Home / Активний спосіб життя / Зимові олімпійські види спорту: чим вони корисні для фігури

Зимові олімпійські види спорту: чим вони корисні для фігури

Сьогодні в Сочі стартують XXII зимові Олімпійські ігри. Милуючись льодово-сніговими баталіями, врахуйте, що багато зимових олімпійських видів  спорту допомагають схуднути, зміцнити м’язи, розвинути витривалість і координацію не гірше, ніж аеробіка або, скажімо, функціональний тренінг.

“Багато зимових олімпійських видів  спортудопомагають схуднути, зміцнити м’язи, розвинути витривалість і координацію не гірше, ніж аеробіка або, скажімо, функціональний тренінг “

Зимові олімпійські види спорту: чим вони корисні для фігури

Спорт і фітнес, звичайно, націлені на різне. Перший – на результат (швидше, вище, сильніше). Другий – на те, щоб зробити наше тіло більш здоровим і гармонійним. Однак засоби досягнення обох цілей одні й ті ж. Це розвиток витривалості, сили, гнучкості, координації … Різниця лише в тривалості і інтенсивності тренувань. Більшість зимових олімпійських видів спорту можуть бути відмінним фітнесом.

Зимові олімпійські види спорту: фігурне ковзання

Заняття модне і красиве, особливо привертає жінок. Чомусь багато хто вважає, що головне у фігурному ковзанні – ефектні стрибки і фігури, які можна освоїти, тільки якщо займаєшся з дитинства. Насправді ж основа фігурного ковзання – це різні кроки та їх поєднання. Саме за рахунок них змагання може виграти спортсмен, складні стрибки не стрибає. І саме ці базові елементи придатні для фітнес-цілей.

Як тренуватися? Приходьте на каток 3 рази на тиждень на 1,5-2 години. Почитайте про базові кроки і повороти фігурного ковзання. Виберіть для кожного уроку 2-4 простих кроки і розучуйте їх на льоду. Не давайте собі поблажки, адже це не інтенсивне навантаження на зразок ковзанярського спорту, а той випадок, коли «терпіння і труд все перетруть». У тому числі зайву вагу і погану координацію.

Що дає? Якщо ви спокійно розучуєте ті самі 2-4 кроки, жінка із середньою вагою спалить за тренування близько 300 ккал. При цьому основне навантаження отримають м’язи стегон, сідниць, преса і нижньої частини спини. У роботу також включаться м’язи рук, плечей і верхньої частини спини. Фігурне ковзання покращує координацію і рівновагу, підвищує витривалість, так як ви отримуєте тривале навантаження середньої інтенсивності.

Зимові олімпійські види спорту: шорт-трек

Став олімпійським видом спорту порівняно недавно, відбрунькувавшись від ковзанярського. Якщо ковзанярам потрібен великий трек, за розмірами можна порівняти з футбольним полем, шорт-трек біжать по периметру хокейної коробки. Загалом, більшість тих, хто катається на ковзанах це і роблять: їздять по колу. Залишилося перетворити це на тренування.

Як тренуватися? Спочатку спробуйте їхати швидше. Для цього встаньте в спортивну стійку, зігнувши коліна і злегка нахилившись вперед, відштовхуйтеся строго ребром ковзана і вбік. Допомагайте собі руками, як ковзанярі, задаючи ними ритм і підтримуючи рівновагу. Постарайтеся відштовхуватися якомога потужніше і ковзати на іншій нозі якомога довше – це і є секрет швидкості. Потім додайте в своє тренування прискорення: одне коло проїдьте, рухаючись з усіх сил, потім один-два кола котитесь більш розслаблено. Непогано рахувати пульс, який повинен становити 50-60% від максимуму, а при прискореннях підніматися до 80%. Займатися потрібно по 1 годині 3-4 рази на тиждень.

Що дає? Насамперед, витривалість, тренування якої і призводить до спалювання жирів і зміцнює серцево-судинну систему. Навантаження отримують, в першу чергу, м’язи стегон і сідниць, а також м’язи спини і преса. Чим ближче до горизонтального положення ваш корпус, тим більшим буде навантаження на спину і прес. Однак «ближче до горизонталі» не означає, що ви повинні зсутулившись вперед – лопатки повинні бути зведені. Таке заняття спалить до 450 ккал за годину.

З якими видами фітнесу порівняти? З аеробікою, інтервальними тренуваннями, слайд-аеробікою і заняттями на нестійкій опорі.

Зимові олімпійські види спорту: керлінг

У програмі Олімпійських ігор керлінг з 1998 року. Його принципова відмінність від перерахованих вище видів спорту в тому, що займатися ним доведеться в спеціальному клубі і грати в команді. Втім, у великих містах це зараз не проблема.

Як тренуватися? Оскільки керлінг – гра групова, вашу роль на майданчику визначатиме команда. Тому тут заздалегідь нічого не порадиш. Швидше за все, вам доведеться терти лід щіткою, створюючи найтоншу водяну плівку, по якій біта (камінь) плавно поїде в потрібному напрямку. Грати треба 2-4 рази на тиждень, інакше навику не одержати.

Що дає? Керлінг розвиває витривалість і впливає на серцево-судинну систему так само позитивно, як ходьба. Додатково він дещо покращує координацію і баланс, тому що вам доводиться пересуватися в спеціальному слизькому взутті по слизькій поверхні. Трохи підтягує живіт і зміцнює ноги, в тому числі м’язи внутрішньої поверхні стегна (адже вони весь час у напрузі, щоб ноги не роз’їжджалися). Фізичне навантаження тут в будь-якому випадку куди менше, ніж в описаних вище видах – приблизно 200 ккал за годину за рахунок великої кількості відпочинку.

З чим порівняти? З м’яким фітнесом, ходьбою, навіть йогою. Зазвичай керлінг вибирають ввічливі, скромні, ненависники потіти на тренуватись люди.

Зимові олімпійські види спорту: гірські лижі та сноуборд

Хоч це і різні види спорту, фізичне навантаження в якості фітнесу вони дають схожу. Гірські лижі переважні на довгих схилах, на коротких, до кілометра, пагорбах, яких так багато в середній смузі Росії, часто цікавить сноуборд: на ньому встигаєш зробити більше поворотів.

Як тренуватися? Бажано кататися 3 рази на тиждень – наприклад, два рази на вихідні і один в будні. У вихідні потратьте 2-3 години, в будні вистачить і півтори. Для початку освойте техніку з інструктором або по навчальних посібниках. Принцип загальний: на яку ногу переносиш вагу тіла, в ту сторону і поїдеш. Потім постарайтеся збільшувати швидкість проходження траси або пробуйте складніші схили. Можна ділити заняття на 2 частини: на техніку (складність) і швидкість.

Що дає? Гірські лижі та сноуборд витривалість майже не розвивають. Адже спуск триває всього кілька хвилин, а далі ви відпочиваєте на підйомнику (а у вихідні ще й у черзі до нього). Проте м’язи стегон, сідниць, спини і преса непогано працюють на утримання рівноваги під час спуску і подолання різних відцентрових і доцентрових сил в повороті. А раз зміцнюються м’язи, за рахунок цього знижується і жировий прошарок над ними. Крім того, гірські лижі та сноуборд покращують баланс і координацію знову-таки тому, що ви утримуєте рівновагу і постійно міняєте напрямок руху. Так що 300 ккал за годину активного відпочинку вам забезпечені

З якими видами фітнесу порівняти? Зі статичними, статодинамічними, ізотонічними гімнастиками.

Зимові олімпійські види спорту: лижні гонки

Як тренуватися? 3-4 рази на тиждень по годині-півтори на трасі, де є не тільки рівнина, але і підйоми, можуть замінити як аеробіку, так і тренажерний зал. Коли ви їдете догори, м’язи працюють у силовому режимі, коли котитесь по рівнині – в жироспалюючі (аеробному).

Що дає? Покращують витривалість і зміцнюють серцево-судинну систему, добре підтягують стегна, сідниці і живіт. Лижі тренують все тіло одночасно і спалюють до 400 ккал за годину. Звичайно таких об’ємних м’язів, як у тренажерному залі, ви не напрацюєте, але підшкірний жир поступово поступиться місцем природному м’язевому рельєфу.


Check Also

Як накачати швидко попу вдома. Поради спеціаліста

Кожна дівчина мріє про велику, круглу і пружну попу. «Сідничний бум» почався ще з попи …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *