Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Застуда на губах при вагітності

Застуда на губах при вагітності

Якщо вискочила застуда на губах при  вагітності, то це не що інше, як герпес. Захворювання носить інфекційний характер, викликається вірусами герпесу, має кілька різних типів. Найчастіше виявляються віруси простого герпесу, що мають перший і другий тип. Висипаннями на губі проявляється перший тип. Третій тип цієї хвороби спочатку може викликати вітрянку, а якщо повториться заново, то лишай оперізувального типу. Може з’являтися первинно, коли перший раз потрапляє всередину організму, а може давати рецидив, тобто, симптоми проявляються знову. У другому випадку вірус в організмі не зникає, він знаходиться в сплячому стані, не активний, але при провокуючому чиннику дає про себе знати. Поява вірусу герпесу пов’язана також зі зниженням імунітету, розвитком ГРВІ, ГРЗ, інфекції, ВІЛ. Передається повітряно-крапельним, статевим шляхом, через хворого лишаєм або вітрянкою.

Застуда на губах при – симптоми герпесного висипання

Застуда на губах при вагітності

Загальні симптоми первинного захворювання полягають в інтоксикації організму:

поява слабкості;

зниження працездатності;

висока температура (до 39 градусів);

відчуття ломоти в м’язах;

головні болі.

Симптоми першого типу, який проявляється на губах:

висипання на шкірному покриві і слизових;

відчуття печіння, свербіння, дискомфорту, поколювання в місці ураження;

поява герпесних висипань, бульбашок з рідиною на губах (візікули).

Рецидивуючий вид хвороби загальної інтоксикації організму не викликає, самопочуття нормальне, місцево проявляється у вигляді бульбашок.

Застуда на губах при вагітності, чи небезпечно це?

Вагітній жінці важливо під час виношування дитини підтримувати своє здоров’я в хорошому стані, тому як від нього безпосередньо залежить здоров’я її майбутнього малюка.

Тому при розвитку цього захворювання, її цікавить питання, чи небезпечна застуда на губах при вагітності? Як вона може вплинути на розвиток плода? Хвороба може надавати шкоду на плід, і наскільки він буде сильним, залежить від виду захворювання (первинне або рецидивуюче).

Під час виношування дитини вона може протікати по-різному. Від типу герпетичної реакції буде залежати важкість стану і шкоди. Якщо у жінки раніше вже були висипання, то шкода завдається в 5% випадках, коли ж вона була інфікована перший раз в період виношування, то ймовірність нанесення шкоди дитині становить 90% шансів. Вплив хвороби на плід також залежить від того, в якому триместрі з’явився вірус. Другий і третій триместри є більш небезпечними, ніж перший, тому як тут він потрапляє в плаценту, її формування починається на початку восьмого тижня.

Первинний вигляд хвороби може привести до того, що у дитини будуть патології, ураження мозку або вона народиться мертвою. Якщо це рецидивуючий вид, то зараження дитини мінімальне, тому що в крові матері вже є антитіла, що захищають його від враження.

Застуда на губах при вагітності – проведення лікування

Коли з’являється застуда на губах при  вагітності, то виникає ще одне важливе питання: чим лікувати застуду на губах? При прояві герпетичної хвороби на губах, лікар призначає препарати з противірусною дією, як правило, це мазі «Зовіракс», алізаринова, оксолінова, тетрациклінова. Таблетки, що приймаються всередину, в період очікування малюка, не призначаються, ефективна мазь «Ацикловір», препарати «Фоскранет» і «Пенцикловір» також заборонені, тому як можуть дати ускладнення у розвитку майбутнього малюка.

Застуда на губах при вагітності  народною медициною

При лікуванні можна використовувати і народні способи. Так, змащувати ранки на губах можна розчином «корвалолу», підійде зубна паста «Лісовий бальзам». Можна скористатися спеціальними помадами з антигерпесною дією, вони містять екстракт чайного дерева.

Простий спосіб, це змазування пухирців звичайною рослинною олією, олією обліпихи або шипшини, вазеліном, вітаміном Е. Бажано додатково отримати консультацію досвідченого лікаря, який порадить найбільш сприятливий спосіб лікування, підбере вітаміни, які підвищують імунну систему.

Лікується застуда на губах при  вагітності на будь-якому терміні, щоб уникнути ускладнень. Велике значення має дотримання правил гігієни. Не варто торкатися пальцями до бульбашок, щоб не перенести інфекцію далі не геніталії або шкіру. Не потрібно мочити бульбашки, не варто їх видавлювати, інакше можна викликати додаткове зараження шкірного покриву, перенесення інфекції на посуд і зараження інших членів сім’ї. Не можна в цей час користуватися косметикою для губ, тому як на ній буде довго зберігатися вірусна інфекція і повторне зараження неминуче. Найчастіше застуда на губах при  вагітності підхоплюється при контакті з хворим, поцілунку, недотриманні гігієни, при немитих руках після вулиці. Це основні причини появи «вогника» на губах.

Якщо ж вискочила застуда на губах при  вагітності, перед тим, як почати її лікувати самостійно, варто проконсультуватися з лікарем, тому що ризик в такому положенні небезпечний. В якості профілактики потрібно намагатися:

не переохолоджуватися в холодний період року;

дотримуватися режиму праці та відпочинку;

споживати продукти і натуральні соки, де міститься багато вітамінів;

дотримуватися гігієни, мити руки з милом;

не контактувати з носіями вірусної інфекції.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *