Home / Діти / Поробки на День вчителя своїми руками. Цікава підбірка

Поробки на День вчителя своїми руками. Цікава підбірка

На порозі День вчителя. Будуть квіти і цукерки, привітання у віршах і прозі, пісні і сценки … А ще улюбленому вчителеві напевно приємно буде отримати поробки на День вчителя своїми руками  самої дитини. Адже такий подарунок неповторний, у ньому відбивається дитяча вигадка, і точно немає присмаку «чергового презенту» з купленого оптом, як часом, на жаль, трапляється.

 Поробки на День вчителя своїми руками

Своє професійне свято вчителя відзначають 5 жовтня. У цей день учні шкіл та їх батьки поспішають привітати улюблених педагогів, подякувати за їх нелегку працю і нескінченну любов до дітей. І рідко це свято обходиться без подарунків. Стандартні презенти – цукерки, букети, сертифікати – вчителю порядком набридли. І якщо ви дійсно хочете порадувати педагога, доведеться придумати оригінальний і креативний сюрприз. А що може бути краще подарунка, виготовленого своїми руками?

Звичайно, це свято неможливо собі уявити без красивих і різноманітних листівок, від найпростіших картинок і аплікацій першокласники до справжніх шедеврів. Це класичні знаки уваги, які, можливо, залишаться на довгу пам’ять.

 Напевно буде чимало і красиво оформлених солодких подарунків, виготовлених з цукерок: квітів і цілих букетів, олівців, дзвіночків і кошиків.

 А в нашому огляді ми поговоримо про такі дитячі (або виконані спільно з батьками) дитячі поробки на День вчителя своїми руками, які не тільки порадують в свято, але і зможуть стати в нагоді вчительці і надалі, в школі або вдома.

Олівці і не тільки.

Вази для квітів.

Блокнот, блокнот-магніт.

Футляр для ножиць.

Закладки.

Дзвіночок, намиста для бейджа.

Рамки  для фото.

Оскільки жодне свято не обходиться без квітів, почнемо з ось такого корисного «букета» з олівців:

Замість або разом з олівцями можуть, звичайно, використовуватися і ручки, і фломастери або маркери – в загальному, все, що стане в нагоді вчителю. У невеликий квітковий горщик або будь-яку відповідну вазу, склянку або контейнер вставляємо поролон або спеціальну губку, прорізавши в ній отвори для олівців.

Заготовлюємо «пелюстки» з картону, одягаємо їх на олівець (отвори зручно робити діркопробивачем, вони повинні бути трохи меншими діаметру олівця). Як зелену травичку використовуємо кольорову паперову стружку.

А якщо подарунок робиться від всього класу, можна приготувати навіть «торт» з канцелярського приладдя:

Олівці або, як в наступному прикладі, крейда можуть перетворити звичайний пластиковий стаканчик в красиву підставку для … правильно, все тих же олівців або ручок:

Закінчуючи тему олівців, покажемо вам і такий оригінальний варіант їх використання, як підставку під чашку, виконану з розпиляних кольорових олівців і звичайного картону (можна, до речі, використовувати для основи СД-диск):

Величезну популярність серед виробів-подарунків для вчительки традиційно мають найрізноманітніші вази для квітів.

Дійсно: ваз в класі, особливо в свята, має бути багато, а варіантів їх виготовлення маса, в тому числі зовсім нескладних, доступних навіть молодшим школярам.

Основою вази може стати пластикова або скляна пляшка. Її можна попередньо пофарбувати або обклеїти плівкою, кольоровим папером. А для декору використовується безліч матеріалів, залишається тільки вибрати! Ось, наприклад, вази, зроблені за допомогою всього лише клею, ножиць і шпагату або кольорових ниток:

 Аплікація з кольорового паперу в найрізноманітнішій техніці – тут можна фантазувати, зобразивши будь-який візерунок або картину. А може бути, замість ниток оформити вазу за допомогою різних старих бус?

Втім, для аплікації може підійти не тільки папір, але і паєтки, шматки тканини, а ще, наприклад … гудзики! Фарби, клей, папір – і справді безмежний простір для творчості.

Можна прикрасити і звичайний квітковий горщик, порадувавши вчительку кімнатною квіткою. Тут теж є можливість для самовираження: можна написати привітання, а можна – рівняння, можна намалювати портрет або навіть зізнатися їй у коханні.

Корисний подарунок вчителю, звичайно, не обов’язково повинен бути пов’язаний саме зі школою. Наприклад, для людини з насиченим графіком дуже стане в нагоді блокнот-магніт, для записів «на бігу».

Це більш складний варіант рукоділля, але цілком під силу школярам постарше. Магніт, клей і блокнот з відривними листками – те, що для виготовлення цього подарунка знадобиться напевно.

В іншому тут теж можливі різні рішення: наприклад, фігурка з фетру з СД-диском всередині, «що тримає» блокнот, або просто аплікація на картонній основі з використанням фарб, лаку для покриття і буквально – підручних матеріалів (тут, наприклад, взяті стрічки, гудзики, макаронні вироби, цукерки).

Інший варіант, заснований на тому ж принципі – «смачна» аплікація з різних круп:

Блокнот може і сам по собі стати справжнім шедевром, якщо за справу беруться майстрині скрапбукінгу:

Ще один подарунок, актуальний і вдома, і в школі (особливо вчительці початкових класів) – футляр для ножиць. Є абсолютно нескладні варіанти, можуть бути використані лише звичайні навички шиття. Щільний двошаровий квадрат тканини, згорнутий особливим чином і прошитий – ось і все, можна прикрашати на свій смак!

А можна обійтися і більш традиційним варіантом, з двох половинок:

Якщо футляр або блокнот – вироби все ж більш складні, то з такою необхідною в школі дрібницею, як закладка, впорається навіть дошкільнятко. Втім, і тут немає межі досконалості, можливі дуже складні композиції, буквально твори мистецтва. Але, насправді, найзручніше зазвичай саме традиційна паперова прямокутна закладка, з аплікацією або малюнком.

Дуже добре виглядає аплікація з сухого листя і квітів, покрита плівкою. Можна використовувати шматки тканин, блискітки, нитки … Замість картону використовуються тонкі палички, пір’я, вирізане  з паперу. Загалом, всього не перелічити.

Оригінальні поробки на День вчителя своїми руками – дзвіночок, зроблений з чашки і маленького металевого дзвіночка за допомогою клею і міцної шнурівки. Можна тримати його за ручку, подаючи дзвінок, якщо треба привернути увагу всього класу. Тут теж є поле для творчості: красива стрічка зверху, будь-який малюнок на боках чашки-дзвіночка.

Якщо в школі прийнято носити бейдж, можна подарувати для нього найпростіший, але потрібний аксесуар – саморобний шнурок-намисто:

Нарешті, відмінний пам’ятний подарунок – рамка для фото. Це, правда, досить складна робота, бажано за участю дорослого, адже рамка повинна бути ідеально рівною і міцною.

І, як завжди, фантазія може підказати різні варіанти на ту ж тему, наприклад, рамочка з дерев’яних паличок (можна використовувати шпателі):

Мініатюрний шедевр – саморобна листівка. Прекрасний подарунок для педагога – саморобна листівка. Це може бути складний і хитромудрий виріб або зовсім простенький виріб, виготовити який під силу навіть першокласнику. Головне, щоб вона була зроблена з любов’ю та наповнена приємними і теплими побажаннями.

Якщо виготовленням подарунка займається школяр, досить змайструвати плоску листівку з щільного картону і декорувати її. Нехай дитина візьме лист білого картону, фігурними ножицями зріже тонкі смужки по краях, складе його у вигляді книжечки і з лицьового боку приклеїть прикраси: намистини, жовті кленові листки, стрічки, вирізані з кольорового паперу фігурки.

Листівка може бути не тільки прямокутною: дайте дитині шаблон – і він виготовить виріб у вигляді квіткового бутона, осіннього листочка, мудрої сови або шкільного дзвоника. За допомогою батьків школяр зможе виготовити куди більш креативний  виріб: об’ємну листівку, прикрашену вишивкою, гудзиками або квітами в техніці квіллінг.

Стінгазета – презент від юних журналістів.  До Дня вчителя стіни шкіл прикрашаються плакатами, присвяченими святу. Якщо і в вашому навчальному закладі є така традиція, подаруйте педагогу стінгазету: її можна піднести як в якості індивідуального презенту, так і від всього класу.

Школярі можуть зібратися після уроків і колективно оформити стінгазету. Учням початкової школи допоможуть батьки: вони куплять матеріали, зроблять складні заготовки та поділяться ідеями. Варіанти стінгазети для педагога:

Малюнок, що зображує вчительку за роботою або класного керівника з його вихованцями. Якщо в класі немає дитини, що добре малює, можна схематично зобразити кілька людських фігурок і приклеїти замість обличчя на фотографії вчительки і її учнів. Відбитки долонь з написаними на них добрими побажаннями. Діти можуть занурити долоньки в різнокольорові фарби і залишити їх відбитки на аркуші білого ватману.

Коли фарба підсохне, на кожній долоньці слід написати привітання, побажання або подяку вчителю. Класична стінгазета з фотографіями і невеликими текстами. Нехай кожен учень (або творча група) напише маленьку замітку про свято або улюбленого вчителя і надрукує її в форматі газетної статті. Потім ці матеріали і фотографії, на яких відображені значущі події з життя класу, потрібно прикріпити до ватману і повісити вітальну композицію на стіну.

Навіть якщо стінгазета є малюнком або аплікацією, знайдіть на ватмані місце для маленької замітки або добрих побажань вчительці. Великими літерами напишіть «З Днем вчителя!», А внизу газети підпишіть цифру і літеру класу.

Такий подарунок стане чудовою прикрасою шкільної стіни. Букет – це оригінально! Складно уявити День вчителя без квітів. Але зовсім не обов’язково нести живі квіти: можна подарувати оригінальний букет, зроблений своїми руками.

Креативні ідеї букетів: Букет із квітів, виконаних в техніці орігамі, і ваза з олівців. Вузьку металеву баночку (наприклад, від газованого напою) оклейте кольоровими олівцями; покладіть на дно ємності глину або пластилін. Зробіть кілька квіткових бутонів з паперу, прикріпіть їх до дротяних стебел і помістіть поробки на День вчителя своїми руками  в вазу.

Букет із квітів і цукерок. Візьміть 10-15 круглих цукерок в золотистих обгортках і за допомогою скотча прикріпіть їх до дротяних стебел. Виріжте з гофрованого паперу пелюстки і обклейте ними цукерки так, щоб вийшли бутони; з зеленого картону або паперу виготовте листочки. Зберіть квіти в букет, прикрасьте їх декоративним папером, живими квітами або висушеними ягодами і вирушайте радувати викладача оригінальною композицією.

Букет «Квіти життя» з фотографій учнів. Таку нескладну саморобку зможуть виготовити навіть першокласники. Кожен учень класу повинен вирізати з кольорового картону квіточку і вклеїти в її серединку свою портретну фотографію.

Потім ці квіти потрібно прикріпити до дротяних стебел і встановити в горщик з пластиліном. На зворотному боці кожної квіточки можна написати привітання і побажання. Такі букети будуть довго прикрашати вчительський стіл!

Ароматний топіарій. Топіарій, або дерево щастя, – прекрасний подарунок для викладача. Такий сувенір, виконаний з кавових зерен, прикрасить вчительський стіл і буде нарядно виглядати в заскленій шафі. А як приємно він буде пахнути!

При виготовленні топіарія слід враховувати тематику свята. Можна змайструвати саморобку не тільки у вигляді дерева: учителю географії можна піднести виріб у формі глобуса, викладачеві української мови – у формі книги, фізрукові – у вигляді м’яча. Універсальним стане топіарій, виконаний у вигляді дзвіночка.

Виготовте основу поробки на День вчителя своїми руками  з пінопласту і обклейте її кавовими зернами. Декорують ароматний виріб висушеними ягодами, шишками, стрічками, жолудями або паличками кориці, встановіть на щільний металевий дріт і помістіть в квітковий горщик. Щоб «деревце» не впало, залийте горщик гіпсом або монтажною піною.

Несолодкий торт – корисний і забавний презент. Подаруйте вчителю торт! І нехай це буде не калорійна солодкість, а корисний сувенір. Візьміть 2-3 круглих коробки різного розміру, встановіть їх одну на одну і склейте скотчем.

Це буде основа торта. Тепер приступайте до обробки. Купіть безліч канцелярського приладдя: ручки, олівці, гумки, тюбики з клеєм і коректором, коробочки зі скріпками і магніти для дошки. Розмістіть ці штучки на поверхні «торта» і приклейте їх. Щоб поробки на День вчителя своїми руками здавалися нарядними, декорують їх кольоровими стрічками і паперовими бантиками.

Такий «торт» стане не тільки приємним, але і корисним сюрпризом: нерідко трапляється, що школярі забувають  вдома  ручку або олівець. Тепер у вчителя буде величезний запас канцелярського приладдя для ваших діток!

Викладачеві буде дуже приємно отримати саморобний презент. Адже в такі подарунки вкладаються не тільки гроші: ці штучки робляться з душею, вони несуть тепло рук того, хто дарує. Педагог буде нескінченно захоплений талантом і творчими здібностями вихованців!


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *