Home / Дозвілля / Хелловін 2018 – прикмети, обряди та ворожіння

Хелловін 2018 – прикмети, обряди та ворожіння

31 жовтня в Україні і в світі відзначають одне з найбільш незвичайних свят – Хелловін. Хелловін 2018  – це свято нечистої сили і духів. Яка ж історія і головні традиції найпохмурішого свята?

Хелловін 2018. Головні традиції Хелловіна

Хелловін 2018 - прикмети, обряди та ворожіння

 

Незважаючи на те, що Хелловін – або Хеллоуїн, обидва варіанти написання вірні – не входить в число офіційних святкових днів, в нашій країні його щорічно відзначає величезна кількість людей. У числі тих, хто з нетерпінням чекає Хелловіна, і шанувальники традиційної європейської та американської культури, і просто молоді люди, яким цікава ідея свята.

Дата святкування Хелловіна в 2018 році – 31 жовтня, середа. Саме в цей день, точніше, вечір, по всій країні пройдуть костюмовані вечірки, де кожен зможе стати тим, ким захоче, хоча б на кілька годин.

Здавалося б, Хелловін 2018  – свято з величезною, буквально багатовіковою історією, так чому ж питання «якого числа Хелловін» виникає щороку? Справа в тому, що в нашій країні він з’явився недавно – в кінці XX століття, а масовий відтінок придбав і зовсім якихось десять років тому.

Хелловін – настільки давнє свято, що сходить ще до язичництва і обрядів древніх кельтських племен. Хелловін зародився з кельтським язичницьким обрядом Самайн, початок нової пори року, яке відзначали цілий тиждень, так проводжали літо. Після взаємопроникнення вірувань, кельтських і європейських, утворилися традиції, які переросли в самостійне святкування – день Хелловіна.

Хелловін бере початок від свята жнив і днів мертвих, які традиційно відзначали стародавні кельти. Вони вважали, що в кінці жовтня, темна частина року змінює світлу (літо-зиму), тому основні кольори Хелловіна чорний – символізує смерть і темряву. і помаранчевий – символ збору врожаю.

Зараз Хелловін святкується у вечірній і нічний час напередодні саме католицького Дня всіх святих, який відзначається щорічно 1 листопада (в православ’ї День всіх святих проходить влітку, в першу неділю після Трійці). Згідно з легендою, в цю ніч відкривається грань, яка існує між світом мертвих (духів) і світом живих, внаслідок чого вся нечисть і нежить знаходить свободу, а відьми і різні монстри набувають особливої сили.

І щоб вижити і не постраждати серед цієї вакханалії темних сил, необхідно прикинутися одним з них, тобто вбратися в костюми нечисті, в числі яких найчастіше можна зустріти і примар, і мумію, і чудовисько яке-небудь, а також скелетів та вампірів. Безсумнівно, про значення переодягання давно вже ніхто не замислюється, і Хелловін 2018 перетворився просто в веселе костюмоване свято.

В Україну це свято прийшло в кінці ХХ століття і з кожним роком стає все популярнішим.

Крім дивовижних нарядів, дане свято примітне випрошуванням таких солодощів, як Trick-or-treat. Ось з такими зловісними словами (перекладаються як «Жарт або частування») ввечері в Хелловін діти багатьох англомовних країн, виходячи на вулиці і відвідуючи сусідні будинки, просять дати їм цукерки.

Тому кожен житель цих країн напередодні свята готується до таких жартів, закуповуючи у величезних кількостях цукерки для маленьких прохачів. Дітвора навіть влаштовує між собою змагання, переможець якого повинен зібрати більше всіх цукерок. У таких випадках підрахунок цукерок і їх розподіл проходить після обходу всіх сусідів.

Виріжте ліхтар Джека. Без сумніву, одним з символів Хелловіна є ліхтар Джека, зроблений у вигляді гарбуза з вирізаною на ньому усміхненою пикою, всередину якої поміщена свічка. Такий зловісний ліхтар – незаперечний атрибут свята. Вважається, що ліхтарі на Хелловін запалюють для заблукалих душ, щоб вони мали можливість знайти дорогу додому в нічній імлі.

