Дихання Нового року відчувається задовго до його настання. Варто календарям показати перші числа грудня, як вітрини магазинів тут же спалахують вогниками, в торгових центрах з’являються різдвяні інсталяції та фотозони, а на прилавках виникають грона ялинкових прикрас і акуратні ряди фігурок з символом року. Про цікаві поробки на новий 2020 рік в домашніх умовах піде мова далі.
Поробки на новий 2020 рік своїми руками
Цього разу твариною-покровителем стане Білий Металевий Щур. Щоб вшанувати його, хтось купує готові фігурки і прикрашає ними будинок, а хтось – робить симпатичних мишенят своїми руками!
Взагалі рукоділля – це чудовий спосіб скрасити холодні зимові вечори, і в той же час оформити квартиру. Багато хто любить разом з дітьми або друзями прикрашати вікна сніжинками, вирізати химерні паперові витинанки. А на дзеркалах за допомогою трафаретів і зубної пасти створювати морозний візерунок.
Але якщо це здасться вам недостатнім, можна виготовити пару гарних виробів і оформити ними ялинку і будинок! Ми зібрали для вас шість кращих майстер-класів. Запасайтеся матеріалами і інструментами – і вперед, готуватися до торжества!
Новорічні кристали
Оскільки тварина 2020 року обрала стихію Металу, вам також слід придивитися до срібла і прикрасити ним будинок! Згодяться блискучі іграшки, гірлянди кольору металік, а також саморобні кристали, які шикарно виглядають на ялинці і можуть бути виготовлені з абсолютно будь-якого матеріалу: тонкого шпону, картону, фольги і т.д. Виготовте набір кристалів химерної форми і різного розміру – і нехай вони виблискують всіма гранями, принаджуючи в будинок удачу і дзвін монет! Отже, вам знадобиться:
товстий картон;
матеріал для покриття (за бажанням). Можна взяти фольгу, обгортковий папір, плівку кольору металік, золоту або срібну коробку (від взуття, косметичних засобів і т.д.), блискучу тканину або тонкий деревний шпон, з якого вирізають межі, а потім приклеюються до кристалу зовні;
якщо ви вибрали не блискучий матеріал, підготуйте фарбу в балоні або баночці (срібло, золото, бронза), яка створить металік-ефект;
клей-момент або клейовий пістолет;
відрізок нитки або волосіні для підвішування;
олівець, лінійка;
канцелярський ніж;
шило;
килимок для різання або лист фанери.
Виберіть підходящу викрійку і роздрукуйте її на принтері, або в точності відтворіть на папері за допомогою олівця і лінійки. Щоб отримати класичний багатогранний «діамант», можна використовувати такий шаблон:
Для створення кристалів інших форм підійдуть такі викрійки:
Роздрукувавши або намалювавши шаблон, виріжте його з паперу й перенесіть на матеріал щільніше (в ідеалі – на товстий картон). Виріжте заготовку.
У тій частині кристала, за яку плануєте його підвішувати, виконайте шилом отвір. Відміряйте від шнура або нитки відрізок потрібної довжини, складіть навпіл і зав’яжіть вільні кінці вузлом (для надійності можна нанизати на нього намистинку). Протягніть петлю в отвір так, щоб вузол або намистинка залишилися з виворітного боку картону.
Візьміть заготовку, з виворітного боку продавіть межі за допомогою будь-якого гострого інструменту і лінійки. Зігніть картон і складіть кристал, з’єднавши його межі за допомогою клейового пістолета.
Якщо ви плануєте покрити кристал шпоном, тканиною або фольгою, скористайтеся паперовим шаблоном. Виріжте всі деталі і наклейте їх зверху на картонний кристал. При необхідності покрийте його шаром металевої фарби, використовуючи кисть або балон. От і все! Залишилося вибрати на ялинці підходяще місце і підвісити кристал за петельку.
Ялинка з ниток
Ялинки з ниток – справжня новорічна класика!
Такі поробки на новий 2020 рік – приклад того, як з простих ниток можна зробити щось тривимірне і неймовірно симпатичне! Готові ялинки можна розставити по полицях, або використовувати в якості світильників, помістивши під нитяну мереживну електричну свічку.
ВАЖЛИВО: свічка повинна бути саме електричною! Відкритий вогонь запалить нитки. До речі, якщо створити кілька ялинок різної форми і висоти, ви отримаєте ефектну зимову інсталяцію! Для роботи буде потрібно такий набір матеріалів та інструментів:
нитки муліне, товста пряжа або шнур;
картонний або пінопластовий конус (можна зробити своїми руками або купити готовий в магазині для рукоділля);
прозора харчова плівка;
клей ПВА;
мисочка для вимочування ниток;
ножиці;
декоративні елементи (намистини, зірочки, сніжинки);
клейовий пістолет або клей-момент.
Купіть або виготовте форму для створення ялинки. Вирізаючи заготовку з пінопласту (або звертаючи з картону), ви самі зможете контролювати її висоту, товщину основи і т.д. Перед використанням покрийте форму шаром харчової плівки і добре її закріпіть.
Замочіть шнур (або його частину) в мисочці з клеєм ПВА. Переконайтеся, що клей повністю просяк шнурок! Почніть обмотувати ним пінопластовий або картонний конус, починаючи з вершини. Слідкуйте за тим, щоб шнур по всій довжині був вологим від клею і лягав внахлест. Чим більше обертів ви зробите, і чим товщим буде шнур або пряжа, тим більш щільною виявиться поверхню ялинки. Щоб вийшло тонке мереживо, використовуйте прості нитки.
Дочекайтеся, коли клей ПВА повністю висохне. Зніміть отверділу ялинку з форми і ножицями підрівняйте її основу, щоб виріб стояв на горизонтальних поверхнях без перекосу.
Поробки на новий 2020 рік своїми руками рекомендують оформити ялинку декоративними елементами: за допомогою клейового пістолета закріпіть по всій поверхні намистини контрастного кольору, маленькі ялинкові іграшки, стрази, зірочки і сніжинки (на ваш смак – використовувати все відразу не обов’язково).
Глиняні прикраси
Полімерна глина – ідеальний матеріал для творчості! Її легко обробляти, вона міцна, красива, і прикраси з неї можуть зробити вашу ялинку по-справжньому чарівною. А головне – діти теж зможуть взяти участь в процесі, вирізаючи за допомогою формочок кумедні сніжинки і зірочки.
Потім прикрашаючи їх написами, малюнками і відбитками мережива. Загалом, запасайтеся потрібними матеріалами, беріть на озброєння наш майстер-клас і приступайте до роботи! Для створення глиняних виробів вам буде потрібно:
полімерна глина білого кольору (згодяться марки «Fimo» і «Cernit», дешевший варіант – «Sonnet»);
інструмент для розтачування глини (качалка, валик, циліндрична скляна пляшка і т.д.);
формочки для тіста;
обробна дошка з дерева або скла для роботи;
трохи олії;
трубочка для соку;
моток тасьми або джгута;
матеріали для створення фактури (штампи з написами і візерунками, відрізки мереживної тканини, в’язана рукавичка або носок, гілочка туї, ялинова лапа і т.д.).
Готуємо глину до використання: розгортаємо її в пласт 5 мм завтовшки. Якщо перестаратися і зробити шар занадто тонким, готові фігурки легко зламаються.
За допомогою штампа створюємо на глині рівномірний візерунок. Таким же чином можна використовувати в’язані речі – просто прикладіть рукавицю до розкатаного пласту глини і злегка натисніть, щоб на поверхні відбилась текстура.
Спробуйте використовувати мереживо, причому не обов’язково продавлювати ним всю поверхню глини – якісь частини можна залишити гладкими, створюючи цікавий контраст. Для різноманітності відтисніть на глині ялинові гілочки або тую – так ви отримаєте прикраси з рослинним візерунком.
