Home / Дозвілля / Місячний календар городника на листопад 2020 року

Місячний календар городника на листопад 2020 року

Здавалося б, які ще роботи можуть бути в цьому останньому місяці осені – давно позаду день Покрови? Але досвідчений садівник або дачник скаже, що роботи в саду і городі завжди знайдуться. І це так. Детально про місячний календар городника на листопад 2020 піде мова далі.

Місячний календар городника на листопад 2020. Листопадові роботи в городі

Місячний календар городника на листопад 2020 року

Правда, потрібно ще врахувати погодні умови. Якщо раптом вдарили морози і земля покрилася товстим шаром снігу, то перелік робіт істотно скорочується. Але так як в останні роки погода привчила нас до своїх примх, то навряд чи вона змінить своїм звичкам і в цьому році.

Перш за все, закінчити сівбу. Досвідчені садівники відкладають підземні посіви моркви, шпинату, петрушки, цибулі чорнушки, зеленних культур до того моменту, коли трохи підмерзне грунт. І проводять цю роботу в першій половині листопада. Звичайно, грядки для підземнї сівби повинні бути підготовлені повністю у вересні або в жовтні: грунт удобрений і перекопаний, вирівняний. І нарізані борозенки для майбутньої сівби. Коли грунт трохи підмерзне – в ці борозенки треба помістити насіння, а зверху їх присипати запасеним для цього перегноєм або компостом. Тоді вони не зійдуть завчасно і не постраждають від морозів.

Іноді городники тримають пізню капусту до перших заморозків. Якщо у вас ще залишилися качани на грядках, пора їх зрубати і відправити на зберігання або переробку, а качани разом з корінням видалити з грядки.

Якщо ви не зробили це в жовтні, то видаліть в теплицях самий верхній шар грунту – до 5 см, в якому могли зберегтися збудники хвороб і шкідники, а замість нього насипте шар свіжого грунту з суміші перегною, компосту, торфу. Вилучений  грунт зазвичай виносять на грядки, де навесні будуть посіяні інші овочеві культури.

Можна також закласти в теплицях основу гарячої грядки для раннього вирощування теплолюбних овочів – томатів, перців, огірків.

У листопаді потрібно регулярно перевіряти льох і підвали, де зберігається ваш урожай картоплі, овочів і фруктів. Якщо помітите гнилі та хворі екземпляри – видаліть їх. Якщо вологість і температура в сховищах високі, провітріть це приміщення. Також слід звернути увагу на можливе проникнення в льох гризунів – помітити це не складно: на картоплі, моркві, буряку будуть сліди зубів шкідників. Потрібно терміново вжити заходів до вилову гризунів і закрити всі виявлені ходи, по яких вони проникли.

Якщо ви висівали на рано звільнені грядки білу гірчицю або фацелію, то потрібно скосити зелену масу і закрити її в грунт. Місячний календар городника на листопад 2020  радить, що озиме жито, посіяне як сидерат зазвичай скошують навесні.

Деякі городники в кінці жовтня і початку листопада перекопують свою ділянку, не розбиваючи грудки, щоб грунт промерз і загинули наявні в ньому шкідники.

Заготовте поживний грунт, який навесні буде використаний для набивання горщиків і ящиків при вирощуванні розсади. Це грунт потрібно або забрати в місто і зберігати його там, наприклад, на балконі або лоджії, або прибрати в дачний будиночок, щоб при необхідності його можна швидко дістати.

Приберіть всі рослинні залишки і покладіть в компостну купу. Щоб компост сильно не промерз і не вимивався дощами, компостну купу потрібно вкрити на зиму щитами, руберойдом або плівкою.

Місячний календар городника на листопад 2020. Листопадові роботи в саду

На початок листопада зазвичай все листя вже облетіло. Якщо якісь і залишилися в згорнутому вигляді, їх потрібно зняти і знищити, там сховалися шкідники.

Крона без листя добре проглядається, краще видно всі тріщини на стовбурі – стали помітні всі павутинки і інші потаємні місця, де ховаються шкідники. Їх потрібно видалити, а також зрізати всі зламані і сухі гілки.

Якщо не зробили це в жовтні, побілити стовбури дорослих плодових дерев садовою побілкою або сумішшю вапна з мідним купоросом (2,5 кг вапна і 500 г мідного купоросу на 10 літрів води). Штамби молодих дерев, щоб уникнути опіків кору білити не потрібно. Їх треба захистити від гризунів і холодів ялиновими або сосновими гілками або синтетичною тканиною від мішків з-під борошна або цукру.

