Зміцнення нігтів – один з найважливіших аспектів догляду за нігтями. У наш час нігтьові пластини піддаються впливу різних шкідливих речовин. Буденні речі, як пральний порошок і засоби для миття посуду – негативно впливають на здоров’я нігтів. Вони можуть не тільки втратити свою еластичність і природний блиск, але і стати крихкими і ламкими. Кожна жінка прагне позбутися ламким нігтів і зробити їх красивими і міцними.
Як зміцнити нігті?
Зміцнення нігтьових пластин починається насамперед з профілактичних процедур, які обмежують контакт з подразниками (пральними порошками, миючими засобами тощо) і відновлюють нігті після їх впливу. Відмовитися від побутових справ буває неможливим і для того, щоб зберегти свої нігті, необхідно використовувати гумові рукавички при виконанні різних робіт по дому. Перш ніж надіти гумові рукавички, необхідно змастити руки зволожуючим кремом.
Крім захисту рук від впливу небажаних речовин, необхідно почати збагачувати свій організм вітамінами і мінералами. Для зміцнення нігтів насамперед необхідний кальцій, який необхідно приймати тільки в комплексі з вітаміном D (для кращого засвоєння кальцію). Також бажано збагатити свій раціон продуктами містять вітамін A, залізо та йод. Також можна пройти місячний курс прийому медичного желатину. Його необхідно приймати по 5 грам в день протягом усього місяця (курс повторити ще раз через місяць).
У догляд за нігтями слід включити живильні маски та лікувальні крему для кутикули . Наносячи живильні засоби на ніготь, необхідно круговими рухами втирати його в кутикулу і нігтьову пластину. Розм’якшену кутикулу при бажанні можна відсунути апельсиновою паличкою або навіть зробити повноцінний необрізний манікюр .
Коштів для зміцнення нігтів існує дуже багато, але практично всі містять в собі пантенол і алантоїн. Ці речовини сприяють ефективному загоєнню кутикули після обрізного манікюру , а також усувають інші ранки на пальцях.
Більше швидкому зростанню сприяють поживні речовини і ліпосоми, які стимулюють утворення нових клітин в зоні нігтьової пластини. Кератин, протеїни, вітамін C і сірчані амінокислоти в свою чергу роблять нігті більш стійкими до зовнішніх подразників.
Зміцнення нігтів в домашніх умовах
Для зміцнення нігтів в домашніх умовах найбільше підходять компреси. Найбільш простий і доступний компрес для нігтів містить в собі приблизно 100 грам води, 5 грам квасцов, і 30 грам гліцерину. Компрес робиться не більше двох разів на тиждень. На змащені нігті слід одягати бавовняні рукавички і залишити на ніч. Крім цього можна змащувати нігті сумішшю оливкової олії і лимонного соку.
Не варто забувати про масаж нігтів, який при регулярному виконанні дасть хороші результати. Під результатами варто розглядати еластичність і твердість нігтьових пластин.
Масаж кутикули варто проводити за допомогою м’якої щітки змоченою в гліцериновому розчині. Такі дії позитивно позначаться на здоров’ї нігтьової пластини, а також звільнять кутикулу від відмерлих клітин.
Масаж рекомендується робити в комплексі з ваннами містять морську сіль, яка володіє величезною кількістю корисних речовин і відповідно корисних властивостей. Винничук в комплексі з масажем необхідно приймати не більше трьох разів на тиждень.
Морську сіль для ванночки варто брати без додавання різних ароматизаторів. Чайної ложки морської солі вистачить приблизно для ванночки об’ємом в 300 грам. Розчиняти морську сіль слід в досить гарячій воді, а почати приймати ванночку необхідно тоді, коли вода охолоне до комфортної температури.
Для зміцнення ослабших і ламких нігтів, можна пройти курс прийняття ванночок з морською сіллю (ніколи не приймайте ванночки з содою – вона розм’якшує і псує нігтьову пластину). Такий курс триває приблизно 10-15 днів, а час прийняття ванночки – 25 хвилин.
Парафінотерапія для нігтів в домашніх умовах
Парафінотерапія – процедура по зміцненню нігтів, яку можна робити не тільки в косметичних салонах, але і в домашніх умовах. Вона сприяє харчуванню нігтів, поліпшенню кровообігу рук і пальців, що в підсумку позитивно позначається на зміцнення нігтя.
Нанесення препаратів, яке виконується пошарово – називається «запечатування». Наносячи препарати містять величезну кількість корисних мікроелементів, вітамін і мінералів. Парафінотерапія рекомендується для людей, які страждають від шаруються і ламких нігтів. Шари препарату шліфуються і на нігтьову пластину наносяться крем і масло, що додає нігтям чудовий блиск. Така процедура дозволяє тримати на нігтьової пластини корисні речовини близько двох тижнів. А після процедури не потрібно наносити на нігті захисний шар лаку.
Манікюр для зміцнення нігтів
При серйозному підході до зміцнення нігтів, варто відмовитися від обрізного манікюру і грубого спилювання нігтів. Необрізний манікюр більш щадний і практично виключає пошкодження кутикули та нігтьової пластини. Для спилювання нігтів слід використовувати скляні пилочки замість металевих.
Манікюр слід робити регулярно (бажано в одні і ті ж дні тижня), не рідше одного разу на два тижні. Лаки і рідини для зняття лаку необхідно використовувати без вмісту ацетону, який сушить і псує нігтьову пластину. Бажано давати нігтям «відпочити» від лаку (приблизно 2-3 дні на тиждень). Не варто забувати про існування лікувальних лаків, які захищають нігті від впливів навколишнього середовища. Для ламких нігтів слід використовувати лікувальні лаки з кальцієм, а для шаруються з фруктовими кислотами.