Home / Догляд за шкірою / Догляд за шкірою губ / Догляд за губами восени і взимку

Догляд за губами восени і взимку

Осінь, дощі, вітер, неухильно знижується температура повітря і, нарешті, прихід зими, ось що чекає нас найближчим часом. У цей період наша шкіра потребує особливого догляду, в тому числі, ніжна шкіра губ.

Губи – це одна з найпривабливіших частин тіла. Доглядати за нею восени і взимку потрібно дуже уважно. Адже проблеми з губами псують всю зовнішність.

Особливість губ полягає в тому, що шкіра на них дуже тонка і не має сальних залоз, тому самозволожуватись вона не може. З настанням холодів проблема обвітрених, потрісканих губ стає постійною загрозою.

Що потрібно робити, щоб зберегти губи в хорошому стані? – Перш за все, користуватися гігієнічною помадою перед виходом на вулицю. Не всяка декоративна помада зможе захистити губи в осінньо-зимовий період. Тому до вибору декоративної косметики варто підійти дуже уважно. Вибирати потрібно доглядаючу помаду, з маслами і воском. Легкі блиски і невагомі зволожуючі помади краще залишити до літа, вони не врятують наші губи, але підвищать небезпеку появи тріщин, запалення і подразнення.

В крайньому випадку, якщо немає можливості поміняти свою звичну помаду на схожу зимову, перед її нанесенням варто використовувати гігієнічну помаду або бальзам для губ, для створення захисної плівки від переохолодження та обвітрювання.

Правильний догляд включає в себе повноцінне живлення. Через нестачу вітамінів групи В з’являються «заїди» – виразки в куточках губ. Також на стан губ впливають вітаміни А і Е. Це найголовніші вітаміни краси і здоров’я. При їх нестачі починають випадати волосся, лущитися шкіра і тріскатися губи.
Не можна часто облизувати губи, це неминуче призведе до сумних наслідків.

Маски для губ

В якості маски для губ можна використовувати вершки, масло та інші продукти, що містять тваринні жири. Однак найкращим натуральним засобом є мед, змішаний з вершками або сиром. Тримати таку маску слід протягом 10-15 хвилин.

Рецептів масок для губ велика безліч. Спробувавши деякі з них, ви зможете визначити для себе, яка з масок надає максимальний ефект на стан ваших губ. У домашніх умовах можна приготувати маску з яблук і вершкового масла, відчутно допомагає відновлювальний ефект.

Натріть на тертці яблуко, додайте до нього ложку розтопленого вершкового масла, нанесіть цю суміш на губи. Маску достатньо залишити на губах на 10 хвилин, а далі сполоснути теплою водою.

Ще одна маска, що відновлює готується зі сметани і морквяного соку. Змішайте морквяний сік і сметану в пропорції один до одного, нанесіть суміш на губи. Через 10 хвилин змийте теплою водою. Маски ці хороші тим, що ефект від них помітний відразу після застосування.

Бальзами для губ

В косметичці кожної жінки знайдеться не один десяток різних помад і блисків для губ. Незважаючи на те, що багато виробників заявляють про мало не цілющі властивості декоративної косметики, такими вона, як правило, не володіє. Тому в осінній період потрібно обов’язково поповнити свої косметичні запаси бальзамом для губ, який не дасть шкірі губ пересохнути і обвітритися. Добре з цим завданням справляється також гігієнічна помада, яку краще всього придбати в аптеці.

Особливою популярністю сьогодні користуються бальзами для губ, приготовлені в домашніх умовах. Завдяки тому, що до складу таких бальзамів входять виключно натуральні інгредієнти, ефект від них буде більш відчутним.

Для догляду за губами в зимовий період можна приготувати бальзам для губ в домашніх умовах. Ось один з простих рецептів.

3 г масла ши (має пом’якшувальну і зволожуючу дію),
3 г масла какао (тонізує шкіру, прискорює процес загоєння),
3 г бджолиного воску (покриває губи захисною плівкою),
1 ч.л. масла мигдалю (уповільнює старіння шкіри, захищає від шкідливого ультрафіолетового випромінювання),
1 ч.л. масла жожоба (стимулює відновлення шкіри, надає пружності та еластичності),
2 краплі вітаміну Е (пом’якшує, зберігає молодість шкіри),
2 краплі вітаміну А (надає заспокійливу дію).

Замість останніх двох пунктів можна взяти вітамін «Аевіт» і додати в свій бальзам вміст однієї капсули.

Спочатку потрібно розтопити всі тверді інгредієнти, в мікрохвильовці або на дуже повільному вогні, крізь розсікач полум’я. Потім додати рідкі масла і вітаміни. Все ретельно перемішати і розлити в заздалегідь приготовані баночки-помадниці. Коли все охолоне, ваш бальзам для губ готовий.


Check Also

Догляд за губами взимку

Взимку шкіра обличчя, рук і шиї вимагає особливого догляду. Але найретельнішої уваги вимагають губи, так …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *