Home / Діти / Дитяче харчування / Меню на день народження. Корисна підбірка

Меню на день народження. Корисна підбірка

День народження – це надзвичайно особливе свято, і в цей день господиням так не хочеться стояти біля плити, особливо якщо потрібно продумати меню на 20 чоловік. Саме тому, вибираючи страви для святкового столу, слід віддавати перевагу стравам простим в приготуванні, які готуються з легкодоступних інгредієнтів. Це дозволить заощадити час не тільки на приготування, але і закупівлю продуктів.Про меню на день народження  піде мова далі.

Меню на день народження: визначаємося з форматом заходу

При цьому, для того, щоб застілля дійсно доставило радість, найкраще вибрати не дуже витратні страви, інакше святкування може обійтися надто дорого.

Конкретне меню на день народження  багато в чому залежить від того, де і як ви збираєтеся влаштувати святкування. Одна справа, якщо планується традиційне застілля, зовсім інше – організація заходу на свіжому повітрі на лоні природи.

Також багато що залежить від уподобань гостей. Скажімо, якщо ви знаєте, що хтось із запрошених є вегетаріанцем або дотримується посту, якоїсь  дієти, варто подбати про те, щоб і таким гостям було що поїсти.

Багато в чому слід орієнтуватися і на пору року, під час якої проходить захід. Якщо влітку або восени можна зробити акцент меню дня народження на свіжих овочах і фруктах, якщо взимку і навесні це обійдеться досить дорого. Крім того, влітку будуть недоречні такі страви, як холодець, важкі салати з майонезом або сметаною.

Необхідно враховувати також вік гостей. Якщо ви влаштовуєте дитяче свято, зробіть акцент на легких стравах типу бутербродів і тістечок. Для дорослих же необхідно влаштовувати застілля з закусками, салатами, гарячим і тортом.

Вибираючи страви, найкраще готувати ті з тих, в яких ви впевнені. Це дозволить уникнути несподіванок і гарантовано порадувати гостей смачними стравами. Також важливо врахувати сумісність продуктів на столі і уникати однотипності.

Холодні закуски. Салат «Малахітовий браслет»

Холодні закуски призначені для того, щоб викликати апетит гостей перед подачею основної страви. Вони бувають овочевими, м’ясними, рибними, грибними і подаються як у вигляді салатів, так і нарізками. Важливо, щоб їх кількість була помірною, інакше гості, наївшись ними, не зможуть спробувати основну страву і десерт. Прикладом закуски може послужити смачний і гарний салат «Малахітовий браслет».

Для його приготування вам будуть потрібні наступні інгредієнти:

філе курки – 1 кг;

твердий сир – 400 г;

яйце – 6 шт .;

морква – 2 шт .;

ківі – 8 шт .;

часник – 6 зубчиків;

майонез – 400 г;

сіль за смаком;

перець – за смаком.

Варене куряче філе наріжте кубиками невеликого розміру.

Натріть сир на дрібній тертці.

Зваріть яйця. Відокремте жовток від білка: розімніть жовток виделкою, а білки наріжте тонкими смужками.

Моркву натріть на середній терці.

На блюдо поставте склянку і нижнім шаром викладіть нарізане куряче філе. Посоліть і поперчіть за смаком. Почистіть часник, роздушіть і змішайте з майонезом. Обмажте цією сумішшю шар курки.

Далі викладіть тертий сир.

Білки в окремій ємності змішайте з майонезом і викладіть наступним шаром.

Зверху викладіть моркву і змастіть її часниковим майонезом.

Все присипте жовтком і дістаньте склянку зсередини.

Прикрасьте салат ківі.

Гаряча страва. М’ясо по французьки

Гаряча страва є основною, тому її має вистачити кожному з гостей. Також зверніть увагу на прикрасу основної страви. Вона повинна виділятися на столі. Якщо ви готуєте кілька гарячих страв, зменшуйте об’єми  порцій кожної з них, щоб гості могли спробувати все, що ви приготували. Наприклад, ви можете приготувати м’ясо по-французьки.

Для цього вам будуть потрібні такі продукти:

свинина – 2 кг,

цибулина – 8 шт.,

майонез або сметана – 1 л,

твердий сир – 900 г,

олія рослинна,

сіль,

перець,

зелень.

М’ясо наріжте шматками не товщими 1 см, і відбийте. Посоліть, поперчіть.

Поріжте цибулини кільцями або півкільцями.

Натріть сир на крупній тертці.

Змастіть деко олією. Викладіть на нього м’ясо, потім цибулю, залийте зверху майонезом, і, посипте тертим сиром.

Запікайте півгодини в духовці, розігрітій до 180 градусів.

Перед подачею на стіл посипте страву  дрібно нарізаною свіжою зеленню.

Десерт

Десерт повинен бути смачним і красивим. Якщо ви приготували ситні основні страви, як десерт можете приготувати торт з легким кремом. Якщо ж на застіллі були переважно легкі страви, тоді сміливо можете готувати торт з кремом масляним. Ми представили вам основу меню на день народження. Зробіть його з іншими стравами, і ви отримаєте справжній бенкет, яке надовго запам’ятається вашим гостям.

Меню на день народження для дітей

У перший рік життя малюків ми настільки раді їх чудесній появі, що готові святкувати ювілеї щомісяця, хоч і обмежені в розмаїтті харчування. Чим старша дитина, тим ширші кулінарні горизонти для меню на день народження, що яскраво відчувається вже в дитсадівському віці дітей від 3 до 5 років. Нагодувати маленьких гостей і при цьому захопити, розвеселити, зацікавити і пограти – це воістину творче завдання підвищеної складності!

Далі пропонуємо простий, майже фуршетний, сценарій для дитячого меню на день народження  вдома для малюків до 5 років.

До 2-2,5 років у дитини формується стійка здатність грати поруч з іншими дітьми. Брати у них іграшки або віддавати свої, підштовхувати на гірках, взяти за ручку, допомагаючи піднятися, наслідувати ровесникам і радіти ще незвіданій спритності старших діток.

Все це призводить до того, що навіть у 3-х річної дитини можуть з’явитися друзі. Надалі такий прогрес в соціалізації слід максимально підтримувати. Для цього ми починаємо тісніше спілкуватися з іншими батьками і включати малюка в традиції дорослого  життя, найприємніша з яких – святкування дня народження.

Для діток від 3 до 5 років похід на день народження і своє власне свято може запам’ятовуватися вже на все життя! Чи це не найбільший стимул зробити щось особливе для урочистого меню?

Однак не будемо забувати про особливості дітей до 5 років.

Психологічні нюанси, що відрізняють дітей до 5 років

Діти дитсадівського віку не чуйні до незвичних інгредієнтів і рецептів.

Хтось із дітей може не дуже добре орудувати ложкою і виделкою.

Багато хто не люблять загальну подачу страви, яку потрібно ділити на всіх вже на столі.

Деякі  малюки будуть акуратні в процесі їжі.

Зате більшість схильна пограти з цікавою стравою.

До останнього твердженням хотілося б додати, що установка 20-го століття про те, що «не можна грати з їжею!»  все частіше піддається запереченню з боку сучасних батьків. Погодьтеся, хіба вам в дитинстві ніколи не хотілося перевірити святкове желе на стрибучість? А великодня традиція змагатися з биття яєць?

Багато психологів і педагогів  стверджують, що гра з їжею – один із способів пізнання. Тому заохочують участь дітей у приготуванні їжі, ігрову подачу страв, ігри з готовою їжею, а також використання в виробах фігурних макаронів, круп і т.п.

Фізіологічні обмеження для дитячого меню до 5 років

Незважаючи на день народження, ніхто не скасовує алергію, яка все частіше переслідує діток від 3 до 5 років. Тому уникаємо високоаллергенних продуктів

З м’яса – тільки м’які сорти, рецепти з яких – з фаршевим подрібненням. Допустимі якісні сосиски і варена ковбаса.

Виключити  важкозасвоювані і занадто гострі продукти (копченості, м’ясні  жирності типу салямі і сервелат, баклажани, пережарені горіхи, велика кількість грибів, гострий перець)

Подвійна обережність з рибою! Краще – не готуйте з неї. Або ж за допомогою перевіреного судака, в якому мінімум кісток.

Якщо будете готувати лимонад, то краще перестрахуватися і не використовувати газовану воду, високоалергенні фрукти і мед.

Келихи для соку або серветки можна декорувати дрібними м’якими іграшками або брелоками. Щоб малеча забрала сувеніри з собою – на згадку про свято. При цьому врахуйте, що всі трофеї повинні бути однаковими!

Оформлення страви – ось, де таїться простір для створення індивідуальності вашого свята. В ідеалі кожна страва  повинна відрізнятися  незвичайною подачею, бажано – початково порційно, щоб уникнути поділу між дітьми більш-менш апетитного шматочка.

