Косметологи стверджують, що близько 90% всіх жінок на Землі страждають від зневодненої шкіри. Причин втрати клітин шкірного покриву дорогоцінної вологи і її повільного заповнення може бути безліч. Одна з них – сезонна зміна клімату. Осінь змінює зиму з морозами, вітрами і напаленими приміщеннями. На зміні весни приходить літо, а разом з ним спека.
Уже цього достатньо щоб викликати поганий стан шкіри – сухість, лущення, почервоніння, відчуття стягнутості. А крім сезонності є й інші чинники. Тому і виходить такий великий відсоток жінок, шкірний покрив яких страждає від втрати вологи, ставати крихким і некрасивим.
Ознаки зневодненої шкіри обличчя
Визначимо для початку ознаки зневодненої шкіри і дізнаємося, як визначити є дефіцит вологи чи ні. Багато жінок, у яких жирна шкіра думають, що їх водному балансу вже точно нічого не загрожує, і помиляються.
Як і суха, жирна шкіра обличчя також схильна до зневоднення. А порушений баланс до того ж посилить роботу сальних залоз, що доставляють багато клопоту своїм господаркам. Тому потрібно розрізняти просто суху і зневоднену шкіру.
Остання характеризується такими ознаками:
дискомфортний стан;
почуття пересихання;
в’ялість;
грубість;
почервоніння схоже на обвітрювання;
шкіра здається тонкою, покритою рисками і зморшками;
лущення;
стійке відчуття свербіння.
Для того щоб перевірити шкірний покрив на зневоднення, пройдіть маленький експрес-тест. На ніч змийте всю косметику звичайним для себе способом, але крем не наносьте. Якщо вранці вас переслідує відчуття стягнутості, свербіння, чіткіше окреслилися зморшки і лущення, значить, тест провалений і шкіра страждає від зневоднення.
Визначивши у себе проблему, перед тим як її усувати, спробуйте визначити причини зневоднення, адже деякі неможливо усунути вдома. А можливо знадобиться звертатися і за лікарською допомогою.
Причини зневодненої шкіри обличчя
Вони можуть бути найрізноманітнішими. Від загальних – кліматичних і вікових, до індивідуальних – захворювання ендокринної системи.
Основними є:
шкірні захворювання і поганий догляд за обличчям;
зимовий або літній період;
різні захворювання печінки, гормональні збої, інфекційні та вірусні захворювання;
агресивна дія зовнішнього середовища;
прийом антибіотиків або сечогінних препаратів;
сильне спітніння;
неправильно підібрана косметика;
вік понад 50 років;
надмірне захоплення алкоголем або курінням;
незбалансоване харчування, велика кількість в раціоні копченого, гострого, солоного і кислого;
недостатнє вживання води протягом дня.
Досить однієї причини і шкірний покрив стає тьмяним, сірим, втрачає вологу, а за ним і свій привабливий вигляд.
Що робити при зневодненій шкірі обличчя?
Якщо причини не стосуються стану здоров’я, то лікування зневодненої шкіри можна провести і вдома. Косметологи радять вжити комплексне лікування. Наповнити шкіру вологою зсередини і зовні.
І при регулярному виконанні рекомендацій скоро буде видно результат, як кажуть, на обличчі:
Спочатку потрібно налагодити питний режим. Потрібно обмежити споживання кави, чаю, виключити алкоголь і газовану воду, і намагатися споживати в день 1,5-2 літра чистої води;
Часто буває, що робота пов’язана з перепадом температур або пилом, або шкідливими речовинами. У такому випадку якщо на період лікування не можна взяти відпустку, слід продумати засоби захисту від дратівливих зовнішніх факторів;
Перегляньте раціон. Включіть в нього більше зелені, овочів, фруктів, горіхів, молочних продуктів. По можливості уникайте фастфуду та шкідливих продуктів;
Часто спосіб життя негативно впливає на стан шкіри. Досить висипатися, робити зарядку, відмовитися від відвідування накурених приміщень нічних клубів, а також від соляріїв і засмаги, як шкірі повертається втрачена волога;
Якщо причиною послужило одне з захворювань, то не слід відкладати візит до лікаря. Тільки вилікувавши причину, можна отримати здорову і привабливу шкіру;
Придивіться уважно до косметики, якою користуєтеся. Часто дешеві косметичні засоби порушують водний баланс шкіри і провокують сухість і зневоднення. Віддайте перевагу якісній косметиці, якій ви можете довірити красу вашого обличчя. Крім того, можна купити спеціальну косметику для зневодненої шкіри обличчя, яка покликана боротися з цією проблемою;
Замініть 1 умивання в день на протирання обличчя тоніком або молочком. По можливості для вмивання використовуйте м’які і неагресивні засоби;
Підберіть крем для зневодненої шкіри обличчя. Він обов’язково повинен мати у своєму складі такі компоненти: гіалуроновий комплекс, гліцерин, сечовину, масло жожоба і інші зволожувачі, колаген, еластин, коензими, екстракт алое.
Крім всіх перерахованих вище рекомендацій при догляді за зневодненою шкірою обличчя завжди можна звернутися до засобів народної медицини.
Маски для зневодненої шкіри обличчя
При терапії, покликаної наповнити дорогоцінною вологою клітини, приділіть увагу народним рецептам масок. Багато хто з них не тільки напоять епідерміс вологою, але й подарують шкірі м’якість, живильний і омолоджуючий ефект. Рекомендований курс 10-12 масок, по 2 процедури в тиждень. Час – до півгодини.
Морквяна маска крім зволоження подарує свіжий колір обличчя. Натріть моркву і розітріть 3 ст. л. з курячим жовтком. Наносити маску слід на очищений шкірний покрив, бажано додатково зробити невеликий масаж на обличчі, розігрівши його перед нанесенням морквяної суміші.
Зволожити допоможе томатна маска. Для цього протріть м’якоть помідора через ситечко з тонкими ячейками добавте 2 ст. л. , 1 ч. л. крохмалю і 2 краплі оливкової олії.
Побалуйте себе живильною маскою з лікарських трав. Вам знадобиться звіробій, ромашка, хміль, деревій. Одну столову ложку збору заваріть 100 мілілітрами окропу, потім остудіть. Добавте у відвар 2 жовтки і по 1 ч. л. меду і соку лимона.
Огіркова маска крім інтенсивного зволоження, володіє відбілюючими властивостями і добре підходить для зів’ялого типу. Для її приготування натріть огірок на тертці і відіжміть сік. До двох столових ложок огіркового соку добавте 2 ст. л. жирних і густих вершків і 20 крапель рожевої води.
Від нездорового кольору обличчя показана сирна маска. Добавте до 1 ст. л. сиру 1 ст. л. морквяного соку, молока або вершків і оливкової олії.
Добре пом’якшує, живить і тонізує шкірний покрив яєчно-медова суміш. Приготуйте 1 ст. л. меду, стільки ж рослинної олії (оливкової) і 1 жовток. Все змішайте і підігрійте до приємної температури на водяній бані, далі намастіть на обличчя.
Зволожує і насичує цінними елементами клітини епідермісу сметанно-лимонна маска. Перемеліть шкірку з лимона і змішайте 2 ч. л. з 1 жовтком, 100 грамами сметани і 1 ч. л. оливкової олії.