Home / Діти / Осінні композиції до дня осені. Незвична підбірка

Осінні композиції до дня осені. Незвична підбірка

Осінь – невичерпний грунт для творчості. Для їх створення можна використовувати і вже традиційні природні матеріали, і інші цікаві предмети і речі. Такі прості ідеї допомагають дітям розкрити для себе всі грані творчості і навчитися бачити частинки оточуючого їх світу природи навіть в звичних домашніх речах. Про незвичайні осінні композиції до дня осені  поговоримо далі.

Осінні композиції до дня осені в дитячий садок

Осінні композиції до дня осені. Незвична підбірка

Так приємно гуляти в осінньому лісі або по алеях парку, слухати шелест листя під ногами, ловити щоками прохолодний вітерець … А якщо в ці моменти єднання з природою ще й зібрати яскраві листя, шишки, жолуді й каштани, то цю незвичайну красу можна надовго зберегти в оригінальних осінніх композиціях до дня осені  своїми руками.

Осінь – це джерело матеріалу для творчості! На городах і в садах дозрів урожай, в лісах падають шишки, жолуді, каштани, а листя на деревах дивують буйством фарб. Все це стане відмінною основою для ваших виробів.

Як правильно висушити листя і квіти – 3 перевірених способи

Розкладіть листи або квіти між сторінками книги на відстані близько 3 мм один від одного, змінюючи кожен день сторінки. Протягом тижня папір вбере в себе всю вологу з рослин, і ви зможете використовувати їх для творчості.

Зберіть листя в пучок і підвісьте їх в сухому, провітрюваному приміщенні. При цьому майте на увазі, що від сонячних променів листя втратять забарвлення повністю, а в тіні – збережуть.

Тільки що зірвані листочки і квітки покладіть між двома шарами вощеного паперу, зверху покладіть паперовий рушник. З тиском пропрасуйте гарячою праскою паперовий рушник протягом 2-5 хвилин. Переверніть «сендвіч» і знову пропрасуйте його через паперовий рушник, потім обережно видаліть вощений папір.

Щоб висушене листя і квіти не ламалися, їх потрібно опустити в розчин води і клею ПВА, розведений в пропорції 4: 1, а потім залишити сушитися.

Осінні композиції до дня осені. Підбірка

Морква з паперу

Восени діти і дорослі повертаються до теми вивчення овочів. Чому б не зробити наочний посібник – моркву? Склеюємо помаранчевий папір у вигляді рулону.

Склеюємо його з двох сторін під різними кутами. На одній зі сторін зрізаємо кути. Приклеюємо нарізану соломкою зелень. Паперова морква-готова!

Яблуня з паперової тарілки

По-справжньому осінню виріб можна виготовити з одноразової тарілки. Все, що знадобиться – пофарбувати зовнішню сторону дна тарілки в зелений колір або жовтий колір поролоновою губкою і нанести за допомогою ватних паличок на пофарбовану поверхню червоні цятки.

Приклеюємо знизу прямокутний шматок коричневого картону – і ось уже готова осіння яблуня. Ще привабливішою стане така яблуня, якщо в якості яблук використовувати якісь дрібні круглі предмети, приклеївши їх полімерним клеєм.

Подивіться на відео, як зробити об’ємну аплікацію «Яблунька»:

На одноразовій тарілці можна зробити симпатичну осінню аплікацію.

Яблунька з картонного рулону

Таким же чином можна оформити крону дерева, стовбур якого зроблений з половинки рулону від туалетного паперу. Приклеюємо половинку до листа формату А4 і прикрашаємо верхню частину шматками м’якого кольорового паперу.

Доповнять образ дрібні червоні гудзики, що імітують осінні яблука.

Якщо використовувати цілісний рулон від паперу, вийде об’ємне дерево. Наносимо на зелений папір червоні цятки – це майбутні яблука. Даємо фарбі висохнути.

Мнемо папір.

Щоб крона краще трималася, перш, ніж закріпити її на стовбурі, надрізаємо рулон з верхньої сторони і відгинаємо смужки назовні.

Вставляємо зім’ятий папір в рулон, формуючи крону яблоні.

Ліс з картонних рулонів

Осіннє дерево можна зробити з картонних рулонів і справжнього осіннього листя. Картонні рулони розрізаємо і фарбуємо в коричневий колір. Готуємо листя та інші природні осінні матеріали: жолуді, каштани, горобину, гілки, насіння клена.

Приклеюємо листя та інші дари осені до картонних рулонів. Можна прикрасити отриманий шматок осіннього лісу двома чарівними їжачками з пластиліну і каштана.

Дерево з долоньки

Можна зробити і ще більш оригінальне декоративне дерево: обведемо на коричневому картоні ручку дитини до ліктя,виріжемо і обелнємо її різнокольоровим паперовим осіннім листям. Такі осінні композиції до дня осені  можна використовувати як прикрасу на вікно. В цьому випадку вирізану ручку і листя ми прикладаємо до прозорого клейкого паперу і зі зворотного боку так само закриваємо клейким папером.

Аплікацію з листя можна розташувати на картонній підставці – у нас вийде гідний експонат осінньої виставки.

Дерево зі зім’ятого паперу

Цікавою виходить аплікація-дерево з зім’ятого паперу.

Формуємо з нього стовбур і гілки.

Потім приклеюємо на них яскраві жовто-червоні грудочки серветок або паперу для упаковки замість листочків і плодів.

Осіннє дерево з пакета

Пакет нарізається на невеликі смужки, які потім скручуються в гілки дерева. Щоб виріб був міцнішим варто попередньо нанести на паперові смужки клей. До гілок дерева приклеюються листочки. Вигнута форма скручених смужок робить його схожим на казкове дерево.

Осіннє дерево з ниток

Для виробу склеюємо лист картону конусом. Потім беремо товсту пряжу і намотуємо на конус шар за шаром фіксуючи на клей (клей краще наносити поступово на сам конус). Верхівку можна прикрасити помпоном а зверху приклеїти листочки з фетру. Вийде дуже незвичайне і ефектне осіннє дерево.

Осіння підвіска з дарів осені

Як осінні композиції до дня осені своїми руками для школи можна змайструвати красиву підвіску з природних матеріалів – гілочок дерева, соснових і ялинових шишок, засушених горішків фізалісу і інших компонентів.

Такий виріб органічно впишеться в шкільний кабінет або хол.

Їжачок з пластикової пляшки і шишок

Можна використовувати шишки для створення забавних персонажів – наприклад, їжачків. В основу виробу беремо невелику пластикову пляшку і обертаємо її щільною тканиною. На тканину починаємо приклеювати одну за одною шишки. Обклеюємо таким чином всю пляшку.

Приклеюємо їжакові очі і вушка. Прикрашаємо саморобку осінніми дарами – яблучками, горобиною, гілочками. Їжачок з шишок і пляшки – готовий!

Подивіться на відео, як зробити лісового їжачка з шишок:

Білочки з шишок

З шишки і фетру можна зробити чарівних білок з жолудями.

Білочку можна зробити з пластиліну і соснової шишки.

Пташки з шишок

Пташку з шишки можна зробити трохи по-іншому. Скріплюємо за допомогою клею каштан, шишку і листочки – у нас вийде тільце, голова і крила.

З тонких гілок сплітаємо гніздо. Вплітаємо в гніздо листочки, намагаючись закрити проміжки між гілками.

Приклеюємо пташкам очі і дзьобик, потім розміщуємо їх в гнізді. Такий виріб може легко прикрасити будь-яку осінню виставку.

Дракончик з шишок і горіхів

Неймовірно чарівного дракончика можна зробити з шишок, соломи, волоських горіхів і сухих листочків. Для такого вироби знадобиться хороший клейовий пістолет.

Осіннє дерево з шишки

Ще одна цікавий і дуже простий виріб на тему осінь – дерево з шишки. З тонкого паперу робимо кульки «осінніх» кольорів – зеленого, оранжевого, жовтого, червоного. Наносимо на «лусочки» шишки клей і вставляємо в них паперові кульки.

Поробка на тему осінь з природних матеріалів

А це забавний чоловічок з природних матеріалів! Робимо в каштанах або жолудях отвори і вставляємо в них сірники. Фіксуємо всі деталі клеєм.

З дарів осені фруктів можна зробити смачну і їстівну саморобку – їжачок.

Осінній виріб «Карета з гарбуза» стане справжнім шедевром осінньої виставки.

Подивіться, як зробити карету з гарбуза на відео:

Юним принцесам напевно сподобається робити равлика з гарбуза і кабачка! А вже як приємно прикрашати його намистинами і стразами.

З буряка виходить милий осінній слоник.

Осінні вироби із солоного тіста

З солоного тіста виходять дуже красиві осінні їжачки.

Ще одна цікава осіння ідея для діток різного віку – створення підвіски з солоного тіста. Зафарбовуємо шматки тіста в кольори осінньої гами. Розтачуємо їх в пласти товщиною близько одного сантиметра і вирізаємо за допомогою формочок листя різної форми і розміру.

Висушуємо листочки на відкритому повітрі і підвішуємо їх за ниточки до гілочки дерева.

Композиція із солоного тіста

Дуже гарні осінні композиції до дня осені  можна зробити з застигаючої на повітрі маси для ліплення. Масу розгортаємо тонким шаром і притискаємо до неї справжній осінній лист. Вирізаємо відбиток аркуша стеком.

Проробляємо отвір у верхній частині. Чекаємо коли маса засохне і розфарбовуємо її в яскраві осінні кольори. Утворені листочки підвішуємо до палички. Композиція «осінні листочки» готова!

Осінні вироби з пластиліну

З пластиліну можна зробити дуже гарний осінній пейзаж. В основу виробу береться лист картону, на який приклеюються деталі картини.

Починаємо саморобку на тему осінь з пластиліну з того, що закріпимо стовбур і гілки берізки.

Приклеюємо жовте листя і жовту травичку. Небо прикрашаємо хмарами і зграєю відлітаючих птахів. На землю садимо гриби, ялинку і зайця.

Класикою осінніх виробів стали овочі з пластиліну.

Аплікації з листя

Ще однією чудовою ідеєю для осінньої творчості є аплікації з листя. Однією з найулюбленіших тем для аплікацій є рибки і морське дно.

Можна прикрасити картонний стовбур дерева справжніми сухими осінніми листочками. Ця проста аплікація сподобається навіть найменшим малюкам.

З листка газети можна зробити красиву осінню листівку з грибом.

За допомогою ламінатора і справжнього осіннього листя можна зробити цікавий посібник для дітей. Збираємо листя з різних видів дерев. Бажано зібрати по кілька штук з кожного виду дерева: три листа дуба, чотири листа клена, три листа горобини, п’ять аркушів верби, два листа каштана, три листа вільхи. Ламінуємо їх.

Вирізаємо заламіноване листя.

Навчальна мета посібника: познайомити дітей з видами дерев і вміти розрізняти їх. Пропонуємо дітям розкласти листки за видами і назвати їх.

З справжнього осіннього листя можна зробити гарне панно для прикраси стін і вікон. Нам знадобиться яскраве гарне осіннє листя. Частину їх ми залишимо недоторканими, а з інших виріжемо сердечка.

Маємо в своєму розпорядженні листя і сердечка між двома шарами клейкого паперу. Осіння композиція – готова.

З осіннього листя і пелюсток можна зробити портрет королеви-осені.

Осінні композиції з квітами з листя

З осіннього листя можна зробити чарівні осінні композиції до дня осені  з трояндами.

Осінні вироби з фетру

З кольорових шматків фетру можна зробити дуже яскраву осінню гірлянду.

Осіння гірлянда з фетру стане чудовою прикрасою інтер’єру.

Осінній букет з фоамірана

Багатьом напевно сподобається букет на тему осінь з спіненої гуми або фоамірана. Вирізаємо листя різної форми. Фарбою підкреслюємо краї і прожилки на листі.

З пластикової банки і гілок робимо осінню вазочку. Гілки кріпимо за допомогою двостороннього скотча.

Кладемо в вазу листя і доповнюємо композицію гілками і шишками. Букет на тему осінь з фоамірана – готовий!

Осінній букет з фруктів своїми руками

Ще одна дуже популярна осіння саморобка – букет з фруктів. Для виготовлення цієї саморобки нам знадобитися вставити у фрукти довгі шпажки.

Збираємо всі фрукти в букет, прикрашаємо зеленню і обертаємо папером.

Дуже добре підійдуть такі вироби на тему осінь в дитячий сад – вони прості у виготовленні і досить цікаві для дітлахів молодшого віку.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *