Восени слід приділити більшу увагу зволоженню шкіри, ніж влітку. По-перше, повітря стає сухішим і холоднішим, а вітер – сильнішим. А по-друге, цей сезон готує шкіру до самого агресивного часу – зими. І якщо шкіра буде насичена вологою і маслами, то можливо їй вдасться уникнути сухості і лущення, від яких часто не рятують навіть жирні зимові креми, саме тому, що шкірі потрібен час для того, щоб налаштуватися на новий сезон.
Купуючи новинки, не забудьте про перевірені часом засоби
Бажання спробувати новий крем або лосьйон зрозуміло. Сучасні виробники знають, чим нас залучити: яскрава реклама, багатообіцяючий ефект, інноваційні формули. Однак прагнення до дорогих засобів і престижним маркам часто грає з нами злий жарт. У гонитві за новинкою ми забуваємо про пряме призначення продукту.
І як би не просунулася вперед наука, поки непорушним залишається перелік компонентів, які дійсно працюють на утримання вологи в шкірі, а це знайомі багатьом і найчастіше найпростіші інгредієнти:
– гліцерин,
– сечовина,
– гіалуронова кислота,
– вазелін.
Зволожуючі засоби з цими інгредієнтами не тільки зволожують, але ще відновлюють пошкоджені клітини в роговому шарі шкіри, і це ще один аргумент на користь простих засобів з доведеною ефективністю.
Застосовуйте зволожуючий крем на вологу шкіру
Зволожуючий крем необхідно застосовувати, коли шкіра ще волога після вмивання, поки вода не випарувалася. Коли температура на вулиці почне значно знижуватися, доведеться застосовувати зволожуючий крем поверх вологої шкіри як мінімум за півгодини або 40 хвилин до виходу з дому.
Для дуже сухої шкіри практикуйте 1 раз в тиждень наступний прийом: на зволожену кремом шкіру покласти тонку вологу бавовняну тканину, а зверху – суху тканину. Залиште на час від 15 хвилин до 1 години. Такий прийом дозволяє шкірі буквально «напитися» водою. Ви побачите гарні результати вже після першої процедури, і шкіра добре підготується до сухої пори року.
Зволожуючий крем нічим замінити
Це правило потрібно запам’ятати раз і назавжди. Багато хто так захоплюються сироватками, маслами або лікукючими кремами від прищів, що вважають, що ці засоби замінюють зволожуючий крем. І це помилка. Всі додаткові засоби – це засоби, які доповнюють зволожуючий крем, до таких засобів відносяться, в першу чергу, креми або сироватки для шкіри навколо очей, лікуючі креми або мазі від прищів, антивікові сироватки, масла для обличчя. Ніщо не утримує вологу в шкірі, крім звичного зволожуючого крему. Для жирної шкіри купіть крем без масла, а для сухої, навпаки, можна користуватися кремами на масляній основі.
Новий сезон – нові засоби на поличці у ванній
Нові принципи зволоження шкіри починаються у ванній. Уважно проінспектуйте ті засоби, якими ви користуєтеся. Швидше за все, більшість з них потребує заміни.
1. Всі гелеві засоби з приходом осені найкраще замінити на кремові і непрозорі за текстурою. Звичайні мила і гелі сушать шкіру, а кремові містять більше масел і менш агресивні по відношенню до шкіри. Перевірте свої засоби для вмивання, а також скраби і лосьйони. Вони повинні бути більше схожими на креми, ніж на гелі.
2. Скраби, які ефективно допомагали відлущувати шкіру влітку, восени можуть тільки нашкодити шкірі. Літні завдання відлущування кардинально відрізняються від осінніх. Якщо влітку шкіра сохла від сонця і морської води (або хлорованої), то в новому сезоні шкіра страждає від холоду і зміни температур. Приберіть з ванної абразивний ексфоліант і замініть на зволожуючий скраб на масляній основі.
3. Поступово переходіть на більш жирні зволожуючі креми. Спочатку це буде новий нічний крем, а з приходом мінусових температур додавати і жирний денний крем. Такі засоби забезпечують шкірі більш потужний бар’єр, який скорочує втрати вологи зовнішнім шаром шкіри.
4. Захищайте губи. Літній блиск недостатній для вирішення нових проблем. Перейдіть на бальзам для губ на масляній основі.
5. Не забувайте про захист шкіри рук. Уже зараз купіть і починайте частіше наносити зволожуючий крем для рук. Це допоможе забезпечити м’яку і еластичну шкіру рук на всю зиму.
6. Змініть підбадьорливий і охолоджуючий аромат на зігріваючий. Краще за все, взагалі до зими відмовитися від зволожуючих і миючих засобів з ароматами. Але це не завжди можливо: на ринку не так багато засобів абсолютно без запаху. А шкода, адже чим менше ароматів – тим менше сухий ефект засобу. Є вихід – шукайте нові «зимові» запахи: цитрусові і фруктові приберіть до літа, а зараз купіть собі засоби з теплими ароматами, наприклад, такими як ваніль, какао, горіх.
Новий сезон – новий тип шкіри
Не дивуйтеся: шкіра дійсно в різний час року може змінювати свій тип. Влітку виділяє більше масел і жиру, а восени стає сухішою. Ось і виходить, що влітку вам подобалося, як працює засіб для нормальної шкіри, а восени, можливо, такого продукту може бути недостатньо, і слід шукати засіб для сухої шкіри.
Як дізнатися, чи змінюється ваш тип шкіри від сезону до сезону? Просто уважніше поставтеся до себе і вивчіть свою шкіру зараз. Якщо літній засіб перестав задовольняти – це прямий сигнал замислитися про можливу перерву.
Складіть свій графік
З приходом осені до щоденного догляду додаються додаткові процедури, такі як маска для обличчя або ванна, а якісь стають рідше (пілінг). Щоб не заплутатися і не нервувати, згадуючи, коли ви востаннє робили якусь процедуру – складіть простий графік (на папері). Наприклад, маску заплануйте на суботу, а зігріваючу ванну – на неділю, відлущування – на вівторок. Тоді перехід до нового сезону пройде дуже легко.
Додайте зволоження кутикулі
У вашому догляді має з’явитися ще один продукт для зволоження: масло для кутикули. Воно допоможе зберегти нігті здоровими і міцними. І не забудьте масажувати масло не тільки в кутикули на руках, але і на ногах. Робити це слід кілька разів на тиждень, тоді вийде відмінний захист на час осінньо-зимового сезону.