Home / Здоров'я / Зарядка від безсоння

Зарядка від безсоння

Ніч лякає безсонням та надокучливими кошмарями, а вранці раптом немає сил? Знайома картина. Спробуйте обійтися без застосування ліків, замінивши їх пілатесом.

bessonnica(8)Жменя снодійного на ніч – не самий кращий спосіб впоратися з безсонням. Звичайно, щоденні стреси і проблеми призводять до того, що половина наших громадян проводять темний час доби без сну. Але існує спосіб більш приємний в усіх відношеннях і більш дієвий, ніж ліки. Це комплекс спеціальних розслаблюючих вправ.

З його допомогою ти зможеш прибрати з голови всі «погані думки», зняти м’язову напругу і позбавитися від стресового стану. Це доведено вченими дослідного центру в Сієтлі. За результатами експерименту, жінки, які виконували ці вправи 4 рази на тиждень, засипали на 30% швидше ніж раніше, і на 60% менше потребували снодійного.

10-хвилинний комплекс розроблений інструктором по пілатесу Парою Хадсон. «Потягни всы закам’янілі частини тіла – шию, плечі, спину – відчуй розслаблення кожною клітинкою, і тоді ти швидко і міцно заснеш», – радить вона. Для більшого ефекту можна включити приємну музику, закрити очі і зосередитися на своєму диханні.

 Царство дрімоти

Встань на відстані 30-40 см від стіни, ноги постав на ширину плечей. Зроби глибокий вдих, втягуючи живіт, і пригорнися спиною до стінки. На видиху нахилися вперед, впираючись у неї тільки сідницями. Розслаб плечі і шию, руки і голова повинні вільно звисати. Глибоко, плавно вдихни і видихни, потім зроби кругові обертальні рухи руками одночасно, спочатку 5 разів в один бік, потім стільки ж в інший. І повільно випрямися.

Вправа розрахована на розслаблення м’язів спини, плечей і шиї.

 Поглядаючи на захід

Стоячи прямо (ноги на ширині плечей), візьми в руки складений валиком великий рушник і помісти його перед собою. При цьому руки повинні бути на великій відстані одина від одної. На вдиху підніми їх вгору, щоб вони виявилися над головою, на видиху постарайся завести якомога далі назад. Повтори руху 5-8 разів за таким же алгоритмом: на вдиху руки над головою, на видиху – відведені назад. Якщо вправа викликає дискомфорт, перебудуй його так, щоб тобі було зручно. При виконанні акцентуй увагу на плечах і грудях.

На бочок

Встань на коліна, руками вприся в підлогу, спина пряма. Повернись впівоберта в ліву сторону, зігнувши руки в ліктях. Тепер поклади ліве плече на підлогу, руку випрями і розташуй її між правою ногою і правою рукою. В результаті ліва рука, плече і голова повинні повністю опинитися на підлозі. Затримайтеся в цьому положенні і виконай 5-8 глибоких вдихів-видихів. Повтори те ж саме з правого боку.

 Медитація

Ляж на спину, ноги випрями і поклади на стінку, так щоб сідниці упиралися в неї. Руками м’яко натисни на стегна (на малюнку не вказано). Затримайтеся в цьому положенні, виконуючи вдих-видих 5-8 разів. Тепер плавно зігни ноги в колінах, розверни їх в сторони таким чином, щоб ступні торкалися одина одної, а коліна лежали на поверхні стіни. Акуратно натисни руками на внутрішню частину стегон і затримайся в цій позі, виконуючи 5-8 дихальних вправ.

Розслабся. Мріючи при місяці

Ляж на підлогу обличчям вгору, руки і ноги прямі в розслабленому стані. Вся поза нагадує букву X. Візьмись правою рукою за ліве зап’ястя, плавно потягни нею ліву руку і верхню частину тіла в праву сторону. Потім поклади ліву кісточку на праву, виходить форма півмісяця. Залишайся в цьому положенні, виконуючи вдих-видих 5-8 разів. Тепер повтори все з іншого боку. Це рух завершує комплекс розслаблюючих вправ.

У полоні  сну

Ляж на спину, руки розкинь в сторони долонями догори, ноги зігни в колінах (ступні – на підлозі). Поклади праву щиколотку на ліве коліно. Плавно опусти цей «трикутник» на підлогу в праву сторону, а голову одночасно поверни вліво. Руки і плечі залишаються лежати на підлозі розслабленими. Затримайся в цій позі, виконуючи вдих-видих 5-8 разів. Повтори все з іншого боку. Зроби два підходи.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *