Жовток – скупчення поживних речовин в центрі яйця, усередині білка. Являє собою густу, слизисто-рідку жовту масу – дуже корисну в якості продукту харчування для організму людини. Однак це не єдина його властивість: в косметології жовток використовується у складі зволожуючих масок для сухих, стоншених, часто фарбуючих, що потьмяніли волосся. Живлячи їх від коренів до самих кінчиків, цей унікальний продукт покращує зовнішній вигляд локонів і сприяє їх загальному оздоровленню. Недорогі, прості у приготуванні, неймовірно ефективні, жовткові маски для волосся припадуть до смаку всім, хто втомився від марної витрати грошей на магазинні засоби, які спрацьовують не завжди.
Про корисні властивості жовтка
Жовток – це висока концентрація корисних речовин, кожне з яких по-своєму впливає на шкіру голови, кореневі фолікули і стрижні волосся. При правильному і регулярному застосуванні маски з жовтком, завдяки багатому хімічному складу цього продукту, доглядають за локонами не менше якісно, ніж найдорожчі брендові косметичні засоби.
вітамін A (ретинол) володіє регенеруючими властивостями, відновлюючи посічені кінчики і ламкі пасма;
вітамін B5 (пантотенова кислота) розгладжує структуру, укладаючи лусочки волосся щільно один до одного;
вітамін B12 (ціанокобаламін) активізує в клітинах вироблення колагену і еластину, завдяки яким локони стають такими пружними;
вітамін H (біотин) – це активатор вуглеводного і жирового обміну в клітинах, від якого залежить живлення коренів і зовнішній вигляд волосся;
кобальт дарує локонам блиск і насичений колір;
холін має заспокійливу дію, тому жовткова маска усуває неприємне відчуття свербежу при лупі;
залізо сприяє кращому кровообігу, що активує ріст волосся і зміцнює їх, перешкоджаючи випаданню;
калій – саме та мінеральна речовина, яка повідомляє жовтку його зволожуючі властивості.
Найцінніший жовток містять домашні яйця, які висиджують курочки на якому-небудь сільському обійсті. Знайти такі сьогодні складно, але все-таки реально, знаючи, як розквітнуть після них самі пошкоджені і хворі пасма. Що стосується магазинного продукту, то яйця з супермаркетів часто мають не такий багатий хімічний склад, як домашні. Відповідно, і їх вплив на процеси в клітинах будуть не такими інтенсивними, а результат – не таким блискучим, як хотілося б. Ефективність масок буде залежати ще й від того, наскільки правильно вони будуть приготовані.
Про правила приготування масок
Домашні маски для волосся на основі жовтка готуються по шаблонній схемі, практично не відрізняючись від інших засобів по догляду за локонами. Єдиний момент, що вимагає уваги і певних навичок, – це відділення жовтка від білкової маси. Однак кілька тренувань дозволять швидко справлятися навіть з цим завданням. Поради від експертів ігнорувати не варто, так як їх дотримання – гарантія успішності маски.
Жовток – відмінний засіб для догляду за сухим, пошкодженим, ламким, стоншеним волоссям. Якщо захочеться використовувати маски з нього для сальних пасом, без знежиреного молока і лимона не обійтися.
Для того, щоб відокремити жовток від білка, потрібна воронка, в яку розбивається яйце. Через отвір білкова маса стече вниз, а жовткова – залишиться.
Наноситься маска на брудні, сухі пасма, втирається в коріння, розподіляється по всій довжині волосся.
Зверху голову потрібно укутати поліетиленом або целофаном і рушником.
Час дії – від півгодини до години.
Багато хто скаржиться на труднощі ополіскування волосся після жовткових масок. Секрет простий: не можна змивати жовток гарячою водою, так як він згорнеться. Теплої, прохолодної, кімнатної температури можна. Шампунь не обов’язковий, якщо до складу маски не входять масла.
Маски з жовтка можна робити через 1-2 дні.
Через 10 процедур маску рекомендується змінити на будь-яку іншу.
Правильно приготовлена жовткова маска для волосся – це порятунок для тих, хто вже розпрощався з мрією мати довгі, густі, красиві, блискучі локони, що радують око. Недарма саме цим продуктом мили голову в старі, давні часи, коли про шампуні не було й мови. Жовток виступав у ролі і миючого, і доглядаючого засобу. Сьогодні, незважаючи на наявність безлічі косметики для волосся, натуральний і корисний жовток не втратив своєї актуальності. Рецептів масок з ним дуже багато, так що труднощів у виборі не виникне.
Про рецепти жовткових масок
Додаючи в маски, крім жовтка, інші компоненти, можна підсилити їх ту чи іншу властивість. Наприклад, гірчиця прискорює ріст волосся, реп’яхова олія їх зміцнює, мед – живить, лимон робить блискучими. Так що вибір інгредієнтів буде залежати від стану ваших локонів.
Зміцнююча
Жовтки (2 шт.) збити з одним з масел (2 ст. лож.) – касторовим, оливковим, реп’яховим, соняшниковим.
Поживна
Жовтки (2 шт.) збити з рідким медом (2 ст. лож.).
Для росту волосся
Жовтки (2 шт.) збити з коньяком (2 ст. лож.), добавити касторку (1 ст. лож.).
Зволожуюча
Жовтки (2 шт.) збити з жирним кефіром (не менше 200 мл).
Для росту волосся
Жовтки (2 шт.) збити з розчиненим у воді порошком гірчиці (1 чайн. лож.), Добавити натуральне оливкове масло (2 ст. лож.). Маска втирається виключно в коріння волосся, не зачіпаючи кінчики, і не наноситься на самі пасма.
Захисна
Порошок желатину (1 ст. лож.) розведений у воді (3 ст. лож.). Збити з жовтками (2 шт.), Добавити шампунь на травах (4 ст. лож.), Наносити на волосся через півгодини після приготування.
Зміцнююча
Порошок дріжджів (1 ст. лж.) Розвести водою до потрібної консистенції, збити з жовтками (2 шт.).
Використовуючи яєчний жовток для краси свого волосся, можна домогтися неймовірних результатів при мінімумі витрачених засобів і часу. При регулярному застосуванні цього натурального засобу не доведеться часто мити голову, а локони стануть густими, об’ємними, м’якими і шовковистим. Якщо вашим сухим, стоншеним пасмам необхідне зволоження, саме ці маски врятують становище і виправлять проблемну ситуацію.