Також можна сірником продавити в глині напис, або використовувати складальний штамп, купивши його в магазині для творчості.
Закінчивши з текстуруванням, змащуємо ріжучу кромку формочок маслом, а потім вирізаємо з глини максимально можливу кількість заготовок. Залишки матеріалу можна стачати і використовувати заново.
У верхній частині кожної фігурки строго по центру робимо отвір (можна скористатися трубочкою для соку, щоб воно було рівним).
Обробляємо глину відповідно до інструкції на упаковці. Якщо ви використовували самозастигаючий матеріал, то його не потрібно обпалювати – достатньо залишити на 24 години в провітрюваному приміщенні. Після цього затверділі фігурки потрібно підвісити на тасьму (або шпагат), за бажанням покривши лаком, акриловою фарбою або блискітками.
Вінок з куль
Вінок з куль прикрасить вашу двері і привітає кожного гостя!
Якщо в будинку накопичилося багато ялинкових прикрас, які ви не використовуєте, можна підібрати кульки в одній колірній гамі і створити з них приголомшливий вінок! Особливо це підходить тим, хто щороку купує нові прикраси і дотримуватися смаків символу року.
Якщо минулого разу ваша ялинка була прикрашена в честь Жовтої Земляної Свині, а в цьому році ви плануєте віддати належне Білому Щуруі і оформити ялинку білосніжними кульками, то жовті і золотисті залишаться при справі. Зберіть їх, озбройтеся нашим майстер-класом – і у вас вийде відмінний вінок! Отже, вам знадобиться:
дротова вішалка для одягу;
за потребою – щипці і плоскогубці (для роботи з дротом);
різнокольорові ялинкові кулі;
клейовий пістолет;
декоративні елементи (ялинові лапи, шишки, ягоди гостролисті, шовкові стрічки і т.д.).
Розгинаємо вішалку, щоб отримати круглу форму для нанизування іграшок. Для цього розкручуємо кінці дроту за допомогою плоскогубців, а потім руками надаємо їй обриси кола. Можна натягнути вішалку на металеве або пластикове відро і акуратно розрівняти її – в цьому випадку заготовка вийде ідеальної форми.
Підбираємо ялинкові кулі. Краще використовувати іграшки з двох-трьох наборів в одній гамі (наприклад, жовті, золотисті блискучі і золотисті матові, або червоні матові, червоні глянцеві і бордові). Можна додати в вінок кілька іграшок контрастного кольору – наприклад, червоний тон добре поєднується з сріблом.
Садимо на клей металеві обідки всіх іграшок, щоб вони не відпали при нанизуванні куль на дріт. Чекаємо, коли клей схопиться.
Починаємо нанизувати іграшки на дріт, чергуючи кулі з різних наборів. Чим більше іграшок ви використовуєте, тим пишнішим вийде вінок! Закінчивши з нанизуванням, згорніть дріт і з’єднайте його кінці, ретельно скрутивши їх плоскогубцями і сформувавши петлю для підвішування.
Верхню частину вінка прикрасьте бантами, ялиновими гілочками, червоними ягодами, дзвіночками або шишками (виберіть 2-3 різдвяних елемента на свій смак). Ретельно фіксуйте все за допомогою клейового пістолета. Ось і все – поробки на новий 2020 рік готові для прикрашання ваших дверей!
Цитрусова гірлянда
Прикраси з апельсинової шкірки не тільки гарн, але ще й ароматні!
Проста апельсинова і мандаринова цедра – матеріал, якого в надлишку під Новий рік в будь-якому будинку! У кого підніметься рука, щоб викинути ніжні, ароматно пахнучі шкірки? Краще використовувати їх з користю – наприклад, зробивши забавні підвіски на ялинку, або зібравши цілу гірлянду! Вам знадобиться:
шкірка від декількох апельсинів або великих мандаринів;
дерев’яна дощечка для оброблення;
гострий ніж;
формочки для тіста;
шило або зубочистка;
шпагат;
вантаж (наприклад, кілька книг).
Очистіть фрукти, акуратно надріжте шкірку за допомогою ножа. Якщо чистити пальцями, мандаринова шкірка може неакуратно надірватися або розпастися на шматки, і вирізати фігурки з неї вже не вийде.
Помістіть шкірку (або її частину) на обробну дошку і виріжте зірочки за допомогою металевої форми. Якщо краї форми виявляться недостатньо гострими, щоб пробити шкірку наскрізь, продавіть нею контур зірки (сердечки, сніжинки, півмісяці, ялинки – в загальному, будь-якої новорічної фігурки), а потім проріжте шкірку гострим ножем.
У готових фігурках зробіть отвори за допомогою шила або зубочистки. Переконайтеся, що в них пройде шпагат, на який ви плануєте підвісити зірочки.
Додайте цитрусові зірочки на підносі і помістіть під вантаж. Якщо не придавити їх чимось, фігурки в процесі сушіння почнуть згинатися і скручуватися.
Дві доби просушуйте зірочки, помістивши їх над батареєю. Приберіть вантаж і поштучно (або всі разом) нанизуйте фігурки на шпагат. У першому випадку у вас вийдуть підвіски для прикраси ялинки, а в другому – ароматна гірлянда! Щоб зірочки з’їжджали по шпагату, відміряйте між ними чітку відстань, а потім зав’яжіть вузлик перед зірочкою і за нею. Вузли не дозволять частині гірлянди вільно ковзати по шпагату з кінця в кінець.
Снігова куля
Спробуйте наповнити заготовки для ялинкових куль деталями на ваш смак!
Такі прозорі поробки на новий 2020 рік продаються в будь-якому магазині! Вони користуються попитом у тих рукодільниць, які вручну оздоблюють кулі, розписуючи їх акрилом, обклеюючи стразами, або оформляючи в техніці декупаж.
Наш спосіб ще простіший! Просто підберіть фігурки або об’єкти, які створюють новорічний настрій, купіть упаковку штучного снігу – і приступайте до роботи! Набір матеріалів різноманітний і залежить виключно від вашого смаку і можливостей. У базовому випадку вам будуть потрібні:
прозорі кулі зі знімною верхівкою;
клейовий пістолет або клей-момент;
штучний сніг (його можна додавати практично в кожну кулю);
моток тасьми;
пінцет;
матеріали для заповнення куль на ваш смак – фігурки снігурів, сніговиків, оленів і Санта-Клауса, маленькі гілочки, хвоя, ялинки з ниток або пластика, пір’я, намистини, таблички з написами і т.д.
Підготуйте кулі, при необхідності – промийте їх і висушіть. Розсортуйте матеріали, підготувавши наповнювач для кожної кулі. Подбайте про те, щоб кожна фігурка або об’єкт могли протиснутися в отвір на іграшці (або щоб фігурка складалася, а потім могла випростатися до колишнього стану – наприклад, як пластикова ялинка).
Можна зробити цілий набір куль, наповнених штучним снігом і природними матеріалами! На цей випадок запасіть гілочки туї, сухі ягоди, хвою, мох і маленькі шишки:
Користуючись пінцетом і не шкодуючи клею, закріпіть всередині кулі ті об’єкти, які повинні бути нерухомими. Приклад: гілочка, на яку ви плануєте садити Снігура; ялинка; фігурка Діда Мороза або Щур. Дочекайтеся, коли клей схопиться.
Засипте в ялинкову кулю наповнювач. Це може бути як штучний сніг, так і інший матеріал – наприклад, сухий мох, білий бісер і т.д. Поверх наповнювача помістіть рухомі об’єкти – таблички або кубики з написом «2020», шишки, гілочки і т.д. Закрийте кулю і зафіксуйте клеєм металеву фурнітуру.
Відріжте шматок тасьми і підвісьте на нею кулю.