Home / Діти / Поробки до свята осені в школу та дитячий садок

Поробки до свята осені в школу та дитячий садок

Подивіться, які поробки до свята осені в садок і школу ви можете змайструвати разом з дітьми з гілок, гарбуза, картоплі та інших рослинних матеріалів. Традиційно, восени в дитячих садах проходить свято, присвячене цій порі року. Діти разом з вихователями готуються до концерту, батьки роблять для хлопців костюми. Веселі конкурси, поробки з овочів також є невід’ємною частиною культурної і творчої програми.

[sociallocker id=16639]

Дивовижні поробки до свята осені із картоплі

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok

Осінь – пора збору картоплі, моркви, буряка, тому в цю пору з даних дарів природи дітлахи майструють цікаві речі і приносять до дитячого закладу. Разом з батьками вони визначаться, як виготовити виріб з овочів.

Картопля – дуже благодатний матеріал для таких робіт. З неї можна виготовити не тільки виріб для дитячого садка, а й коли мама готує на кухні, даний коренеплід займе дитину. Матусі залишиться показати, що можна зробити з картоплі, і дитина прийде до цього цікавого заняття, не стане відволікати маму від процесу готування.

Ось такі роботи будуть красуватися на стенді в дитячому саду. Щоб зробити з картоплі забавного сніговика, вам знадобляться:

3 коренеплоди;

зубочистки;

пластилін;

кольоровий папір.

Інструкція по виготовленню:

Разом з дитиною вимийте картоплю, але не пошкодивши шкірку. Зубочистками так само працюйте разом з дітками, не залишайте їх наодинці з цим матеріалом, так як він досить небезпечний і може призвести до травми дитини.

А ось зліпити основу він зможе і сам. Нехай візьме кілька шматочків пластиліну, розімне їх, з’єднає, скачає кульки, а з нього зробить «млинець». На нього покладе найбільшу картоплину. Вставте в неї 2-3 зубочистки, на їх верхньому кінці нанизьте картоплю середнього розміру.

А ось найменшу потрібно спочатку змінити. Нехай дитина з тонкої ковбаски пластиліну зробить рот сніговика. А для носа відріже зубочистку, намотайте на неї шматочок червоного пластиліну, застроміть гострим кінцем в картоплину.

Очі також ліпляться з цього матеріалу, але з темного. Тепер можна за допомогою зубочисток покласти голову на місце. Шапочка сніговика вирізається з прямокутника кольорового паперу, краї якого потрібно склеїти між собою.

Виріб з картопельки готовий. Майже за таким же принципом виготовляють гусеницю. Тільки картоплини потрібно попередньо покрити зеленою гуашшю або аквареллю, дати фарбі висохнути. Потім картоплини протикають зубочистками і скріплюють їх, розташувавши гусеницю горизонтально.

Для наступної поробки з картоплі так само використовуємо цей коренеплід.

Щоб зробити півника, візьміть:

3 картоплі;

2 чорних перчикагорошком або сухі приправи гвоздика;

ніж;

зубочистки.

Далі дотримуйтесь такої інструкції:

Вимивши картоплини, розподіліть їх. Для тулуба знадобиться велика довгаста, а для голови маленька овальна картопля. Відкладіть їх в сторону.

Візьміть третій коренеплід, обріжте у нього верхівку, покладіть її зрізом на стіл, застроміть зубочистку. Зверху закріпіть тулуб, а збоку нагорі – голову птиці.

Зчистіть шкірочку з залишеної частини коренеплоду (з якого зробили ніжки-основу для півня). Виріжте плоский хвіст і зигзагоподібний гребінь. Ці деталі також прикріпіть зубочисткою.

На місце очей застроміть по перчинці або по сухій гвоздиці і порадійте, якими гарними виходять поробки до свята осені з картопельки. Своїми руками, разом з дитиною, ви створите і наступну.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-1

Щоб зробити конячку, візьміть:

3 картоплі;

шматочок сиру;

вузьку стрічку або тасьму;

пряжу;

м’якуш чорного хліба;

зубочистки;

2 перчика горошком.

Зверніть увагу на те, що для грудного відділу картоплина повинна бути витягнутою з одного боку, це шия.

З’єднайте 2 картоплі для тіла. Відміряйте кілька ниток. Обріжте, прикріпіть їх до хвоста зубочисткою. Так само прикріпіть гриву.

2 прямокутних шматочка сиру загострити нагорі, прикріпіть ці вуха до голови зубочистками.

Вставте перчинки замість очей. З стрічки зробіть вуздечку.

Візьміть 4 зубочистки. З одного боку наколіть по шматочку м’якушки. Вставте їх з протилежного кінця в картоплю. Це ноги коня.

З картоплі можна зробити і чоловічків. Подивіться, як вирізається голова людей, а зубами стануть зубочистки.

З овочів можна зробити печатки. Для такого виробу знадобиться:

картопля;

ніж;

фломастер;

фарби;

листок паперу.

Нехай дитина намалює фломастером на картоплині ялинку. Виріжте її по контурах, знявши перший шар коренеплоду. Дитині сподобається занурювати у фарбу отриманий штамп і робити відбитки.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-2

Таким же чином можна зробити печать у вигляді квітів, листочків конюшини.

Як виготовляються інші поробки до свята осені з картоплі фото демонструє. Можна зробити кумедних чоловічків і іншим чином – тут голова і тіло формуються з однієї картоплини.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-8

Зубочистки пофарбуйте, потім застроміть їх замість рук і ніг. А в капелюх може перетворитися перевернутий стаканчик з-під йогурту. Приколоти за допомогою шматочків зубочисток кружечки буряка, які стануть очима, ротом.

Якщо розрізати червоний і жовтий перець скибочками, прикріпити їх ззаду на картоплю у вигляді хвоста, у вас вийде барвистий павич. Придивіться до овочу, можливо, він вам нагадує якусь тварину? Залишиться приклеїти очі з паперу, і вийде ось такий чарівний бегемот.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-15

Інші поробки до свята осені, фото і опис

Подивіться, як ефектно виглядають ось такі роботи.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-9

Для першої візьміть:

металевий лист;

мох;

гарбуз;

каштани;

сухі кленові листки;

пластилін;

зубочистки;

клей;

шишки;

кольоровий папір.

Працюємо в такій послідовності:

Разом з дитинкою оклейте деко. Якщо у вас немає моху, штучної трави, тоді обклеювати папером зеленого і жовтого кольору – нехай це буде трава.

У гарбуза проріжте віконце, застроміть зубочистки, щоб вони позначили його. Замість даху підійдуть сухі кленові листки, наверх яких покладіть шишки.

Гусениця складається з каштанів, які з’єднуємо пластиліном. По шматочку цього пластичного матеріалу прикріплюємо і до верхівки двох зубочисток, прикріплюємо отримані ріжки до голови гусениці.

На свято осені в підготовчій групі можна принести в дитячий сад і іншу об’ємну картину.

Для основи підійде пластиковий лоток. Всередину нього покладіть мох або траву. Зробіть чоловічків з жолудів, скріпивши їх голову і тіло пластиліном. Таким же чином приєднаєте руки і ноги з зубочисток.

Цікава деталь картини – тин. Щоб зробити його, розташуйте маленькі дерев’яні чурбачки на столі. Обплетіть їх тонкими гілками дерева (краще взяти вербові гілки).

Змастіть нижню частину чурбачків клеєм, прикріпіть ці заготовки до лотка, щоб тин виявився на своєму місці.

 Маленькийа гарбуз є яскравим акцентом такої роботи, зробленої на свято осені для дітей.

 Поробки до свята осені. Як зібрати будинок з гілок?

У будиночок можна перетворити не тільки гарбуз, але і гілки дерев. Нехай тато відпиляє від гілки середньої товщини 4 однакових заготовки – це 4 кута будинку. Тонкі гілки перетворяться в його стіни. Закріпіть вертикальні заготовки кутів на робочій поверхні пластиліном. Ще для кожної стіни знадобляться по кілька вертикальних стовпчиків з того ж матеріалу.

Починаючи з нижнього ряду, вплетіть лозу, пропускаючи її то спереду, то ззаду стовпчиків. Потім зробіть другий ряд, який розташуйте в шаховому порядку по відношенню до першого. Дах такого будинку теж плетений, покрийте його соломою або листям.

Можна змайструвати і інші будинки-вироби на свято осені. Щоб зробити такий, вам будуть потрібні:

гілки;

ножівка;

клей;

пластилін;

мотузка;

цвяхи;

молоток;

листя.

Працюємо за такою інструкцією:

Наберіть на прогулянці гілок, нехай батько напилить з них відрізки майже однакового розміру. Потрібні і інші – для ступи баби Яги і фундаменту.

Розстеліть на підставці листя.

Так як це хатинка на курячих ніжках, починаємо з них. Поставте 2 чурбака вертикально, на них набийте підлогу з гілок. Щоб зробити його, спочатку спорудіть рамку з чотирьох штук, далі, набийте гілки, розташовуючи їх паралельно. Цвях може розщепити гілку, щоб цього не сталося, поставте його кінчик на металеву основу, постукайте по капелюшку молотком. Кінчик цвяха затупиться і не розколе дерево при забиванні.

Робимо стіни будинку. Спочатку розташуйте 4 гілки в якості нижнього ряду. У кутах вони повинні виявитися хрест-навхрест. У цих місцях закріпіть їх цвяхами, мотузками або клеєм. Потім, виконайте так другий і інші ряди.

Окремо зробіть дах з гілок, закріпіть його нагорі будиночка. Закладіть бічні торці «колодами».

Щоб зробити сходи, покладіть 2 палички однакового розміру паралельно одна одній, набийте перпендикулярно їм невеликі по довжині гілочки.

Далі, для цієї поробки до свята осені потрібно зліпити з пластиліну бабу Ягу. Щоб виготовити ступу, обкласти цього казкового персонажа однаковими гілочками, перев’яжіть їх мотузкою.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-3

Ось така чудова робота у вас вийде на свято осені в дитячому закладі. Можна зробити будинок не з гілок, а з олівців, використовуючи їх в якості колод.

Для наступної роботи на свято осені в школі вам знадобляться:

шишки;

ялинові гілочки;

чурбачки;

кришка від картонної коробки;

ялинові гілки;

пластилін;

цвяхи;

фольга;

клей;

черепашки, дрібні камінчики;

мох.

Застеліть картонну кришечку мохом, приклеївши той. Якщо ви зібрали його в лісі, попередньо просушіть.

Для фундаменту вам знадобляться 16 чурбачків. Розташовуючи їх по квадрату по 4 штуки, зробіть 4 яруси.

Ставлячи палички нагорі хрест-навхрест, зробіть дах. Покрийте його маленькими ялиновими гілочками.

Одну гілочку, трохи крупнішу, поставте вертикально, щоб вона перетворилася в дерево.

Щоб зробити озеро, на цьому місці не укладайте мох, а постеліть фольгу. Її краї обкласти черепашками або камінчиками. Можна використовувати навіть цукерки такої форми.

Ведмедів і їжачків зробіть з шишок, зліпивши їх очі з білого і чорного пластиліну.

Ось така цікава об’ємна робота виходить в результаті.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-14

Дитячі поробки до свята осені з гарбуза

З цього овоча також можна змайструвати будинок, але не тільки його. При розбиранні гарбуза, розріжте його навпіл, вийміть м’якоть.

На будь-якій з половинок зробіть 4 вирізи для ніг черепахи. Їх роль виконає картопля. Розмістіть її половинки в виїмках.

Зробіть в гарбузі отвір і для голови, сюди також помістіть картоплину. Можна покласти на неї квітку- це капелюх.

Ножем зробіть малюнок на гарбузовій шкірці, як на фото. Скрутіть з дроту окуляри Тортилли.

Можна покласти таку осінню саморобку на листя червонокачанної капусти, декорувати роботу ягодами горобини.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-4

А такий помаранчева гарбуз – майже готове порося. З його м’якоті, взятої знизу або з іншого плоду, виріжте вуха і п’ятачок. Закріпіть ці елементи зубочистками. Очима можуть стати гудзики. Їх також садять на зубочистки.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-13

Можна надіти на гарбуз капелюх ляльки, і вийде така саморобка на свято осені.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-12

Як головний убір використовують і абажур від настільної лампи. Носом стане хвостик гарбуза, окуляри встромляються в його м’якоть дужками.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-5

Кришталики від старої люстри швидко перетворяться в сережки. А гудзики на ніжці стануть очима.

Подивіться, як робиться саморобка карети з гарбуза, яку можна залишити вдома або віднести на конкурс.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-6

Але спочатку візьміть:

гарбуз;

фломастер в тон овоча;

ніж;

ложку;

4 головки часнику.

Інструкція по виготовленню:

Спочатку намалюйте фломастером з одного і другого боку гарбуза трикутники, округлені внизу.

Гострим ножем зробіть отвори по контурах – скоро вони перетворяться в вікна карети.

Ложкою і рукою вийміть м’якоть через ці отвори.

Знімаючи ножем шкірку в позначених на фото місцях, нанесіть на овоч малюнок. Тоді у вас виділяться штори на вікні, дверки і інші елементи.

Посадіть всередину ляльку, поставте карету на головки часнику. Добре, якщо ті з частиною стебла. Тоді з’єднайте їх попарно зубочистками.

Осінні вироби з гарбуза можуть бути і іншими. Щоб зробити індичку або птаха щастя, виріжте з картону пір’я. Прикріпіть їх до овоча зубочисткою. Крила сформуйте таким же чином. А на заготовку з кольорового картону наклейте очі, дзьоб, прикріпіть його до овочу.

Ось ще одна саморобка з гарбуза, яка може бути виготовлена своїми руками для дитячого закладу.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-10

Для неї вам знадобляться:

папір;

шпильки;

нитка;

2 каштана;

пластилін.

Виготовлення:

Намалюйте збоку гарбуза коло, виріжте по контурах ножем, видаліть м’якоть.

Вставте по краях поглиблення 7 шпильок. Намотайте на них по діагоналі нитку, потім обкрутіть її по колу. Далі, виконайте другий ряд, зав’язуючи нитку на діагональних нитках.

Так, просуваючись по колу, дійдіть до середини павутини. Таку ж мережу ви можете зробити з іншого боку гарбуза.

Поверніть з прямокутників паперу трубочки, прикріпіть їх до двох каштанів пластиліном.

Подивіться, як можна перетворити кабачок і моркву в щура. Для цього обріжте у кабачка низ, щоб він став стійким. За допомогою зубочисток прикріпіть до його верхньої частини моркву – ніс. Лапи, хвіст, вуха виріжте з іншої морквини.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-7

А якщо використовувати ще і гарбуз, можна зробити поїзд. Від одного кабачка відріжте 8 кружечків. Це будуть колеса. Чотири прикріпіть зубочистками збоку до кабачка (це паровоз) і вагону – кола гарбуза. Її ви зріжете з верхньої частини цього овоча, а сам плід, помістіть зверху. Всередину можна покласти зелені помідори або інші овочі.

porobku-do-svjata-osena-v-schkoly-ta-dutjachuj-sadok-11

Доповніть кабачок морквою і трубою з фруктів і можна відносити таку чудову саморобку в дитячий сад або школу.

[/sociallocker]


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *