Home / Діти / Сценарій на День святого Миколая 2019 року. Підбірка

Сценарій на День святого Миколая 2019 року. Підбірка

Кожне  новорічне або передноворічне свято несе в собі безліч щасливих моментів, які без кінця продовжують радувати і приносити безліч задоволення. Саме такі дні так пам’ятно залишаються в наших серцях і тримаються там так довго. Про цікавий сценарій на День святого Миколая 2019 піде мова далі.

Сценарій на День святого Миколая 2019

Сценарій на День святого Миколая 2019 року. Підбірка.

Чим більше ми очікуємо свята, тим швидше і краще воно  до нас прийде. Ось чому потрібно намагатися з усіх сил робити все для того, щоб подолати всі перешкоди і постаратися досягти того, чого нам насправді так хочеться отримати від цього життя і саме від цього свята.

Кількість гостей: 10 і більше

Вік: 6 – 12 років

Тривалість свята: 2,5 – 3 години

Місце проведення: вуличний вільний майданчик

Кольори свята: білий, червоний, синій, зелений

Частування: різні солодощі, холодні закуски, смачні різноманітні напої

Декор, реквізит: прикрашена ялинка, гелеві кульки, декоративні прикраси, ялинкові прикраси,

гірлянди, картонні новорічні статуетки

Дрес-код: святковий одяг, який учасники самостійно для себе виберуть

Тематичні розваги: проведення невеликої сценки-концерту, змагання та конкурси, а також опитування

Підготовка до свята «В гостях у свята або зимове диво»

Як і завжди для приготування даного тематичного свята буде потрібний якийсь час. Адже все насправді повинно вийти найкращим чином. Саме від того, як кожен буде намагатися і прилаштовувати зусилля, все вийде в загальному відмінно.

Сценарій на День святого Миколая 2019 передбачає, що для того, щоб приготувати майданчик для свята, потрібно повністю відчистити його від снігу і постаратися зробити рівним. Після потрібно розвісити всі ялинкові прикраси та гірлянди по території майданчика, а також прикрасити ялинку.

Для того, щоб зробити все вчасно і найкращим чином, кожен бажаючий зможе допомогти підготувати свято і допомогти зробити його найкращим. Що ж, якщо є такий шанс, постаратися зробити все для того, щоб зробити все найкращим чином і допомогти зробити свято найкращим. Так що краще за все постаратися докласти всіх зусиль і показати ті можливості, на які ти насправді здатний.

Емоція свята: радість, щастя, очікування новорічного дива

Короткий опис ідей свята «В гостях у свята або зимове диво»

Жодне свято ніколи не повинен проходити як-то не так. Завжди потрібно прагнути до того, щоб зробити його по-справжньому хорошим і пам’ятним. Ось чому головною ідеєю даного свята є бажання показати кожному те, що незважаючи на різні перепони і труднощі, потрібно все одно прагнути до того, щоб досягати чогось.

Потрібно знаходити час насолодитися чудовим святом і зробити його по-справжньому прекрасним. Також важливо, щоб кожен зрозумів то, для чого він живе в цьому світі, якщо зовсім не може розрізняти прекрасні сторони всього.

Чи не краще спробувати все зробити так, щоб потім не залишалось ніяких прикростей і жалю? Адже тільки тоді вийде чогось досягти і щось все-таки зрозуміти.

Головні дійові особи свята:

Учасники – будуть створювати прекрасну атмосферу, якщо при цьому будуть намагатися

залишатися дружніми і злагодженими.

Журі – спостерігаючи за всім, що відбувається, будуть намагатися дати об’єктивну оцінку того, що

відбувається і нагороджувати переможців дітей.

Організатор – він і його помічники постараються зробити все для того, щоб зробити свято найкращим. Саме від них залежить те, як почуття свята вийде передати.

Сюжет свята «В гостях у свята або зимове диво»

Більшість святкових історій починаються з дивного дива, яке нас радує і дивує одночасно. Сценарій на День святого Миколая 2019 рекомендує, що насправді в даному випадку немає нічого дивного.

Святий Миколай та людина, яка під свято приходить до кожної дитини і в залежності від того, як той поводився, залишає йому відповідний подарунок. Хорошим діткам він залишає солодощі та невеликі сюрпризи.

Поганим же дітям Святий Миколай залишає лозину для того, щоб до наступного разу вони змогли виправитися і змінитися. І тільки в такому випадку вони зможуть отримати все те, щоб бути щасливими. Ось чому, як тільки свято підходить все ближче, кожен намагається зробити все для того, щоб отримати довгоочікуваний подарунок.

Хід свята

Як і більшість інших свят, дане торжество почнеться з того, що всім учасникам діткам покаже цікавий концерт, з якого вони зможуть дізнатися багато чого нового. Після того, як все це підійде до кінця, всі зможуть перейти до цікавих конкурсів та змагань, які зможуть показати найудачливішого і спритного гравця.

Конкурси будуть не тільки пізнавальними і цікавими, а й зможуть подарувати кожному учаснику незабутні емоції. Також після того, як кожен покаже свої вміння та здібності, всі зможуть переміститися за святковий стіл.

На ньому надані найрізноманітніші  і кращі страви, які тільки могли бути. Після, як всі насолодяться прекрасною їжею, всі зможуть отримати подарунки, які будуть їх радувати і приносити море позитивних і радісних емоцій.

Розподіл ролей: всі головні ролі будуть віддані тим, хто буде показувати сценку перед початком концерту.

Костюми та грим: кожна людина самостійно обере для себе той костюм, який йому найбільше припаде до душі. На обличчя учасників нанесуть різні новорічні малюнки, які будуть приваблювати своєю мальовничістю і незвичністю.

Основна частина гри пройде за конкурсами та змаганнями, що дозволить вибрати найкращого переможця з усіх.

Конкурси до свята «В гостях у свята або зимове диво»

1. «Зліпи Сніговика»

Сценарій на День святого Миколая 2019 рекомендує, що даний конкурс буде створюватися з метою дати можливість кожному учаснику показати свої здібності, розслабитися і просто отримати задоволення. Всі учасники розділяться на пари.

Дітки повинні будуть разом зліпити сніговика таким, яким вони його бачать. Чим оригінальнішим і цікавішим буде сніговик, тим більше шансів у кожного учасника буде стати переможцем. Ліпити сніговиків будуть деякий час, за який потрібно прикласти максимум зусиль. Журі оберуть кращого переможця, який і отримає святковий подарунок.

2. «Битва сніжками»

Що може бути краще, ніж пограти взимку в сніжки. Адже саме ця гра може допомогти розслабитися і отримати всі ті емоції, які можуть знадобитися і допомогти подолати всі. Всіх учасників поділять на дві групи. Діти перемістяться за зроблені штучні перепони.

Між кожним захисним муром буде розміщуватися синій прапор, яким потрібно заволодіти. Для цього один з учасників кожної команди повинен буде переміститися ближче до прапора, щоб його забрати. В цей час противники сміливця будуть відкидатися сніжками, а його союзники будуть у відповідь кидати в тих, хто для них противник. Та людина, в кого потраплять сніжком, повинен покинути гру.

Сценарій на День святого Миколая 2019 року

Сцена прибрана в силі сільської садиби (в центрі стіл, на столі – самовар, тарілки з пирогами, кружки. Поруч стоять лавки, на підлозі килимки. На сцені в центрі кімнати висить ікона Миколи Чудотворця, під нею плакат «19 грудня – день».

Господиня: Завітайте в будинок, гості дорогі.

Господар: Давно ми вас чекаємо,

Свято без вас не починаємо.

Господиня: Ласкаво просимо в наш будинок. (Кланяються)

Вдалині між рядами з’являються 3 дівчини, серед яких дочка господарів. Вони співають фольклорну пісню «Завзята».

Дочка: А ходімо до нас в гості. День адже сьогодні.

Дівчата: Підемо.

Заходять в хату, кланяються батькам.

Господиня: Проходьте, дівчата, сідайте.

А ти, доню, іди, бабусю до столу запроси.

Іде, а дівчата сідають біля столу в світлиці.

Господар: Народ сьогодні святкує.

Господиня: Подивися, господар, он дівчата з хлопцями йдуть,

Дзвінко пісні співають.

Чим більше в будинку гостей,

Тим буде в світлиці світліше.

Господар: (йде до групи)

Дівчата – красуні, юнаки – молодці,

Проходьте в гості.

Господиня: Заходьте, гості бажані, сідайте. Всім вам раді.

Гості розсідаються біля столу в світлиці.

Господар: Чи зручно вам, гості дорогі,

Чи всім видно, всім чутно,

Чи всім місце вистачило?

Гість: В тісноті, та не в образі.

В світлицю входить дочка з бабусею. Гості встають, коли бабуся з’являється в залі, кланяються.

Бабуся: Вітаю всіх гостей зі святом Святого Миколая Чудотворця.

3-тя дівчина: А що це за свято таке?

Господиня: Сьогодні день. У нас Престольне свято св. Миколи Чудотворця.

Юнак: Так, це ми знаємо. А хто такий Микола – Чудотворець, ми не знаємо.

Господар: А про це краще бабусю Таню запитаєте.

Дочка: Бабуся, розкажи нам, будь ласка, про життя Миколи – Угодника.

Бабуся: Чому ж не розповісти. Слухайте, з радістю вам розповім.

У батьків Миколи Чудотворця, Феофана і Нони, довго не було дітей. Вони молили Бога послати їм сина. молитва їх була почута, і Господь дарував їм сина, якого при хрещенні нарекли Миколою. Кажуть, що весь час, поки відбувалося таїнство святого хрещення, дитина простояла в купелі 3 години, ніким не підтримувана.

Коли хлопчик підріс, батьки стали вчити його, і дитина швидко і легко збагнула книжкову мудрість. Весь свій час він проводив в храмі в молитвах.

Потім він став священиком, і вів строге життя: піст, молитви. Коли померли його батьки, Миколі дістався великий спадок. Святий роздав його бідним, нужденним.

2-я дівчина: Бабуся, а чому Миколая називають Чудотворцем?

Бабуся: Тому що він творив чудеса. Ще за життя, коли він плив на кораблі в Палестину, щоб поклонитися Святим  місцям, на морі піднялася сильна буря. І тільки молитва Святого врятувала корабель і матросів від вірної загибелі.

Бабуся: З тих пір Святитель Микола багато разів допомагав врятуватися людям, тим, хто гинув у морі. Його вважають покровителем моряків.

Юнак: Хто мандрує, хто свій покинув край,

Кому суворою мачухою чужина,

Перед ким морська чи, життєва безодня.

Тим допоможи, Святитель Миколай!

А які ще дива він створив?

Господиня: Багато чудес сотворив великий Святий при житті, багато створили і після смерті його. Він заступався за невинно засуджених, звільняв з полону в’язнів, рятував людей від смерті, зціляв хворих, посилав допомогу нужденним, які потрапили в біду.

Господар: Сьогодні в кожному будинку є ікона, яка зберігає сімейне вогнище, береже жителів цього будинку.

Дочка: Багато людей сьогодні йдуть до церкви, щоб вклонитися цій іконі, щоб Миколай Чудотворець дарував їм зцілення від різних недуг.

Сценарій на День святого Миколая 2019 рекомендує Читець: «Молитва».

У важку хвилину життя

Тісниться в сердці смуток,

Одну молитву дивну

Повторюю я напам’ять.

Є сила благодатна

В співзвуччя слів живих,

І дихає незрозуміла

Свята принадність у них.

З душі як тягар скотиться,

Сумнів далеко,

І віриться, і бідкається,

І так легко, легко …

Господар: Дівчата, а ви знаєте, як на Русі відзначали це свято?

1-я дівчина: Так, багато знаємо. У селах день святителя Миколи відзначали влаштуванням трапез, на які запрошувалися всі, навіть найбідніші односельці. Ця традиція з’явилася в дуже давні часи.

2-я дівчина: У Греції творили канони і ставили на стіл 3 трапези: одну – братії і дивним, другу – убогим, а третю – друзям і сусідам. Тому у православних на Русі встановилася традиція святкувати особливо зимовий день пам’яті святителя Миколая Чудотворця.

3-тя дівчина: А ми знаємо, що буває два свята: 22 травня – Микола Весняний і 19 грудня – Микола Зимовий. З цього приводу в народі кажуть: «Один Микола з травою, а інший із зимою».

Юнак: Весняний  Микола  приходить з травою,

З пісенькою веселою пташкою луговою.

Оживає насіння, що дрімало тихо,

Настає час сіяти жито, гречку.

Дочка: Ставайте – но, подружки, в коло, згадаємо примовку, яку співали, щоб Микола Угодник дарував усім багатий урожай.

Дівчата водять хоровод і співають.

Дівчата: Угодник Микола,

Дай нам щедрий урожай,

Дай нам сонячних днів,

Теплих ласкавих дощів

Ти для нас не шкодуй,

Землю-матінку полий.

Щоб виросло жито,

Щоб ячмінь був хороший,

Щоб пшениця налилася,

Щоб гречка піднялася,

Збережи посіви

Від небесного гніву,

Від спеки, від граду,

Від нічного холоду.

Господиня: Молодці, дівчата.

Господар: А зиму наш народ теж починає молитвою святителю, вважаючи його помічником в зимових роботах. Народ дякує за хороший урожай хлібів, який допоможе перенести сувору пору.

Юнак: На Миколая Зимового перші морози

Розмалює інеєм гілки на березах,

Замете дорогу змійками пурга,

До нашого порогу принесе снігу.

Учасниками виповнюється пісня «Зима».

1-я дівчина: Прикмети: «Іній на Миколу – до врожаю», «Якщо день холодний і ясний – до хліборобного року»,«Хвали зиму після Миколиного дня», «Микола – зимовий і коня на двір зажене».

Бабуся: А чи знаєте ви, що обидва Миколи погоду встановлюють?

2-я дівчина: Знаємо. Сценарій на День святого Миколая 2019 рекомендує, що у народі кажуть:

– «Скільки Микола Зимовий дає снігу, стільки Микола Весняний дає трави»,

– «Якщо перед  Миколою іній – овес буде хороший».

– «Коли на день заметіль мете, слід замітає – буде відлига».

3-тя дівчина: Говорили, що на Миколу зима з цвяхом ходить, дах ладнає:

де снігом покриє, де снігом підіпре, а де і цвях вколотить, щоб снігова дранка не зірвалася, щоб в пічній трубі співало і гуло – зима крижаною смолою латає дахи, огортає снігом щільніше.

Бабуся: Молодці, онучки, багато прикмет ви знаєте.

Господар: А чи не час, гості дорогі, за стіл. Їсти, бенкетувати, пісні співати та танцювати.

1-я дівчина: Так, а як же бути? Адже зараз Різдвяний піст йде.

А ми знаємо, що в цей час свята всі скасовуються.

Господиня: Так, це ти вірно підмітила. Але Різдвяний піст – нестрогий.

Та й їжа у нас пісна: пироги з капустою, риба солона, картопля печена, огірочки солоні, грибочки сушені, хлібець житній, кисіль вівсяний …

Бабуся: У цей день можна і хороводи водити, пісні співати.

Дочка: Ставайте – но, подружки, в ряд. Давайте пісню заспіваємо.

Дівчата виконують українську народну пісню.

Господиня: Свято у нас починається,

І народ весь до нас збирається.

Господар: Приходьте до нас співати і танцювати,

Приходьте Миколу зустрічати!

Буде всім весело і радісно тоді.

Чекаємо гостей на свято ми завжди!

Виконується танець на мелодію пісні «Коляда».


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *