Як тримати водний баланс шкіри в нормі?
Якщо шкіра обличчя не відчуває нестачі вологи, якщо зволоження шкіри обличчя проходить регулярно, то і зовні вона виглядає матовою, гладкою і без ознак лущення.
Найменше порушення цього балансу відразу відображається на стані шкіри. Вона стає менш еластичною і пружною, а це означає ризик появи зморшок, виглядає вона в’ялою і нездорової, до того ж з’являється лущення. Водний баланс шкіри може порушитися відразу з кількох причин, не завжди
залежать від нас з вами. Наприклад, погана екологія в сучасному світі є чи не основною причиною виникнення проблем з шкірою. Стрес, шкідливий вплив ультрафіолету, неправильний або відсутній догляд за шкірою, їжа, ну і звичайно ж, вік.
Методів зволоження шкіри обличчя існує всього два: зовнішній і внутрішній. У першому випадку ми допомагаємо шкіри за допомогою косметичних засобів, які створюють на шкірі свого роду плівку, яка не дозволить волозі в клітинах шкіри випаруватися. Косметика в даному випадку містить в основному жири, мінеральні олії, воски, силікон, гліцерин та інші подібні компоненти.
Другий же метод націлений на те, щоб змусити шкіру самій виробляти потрібні їй речовини і будувати бар’єр перед випаровуванням вологи з поверхні шкіри. Для цього методу також необхідні косметичні препарати, але вже з іншими компонентами. Колаген, що відповідає за пружність шкіри, гіалуронова кислота, що утримує вологу, амінокислоти, шовкові і молочні протеїни та інші.
Зволоження шкіри обличчя домашніми засобами та косметичними засобами:
Наведемо приклади ефективних зволожуючих засобів для шкіри, які можна запросто приготувати вдома.
Огіркової-вівсяна маска для зволоження шкіри обличчя. Для приготування такої маски потрібно подрібнити 3ст.л. вівсяних пластівців, додати до них дрібно нарізану половинку огірка і 1ст.л.нежирної сметани. Нанести суміш на шкіру і зняти прохолодною водою через 20 хвилин. Така маска не тільки зволожить шкіру, але і відмінно живить і злегка вибілює.
Також зволоження шкіри обличчя відбувається при використанні трав’яних масок на основі молока. Наприклад, залити молоком 2ст.л. будь-яку з наступних трав: ромашка, м’ята або мати-й-мачуха. Залиште настоюватися, вийшов відвар кімнатної температури.Потім процідіть його і рясно протріть обличчя. Через 20-30 хвилин вмивайтеся теплою водою.
Що ж стосується косметики, то в її складі потрібно шукати рослинні компоненти, саме вони добре зволожують шкіру обличчя, це може бути екстракти ірису, алое вера, огірка, каштана.Також сприяють зволоженню шкіри обличчя різні олії, обліпихова, оливкова, кунжутна, лляна.
Вибираючи косметику для зволоження шкіри обличчя необхідно не тільки звертати увагу на її склад, але і на те, для якого типу шкіри вона призначена. Для того, щоб не помилитися і досягти бажаного результату якфнайшвидше, рекомендується консультація у лікаря-косметолога.