Легка літня сукня підкреслить вашу жіночність і чарівність. А якщо ви самі вмієте і любите шити, то з нашими викрійками легко створюється літня сукня своїми руками. Весь рік ми чекаємо літо, коли можна носити легкий, повітряний одяг. Звичайно, нам хочеться оновити свій гардероб гарною літньою сукнею, можливо і не одною. Літня сукня своїми руками – дізнаємось далі.
Літня сукня своїми руками – як зшити?
Багато поїдуть у відпустку, і нові літні сукні, як короткі, так і до підлоги, зшиті своїми руками, просто необхідні. Навіть якщо ви самі не дуже ладите зі швейною машинкою, варто спробувати оновити за допомогою викрійок і інструкцій, ваш літній гардероб. Сподіваємося, що один із запропонованих варіантів крою вам сподобається.
Перед початком крою подивимося варіанти розмірів, щоб знати, який розмір відповідає яким даним.
Так нам буде легше визначитися з схемою крою, тому що не завжди згадується розмір виробу. Таблиця досить зрозуміла, щоб ви самі визначили розмір.
Таблиці відповідності
Пляжна літня сукня своїми руками
У спекотну погоду може стати в нагоді літня сукня своїми руками вільного покрою. Шиємо сукню для пляжу. Для такої сукні підійдуть такі тканини, як шовк, атлас, льон, батист, віскоза, легкий ацетат. Підійде навіть найдешевший шовк: шовковий атлас, шовковий шифон. Але не поліестер, в синтетиці тіло зовсім «не дихає».
Майте на увазі, що віскоза, особливо мокра, при носінні має властивість витягатися в довжину. А шовк, як і льон, після прання завжди «сідає».
Перед тим, як самим шити виріб, спробуйте прошити невеликий шматочок цієї тканини, можливо доведеться поміняти голку або нитки в машині. Голки найкраще купувати фірми Шметц і Орган. Розмір цієї пляжної сукні 46-48. Якщо ви хочете зробити викрійку на інший розмір, виміряйте обхват ваших грудей. Далі, на викрійці замість 25 см (лінія грудей) відкладаємо1/4 обхвату ваших грудей + 1см припуск на шов + 2,5-3 см для легкого об’єму фігури. Те ж саме робимо і з об’ємом стегон: замість 27 см (обхват стегон) відкладаємо ¼ об’єму ваших стегон + 1 см припуск на шов + 2,5-3 см для легкого об’єму фігури.
Глибину вирізу горловини вибираємо самі. Краще не робити відразу великий виріз, обрізати зайве ніколи не пізно. Довжину сукні робимо на свій розсуд. Не забудьте залишити тканини на кулиску, пояс-шнур і чотири невеликих шнура для стягування плечей. Самі намічаємо крейдою місце пояса-шнура, це буде трохи нижче талії. Намічаємо кулиску до наміченої лінії. Надстрочуємо її з лицьового боку, підвернувши зрізи з двох сторін. Якщо кулиска з лицьового боку, то на самій кулисці роблять два поздовжніх або круглі отвори для виходу пояса-шнура. Своїми руками намічаємо отвори вручну. Пояс-шнур повинен вільно переміщатися в кулисці.
Далі, починаємо зшивати плечі. Плечі зшиваємо так, щоб залишився запас тканини для шнура 2,5 см. Плечові шви розгладжуємо і прострочуємо, загнувши тканину всередину. У нас повинно вийти на двох плечах 4 кулиски. Протягуємо в них шнури, трохи затягуємо і зав’язуємо разом. Плече виходить трохи зібране. Підшиваємо низ, літня сукня своїми руками готова. Вибирайте тканину однотонну або з великим квітковим малюнком, це дуже актуально. Шиємо обрану класичну модель.
Літня сукня своїми руками з басками
Сукня з басками – це дуже жіночна сукня, вона вигідно підкреслює особливості фігури. Давайте спробуємо зшити таку сукню своїми руками за простою і зрозумілою викрійкою. Баска – це широка оборка, яка пришивається на лінії талії. Така сукня підійде до смаку більшості дам. Так, пані з невеликою вагою можуть візуально збільшити об’єм на стегнах за допомогою баски, а повним дамам баска допоможе приховати зайве. В цьому випадку баска повинна бути пришита вище лінії талії. Єдине, що треба пам’ятати: найкраще такі сукні виглядають на високій або середнього зросту дамі. Шиємо гарну сукню на літо.
Наша форма дана на 50 розмір (дивимося таблицю вгорі).
Форма включає спинку (2 деталі) і відрізну поличку (2 деталі), низ – окремо, це пряма спідниця, що складається з двох частин. Баска розкроюється окремо. На викрійці відрізки Т1Н1 і ТН мають однакову довжину, яка дорівнює довжині баски. ТТ1 – це лінія талії. Якщо ви шиєте з тонкої тканини, то баску краще продублювати підкладковим матеріалом, можна з основної тканини. Тоді баска буде краще тримати форму. Оригінально і цікаво вийде в тому випадку, якщо баска має асиметричну довжину: коротка спереду, довга ззаду. Не забудьте розмітити, а потім вточити блискавку на спині виробу. Обробку горловини і пройм робимо, як в літній сукні-футлярі.
Літня сукня своїми руками зі спідницею сонце 4 викрійки
Як красиво і романтично виглядають сукні з пишною спідницею. У цій моделі може бути безліч варіантів, з рукавами і без, на гумці, на блискавці, і так далі. Футболка м’яко облягаючи фігуру в області талії, а до низу йде максимальне розширення. Своїми руками таку сукню пошити цілком можливо. Якщо ви самі не дуже сильні в шитті, ми б порадили шити таку сукню на гумці, тоді вам не доведеться особливо підганяти її по фігурі. Якщо подовжити спідницю сонце, то у вас вийде сукня до підлоги. Спідницю можна зробити і не таку пишну, наприклад напів-сонце.
Форма підходить для розміру 48-50 (дивимося таблицю вгорі). Тканина шовк, шифон, сатин, бавовна-стрейч, і так далі. Якщо довжина спідниці 55-60 см, то при ширині тканини 140 см знадобиться приблизно 2,5 метра тканини. У цій моделі потайна застібка-блискавка розташовується на лівому боці.
Літня сукня своїми руками. Послідовність крою та шиття
Після того, як ви визначилися з довжиною і фасоном сукні на літо, краще спочатку зробити креслення на папері. Якщо ви починаюча швачка, не поспішайте різати тканину, зробіть креслення, сколіть папір шпильками і приміряйте. Якщо все підходить, тоді вже викрійку кріпіть шпильками до тканини, і вирізайте, не забуваючи припуски на шви (1-2см). Величина припуску залежить від тканини. Якщо тканина «сиплеться», припуск потрібно брати побільше. Деталі крою розкладаємо, вибравши будь-яку частину.
Пройма і горловина оброблені обточкою, скроєної по косій. Сточуємо всі виточки, заутюжуємо їх. Розмічаємо бокові шви ліфа, сточуємо їх. З лівого боку залишаємо отвір для ушивання блискавки. Розутюжуємо бокові шви.
Сточуємо і запрасовуємо плечові шви.
Обробляємо зрізи пройми і горла обточкою, скроєної по косій.
Шов спідниці сточуємо, своїми руками відтягуючи шов. Сточуємо шов не до кінця, залишаючи місце для блискавки. Спідницю-сонце обов’язково відтягують вниз від талії, вона повинна відвиснути.
За припуск талії вручну виконуємо збірку, дрібним швом «вперед голка». Талію утюжимо.
Низ ліфа і верх спідниці сколюємо шпильками лицьовими сторонами всередину, поєднуючи бічний зріз.
Вточуємо ліф в спідницю. Блискавку вшиваємо в бічний шов.
Шов з’єднання ліфа з спідницею запрасовуємо в сторону ліфа.
Вирівнюємо низ спідниці, підшиваємо його підгинаючим швом із закритим зрізом. Утюжимо низ. Сукня готова.
Викрійка сукні 44 розміру
Викрійка сукні 52 розміру
Викрійка 44 розміру
Літня сукня своїми руками. Довгі сукні зі спідницею сонце
З цієї ж викрійки можна зшити і довгу сукня до підлоги. Наприклад, ось таку довгу сукню в підлогу з асиметричною спідницею сонце.
Крій цієї сукні відрізняється тим, що до основного напів-сонця ми додаємо ось таку частину:
Довга літня сукня своїми руками майстер-клас
Довгу літню сукню до підлоги можна зшити своїми руками, якщо використовувати наш майстер-клас. Оригінальна довга літня сукня своїми руками приталеного силуету вигідно підкреслить достоїнства вашої фігури. Сукню до підлоги можна одягнути як вдень, так і ввечері, на свято або в кафе. Пунктирною лінією позначена обточка.
Для роботи знадобиться:
Тканина: бавовна, бавовна-стрейч, батист, льон.
Нитки, ножиці.
Смужки клейової тканини для обробки горловини і пройм.
Швейна машинка.
Крейда і шпильки.
Сукня до підлоги має шов на спині, там же знаходяться потаємні блискавка. Форма найпростіша. Досить знати окружність стегон, окружність талії, об’єм грудей. Може бути, що у вас є форма спинки і полички, підібрана під ваш розмір. Спочатку беремо сантиметр і відміряємо довжину сукні до талії. Кладемо паперову поличку і спинку на тканину і обводимо частини крейдою. Зверніть увагу, що поличка у нас повинна бути на 2 см більшою спинки, це стосується і низу виробу. Від лінії талії проводимо пряму лінію до низу. Точка низу = ¼ об’єму стегон + 2 см. Далі, можна викроювати і розмічати крій. Не забудьте про припуски на шви і підгин низу. Приміряємо сукню до підлоги на себе. Відзначаємо форму горловини, ширину плеча і виріз пройми.
Далі, приступаємо до шиття. Сточуємо виточки, запрасовуємо їх вниз. Розмічаємо всі зрізи. Сточуємо бокові шви і шов спинки до лінії ушивання блискавки. Розутюжуємо шов спинки і бічні шви.
Беремо шпильки і сколюємо плечові шви. Самі малюємо крейдою лінію горловини і пройм. Не забуваємо про припуски 1см. Відрізаємо зайву тканину. Далі, потрібно пришити обточку. Сточуємо обточку спинки і полички. Бажано проклеїти обточки клейовою підкладкою. Оверлочте нижній зріз.
Обробляємо блискавку на спинці.
Оформляємо зрізи пройм і горла обточкою. Утюжимо так, щоб на вивороті вийшов кант.
Вирівнюємо низ, підшиваємо потайними стібками. Зшита літня сукня своїми руками готова.