Раніше в ролі світильників виступали не тільки ліхтарі, а й масляні миски, факели. Але, так як Хелловін 2018  ще й свято врожаю, з часом з’явилися світильники з ріпи, турнепсу і гарбуза. Саме гарбуз прижився повсюдно і став справжнім символом свята. Навіть одним з офіційних кольорів Хелловіна є, крім чорного, гарбузово-оранжевий.

Також даний овоч входить до складу більшості страв святкового меню. Гарбузи виступають в ролі декору при прикрасі не тільки житлових будинків, але і магазинів, а також приміщень в громадських місцях, офісах, студіях. І навіть деякі цукерки роблять у формі малих гарбузиків.

Ліхтар Джека – це гарбуз, на якому вирізається зле обличчя з страхітливою посмішкою, а всередину гарбуза вставляють свічку.

Прикрасьте будинок. Прикрашати будинки в стилі Хелловін – це забава для дітей і знак, що ви відзначаєте це свято, тому чекаєте в гості “духів”, щоб пригостити їх солодощами. Традиційно, для прикрас використовуються різноманітні паперові гірлянди, невеликі гарбузи, фігури відьом та інша атрибутика, яку до свята можна купити не тільки в сувенірному магазині, але і в звичайному супермаркеті.

Задобрити духів. Прикрашений будинок готовий приймати духів, яких потрібно задобрити цукерками, для того, щоб відкупитися за вчинені гріхи і погані вчинки. Тому обов’язково запасіться шоколадними монетами, печивом та іншими солодощами, щоб коли у ваші двері постукають привиди і скелети з криками: “Відкупись! Або зачаруємо!”, Вчасно відкупитися.

Поворожіть на судженого. У цей день дівчата можуть поворожити на судженого, атмосфера і енергетика Хелловіна відмінно сприяє цьому. Але не тільки дівчата в цей день можуть заглянути в майбутнє, вважається, що і хлопці можуть загадувати свої найпотаємніші бажання, і одне з них незабаром обов’язково здійсниться.

Всі обряди на Хелловін збуваються, і вони доступні кожній людині. Дізнайтеся, як правильно ворожити і які обряди можна провести в цей особливий день.

Ворожіння на судженого в Хелловін 2018. Заміжжя і любов у всі часи хвилювали дівчат. Питанням пошуку другої половинки присвячена більша частина прикмет і ворожінь на Хелловін.

Закохана пара кидала у вогонь два горіха. Якщо вони згорали тихо, то спільне життя чекало їх щасливе. Але якщо в багатті чулися тріск і клацання, то вважалося, що люди не підходять одне одному.

Загадували ім’я коханого і кидали в полум’я два каштана. Якщо вони падали поруч, то судилося бути разом.

За старовинним кельтським повір’ям, якщо опівночі на Хелловін сісти перед дзеркалом в темній кімнаті, поставивши поруч запалену свічку і яблуко, то можна побачити відображення свого майбутнього чоловіка. Однак, якщо свічка раптово впаде або згасне, ворожіння треба негайно припинити, так як йому заважають злі духи.

Існувало безліч кумедних ворожінь. Вважалося, що за випраною і повішеною сушитися на ніч сорочкою обов’язково з’явиться дух коханого. Тут його і можна буде розгледіти.

Ну, а найвідважніші дівчата виходили на вулицю опівночі з гілкою верб. Вони повинні були тричі оббігти навколо будинку, вимовляючи «Суджений-ряджений, приходь і забирай». Привид коханого міг з’явитися і схопити гілочку.

Можна було відправитися на сусідній город і витягнути там качан капусти. Якщо до коріння прилипло багато землі, то чоловік буде багатим, а за формою, смаку і щільності качана передбачали його зовнішність і характер.

Популярним було ворожіння на нареченого з водою. На стіл ставили три миски. В одну наливали чисту воду, в іншу забарвлену, а третю залишали порожньою. Дівчина з зав’язаними очима вибирала миску. Прозора вода обіцяла щасливе заміжжя незабаром, темна – чоловіка-вдівця. Дівчині, яка взяла порожню миску, треба було ще почекати свого судженого.

Не тільки жінки були стурбовані питаннями шлюбу. Молоді люди в цю ніч повинні були проповзти під гілками смородини, щоб побачити тінь коханої.

Віщі сни на Хелловін 2018. Однак Хелловін настільки містичний час, що досить було просто лягти спати, а на ранок постаратися згадати свій сон. Сни в ніч на 1 листопада, вважаються віщими.

Можна, звичайно, трохи допомогти собі і магічним силам. Є прикмета, що якщо з’їсти на ніч шматочк солоного оселедця, не запиваючи водою, то присниться майбутній чоловік, який принесе попити.

Хочете перевірити щирість почуттів свого обранця? Тоді покладіть під подушку його листа, складеного дев’ять разів і скріплений шпилькою. Прозора вода, дорогоцінні камені і метал, побачені уві сні повинні вас обнадіяти. А ось квіти, полум’я, буря або одяг говорять про брехню і підступність.

Є ще один спосіб перевірити почуття другої половинки. Приготуйте три відра з водою і поставте їх в спальні. Вночі вам присниться коханий – запам’ятайте, що він буде робити. Якщо переставить відра, значить, він дійсно вас кохає, якщо не доторкнеться до них – він до вас байдужий.

З полум’ям і його силою пов’язана велика кількість хелловінських прикмет і ворожінь. У Шотландії ворожбити укладали свої камені на ніч навколо багаття. На ранок по їх розташуванню судили про свою долю. Зникнення каменю або його зрушення вважалися поганою ознакою.

У мішечок або миску з крупою поміщали ключ, монету, золоту обручку, ґудзик, раковину і срібну підвіску у формі сердечка. Перемішували предмети з крупою і витягали навмання. Так ключ обіцяє близький успіх, кільце – весілля, монета – багатство, гудзик – самотність, раковина – далеку дорогу, а срібна підвіска-сердечко – кохання.

Можна поворожити і дізнатися, скільки у вас буде дітей. Для цього потрібно вилити яєчний білок в склянку з гарячою водою. Скільки шматків вийде – стільки дітлахів обіцяє вам доля.

Є ще маса простих способів зазирнути в майбутнє. Задумайтесь щось і розріжте яблуко на дві половини. Якщо насіння залишилися неушкодженими вас чекає успіх.

Вирушаючи ввечері на прогулянку, прислухайтеся до шуму вітру на перетині доріг. Вважалося, що в ньому можна почути передбачення майбутнього.

Як бачите, багато ворожінь і прикмет на Хелловін 2018  дуже схожі на наші святочні обряди. І якщо ми займаємося цим на Святки, то чому б не організувати подібні веселощі і в довгий осінній вечір. Адже Хелловін 2018 це прекрасний привід нехай навіть жартома заглянути в завтрашній день.

А, лягаючи спати напередодні Дня Всіх Святих, поступіть як стародавні кельти – не забудьте загадати бажання і покласти під подушку яблуко. З’їжте його вранці, і бажання обов’язково збудеться!

Відвідайте костюмовану вечірку. Ну коли ще можна побути відьмою, вампіром, примарою або навіть людиною-павуком, атмосфера Хелловіну сприяє обов’язковому проведенню костюмованої вечірки. Все більше клубів, кафе і ресторанів пропонують до свята спеціальну програму, де ви можете вдосталь натанцюватись, подивитися найновіші ужастики або потрапити на спіритичний сеанс.

Ви можете не вірити в духів, привидів і потойбічне життя, але яскраве і веселе свято посеред холодної осені, обов’язково подарує всім гарний настрій, яскраві незабутні емоції і багато смачних солодощів!

Для наших людей Хелловін 2018 – свято особливе. З одного боку воно не користується схваленням церкви і чиновників. З іншого – надто велике місце Хелловін займає в європейській і американській культурі, щоб ігнорувати його в наше століття загальної глобалізації.

Хелловін не стає сімейним святом – на відміну, наприклад, від США, де його відзначають в першу чергу з рідними і дітьми. У нас він міцно зайняв місце в розкладі клубів і торговельних центрів, де яскрава атрибутика виглядає як не можна більш доречно.

Дивіться відео з історією свята:


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *