Чому виникають питання, який краще використовувати крем для солярію? Немає можливості полежати на пляжі – йдуть поніжитися під штучним сонечком, і косметичні засоби беруть ті, що залишилися після відпустки.
Підготовка до відвідування солярію
Штучне сонце видає протягом 10 хвилин стільки ж ультрафіолету, скільки звичайне за цілий день на екваторі. Крем для солярію захищає шкіру від опіків і пересихання, але при цьому він сприяє швидкому потемнінню шкіри. Звичайні косметичні засоби із захисним фактором SPF розраховані на повільну і поступову засмагу.
Якщо на тілі є розсип родимок, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем перед початком процедур в солярії і з’ясувати, чи не зашкодить штучна засмага здоров’ю.
У перший час в капсулу заходять хвилини на 3 і тільки поступово нарощують час до 10 хвилин.
Бажано перед кожним сеансом приймати душ, щоб пігментація лягала рівно.
Потрібно приготувати косинку або спеціальну шапочку – волосся під впливом потужного випромінювання кварцових ламп висушуються. На область тіла, обличчя і губ необхідно наносити спеціальний крем для засмаги в солярії, яким доведеться покрити навіть труси.
Дивуватися не треба. Без білизни в капсулу заходити не прийнято, а тонка бавовняна білизна пропускає то невелику кількість ультрафіолету, який шкідливий для інтимних місць.
Косметичного засобу для захисту обличчя купувати вигідно відразу велику банку. А ось для тіла купують два тюбика – побільше і поменше. На перші 2 сеанси крем з більш сильним захистом – тільки він здатний врятувати бліду шкіру від опіків, а коли вже вона загорить, параметри захисного засобу можуть бути іншими.
Крім крему слід купити сонцезахисну помаду. Її наносять на губи і на соски.
Після нанесення крему для солярію на обличчя і тіло долоньки необхідно ретельно протерти. Якщо забути про них, вони придбають інтенсивно коричневий колір. У навколишніх це буде викликати посмішку.
Види косметичних засобів для штучної засмаги
Косметична промисловість пропонує різні типи спеціальної косметики для засмаги:
Прискорювачі засмаги, мають у своєму складі тирозин;
Захисні засоби з тингл-ефектом – вони викликають прилив крові до шкіри, підсилюють окислювальні процеси в тканинах;
Креми з бронзатором. Під їх впливом верхній шар епідермісу темніє швидко, але вистачає засмаги ненадовго;
Зволожуюча косметика. У солярії ця якість найбільш важлива – під кварцовими лампами шкіра пересушується набагато швидше, ніж на пляжі.
Вибираючи, який краще використовувати крем для солярію, потрібно намагатися купувати косметику, яка поєднуватиме декілька механізмів впливу.
В даний час популярні такі косметичні серії, що випускають спеціальні креми:
Browning silk;
Crystal faces;
Australian sun;
Dazzling legs;
Leg work.
На упаковці завжди написано, куди наноситься засіб, на обличчя або на тіло.
У складі захисних кремів можуть міститися:
масло ши;
алое вера;
кокосове масло і подібні їм.
Необхідно відразу придбати і креми, що застосовуються після засмаги в солярії. Найбільш дієвими вважаються:
Glamorous beauty;
Aloe there;
Girlfriend se.
Вони надійно зберігають вологу в глибоких шарах шкіри.
Засоби з тирозином небажано використовувати тим, хто має ніжну тонку шкіру або схильність до алергічних реакцій. Після нанесення вони стимулюють приплив кисню, а значить, може відчуватися свербіж шкіри і поколювання. У людей з ніжною шкірою є ризик прояву небажаної дерматологічної реакції.
Рівний колір засмаги не вийде, якщо придбати «не свій» засіб. Потрібно обов’язково дивитися, на який тип шкіри розрахований крем.
Світлошкірим бажано обійтися без бронзатора і загоряти поступово. А ось смаглявим краще придбати крем з бронзатором для солярію. З перших же сеансів колір шкіри стане яскравим і насиченим.
Масло для соляріїв
Чи можна чимось замінити крем для солярію, якщо до використання традиційних косметичних засобів не лежить душа або до промислового захисту довіра відсутня? До того ж спеціальні засоби і коштують недешево.
Бюджетний і безпечний варіант – звичайні рослинні масла. Якщо самостійно скласти масляну суміш, то не тільки вдасться здешевити процедуру, але й вирішити одну з головних проблем тих, хто відвідує солярій на самоті – нанесення захисного засобу на область спини.
Складають засіб з наступних компонентів.
В якості базового масла застосовують оливкову олію, абрикосове, кокосове, масло волоського горіха, лляне або пшеничних зародків. Активують захисні властивості за допомогою ефірних олій: м’яти, кипариса, іланг-ілангу, троянди, ромашки.
Пропорції – на 50 г базового масла 5 крапель ефірного. Зловживання ефірною олією може травмувати верхні шари епідермісу.
Ефірні масла з цитрусових і компонентів, що стимулюють кровопостачання, для активації не використовують. До таких ефірних олій відносяться засоби, отримані на основі плодів: апельсина, лимона, лайма, а також з насіння кмину, гвоздики, кориці і подібних їм за дією.
Для збільшення захисних властивостей засобу до нього добавляють вітаміни А і Е. Їх можна придбати у вигляді масел в звичайних аптеках.
Замінити крем для солярію можна засобом, складеним за рецептом:
масло авокадо – 1 частина;
масло волоського горіха – 1 частина;
олія оливкова – 2 частини.
На 100 г суміші 5 + 5 – ефірне масло ромашки і м’яти, капсула вітаміну Е і 2 краплі вітаміну А.
Отриманий засіб для засмаги розводять водою наполовину, поміщають у флакон з дозатором. Це дуже зручно для рівномірного нанесення, і можна самостійно впоратися з областю спини.
Після процедури на шкіру наносять вже не емульсію, а масло в чистому вигляді. При використанні масел колір шкіри виходить такий же красивий, як і після впливу кремів.
Неможливо дати однозначну пораду, яким кремом краще користуватися в солярії. Вибір залежить від кольору і типу шкіри, індивідуальних переваг, економічних можливостей. Кожен для себе вибирає свій засіб.