Тим, хто сідає на дієту, фахівці радять вживати в їжу більше фруктів і овочів. В них міститься багато вітамінів і клітковини. Але якщо їсти брокколі, моркву або шпинат бажання виникає не у всіх, то апельсини зустрічають на ура, адже смак цитрусових знайомий нам з дитинства, і якщо батьки з яких-небудь причин забороняли їх їсти, це було цілою трагедією.
Чим корисні апельсини для схуднення
Насамперед ці фрукти цінуються за вмісту в них аскорбінової кислоти.
Регулярно вживаючи в їжу цей сонячний плід, можна на 70% заповнити добову норму вітаміну С. Крім того, в ньому присутні й інші вітаміни, такі як А, РР, D і вітаміни групи В, а також мінерали – калій, натрій, фосфор, мідь, залізо і кальцій.
Є в ньому і харчові волокна, фруктоза і глюкоза. Користь сонячного апельсина для схуднення полягає в його здатності прискорювати метаболізм, активізувати обмінні процеси в організмі. М’якоть і білі перегородки цього фрукта багаті на пектин – речовиною, що забезпечує відчуття ситості на довгий період часу.
Це особливо актуально для тих, хто цілий день обмежує себе в улюблених продуктах, а з настанням темряви не витримує і відправляється на штурм холодильника. Вживання на ніч апельсина для схуднення дозволить не зірватися з дієти, так як кожний вечір ви будете лягати в ліжко з почуттям ситості.
Але апельсини цінують не тільки за цю здатність.
Найголовніше – це те, що даний фрукт містить мінімальну кількість калорій. А повна відсутність у ньому жиру робить його ідеальним продуктом для тих, хто стежить за своєю вагою.
Крім того, в ході досліджень, проведених вченими-неврологами, було виявлено, що особи, які щодня вживають в їжу апельсини, менш схильні до стресу.
А якщо враховувати, що відмова від звичного харчування в період схуднення не найкращим чином позначається на настрої, цей сонячний плід може стати справжньою паличкою-виручалочкою і дозволить залишитися такою ж життєрадісною, як і раніше.
Тому, якщо ви все-таки ще сумніваєтеся, чи корисні помаранчеві апельсини при схудненні, спробуйте вживати їх у їжу для перекусів, пити вранці свіжий фреш і їсти їх на ніч, і ви відчуєте різницю. Крім того, так ви зможете попередити розвиток захворювань судин, знизити рівень холестерину, нормалізувати тиск і вивести з організму продукти розпаду.
Користь ефірного масла апельсина для схуднення
Однак, будь-який процес схуднення не обходиться без таких побічних ефектів, як обвисання шкіри.
Особливо це стосується прихильників жорстких систем харчування, які забезпечують позбавлення від зайвої ваги швидко.
І тут знову можуть допомогти корисні фрукти, а точніше, ефірні масла, які з них отримують. Ароматерапія є однією з трьох незмінних складових боротьби із зайвою вагою, до перших двох з яких відносять саму дієту і спорт.
За допомогою корисних властивостей аромамасел можна запобігти появі на тілі некрасивих розтяжок і целюліту, мінімізувати обвисання шкіри, підтримавши її в тонусі.
Аромамасла роблять на організм сечогінний ефект і здатні посилювати процес виведення з нього шлаків і токсинів. Найбільшу популярність заслужило масло апельсина для схуднення і не тільки завдяки запаморочливому запаху. Відомо, що воно здатне спалювати підшкірний жир, тому його активно використовують для приготування цілющих ванн, обгортань, скрабів і лосьйонів.
Наділене такою корисною речовиною, як аскорбінова кислота, масло робить на шкіру тонізуючу дію, перешкоджає утворенню целюліту і бореться з «апельсиновою кіркою». Під впливом цієї витяжки підвищується пружність шкіри, прискорюються процеси регенерації і загоєння клітин епідермісу.
Протипоказання
Тепер зрозуміло, чому апельсин вважається головним «товаришом» струнких дівчат. Однак, особам з підвищеною кислотністю шлунка надмірно налягати на нього не варто. Про це повинні пам’ятати і ті, у кого є захворювання шлунково-кишкового тракту.
Діабетикам худнути, вживаючи апельсини, можна, та й взагалі, дієта цих осіб повинна бути скоригована лікарем. Тим, у кого є алергія на цитрусові, на жаль, доведеться пошукати інших фруктових помічників в боротьбі із зайвими кілограмами. Що стосується масла, то його не рекомендоване застосовувати перед виходом на сонце.