Home / Здоров'я / Затримка місячних. Причини та білі виділенння

Затримка місячних. Причини та білі виділенння

Коли місячні не починаються в покладений термін – це завжди привід для занепокоєння. А якщо  затримка місячних в 5 днів і білі виділення з піхви – це подвійна напруга для жінки. Деякі з них не знають, про що говорять такі симптоми: про вагітність, – чи про захворювання або гормональний збій.

Затримка місячних. Тест робимо два рази

Затримка місячних. Причини та білі виділенння

Щоб з’ясувати причини білих виділень на тлі затримки місячних, необхідно правильно розрахувати дні затримки. У дівчини репродуктивного віку менструальний цикл складає 26-32 дня. Рахувати треба від першого дня місячних.

Медики розглядають затримку, яка тримається більше 5 днів.

Якщо ви порахували за своїм календарем і точно впевнені, що місячних немає більше 5 днів, то:

Стреси – причина затримки місячних

Не панікуйте. У будь-якому випадку вже все сталося, будь то вагітність або щось ще. Вам потрібно спокійно реагувати на всі новини і адекватно мислити.

Стежте за своїм організмом або згадайте, які саме виділення у вас були в цей час. Дуже важливо, щоб вони не були темно-коричневими. Це може бути ознакою позаматкової вагітності.

Щоб прояснити ситуацію, купіть тест на вагітність. До речі, це можна зробити вже на третій день затримки або навіть раніше. Буде результат негативний або позитивний, через день його можна повторити про всяк випадок.

Якщо обидва рази тест показав, що ви не вагітні, подумайте, що незвичайного було в вашому житті в останній місяць. Можливо, ви приймали гормональні препарати або їздили в іншу країну або ж зазнали сильний стрес. Всі ці фактори можуть спровокувати затримку.

Навіть якщо у вас затримка місячних і білі виділення  наявні, то вже можна сміливо йти на консультацію до гінеколога. Тут неважливо вагітні ви чи ні. Виділення такого характеру – це сигнал, що в організмі стався збій. І в гіршому випадку захворювання, яке у вас є, може негативно вплинути на формування плоду.

Затримка місячних. Від вагітності до стресу

Найчастіші причини, чому спостерігаються затримка місячних і білі виділення:

Вагітність. Навіть якщо жінка не планувала дитини, не варто засмучуватися. Як мінімум, вагітність – це краще, ніж хвороба. А в майбутньому ви будете тільки раді своїй затримці. Білі з’являються як захисний механізм організму. Так матка створює середовище, в яке буде складно проникнути різним статевим інфекціям. Виділення такого характеру закривають цервікальний канал, і інфекція не проникає в статеві органи по вертикальним ходам. Звичайно, така ознака вагітності, як білі може бути не найяскравішою в цей період. Жінка зазвичай помічає на ранніх стадіях, що її груди збільшилися, вона втратила апетит, відбувається часта зміна настрою. Але всі ці ознаки багато жінок списують на передменструальні. Саме тому після п’ятого дня затримки потрібно обов’язково зробити тест або здати кров на аналіз, які визначать, чи вагітна дівчина і який у неї термін. З цією інформацією вже потрібно йти до лікаря, щоб з’ясувати, наскільки нешкідливі виділення. Для цього у жінки візьмуть мазки на флору для аналізу.

Молочниця. Якщо білі виділення мають сирний характер, кислуватий запах і при цьому ви відчуваєте дискомфорт в районі статевих органів у вигляді печіння і свербіння – це запальне захворювання, викликане грибком Кандиди. Проявлятися ця хвороба може і на тлі вагітності або просто на тлі затримки. Таким чином, сама по собі затримка місячних  і білі можуть бути між собою не пов’язані.

Гормональний дисбаланс. Так можуть проявлятися захворювання наднирників, гіпофіза, яєчників. Також причиною подібних порушень може ставати зниження функціональної активності яєчників на тлі підвищеного вироблення лютеїнізуючого і фолікулостимулюючого гормонів. Порушення можуть відбутися в будь-якому з органів, але при цьому симптоми йдуть через статеві органи. Тут важливо уважно вивчити карту жінки, з’ясувати, які ще захворювання у неї є і при необхідності призначити повне обстеження.

Інші гінекологічні захворювання. Для того щоб визначити їх характер можуть призначити не тільки мазки, а й аналізи сечі, крові і навіть УЗД. Бувають випадки, коли такі виділення говорять про запалення придатків матки. Через це процес дозрівання і виходу яйцеклітини порушується, що призводить до затримки місячних і білі виділення з’являються через активність патогенних мікроорганізмів. Ще один варіант – полікістоз яєчників, коли в організмі жінки понад норму виробляється чоловічих гормонів.

Емоційний стрес. Для жінки цей момент дуже важливий і викид гормонів, який відбувається в момент стресу, може багато чого змінити в фізіологічних процесах. Сюди відносяться проблеми на роботі або в родині, перенапруження, серйозне розумове навантаження. Зазвичай в цьому випадку ніякого лікування не потрібно, головне – забезпечити повноцінний відпочинок, і тоді в гінекологічний сфері все налагодиться.

Затримка місячних. Консультація у лікаря потрібна в будь-якому випадку

Це основні, але не всі можливі причини, коли є затримка місячних і білі виділення. Ще таку ситуацію можуть спровокувати:

цукровий діабет;

прийом гормональних препаратів або інших сильнодіючих лікарських препаратів;

прийом контрацептивів;

алергія на засоби гігієни, серед яких щоденні прокладки, гелі для підмивання інтимних місць, неякісна нижня білизна;

наслідки важкого грипу.

Багато жінок, після того як зроблять тест на вагітність, і він покаже негативний результат, заспокоюються і просто чекають, коли місячні почнуться, а виділення припиняться. Це серйозна помилка, яка може привести до проблем зі здоров’ям. Після п’яти днів затримки жінка обов’язково повинна проконсультуватися з гінекологом. А наявність білих виділень, якщо вагітність виключена, швидше за все, говорить про те, що у вас є гінекологічні проблеми, які потрібно вирішувати. Якщо до лікаря звернутися оперативно, то вилікуватися можна швидко і легко. У разі, коли лікар відразу не зміг поставити вам діагноз, ви пройдете додаткові обстеження. Після цього продовжуйте спостерігати за своїм організмом, і коли місячні почнуться, зверніть увагу на їх характер і тривалість.

При цьому хочеться все-таки помітити, що в 70 з 100 випадках білі і затримка місячних  означають вагітність. Не варто боятися такої новини, просто зробіть тест і запишіться на консультацію до фахівця. Лікар вам все пояснить і розповість алгоритм подальших дій. Залишайтеся спокійною і радійте життю. Тепер усередині вас зароджується ще одне життя!


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.