У молодих плодових дерев зв’яжіть скелетні гілки разом з центральним провідником для захисту від обломів при рясному снігопаді.

Минула зима багато шкоди завдала посадкам чергуванням відлиг і холодів. Тому дуже важливо затримати в саду якнайбільше снігу, тоді рослини будуть захищені від морозів. Для того, щоб сніг не здувало вітром, потрібно встановити на ділянці щити або накидати гілок, які затримають сніг.

Особливо це важливо на суничних грядках, адже у рослин суниці коренева система поверхнева. Потрібно пройти уздовж рядків суниці і уважно оглянути посадки. Якщо у якихось кущиків оголилися коріння, до них потрібно підсипати звичайну землю або компост, торф.

Встановіть в саду годівниці для птахів і регулярно поповнюйте їх. Можна використовувати в якості годівниці перевернуті догори дном з невеликим нахилом пластикові пляшки, з яких корм поступово надходить на фанерне днище годівниці у міру його з’їдання. Такі годівниці діють довгий час.

Докладний місячний календар городника на листопад 2020 по днях

1 листопада. Якщо дозволяє погода, саджайте саджанці дерев і кущів. З інших робіт в саду: обрізка та ремонт стовбурів. Рослини, які вже ростуть у вас, можна підживлювати. Відповідний період для замочування посадкового матеріалу.

Рослини, які потребують полив, можна полити, але не проводити подальшу прополку і підгортання, оскільки в цей період коріння уразливі. Можна обробити рослини, щоб попередити захворювання. На клумбі посійте деякі багаторічники на зиму: дельфініум, люпин. Троянди і клематиси потрібно вкрити перед зимівлею.

При необхідності, можна робити заготовки на зиму: соління, квашення, вино, соки. Якщо провести консервацію фруктів, вони вийдуть особливо смачні.

2 листопада. Продовжуйте готувати насіння до посіву. Що стосується поливу рослин, будьте обережні з корінням рослин. Поливати їх потрібно без підгортання і розпушування.

У теплицю можна садити розсаду капусти, огірків, томату, а також сіяти ріпу і редис. У квітнику слід зайнятися викопкою цибулин квітів, посадкою шипшини. Зрізані квіти будуть довго стояти в букеті і легко транспортуватися.

Можна морозити, консервувати фрукти, робити соки, вино, квасити капусту.

3 листопада. У Близнюках можна садити ампельні квіти, суницю, бобові. А ось поливати рослини поки не треба. Якщо потрібно розпушування, роблять це по сухому. У теплиці прорідити сходи, видалити бур’ян, обробити рослини речовинами від хвороб.

В саду проведіть обрізку і видаліть вуса полуниці. Якщо потрібно підживлювати рослини, використовуйте тільки органіку. У гарну погоду можна ще садити дерева. Урожай, який ще залишився, потрібно зняти і відправити на зберігання.

Допускається посів зелені в захищеному грунті, на клумбі – саджайте троянди, в саду – виноград. Ділити рослини для розмноження і чіпати грунт біля коріння поки не потрібно.

4 листопада. Місячний календар городника на листопад 2020 радить, що, можна продовжувати рихлити землю, але не поливати. Рослини, які залишаються на зимівлю, обробіть хімпрепаратами від хвороб. Можна зайнятися формуванням крони дерев, зробити чистку, видалити непотрібні вуса полуниці.

На грядках потрібно розпушити грунт під вигоночние культурами. Також можна замульчувати грядки, прорідити сходи. На клумбі можна посадити шипшину, троянду, в’юнкі рослини. Що стосується консервації, особливо смачною вийде консервація коренеплодів. Якщо погода дозволяє, можна ще садити чагарники і квіти під зиму.

5 листопада. Місяць у Раку, значить можна висівати однорічні під зиму – з такого насіння вийде хороший урожай в майбутньому. Це стосується також квіткових культур. Посівний матеріал також можна замочити і проростити. Саме час закласти органіку на компост.

В саду продовжуйте висаджувати молоді дерева і кущі: смородину, грушу, яблуню. Робіть обрізку рослин. На клумбі викопайте цибулини і бульби, щоб заховати їх на зберігання.

Можна посіяти насіння на розсаду пасльонових, різних видів капусти. Також можна сіяти коренеплоди.

Не варто поки використовувати хімречовини для обробок, а також викопування їстівних коренеплодів: у них буде водянистий смак.

6 листопада. Продовжуйте посадки в саду. Можна висадити на своїй ділянці горобину, грушу, агрус, сливу. У теплиці можна сіяти і садити однорічні, щоб отримати хороший урожай в майбутньому. Можна посіяти насіння шпинату в теплиці.

На клумбі посадити декоративні рослини. Зріжте квіти для вази: вони будуть довго стояти в букеті і добре транспортуватися. Можна посіяти левиний зів, календулу, космею на зиму.

Не поливайте кімнатні квіти, зате можна продовжувати робити заготовки на зиму.

7 листопада. У дні Лева можна закласти урожай на зберігання, викопані цибулини, лікувальні трави. В саду можна зробити обрізку, а у суниці видалити зайві вуса. У теплиці теж роботи вистачає: можна прорідити сходи, полити рослини, прополоти і провести боротьбу з шкідниками.

Відкладіть до кращих часів пікіровку, прищіпку рослин. Зате квіти в квітнику можна зрізати для букета і транспортування.

8 листопада. Займіться звільненими від рослин грядками, оранкою, перекопкою. Також можна закладати урожай на зберігання. Рослини обробіть хімпрепаратами від захворювань. Можна посадити рослини, від яких не чекаєте врожаю.

Допускається пересадка рослин, у яких міцна коренева система. Поливати рослини, прищипувати, пікірувати їх поки не потрібно. Посів, посадку теж поки відкладіть.

9 листопада. У дні Лева, за місячним календарем городника листопада, все ще не варто садити багато культур. Зате це хороший час, щоб зайнятися підготовкою грунту до зими: можна перекопати, видалити бур’яни, зорати. В саду можна провести санітарну обрізку: видаліть зайві і хворі пагони. Допускається посадка деяких рослин в саду: смородина, черешня, ліщина.

У теплиці посадіть хіба що фенхель, валеріану, гірчицю. Зібрані на грядках коренеплоди слід відправити на зберігання. На клумбі викопайте цибулини, відправте їх на зимове зберігання. Перед зимівлею укрийте троянди і клематиси, замульчуйте зимуючі рослини. Якщо у вас ще ростуть осінні квіти, їх можна зрізати і відправляти на транспортування.

Під знаком Лева можна засівати газон і робити заготовки у вигляді консервацій, солінь, вина і соків.

10 листопада. У дні Діви проведіть пікіровку сіянців, які висівали в Рибах і Скорпіон: так вони швидко оговтаються від стресу і підуть у ріст. Також цей знак сприятливий для посадок однорічних і дерев, які не плодоносять. Розмножувати рослини можна розподілом і відводками.

Грунт поливайте, після чого рихлиіть, видаляйте бур’яни, підсапуйте сходи. Рослини підживлюйте органікою. Можна посіяти огірки і перець, а із зелені: кріп, аніс, петрушку. Слушна нагода і для домашніх заготовок: консервуйте, робіть вино, заморожуйте, переробляйте.

Не варто поки замочувати насіннєвий матеріал. При поливі знайте міру.

11 листопада. Продовжуйте сіяти і садити однорічні культури, рослини з повзучими і сланкими стеблами. В саду робіть обрізку, видаліть зайві вуса полуниці. При поливі рослин намагайтеся не переборщити, він повинен бути не рясний. Замочувати насіння теж поки не варто. Опале листя і бадилля потрібно зібрати.

Місячний календар городника на листопад 2020 радить, що у теплиці прорідіть сходи, видаліть бур’яни. Підрослу розсаду можна пікірувати. Якщо потрібне підживлення, використовуйте в цей період тільки органіку.

Лікувальні трави можна засушити, квіти, які ще ростуть на клумбі, зрізати на транспортування. Якщо ще не зібраний весь урожай, саме час зробити це, а також продовжувати займатися заготовками на зиму.

12 листопада. У дні Терезів саджайте бульбові квіти, декоративні чагарники. Можна на зиму посіяти квіти на клумбі, прянощі, лікарські трави. Цибулини і бульби квітів потрібно викопати із землі і закласти на зберігання. Зрізані квіти довго простоять і будуть добре транспортуватися.

В саду слід зайнятися обрізанням, можна садити полуницю. Допускається посів або пересадка в теплицю пасльонових, цибулевих культур, селери, крес-салату, коріандру. Якщо потрібна пересадка вазонів, найкраще її перенесе гібіскус, гортензія, целлозія.

Згідно з місячним календарем на листопад, можлива посадка таких рослин: аґрус, слива, вишня. Варто поки відкласти щеплення рослин, обприскування, пікіровку і прищіпку.

13 листопада. Вдалий час для посіву в теплицю деяких культур: моркви, кореневої петрушки, буряка. Можна пікірувати розсаду, поливати і підживлювати рослини, садити лікарські трави, прянощі.

В саду посадіть молоді саджанці, якщо погода ще сприяє цьому. Якщо ні, в теплиці садіть квіти, клубне- і коренеплідні рослини. У відкритому грунті теж можна садити квіти на зиму. Квіти, якщо такі ще ростуть в квітнику, зрізайте і ставте в вазу – вони будуть довго радувати око.

Не варто робити консервації і збирати урожай.

14 листопада. У Скорпіона можна нарешті підготувати посівний матеріал: насіння можна замочити перед посівом. Особливо добре ростуть посаджені під цим знаком рослини, що мають шипи або колючки. Такі рослини будуть стійкі до змін погоди, дадуть хороші насіння. Підживлення рослин під корінь дасть хороші результати. Також не зайвим буде полив, закладка органіки на компост.

Рихлити, перекопувати грунт поки не варто. Також відкладіть консервування та збір врожаю. Але можна зрізати квіти.

15 листопада. В Молодик не бажані більшіть робіт на ділянці. Згідно місячного посівного календаря на листопад, краще вже зайнятися підготовкою насіння до сівби. Не заборонена також прополка бур’янів, прибирання дикої порослі та хворих пагонів. Рослини можна обробити інсектицидами та фунгіцидами.

16 листопада. В Стрільці садити й пересаджувати більшість рослин не рекомендується. Однак в саду можна посадити дерева, а в захищеному грунті – в’юнкі рослини, наприклад, квасолю. У теплиці можна організувати полив рослин, а грядки – перекопати. Сходи, які з’явилися в захищеному грунті, можна прорідити, розпушити грунт.

Можна продовжувати зрізати квіти для букета – вони будуть довго стояти і не зів’януть, а також легко транспортуватися. З домашніх рослин можна пересадити фікус.

17 листопада. Можна посіяти насіння рослин на насіння і зелень. Також дозволяються посадки лікарських і декоративно-квітучих рослин. В саду, якщо погода супроводжує, посадіть плодові дерева і кущі. Можна зайнятися підготовкою грунту: перекопайте його, розпушіть. У теплиці займіться видаленням бур’яну, підгортанням, проріджуванням сходів. Можна обробляти рослини фунгіцидами та інсектицидами, підживлювати їх добривами.

Їстівні коренеплоди можна закласти на зберігання, а також зайнятися консервацією і іншими заготовками на зиму. Можлива посадка в захищеному грунті томата, шпинату, посів цибулі, базиліка, часнику. Якщо не встигли зробити днем раніше, пересадіть фікус.

Не варто поки рясно поливати рослини і вкорочувати пагони.

18 листопада. У Козерозі добре сіяти і садити рослини, які будуть зимувати в грунті. Тому, місячний календар городника на листопад 2020 рекомендує, що настали відповідні дні для посадок. Так, можна посадити капусту, цибулю, часник, бобові. Посійте кріп, аніс, петрушку. В саду можна ще садити смородину, аґрус, сливу, яблуню. А якщо садити нічого не збираєтеся, займіться обрізанням зайвих і хворих пагонів.

Якщо клімат сприятливий, посійте під зиму багаторічні квіти. А такі квіти, які будуть зимувати на підвіконні, саме час пересадити. Можна полити і пересадити кімнатні вазони. Консервування, соління, заготівля соків і вина – все це можна і потрібно робити в цей період.

19 листопада. Слушна нагода для посадок чагарників і дерев, якщо погода у вашому регіоні дозволяє це робити у другій половині листопада. Також можна сіяти багаторічні, які будуть зимувати у відкритому грунті. У теплицю можна посадити розсаду різних видів капусти, сіяти бобові, перець чилі, садити цибулю і часник. Також можна зайнятися обробкою грунту і внести добрива.

У будинку можна пересадити ті рослини, у яких ослаблена коренева система і квіти, які будуть зимувати на підвіконні. Рослини можна підживлювати під корінь. Все ще гарний час для консервування, соління, заготовок соку і вина.

20 листопада. У Водолії наступають не найсприятливіші дні для посадок в листопаді, тому пару днів краще поки ці роботи відкласти. Зате можна зайнятися обробкою грунту: оранкою, перекопкою, розпушуванням грунту, проріджуванням сіянців. Також не забороняється обробка від шкідників і грибка. Якщо потрібне підживлення, внесіть мінеральні добрива.

На клумбі можна викопати цибулини і бульби рослин, якщо ви ще цього не зробили. Крім посадок, утримайтеся також від поливу, обрізки кущів і дерев, окулірування. Під час внесення добрив теж потрібно бути обережним, щоб не спалити коріння.

21 листопада. Все ще рекомендується не приступати до посівів і посадок. Можна поки зайнятися перекопування ділянки і обприскати рослини препаратами проти захворювань і шкідників. Можна пікірувати розсаду і прорідити сходи в теплиці. Якщо цибулини і бульби квітів ще в грунті, їх потрібно викопати і відправити на зберігання до весни.

Якщо немає можливості зробити це в інший день, посійте цибулю і посадіть цибулинні квіти. Все ще варто почекати з поливом, обрізанням дерев.

22 листопада. А ось в Рибах, в яких тепер знаходиться Місяць, знову наступають посадочні дні в листопаді. У ці дні можна сіяти насіння рослин – вони швидко і дружно зійдуть. В саду можна замульчувати пристовбурні кола і посадити деякі саджанці: малину, шипшину, виноград, сливу, грушу – якщо дозволяють погодні умови.

У захищеному грунті посійте огірки, шпинат, салат. Підживлення і полив повинні бути помірними. Якщо грунт ще не замерз, можна посіяти багаторічні квіти.

23 листопада. Можна зайнятися щепленням рослин в саду, рихлити ґрунт навколо рослин, видалити бур’ян. Також можна удобрювати посадки і обрізати дерева, чагарники. У захищений грунт висадіть розсаду, посійте насіння салату, ранніх огірків. Можна ще посіяти бобові і посадити коренеплоди в теплиці.

Під зиму можлива посадка аличі, смородини, агрусу. У будинку можна пересадити орхідеї і гіпоцірту. Не варто поки обробляти рослини хімікатами, можна використовувати хіба що народні методи. Поливати і підживлювати рослини потрібно обережно і помірно.

24 листопада. Продовжуйте займатися посадками і пересадками рослини – Риби сприяють цьому. У теплицю можна висадити розсаду, яка підросла, а ту, яка ще в процесі росту, пікірувати. Сіянці прорідити, а рослини підживити під корінь мінеральними добривами.

Можна посіяти на розсаду пасльонові, капусту, бобові. Якщо клімат дозволяє, саджайте під зиму саджанці сливи, яблуні, смородини, малини. Якщо кімнатні рослини ще не вступили в період спокою, саме час їх пересадити.

Поки що утримуйтеся від обробок рослин хімічними речовинами, не обрізайте плодові дерева, дотримуйтеся міри під час поливу і підгодівлі.

25 листопада. Добре б зайнятися в дні Овна видаленням бур’янів, дикої порослі, також можна видаляти непотрібні вуса полуниці і хворі рослини. Якщо потрібно уповільнити ріст пагонів, обріжте їх. Якщо потрібно внести добрива, робіть це в сухому вигляді.

Грядки з багатолітниками можна замульчувати, обробити посадки фунгіцидами та інсектицидами. Слушна нагода для заготовок дров на зиму.

26 листопада. Займіться санітарним очищенням дерев, видаліть хворі рослини і пагони, прищипніть кінчики пагонів, щоб простимулювати розгалуження. Продовжуйте мульчувати грядки з багаторічними квітами і овочами. Лікарські рослини можна зібрати і засушити.

Кімнатні рослини можна пересадити. Займіться скошуванням газону. В цілому, в дні Овна можна садити швидкозростаючі рослини, томати.

27 листопада. У Тельці добре готувати посівний матеріал: насіння можна замочувати і пророщувати. Багаторічні рослини, дерева, кущі, посаджені під цим знаком, будуть добре рости і розвиватися. Вони будуть стійкі до морозів, міцні, з хорошим імунітетом.

У відкритому і захищеному грунті можна рихлити ґрунт, але потрібно бути обережними, щоб не пошкодити коріння. Можна пікірувати сіянці, вносити мінеральні добрива, робити щеплення.

Місячний календар городника на листопад 2020 радить, що гарний час для консервації зібраних плодів. З кімнатних рослин посадіть глоксинію, первоцвіт, сенполії. Але в цілому, слід поки що відкласти пересадки і не обрізати плодові дерева.

28 листопада. Можна висадити розсаду в теплицю різних видів капусти, провести підзимовий посів цибулі і часнику. Посійте також коріандр, кріп, фенхель, спаржу. У теплому кліматі можна ще посадити плодові дерева, кущі, багаторічні рослини. Посадки можна поливати і рихлити після цього грунт.

Восени в дні Тельця краще не пересаджувати квіти. Можна викопати цибулини і зрізати квіти. Відповідний період для заготовок: робіть консервацію, соліть, заготовлюйте соки і вино. Не варто поки займатися домашніми справами, такими як ремонт або прибиранням.

29 листопада. Обрізуйте дерева і чагарники, готуйте посівний матеріал, особливо це стосується багаторічників. У теплиці можна прорідити сходи, видалити бур’яни, рихлити грунт. Займіться заготівлею лікарських коренів і викопайте цибулинні квіти. Зрізані в цей період квіти будуть довго стояти у вазі і добре транспортуватися.

Заготовки на зиму вийдуть смачними, особливо це стосується консервації коренеплодів. Хороший день для роботи по дому.

30 листопада. В Повний Місяць рекомендується відпочивати від дачних справ. Можна зайнятися хіба що доглядом за рослинами: прополкою, підгортанням, проріджуванням Зібраний урожай можна переробляти, але не варто проводити термічну обробку. Краще робити заготовки вина, квасити і солити.

Не варто пікірувати і обрізати рослини, а також садити і сіяти.

Місячний календар городника на листопад 2020. Повний список роботи в саду і на городі

Підземний посів однорічних і багаторічних квітів, овочів, зелені

Мульчування грядок з підземним посівом (при настанні заморозків)

Обприскування плодових дерев і чагарників проти хвороб (3% -вий залізний купорос, 3% -ва бордоска суміш)

Закладка непосаджений саджанців в прикоп

Укриття на зиму: троянди, клематиси, виноград, крупнолисті гортензії, деревовидні півонії

Захист хвойних рослин від сонячних опіків (обв’язування крони нетканим матеріалом)

Побілка штамбів і основ скелетних гілок плодових дерев

Захист саду від гризунів: стовбурів дерев, рослин в квітниках, сховищах

Посадка цибулинних рослин на вигонку

Вигонка зелені і коренеплодів (цибуля, петрушка, селера, буряк)

Посів зелені в гідрогель для отримання проростків

Установка годівниць для птахів

Місячний календар городника на листопад 2020. Сприятливі дні для роботи в саду, на городі і в квітнику

Підземний посів квітів і овочів: 1, 22-28

Вигонка коренеплодів і цибулинних: 1-2, 5-6, 8-12, 22-28

Обрізка: 1, 5-6, 11-14, 16, 22-23

Посадка дерев і чагарників: 17-18, 24-28

Не обрізати: 20-21, 30

Обробка від хвороб і шкідників: 1-6, 9-10, 27-28

Живцювання та підщепи: 1, 11-14, 16

Не черенкувати: 13-14, 30

Купівля насіння, інвентарю: 17

Закладка грядок і робота з грунтом: 2-6, 8, 13-14, 16-19, 22-29

Якщо не встигли в жовтні обприскати плодові дерева і чагарники проти хвороб (3% залізний купорос, 3% бордоською суміш).

Укрийте до кінця все теплолюбні культури: троянди, клематиси, виноград, крупнолисті гортензії, деревовидні півонії.

Місячний календар городника на листопад 2020. Що можна посіяти в листопаді?

Підземні посіви – поширений спосіб отримати ранній і якісний урожай на наступний рік. Рослини, посіяні під зиму, більш стійкі до несприятливих погодних умов і хвороб, краще ростуть і раніше дозрівають.

З овочів сіють насіння моркви, буряка, пастернаку, листової петрушки, кропу, цибулі-чорнушки і редис.

З однорічників при посіві під зиму добре вдаються антирринум (левиний зів), годеція, діморфотека, іберис зонтичний, календула, космея, лаватера, матіола (левкой), резеда, ешшольція, мак, аліссум морський, однорічні хризантеми і айстри, , кохія, іпомея.

З багаторічників для осінньої посадки годяться дороникум, дзвіночок карпатський, лихнис (зорька), люпин, деревій, лаванда, тирлич, дельфініум, примула, хоста, купальниця, рудбекія, ехінацея, ліатрис колосковий.

З лікарських культур можна посіяти під зиму алтей, валеріану, оман високий, звіробій звичайний, любисток, ромашку аптечну, череду, мелісу, материнку.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *