Home / Дозвілля / Осінній бал. Ідеї та сценарії сценок

Осінній бал. Ідеї та сценарії сценок

Проведення осіннього балу – дуже відповідальне завдання. Дуже важливо продумати все до дрібниць, а головне – підібрати гарні розваги, які подарують гарний настрій усім присутнім. І сценки на осінній бал, особливо смішні, впораються з цим завданням найкраще.

Осінній бал

osinnij-bal-idei-ta-scenarii-scenok

Шкільні роки – чудовий час. Кращі друзі, перше кохання і проблеми, які полягають лише в оцінках в щоденнику і розбіжності з вчителями. Це час підручників, зошитів, уроків, змін і, звичайно ж, шкільних свят, які залишаються в пам’яті на довгі роки.

І одним з таких свят, безумовно, є осінній бал. І для того, щоб він дійсно став незабутнім, його організаторам доведеться трохи попрацювати і докласти чималу частку фантазії і креативу. Дуже важливо продумати все до дрібниць, а головне – підібрати гарні розваги, які подарують гарний настрій усім присутнім. І сценки на осінній бал, особливо смішні, впораються з цим завданням найкраще.

Осінній бал. Що потрібно для проведення смішний сценок

Осінь – дуже красива пора. Тому і осінній бал  – не менше красиве свято. Як правило, його проведення супроводжується різними конкурсами та, звичайно ж, самим традиційним серед прекрасної половини учнів вибирають осінню королеву балу. А щоб урізноманітнити конкурс краси і трохи розбавити хвилювання учасниць, обов’язково потрібно показати декілька веселих і забавних сценок. Для їх проведення потрібна команда, яка буде вільно почувати себе на сцені і буде воювати хорошим настроєм і фантазією. Якщо в учасників досить вільного часу і креативності, то сценку на осінній бал  цілком можна придумати самим.

Але якщо ви не відчуваєте в собі достатньо  богатирської сили для того, щоб придумати щось вартісне, щоб повеселити і розважити публіку, то цілком можна взяти готовий сценарій і, якщо потрібно, трошки підправити його на свій лад.

Але, в основному, для проведення хорошою сценки на осінній бал, потрібно зовсім небагато:

Хороший сценарій. Смішний, незвичайний, але, в той же час, близький і зрозумілий для всіх присутніх сценарій на осінній бал – це вже половина успіху всього заходу.

Актори. В ідеалі, особи, задіяні в постановці, повинні вільно почувати себе на сцені і навіть вміти імпровізувати в непередбачених ситуаціях.

Осінній антураж. Так-так, створити відповідний настрій – це дуже важливо. Тому обов’язково подбайте про оздоблення залу. Використовувати можна все: з пожовклого листя вийдуть відмінні гірлянди, також їх можна накидати на підлогу (але не забудьте потім прибрати після себе). Загалом, використовуйте все, що підкаже вам ваша фантазія.

Реквізит і костюми. Обов’язково підготуйте все, що вам потрібно, заздалегідь і перед виступом перевірте, чи все в порядку і чи на місці.

І якщо все зробити правильно і ці, по суті, невеликі умови будуть дотримані, то у вас вийде відмінний осінній бал, який подарує гарний настрій і запам’ятається надовго всім присутнім.

Осінній бал. Святкові постановки  для підняття настрою

Осінь – дуже багата тема для різних конкурсів, номерів і постановок. Адже одних тільки пісень про осінь проспівано стільки, що хоч греблю гати. Так чому б не використати це для проведення осіннього балу? Адже пісні – це завжди доречно. Вони дарують радість, сміх, а іноді меланхолію і навіть світлий смуток.

Тому, якщо ви все ще сумніваєтеся, чи включати пісні в сценарій осіннього балу, то киньте це, адже відповідь очевидна: звичайно, включати! Причому, ці композиції можуть бути як супроводом до різних конкурсів, так і цілком самостійними номерами програми вечора

Осінній бал.  Запальні пісні осені

Пісень на осінню тематику в репертуарі вітчизняних і зарубіжних виконавців просто не злічити. Але, звичайно, якщо ви володієте неабиякими музичними талантами, то можете скласти якусь музичну композицію самі. В іншому ж випадку, можна переробити текст вже існуючих, або, просто-напросто, виконати вже готовий хіт. У будь-якому випадку, осінній бал урізноманітнює і пожвавить підходяща до нагоди пісня.

Виходячи з музичних уподобань і організаторів, і гостей можна вибрати підходящий варіант з безлічі – це можуть бути як сучасні пісні, так і нестаріюча «класика жанру».

Дуже ефектно і вишукано буде, якщо для супроводу конкурсів ви візьмете класичну музику, яку відомі композитори присвячували «золотій порі» – наприклад, «Осінь» з циклу «Пори року» композитора Вівальді. Цей список можна продовжувати ще дуже довго, але, в кінцевому рахунку, все залежить від ваших музичних переваг і доречності певної композиції в конкретній ситуації.

Осінній бал. Веселі конкурси на святковий вечір

Звичайно, пісні і музика – це дуже добре, але який же осінній бал  в школі без веселих і цікавих конкурсів? Адже саме вони дарують гарний настрій, заряджають позитивом і залишають приємні спогади ще на довгий час.

Всі конкурси на осінній бал  умовно можна поділити на дві категорії: домашні заготовки і імпровізація. Домашні заготовки – це пісні, вірші, уявлення себе і своєї команди в конкурсі краси або КВК. Але як би не були цікаві підготовлені вдома номера, справжнім джерелом нестримного завжди залишаються конкурси, в яких потрібно імпровізувати.

Особливо без таких конкурсів неможливо уявити осінній бал  для старшокласників. Умови їх бувають найрізноманітніші, але головне, щоб вони відповідали декільком головним правилам: були безпечними, веселими і не образливими ні для учасників, ні для глядачів.

Якщо вам до вподоби рухливі конкурси, то тут дуже до речі буде «Осінній волейбол». Для нього знадобляться дві рівні команди учасників, пара стільців з натягнутою між ними мотузкою і багато жовтого листя. Стільці з мотузкою ставляться так, щоб розділити сцену на дві частини, як волейбольне поле. На обидві частини поля накидається однакова кількість листя. По свистку учасники команд повинні перекинути своє листя на територію суперника. Дається їм на це 2-3 хвилинки, після закінчення яких проводиться підрахунок листя. На чиєму полі їх менше, ті й перемогли.

Ще один вельми цікавий конкурс – «Осінні фанти» або «Театральний». Для нього на сцену викликаються три учасники, які по черзі витягують з кошика грибочки або листочки, до яких прикріплена картка із завданням. У завданні описано те, що цей учасник повинен зобразити.

Задані мініатюри можуть бути будь-які, аби підходили до осінньої тематики. Наприклад, учасникам можна запропонувати зобразити їжака, який збирає в лісі гриби і яблучка. Або ведмедя, який, готуючись до сплячки, облаштовує барліг. Або журавля, який прощається перед відльотом у вирій. Загалом, все що завгодно – аби було весело і цікаво. Природно, приз (або медаль) отримує той, хто зумів зірвати найбурхливіші оплески.

Також завжди проходить «на ура» конкурс модельєрів. Для нього на сцену викликаються кілька пар учасників, бажано пара повинна складатися з дівчини і юнака. Молодій людині пропонують побути в ролі відомого дизайнера одягу і створити для своєї супутниці чудовий осінній наряд. Як матеріал йому вручають рулон туалетного паперу. Перемагає той, хто створить найефектніший наряд за найкоротший час.

Осінній бал. Сценка “Осіння депресія”

Щоб такий захід, як осінній бал  не минув  нудно, потрібно обов’язково включити в нього сценки – домашні заготовки. Вони повинні бути веселими, цікавими і, по можливості, добре відрепетирувати. Сценарій можна придумати, а можна взяти готовий і трохи адаптувати його «під себе».

Є дуже кумедна сценка, яка урізноманітнює осінній бал  для старшокласників. Називається вона «Осіння депресія». Для постановки знадобляться троє акторів (бажано чоловічої статі), костюми у вигляді лікарняних халатів і стілець. Події сценки відбуваються в лікарні. На стільці, втупившись лобом в коліна, сидить «пацієнт» – він старшокласник і у нього осіння депресія. Над ним схилилися два «лікаря» і обговорюють, що ж з ним робити.

Один пропонує по черзі варіанти: дати йому шоколаду, включити телевізор, подарувати ролики, намазати зеленкою з ніг до голови і так далі. Інший «длікар» всі варіанти відкидає, так як він вже їх випробував і нічого не допомогло. І тут їм приходить в голову проста і така очевидна думка: включити пацієнтові музику! І коли починає грати весела пісня, учень потроху оживає, а потім і зовсім пускається в танок. «! Ну ось», – говорить один з лікарів – «Я так і знав, що музика – найкращі ліки. Приймати в будь-яких дозах три рази в день». Всі йдуть, при цьому бадьоро пританцьовуючи.

Осінній бал. Чарівні і в той же час смішні танці цієї пори

Щоб осінній бал  дійсно виправдав свою назву, в нього обов’язково потрібно включити різноманітні танці. Причому танці в даному випадку, будуть доречні в будь-якому вигляді: їх можна включати в конкурси (кращий осінній танець, кращий осінній наряд для танцю), а можна заздалегідь підготувати вдома танцювальні номери. Але найефектнішим і незабутнім стане, звичайно ж, осінній вальс. Ошатно і по-осінньому одягнені старшокласники, які кружляють у вальсі під класичну музику – це розтопить серце навіть самого суворого вчителя.

Ну а якщо звичайний вальс вам здається дуже прісним, банальним і нудним, то його за дві секунди можна перетворити в дуже веселий захід – досить лише поміняти місцями кавалерів і дам (кавалери одягаються в бальні сукні, дами виходять в смокінгах). Виходить дуже сумбурно, але, в той же час, і дуже весело.

Осінній бал. Як не допустити помилки при виборі сценки

Природно, при виборі сценки для осіннього балу потрібно керуватися, перш за все, своїм смаком і почуттям гумору. Але при цьому є певні правила, які допоможуть не помилитися у цьому, на перший погляд, у простій справі:

Доречність. Обрана сценка повинна, перш за все, відповідати часу і місця. Пам’ятайте, що ви в школі і пам’ятайте, що це осінній бал.

Ніяких пошлостей або двозначностей! Напевно, не потрібно нагадувати, що сценки або слова пісні для такого заходу, як осінній бал  повинні бути виключно пристойного змісту і, ні в якому разі, не містити деяких двозначних натяків.

Без образливих натяків. Не допускайте в сценках натяків на учнів або вчителів, тим більше, якщо це натяки на не найкращі їхні сторони і звички. Якщо в сценках збігаються імена, краще замініть їх на умовні «МарьІванна» та інші.

Безпека. Це головне правило. Всі конкурси та сценки повинні бути безпечними і для школярів, і для самої школи (наприклад, запускати феєрверки – не найвдаліша йдуть  для шкільного свята).

Дотримуйтеся цих небагатьох простих правил, і вибрані вами сценки на осінній бал  будуть дійсно смішні і подарують усім присутнім лише гарний настрій і позитив, але при цьому, ніколи не стануть причиною будь-яких негараздів і непорозумінь.

Осінь – дійсно чудова пора. А осінній бал  – один з найбільш чудових заходів, який  урізноманітнює будні шкільного життя. І, приклавши зовсім небагато зусиль і фантазії, можна зробити його воістину яскравим і незабутнім.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

One comment

 1. Конкурсно розважальна програма
  “Осінній бал старшокласників”
  Святково прикрашена сцена. Звучать урочисті фанфари.
  Вихід ведучих.
  В1.Добрий вечір шановні гості!
  В2.Ми раді вітати вас в цій святковій залі на нашій конкурсній програмі “Танець осені”
  Ведуча 1 : За вікном уже відлітають у вирій останні журавлині ключі, в
  прощальному танку кружляє багряне листя, облітаючи з дерев. Надворі осінь.
  Прекрасна чудова пора.
  Ведучий 2 : Красива, багряна, золотокоса осінь розмалювала чарівним пензлем
  все навкруги : ліс , поля, став, садок.
  Красива осінь вишиває клени
  Червоним, жовтим, срібним, золотим.
  А листя просить: – Виший нас зеленим !
  Ми ще побудем, ще не облетим.
  Ведуча 1 : А листя просить : – Дай нам тої втіхи !
  Сади прекрасні, роси – як вино.
  Ворони п’ють надкльовані горіхи.
  А що їм чорним ? чорним все одно.
  В2. Осінь вважається найпримхливішою, мабуть, через мінливість погоди. То світить нежарке сонечко, то накрапає сумний дощик, то стоять сірі похмурі дні, то дує сильний вітер…
  В1.(перебиває 2 ведучого) Проте є в осені величава краса ,але затримається вона ,нажаль ,ще не довго ,тож зустрічайте оплесками нашу золоту осінь ,яка буде сьогодні оцінювати наших пар в якості журі.
  В1.(лунають оплески, на сцену виходить пані журі).Займіть будь ласка своє почесне місце
  В2.А чи пам’ятаєш ти(до ведучого),казку про осінь ,де сватався до неї славний лицар Вересень і Жовтень
  В1.Та й що?
  В2.А що дуже вона примхлива , тож давайте підтримаємо наших пар щоб вони не втрачали надію і боролися за свою перемогу до кінця .Оплески!(звучать оплески)
  В1.Отже,вельмиповажна осінь(журі),ви повинні з декількох пар вибрати одну найкращу і присвоїти їм титул короля і королеви балу.
  В1.Тож Зустрічайте елегантні ,казкові Олексій Соколовський та Анна Цюкало ,пара №1.
  В2.Осяяні,галантні , Анджела Шатайло ,і Максим Бортик ,наша пара №2
  В1 Шановливі , незрівнянні Володимир Кагаловський і Лілія Дяченко ,пара №3
  В2 І пара №4 дивовижні ,вражаючі ,яскраві Сніжана Лановенко і Віталій Гринін
  В1Спасибі нашим парам ,отже ми розпочинаємо наш
  Разом :осінній бал!
  В2. “По-справжньому хоробрим людям немає чого битися на дуелі, але це постійно роблять багато боягузів, щоб запевнити себе у власній хоробрості”. Але час летить ми змінюємось і “треба мати велику відвагу ,щоб хоча б бути самим собою”. Тому наш перший конкурс “Розкажи мені про себе”
  В1.Запрошуємо бурхливими оплесками пару №1,2.3,4.
  В2.Дякуємо вам! .А ми продовжуємо наш вечір
  В1 Якщо говорити про осінь, то вона являє собою пору відпочинку для природи .Тому давайте перепочинемо і проведемо невеличку розминку для наших учасниць і учасників
  В1.Ми даємо запитання, а ви повинні дати на них відповіді(запитання)
  В2.Молодці !Легко відповісти на запитання?(Відповідь)
  Переходимо до 2 конкурсу “Айрам –зам- зам –гулі- гулі” танець гра
  В1.Отже правила нашої гри. Ви повинні стати в 2 кола. Хлопці обличчям в середину, дівчата обличчям до хлопців. І слідкуємо за нами.
  (На сцені ведучі які перебирають варіанти назв наступного конкурсу)
  В1.Ммм…Видра?!
  В2.ммм…Ні.
  В1.Тоді бобер!(впевнено)
  В2Таа нііі!
  В1.Все!Згадав!Ну точно !Це ж Крокодил! Саме таку назву має наш наступний конкурс. Отже партнер виймає листочок з уривком з пісні і намагається показати, що там написано. Партнерша відгадує і називає пісню, або слова з пісні.
  В2.Спасибі дівчатам і хлопцям.
  Разом: Ми продовжуємо!
  В1.Слухай,а в тебе в дитинстві були мрії?
  В2.Звісно,в кого ж їх немає? Доречі…мені на думку спала чудова ідея ,а чому б нам не провести конкурс “Прогулянка під дощем”.Я сподіваюсь що нашим конкурсантам в дитинстві цього не дозволяли, і тому в них буде прекрасна надія продемонструвати танець.Тож дівчата в наступному конкурсі вам потрібно буде прогулятися і покружляти під музику ніби листочок, яких легенько несе теплий вітерець ,під дощем.
  В1Поки дівчата отримують парасольки і готуються до танцю, наші джентальмени згадують казку,де бідну пасербицю примушували робити всю найбруднішу і важку роботу в будинку ,тож я як чарівник на мить перетворюю вас на Попелюшку і даю завдання : вам потрібно кожному приготувати подарунок для шановного журі. На стільчиках у них є голка, нитка, намистинки. Завдання: поєднати намистинки у красиві буси і подарувати кожному члену журі. Отже оголошую четвертий конкурс “ Зроби намисто ”. Але попереджаю , якщо запізнитесь хоч на одну хвилину ,ваша карета стане гарбузом.
  Завдання суддям: оцінити танок дівчат і подарунок хлопців.
  (лунає музика, учасниці танцюють)
  В.2Молодці дівчатка!
  В1.А хлопці, ну справжні попелюшки,справились із завданням.
  В2. Весна красна квітами, а осінь — плодами. Тож слово суддям.
  В1.Дякуємо шановне журі! А зараз ми б хотіли перевірити, яка група підтримки у нашому залі, найспритніша. Тож конкурс ”Скульптор” .До гри запрошуємо по парі від класу(хлопчик і дівчинка).Кожна пара отримує яблуко. Завдання :Обгризти яблуко так, щоб вийшов грибочок.
  (Лунає музика. Триває конкурс)
  В2.А зараз слово журі.
  Дякуємо нашим глядачам і учасникам цього конкурсу. Прошу вас зайняти свої місця.
  А ми продовжуємо наш осінній бал
  Поезія – це одна із тих небагатьох речей, які здатні змінювати світ. – Поезія для мене – це ще один спосіб існування й самовираження. Це можливість висловити свої почуття і переживання та донести їх до інших. Як ви вже здогадались, наступний конкурс буде пов’язаний саме з поезією . Конкурс “Осіння поезія”. Оцінюється –виразність, емоційність. Тож запрошуємо пари до конкурсу.
  В1.Просимо журі відмітити наших учасників.
  А зараз учні 2 класу прочитають вам 4 рядки частівок, а потім заспівають по черзі по одному куплету.
  В2.Давайте поаплодуємо і подякуємо нашим учасникам.
  В1.Стривай- но ,мені здається, нам потрібно провести ще один наступний конкурс.Наші гості зарухались ще більше , а нашим конкурсантам потрібна найкраща підтримка.
  Запрошуємо від класу 4-5 пар(хлопчик, дівчинка).І не забувайте приймати активну участь, це враховується на користь нашим конкурсантам.
  Коли лунає музика ми в парах танцюємо .Коли зупиняється, міняємось парами. Кому не вистачить пари, той танцює з гарбузом. Виграє той, хто ні разу не танцював з гарбузом.
  В2.Приготувались(Мелодія).Почали(Ведучі запрошують журі до танцю)
  Молодці! Які ви енергійні! А ми йдемо далі.
  Слово суддям. Як справились наші пари з завданням.
  Ведуча 1: Осінь – яскрава,
  Осінь – барвиста
  Осінь – прекрасна !
  У відомої поетеси Ліни Костенко на осіннім карнавалі є й Осінь – жагуча, й Осінь – дикунська.
  Ведучий 2: Пора ця буває пишною, строкатою, журливою, щедрою.
  Тільки ніколи хай не буде наша осінь убогою, а буде багатою,
  як наш наступний конкурс, в якому задіяна більшість учнів класу і
  називається «Кліп».
  В наступному конкурсі, назва якого “Кліп”, задіяна більшість класу.
  Кліп – це в основному короткий за тривалістю (біля 4-5 хвилин) відрізок відео у музичному супроводі.
  В2.Запрошуємо розпочати конкурс. Суддів просимо звернути увагу на організованість, виконання, артистичність, образність.
  В1.Поки 10 клас готується. Хочу щоб ви оглянули свої місця на яких ви мали знайти позначку Осінь. Просимо вийти щасливців і отримати приз.
  (Виступає наступний клас)
  В2.Справились із завданням. Поки жюрі підсумовують останній конкурс, попередньо хочемо вам запропонувати обрати пару глядацьких симпатій. Кожному з вас зараз роздадуть папірці, на яких ви відмічаєте ,яка пара вам сподобалась найбільше.
  В1.А ми повертаємось до голосування і передаємо результати нашому журі.
  Ми всі в очікуванні переможців, а поки конкурс “Дари осені ”. Ми з Дімою загадуєм загадки, а хто відгадає, піднімає руку і підходить за призом з чарівної скрині.(Загадки).
  В2: Ви чекали цього момента досить довго, ви змагались хоробро і завзято, ви доводили своє уміння, тому ми надаємо слово журі для оголошення результатів.
  Разом.Давайте привітаємо наших учасників!
  Сьогодні ви боролися за титутул найкращих короля і королеви балу.Ми бажаємо вам щоб у житті ви завжди були найпершими,дякуємо також нашим учасникам за активну участь і підтримку для наших конкурсантів, звісно журі і класним керівникам. Нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди
  Успіхів Вам! (Звучить мелодія)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *