Приділяючи багато уваги формі і стану нігтів, ми інколи не дивимося на тимчасову зміну кольору нігтьової пластини, адже цей показник дуже важливий для оцінки стану здоров’я людини. Тому що поряд з найпростішими причинами пожовтіння нігтя через це явище можуть проявитися і симптоми різних захворювань. Розглянемо ці причини, щоб переконатися, що все гаразд і спробуємо провести відбілювання жовтих нігтів домашніми засобами.
Причини жовтих нігтів: відбілювання
Почнемо з того, що жовті нігті, якою б не була причина цього – ознака нездоров’я всього організму. Інша справа, наскільки серйозна причина і наслідки цього явища.
Однією з причин жовтих нігтів цілком може стати куріння. Причому ніготь жовтіє не від диму, а від впливу шкідливих хімічних речовин на клітини організму, тому що у людини, яка палить нігті жовтіють на обох руках і навіть на ногах, жовтими стають і кінчики пальців. У такому випадку відмова від куріння може допомогти повернути нігтям колишню білизну і здоровий вигляд.
Нігті можуть стати жовтими також від застосування яскравих лаків, які наносяться без основи – тобто відбувається фарбування нігтьової пластини пігментами лаку. В цьому випадку допоможе застосування лікувальної або вибілюючої основи під лак, а також косметичні процедури, які будуть описані нижче.
Ще однією причиною жовтих нігтів іноді стає реакція нігтів на ультрафіолет. Це не часто зустрічається явище, і все ж іноді від довгого перебування на сонці нігті на руках стають жовтуватого відтінку. Тут допоможе сонцезахисний крем або елементарне нанесення лаку з лікувальною основою, яка не пропустить ультрафіолет, а також процедури відбілювання жовтих нігтів.
Сильна жовтизна нігтів може бути викликана жовтяницею, тому в даному випадку ніякі відбілюючі процедури не доречні. Тільки лікарська допомога знадобиться в цьому випадку, а білі нігті скажуть про одужання.
Якщо людина довго лікувалася антибіотиками, нігті також можуть пожовтіти. Наприклад, тетрациклін може викликати таку реакцію. Звичайно, можна замаскувати цей недолік і вирішити, що з часом шкідливий вплив антибіотиків нівелюється. Проте краще поділитися з лікарем своїми проблемами, бо це серйозно.
Грибок нігтя може також викликати пожовтіння, правда в цьому випадку спостерігається потовщення нігтьової пластини, а також зміна її структури. Відбілювання жовтих нігтів в цьому випадку не тільки марне, але й шкідливе, тому що реакція грибка на речовини для відбілювання непередбачувана. Краще спочатку вилікувати хворобу, а потім вже дивитися на зовнішній вигляд нігтів.
Потовщення і жовтизна нігтя можуть розповісти також про такі захворювання, як хронічний лімфостаз і еритродермія. Однак при цих захворюваннях присутні й інші ознаки, які чітко позначають діагноз. Займатися нігтями в цьому випадку марно, тому необхідно лікувати основне захворювання.
Деякі серйозні захворювання іноді супроводжуються пожовтінням нігтьової пластини – наприклад, цукровий діабет і хвороби печінки. Саме тому важливо стежити за кольором нігтів.
Також деякі захворювання легень можуть викликати появу жовтих нігтів. До них відносяться захворювання: туберкульоз, астма, плеврит, пневмонія, хронічний бронхіт, а також злоякісні захворювання дихальних шляхів.
Фахівці окремо виділяють синдром жовтого нігтя, який обов’язково є проявом будь-яких проблем в організмі. Найчастіше цей синдром буває наслідком лімфангіектатичного набряку нижніх кінцівок. При цьому захворюванні нігті жовтіють і згинаються, пропадає кутикула. Це захворювання відносять до розряду спадкових, тому потрібно враховувати даний фактор. При лікуванні синдрому жовтого нігтя не існує єдиної методики, однак є випадки, коли при тривалому прийомі вітаміну Е це захворювання проходило. Мова йде про прийом вітаміну Е протягом півроку. Застосовувалися також фуросемід та спіронолактон протягом декількох тижнів.
Які ще хвороби можуть супроводжуватися пожовтінням нігтів? Це може бути патологія щитовидної залози, злоякісні пухлини, проблеми з лімфатичною системою, порушення периферичного кровообігу, а також імунні та венеричні хвороби.
Крім антибіотиків, застосування деяких ліків також може викликати появу жовтих нігтів. Тому при будь-якому лікуванні важливо спостерігати за реакцією організму на ліки. У разі негативної реакції краще замінити його іншим засобом.
Лікування, відбілювання жовтих нігтів
У випадку, якщо жовтизна нігтів викликана не захворюванням, а косметичними причинами, можна спробувати відбілити їх, щоб повернути природний колір. Отже, використовуємо такі прийоми:
Відмовляємося від використання неякісної косметики і яскравих лаків, тому що більшість сучасних лаків проводиться на основі нітроцелюлози. Саме ця речовина при тривалому впливі сприяє появі жовтих нігтів. Вихід тут бачиться у використанні базового засобу. Однак слід подивитися, щоб в його складі не було нітроцелюлози. Замінити її можна основою з абревіатурою CAB – це синтетичний замінник нітроцелюлози, що не викликає жовтизну. Можна пошукати також лаки з цим інгредієнтом.
Щоб бути впевненими в тому, що нігті не обділені нашою увагою, потрібно стежити, щоб лак не затримувався на них більше 5 днів. Після цього терміну краще зробити перерву у фарбуванні, дати нігтям відпочити і провести процедури для живлення нігтьової пластини. Необхідно зробити маски з ефірними маслами, жирним кремом і дріжджами для нігтів, а також професійними засобами для росту і зміцнення нігтів.
Відбілювання жовтих нігтів
Можна скористатися послугами салону для відбілювання жовтих нігтів, де професіонал підкаже причини проблем з нігтями. Але можна і вдома спробувати надати нігтям привабливий зовнішній вигляд. Самий вірний спосіб відбілювання нігтів – протирання їх лимонним соком. Для цього потрібно пальцем або ватною паличкою втирати в ніготь лимонний сік. Робити це необхідно 1 раз на тиждень. Або провести щоденні сеанси протягом 7 днів і зробити тривалу перерву, щоб не пересушити нігті.
Якщо дія лимона на нігті буде негативною (сухість нігтьової пластини, зайва чутливість шкіри навколо нігтя), можна використовувати ще один рецепт: вичавити сік одного лимона, добавити до нього 1 ч.л. олії жожоба і 5 крапель олії іланг-ілангу. Все перемішати і наносити на нігті за допомогою ватної палички, бажано кілька разів на день. Ефірні масла згладять висушуючу дію лимона, наситять нігті корисними речовинами і додадуть їм еластичність. Лимон, відповідно, відбілить.
Якщо нігті все-таки не піддаються відбілюванню, залишається лише чекати, коли вони відростуть самі. А поки – доглядати за ними, живлячи необхідними речовинами за допомогою ванночок і масок. І не повторювати своїх помилок по відношенню до нігтів, щоб вони завжди були здоровими і красивими.