Меню на день народження

Закуска, основна страва і десерт:

Для закуски і десерту – фуршет не сервірування. Так у малюків не буде потреби використовувати столові прилади, нудно і довго сидіти.

Основну страву подаємо на однакових тарілках, з однаковим сюжетом оформлення.

Як подати страви, які не вимагають столових приборів

Наколюємо канапе та десерти на стрижні.

використовуємо:

Дерев’яні шпажки або пластикові шпажки у вигляді вилок з максимально тупими кінцями (продаються у великих супермаркетах).

Невеликі дерев’яні шампури (продаються цілими упаковками в гіпермаркетах і магазинах формату кеш-енд-кері, наприклад, гіпермаркети ТМ Метро).

Палички для морозива (шукаємо там же, де і попередні).

Медичні шпателі на зразок палички для морозива (продаються в будь-якій аптеці).

Горизонтальне укладання порцій на загальне блюдо

Укладаємо проколоті канапе або кейк-попси на 2-3 тарілки, щоб розташувати в різних куточках столу для зручності кожного малюка. Або розставляємо страви по фуршетних стоянках в кімнаті – підвіконня, тумбочки, журнальний столик.

   

Вертикальна подача канапе, цукерок і кейк попси. Блюдо як основа

Перший варіант для канапе: ставимо на блюдо. Для стійкості слід уважно вибрати основний шар канапе. Тільки щільний продукт: хліб, плоский сирник, не крихке печиво, зефір, огірок, варений коренеплід, в т.ч. картопля.

При складанні не протикаємо основу наскрізь! Просто встромляємо  в неї вже зібране канапе.

Основа з продуктів

Другий варіант, який підходить і для цукерок на паличці: збираємо канапе наскрізь, як шашлик, і встромляємо  стрижні, як промені, в загальну основу.

Для основи можна використовувати півсферу з різнобарвного солоного тіста. Навіть якщо не намагатися зліпити на гірці тематичний рельєф, виглядати така основа буде дуже ефектно. Саме тісто приготувати нескладно, шукайте «солоне тісто рецепт для ліплення» або подивіться невелике відео.

Солоне тісто для ліплення (відео)

Великий грейпфрут, диня, кавун. Слід трохи зрізати верхівку і перевернути, поставивши на зріз для стійкості.

Білокачанна і червонокачанна капуста. Капусту розрізаємо навпіл, перевертаємо – острівець для канапе готовий!

Перейдемо до рецептів дитячого меню.

Закуска бутербродна: канапе. Вибираємо стрижні для канапе

Для канапе меню на день народження  передбачає вибирати найбільш тупі варіанти стрижнів. Заберіть ті, що  звільнилися з очей геть, щоб діти не почали грати з ними в активні ігри!

Їстівний варіант для стержня – глазурована дитяча соломка. Однак в цьому випадку протикати багатоярусний бутерброд слід прямо перед подачею, попередньо зробивши отвір шпажкою.

Закуска бутербродна – канапе. Матеріали і форма основи

Складаючи канапе, використовуйте фігурну нарізку інгредієнтів: коло, квадрат, сердечко, загострений овал, зірочку. Якщо канапе зовсім маленькі, можна використовувати формочки для видавлювання печива.

У нашому розпорядженні класичні інгредієнти для 3-4 шарів: білий пшеничний хліб, щільні крекери, твердий сир, варена ковбаса, варені морква  і буряк, зварене в круту яйце, маринований кабачок і огірочок.

Застерігаємо вас від використання сірого та житнього хліба. Якщо хтось із запрошених дітей не їсть його вдома, то з незвички це занадто важка їжа.

Начинки і соуси для дитячого канапе

Між шарами можна промащувати сметанним або сирним соусом. Варіанти для соусу: сметана і зелень, сирна Активія – з зеленню, підсолена або навпіл з легким магазинним майонезом. Не ризикуйте з домашнім майонезом: він гірше зберігається. Для в’язкості в соус можна додати розтерті сирі горіхи, вимочені за ніч.

На хліб під ковбасу або сир можна нанести тонкий шар вершкового масла, в тому числі з добавками. Наприклад, з куркумою – для яскравого кольору. Або перетерті в блендері з маринованим огірком – для гостроти. Або з розтертими солоними горіхами.

Якщо вік гостей від 4 років можна зробити бутерброди. За розміром такий варіант не вимагає  наколювання, береться рукою і цілком може бути схожим  на гамбургер, якщо правильно підібрати хліб. А веселе оформлення додасть драйву початку трапези.

Один з варіантів дитячого гамбургера – сирний Змій Горинич:

Закуска сирна: сонечка в кукурудзяній стружці

Краса цієї солодкуватої закуски в тому, що її також можна наколоти на шпажку, або глазуровану соломку.

У рецепті міститься той самий сир, на користь якого вірить більшість батьків. Смак у закуски персиково-кукурудзяний. Впевнені, що діти і їх батьки оцінять вашу винахідливість!

Нам знадобиться

сир – 500 гр,

цукор – 4 ст.л.,

манка – 6 ст.л.,

борошно – 2 ст.л.,

жовтки – 2 шт.,

ванілін,

консервовані персики – 2 шт,

кукурудзяні палички – пачка 200-300 гр.

Яйця збиваємо з цукром.

Консервовані персики нарізаємо кубиком.

З’єднуємо сир, манку, борошно, яйця з цукром, ванілін і ретельно перемішуємо.

З сирної маси формуємо кульку, поклавши всередину 1-2 шматочки персика.

Варимо кульки в киплячій воді 2-3 хвилини.

Готуємо панірування: кукурудзяні палички подрібнюємо в блендері. У цьому паніруванні  обваляємо трохи охолонувші сирні кульки.

Основна страва: котлети і салат – краби, їжаки та рибки

Початково ми домовилися, що діти не схильні до різких експериментів, зате сприйнятливі до ігрової подачі страви. Таке поєднання полегшує нам приготування і відкриває простір для творчості.

Котлети можна приготувати заздалегідь. Перед подачею потрібно зробити прикрасу. І це є посильним завданням, якщо на дні народження ви не єдиний дорослий. Кухонні клопоти дістануться мамі, а на тата, сестру або подружку цілком можна покласти обов’язок розважати  дітвору.

Отже, веселі котлети! Зробіть котлетки за звичним для вашої родини рецептом.

Або полегшите його, вибравши м’ясо птиці, приготувавши на пару в мультиварці, обсмажити без панірування. Остигнувші котлети прикрасьте, як показано на малюнку нижче. Лапами краба можуть стати смужки з вареної моркви, кабачка, законсервованого великими кільцями або консервованого болгарського перцю, для очей – гвоздика або кружечки з темних маслин:

Також з котлет легко зробити їжачків. Цікавою стане подача двох їжачків на одній тарілці:

Їжачки можуть бути найрізноманітнішими, коли поруч з м’ясним оселиться салатний.

Зробіть з улюбленого салату вашої дитини порційних звіряток і подавайте їжачу на пару «котлета + салат» на окремій тарілці для кожного гостя.

Ще один варіант котлетка-рибка. Це може бути не тільки м’ясний виріб, але і картопляники, інгредієнти для якого завжди під рукою навіть взимку:

Основна страва: фігурки з сосисок

Навіть в раціоні атлетів і людей, які потребують суворої  дієти, трапляється місце для продуктів недієтичних. Прийнятна пропорція: 80% корисної їжі і 20% їжі, яка відноситься до важкої, висококалорійної або сумнівної за складом через придбання в магазині.

У  меню на день народження   для дітей можна включити сосиски, навіть якщо ми не подаємо їх щодня. Вибираємо солідну торгову марку, скориставшись оглядами з інтернету або телевізійними розслідуваннями під егідою Держстандарту.

Заготівлі з сосисок можна зробити за 3-4 години до свята і зберігати в холодильнику. Відварити і сервірувати по тарілках – перед подачею.

Які ж чудеса можна спорудити з сосисок?

Черепаху, використовуючи звичний фарш, сир і запікання:

Зверніть увагу на подачу. Традиційну підкладку з листя салату легко замінити на пекінську капусту, яка продається круглий рік в будь-якому супермаркеті:

Зробивши підкладку з улюбленої  розсипчастої каші, поселіть на ній веселих восьминогів:

Або флегматичного раку, дуже простого у виконанні:

А ще це може бути витончена гусениця:

Якщо подача без гарніру здається вам бідною, укомплектуйте гусеницю гіркою картопляного пюре, прикрасивши шматочками вареної моркви і будь-яких зелених консервованих овочів – перець, кабачок, огірок, зелений горошок.

Наостанок придивіться до простого серця. Таких сосисок  можна зробити 3-4 штуки на кожного запрошеного і помістити на будь-який звичний гарнір:

Меню на день народження. Десерти та їх рецепти

Для дітей від 3 до 5 років солодкий стіл – якраз той формат, який може подужати вдома будь-яка мама, навіть найзайнятіша.

Відбираючи серед безлічі рецептів, ми зупинилися на солодощах з натуральних компонентів, і постаралися дати рекомендації, з якого віку кожен десерт можна пропонувати на день народження.

Смородинове желе в лимонній шкірці

Компоненти:

лимон середнього розміру – 3 шт.,

червона смородина – 200 гр,

харчовий желатин – 20 гр,

вода – 100 мл,

цукор – 60 гр,

ванільний цукор – 1 ч. л.,

Замочуємо желатин.

Розрізаємо навпіл лимони, видаляємо  ложечкою всю м’якоть, не порушуючи шкірку. З м’якоті 2-х лимонів вичавлюємо сік.

Смородину перетираємо через сито, видавлюючи сік.

З’єднуємо воду, сік смородини і лимона.

Додаємо звичайний і ванільний цукор і доводимо рідину до кипіння.

Повністю розчиняємо желатин і добавляємо його в смородинову рідину.

Розливаємо в гарячому вигляді по чашах з половинок лимона і даємо охолонути, далі  ставимо в холодильник. Коли желе повністю схопиться, розрізаємо половинки лимона на 2 частини. Дивовижний «смородиновий лимон» – готовий до подачі!

Інші барвисті поєднання для дитячого желе: шкірка лайма з молочним або малиновим желе. Апельсин – з желе з ківі. Грейпфрут – з желе з чорниці або чорної смородини.

Десерт із сиру і ананасів

Краса цього десерту в легкості приготування і доступності інгредієнтів в будь-який час року. Він сподобається діткам за рахунок порційної подачі і подібності з желе.

складові:

сир – 400 гр,

сметана – 200 гр,

Законсервовані ананаси (1 банка – 600 800 мл),

ананасовий сік – 500 мл,

желатин – 25 гр,

1/4 банки згущеного молока,

Ванілін і подрібнені сухофрукти без кісточок – за смаком.

Желатин замочуємо на 1 годину в ананасовому соці, а далі розчиняємо на малому вогні, не доводячи до кипіння.

Сир, сметану, згущене молоко і ванілін перемелюємо в блендері.

З’єднуємо з остиглим желатином і добавляємо порізані кубики ананасів.

Розливаємо по піалах і даємо застигнути в холодильнику. Дістаємо десерт з піал перед подачею і подаємо у вигляді півсфер на контрастних блюдцях.

Сирний «Полосатик»

З цим надзвичайно легким десертом трохи більше метушні, ніж з попереднім, проте і виглядає він ефектніше. При цьому зберігаються всі переваги порційних желейних страв для солодкого столу.

складові:

Нежирний сир – 250 гр,

Йогурт – 250 мл,

Желатин – 25 гр,

Какао-порошок – 4 ст.л.,

Ванілін – 1/4 ч.л.,

Молоко – 50 мл,

Мед або цукор – за смаком.

Замочуємо желатин в молоці.

Змішуємо його з сиром, йогуртом і медом і добре перемішуємо (міксером, блендером).

Поділяємо  масу навпіл, в одну частину додаємо какао-порошок.

Викладаємо масу по черзі в форми для желе або піали, щоб чергування білого і шоколадного шарів утворило смугастий десерт після застигання.

Охолоджуємо в холодильнику від 1 години. Готовий десерт дістаємо з піал і подаємо у вигляді півсфер, які можна злегка присипати тертим чорним шоколадом або розрізаємо на порційні шматки.

Подача звичних страв в незвичному сервіруванні – це особлива принадність дитячого свята. Примхлива аудиторія, де зустрічаються «малоїжки» і сором’язливі діти, часто погано реагує на незнайомі смаки. Однак діти віком  від 3 до 5 вже знають звичні рецептури нашої кухні – каші, пюре з картоплі, котлети, картопляники, сирники, сосиски, ковбасу і сир.

Якщо смак не відлякує, а назви відомі, то батькам, що  прийшли на свято доведеться дізнаватися, як ви створили всю цю красу з буденного меню! Готуйтеся розповідати про тонкощі приготування і кількості витраченого часу.

Коли ваше свято завершиться, його вдале проведення може продовжитися в творчому післясмиаку. Меню на день народження  для діток від 3 до 5 років – відмінне джерело натхнення!


Check Also

Великдень у 2021 році – цікаві традиції, історія та прикмети

Коли святкується православний Великдень у 2021 році, якого числа він буде – багато хто з …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *