.. Спека ж, навпаки, вважається поганим знаком. Вона говорить про те, що рік буде неврожайним.

Якщо погода суха – просили дощ. Для цього розбризкувалася вода на берегах річок, з колодязів. Священики освячували криниці та водойми і розбризкували святу воду.

Чим ситніше і веселіше люди зустрічають Трійцю – тим кращим повинен бути урожай. Перевага віддається рибним стравам.

Якщо вранці в свято Трійці випало багато роси – це хороший знак. Необхідно пройтися рушником по траві, а потім вичавити його в будинку в посудину. Отриманою рідиною треба вмитися, щоб притягнути везіння.

Не можна було, щоб хлопці бачили, як дівчата плетуть вінки.

Якщо обранець вже є, можна подарувати вінок йому. Робити це необхідно далеко від сторонніх очей. Такий подарунок допоможе зберегти любов і щастя в парі.

У свято  не можна працювати. Необхідно на день забути про будь-яку фізичн працю, крім приготування їжі. Також не можна купатися у водоймах, так як в Трійцю починається розгул русалок, які можуть потягти людину в своє підводне царство.

Багато хто навіть утримуються від купання в будинку.

Не можна ходити в ліс, оскільки не тільки русалки починають активне життя. Лісовики та інші створіння також чекають, коли до них забреде випадковий перехожий.

Не варто укладати шлюб або вінчатися в цей день – вважається поганою прикметою. А свататися і робити пропозицію не забороняється.

Свято Трійці в 2019 році. Ритуали, обряди

На Трійцю необхідно обов’язково влаштувати святковий обід, на який запрошуються лише ті, кого господарі будинку дійсно раді бачити. Стіл слід застелити зеленою скатертиною, а серед частувань повинно бути присутньо багато випічки.

Застілля може бути багатим і різноманітним – дозволено все, так як день не пісний

Дівчатам в це свято рекомендується прикрасити берізку, щоб принадити любов. Також можна відламати від цього дерева кілька гілочок і заховати їх під подушку. Людина, яку дівчина побачить уві сні, стане її чоловіком.

Також з цим днем пов’язано чимало змов. Удачу і успіх заговорювали на зорі в ранок Трійці. Стоячи на вулиці, примовляли: «Встану я, помолившись, вийду, перехрестившись, зійду на гору високу, подивлюся навколо на всі 4 сторони.

Як на східній стороні на лузі зеленому пасеться кінь вороний, норовом дикий та буйний. Ніхто його не сідлав, ніхто на ньому не їхав, вузду-поводів той кінь не знав. Я того коня приборкаю, і буде він піді мною ходити слухняно, возити, куди я хочу. Воля моя міцна, слово моє вірне. Амінь».

За допомогою змов не тільки привертали удачу, але і позбувалися від бід. Також заговорювали гроші, робили любовні привороти, проводили ритуали, які позбавляють дружин від сварок з чоловіками.

З Трійцею пов’язано чимало прикмет і ритуалів. Вважається, що для щасливого життя слід дотримуватися правил, що здавна склалися в народі.

Свято Трійці в 2019 році – привітання

Свята Трійці прирівнюється до божественного свята Пасхи. Відзначається вона на 50-й день по завершенню головного Великого посту, який закінчується Великоднем. Тому серед мирян нерідко ходить найменування свята в іншій інтерпретації – П’ятидесятниця. Відзначається воно три дні, і всі три дні можна вітати своїх друзів і близьких з цим святом. Церква заохочує таку традицію, так як це самий час задуматися про своє духовне життя в земному світі. Офіційні привітання

Офіційні привітання в день Святої Трійці вимовляються серед зібраної групи християн. У цей день багато традицій і обрядів, які дотримуються в містах та селах. На вулицях чистяться колодязі, зеленими гілками і квітами прикрашаються паркани, альтанки, і по закінченню таких робіт нерідко всією вулицею варять польову кашу. Під божественний обід і закінчення робіт говорять тости і привітання.

***

Дорогі християни, гості нашого спільного свята, дозвольте привітати вас з цим літнім днем, в який прийнято ось уже багато років згадувати Ісуса. У цей день прийнято просити Всевишнього про гарний урожай, щоб він простив наші гріхи і послав добро в будинок. Терпіння в душі, благословення на задумані плани. Трійця, це саме той день, коли Господу дякують за те, що він посилає нам. Сказавши в небо «Дякую», ми отримаємо в кілька разів більше. Будьте щасливі і збережені Всевишнім, зі святом!

***

Зі святом, дорогі гості нашого заходу, присвяченого Святій Трійці! Дозвольте привітати вас з цим сонячним літнім днем. Нехай ваша душа, буде такою ж теплою, як сьогоднішня погода, сім’я міцною, а серце наповнене любов’ю. Я знаю, що серед нас є ті, хто не знайшов свою другу половину.

Свято Трійці в 2019 році – свято сімейне, і в цей день прийнято просити Господа Бога, щоб він послав судженого або суджену. Згадайте в цей день своє найзаповітніше бажання. Нехай ваш будинок завжди буде сповнений багатств, стіл буде повним, душа доброю, а люди, які приходять в його стіни, будуть привітними і відкритими. Саме в свято Трійці ми усвідомлюємо своє духовне життя, живіть по совісті і не обманюйте один одного! Миру вам і господнього благословення на праведні справи! Зі святом!

***

Дорогі християни, вітаю вас з божественним святом Трійці! Нехай Господь Бог завжди присутній у вашому житті, саме віра в нього дозволять здійснювати справи, вершити свою долю, вибирати правильний шлях. Нехай у вашому житті будуть тільки милостиві дні, наповнені щастям і добром. Миру, любові і тепла в ваш дім! Шлях зла обходить вас стороною, з Господом в душі будь-які труднощі здадуться дрібницями, вірте в світлі почуття, благі наміри, бажайте тільки доброго і це обов’язково здійсниться! Щастя і тепла у ваші сім’ї.

***

Хочу побажати вам у свято Святої Трійці тільки всього найкращого: міцного здоров’я, людської добродушності, міцної сім’ї та виконання задуманих бажань. Будьте здорові кожен день, бадьорі і веселі, щасливі і кохані! Нехай тільки удача посміхається на життєвому шляху, а небо буде безхмарним і ясним!


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.