Home / Здоров'я / Запалення легень – симптоми та лікування

Запалення легень – симптоми та лікування

Запальний процес, який прогресує в легенях – інфекційне важке захворювання, яке з однаковою легкістю вражає як дітей, так і дорослих. Незважаючи на стрімкий розвиток в медицині, хвороба займає високу сходинку за смертністю. Тому просто необхідно знати, як саме починається запалення легень,  симптоми і лікування у дорослих і дітей.

Запалення легень, симптоми у дорослих без температури

Запалення легень – симптоми та лікування

Це допоможе своєчасно звернутися за медичною допомогою і провести найбільш ефективні кроки в боротьбі з недугою.

Визначити захворювання самостійно досить складно, оскільки воно має схожі симптоми з не настільки небезпечними простудними недугами.

Нерідко хвороба протікає взагалі без яскраво виражених ознак і на неї практично не звертають уваги. Незважаючи на це, є ряд симптомів, котрі можна спостерігати у більшості хворих, вони повинні стати приводом звернення до лікаря.

Запалення легень, симптоми у дорослих без температури:

напади сильного кашлю;

задишка;

озноб;

відходження слизу;

в мокроті можна помітити кров’яні згустки (тільки при прогресуванні захворювання);

болі в грудині при вдиху.

Навіть якщо немає всіх ознак, затягувати з візитом до лікаря не слід – краще нехай він не підтвердить діагноз, ніж самостійно намагатися боротися зі страшною хворобою. Лікар відразу докладно пояснить, як саме на перших етапах визначити запалення легень, симптоми і лікування.

Симптоми запалення легень дорослих з температурою

Незважаючи на численні ознаки захворювання, саме температура напевно вкаже на стрімкий розвиток недуги. Звичайно ж, відсутність жару не рідкість, але якщо висока температура поєднується з іншими показниками пневмонії, візит до лікаря просто необхідний, причому відправлятися до нього потрібно негайно.

Як проявляє себе захворювання, і які симптоми запалення легень  дорослих з температурою? Перш за все, показники градусника можуть залишатися тривожними протягом декількох днів. Нерідко температура тривалий час тримається в межах 39-400 С. Не варто намагатися її самостійно збити – при пневмонії це навряд чи вийде без медичної допомоги.

Ще одна ознака пневмонії при високій температурі – лихоманка. Вона може тривати кілька днів, не піддаючись лікуванню. Намагатися щось зробити з цим тривожним сигналом організму категорично не рекомендується до точної діагностики захворювання. Тільки після цього лікар призначить курс впливу на запалення легень, симптоми, лікування – це також визначає тільки лікар.

Скільки тримається температура при запаленні легень

У людей, які ніколи не стикалися з пневмонією, часто виникає важливе питання – скільки тримається температура при запаленні легень. Навіть досвідчений медик не зможе з точністю відповісти на це питання, адже на цей прояв впливають багато чинників:

слабкий імунітет;

особливості організму;

вік;

етап розвитку недуги;

наявність ускладнень.

У деяких хворих температура може підвищитися буквально на кілька годин, у інших триматися близько тижня, не реагуючи на вплив препаратів. Не варто намагатися впоратися з нею самостійно, особливо застосовуючи для цього народні засоби.

Приймати слід тільки препарати, призначені лікарем, а якщо вона не спадає, потрібно повторно пройти обстеження, після якого лікар призначить інший метод лікування. Зазвичай трапляється це рідко – ін’єкціями або потужними пігулковими засобами можна швидко збити високі показники градусника.

Антибіотики при запаленні легень у дорослих

Незважаючи на тип пневмонії, лікар обов’язково призначить антибіотики при запаленні легень у дорослих. Які саме антибактеріальні ліки здатні впоратися з хворобою? Зазвичай застосовуються препарати третього (рідше – другого) покоління:

сульфаметоксазол;

цефалоспорин;

клавуланат;

амоксціллін.

Якщо хвороба супроводжується ускладненнями, лікар може призначити антибактеріальні ліки, в яких міститься сірка.

При діагнозі запалення легень, симптоми та лікування антибактеріальними засобами – всі тонкощі впливу на хворобу повинен пояснити лікар. При необхідності можуть призначатися окремі препарати проти кашлю – антибіотики можуть не подіяти на цю неодмінну ознаку пневмонії.

Можуть також призначатися противірусні ліки, але тут є невелике утруднення – далеко не всі з них поєднуються з антибактеріальними ліками.

Лікування антибіотиками повинно проводитися під строгим контролем лікаря. Дозування, тривалість прийому – все це також розраховує лікар. Самовільно змінювати призначену схему лікування категорично заборонено.

Як лікувати запалення легень в домашніх умовах у дорослих

Про те, як лікувати запалення легень  в домашніх умовах у дорослих, можна заздалегідь розпитати лікаря. Якщо планується застосування народних засобів, слід переконатися в тому, що захворювання вже пішло на спад – при прогресуванні пневмонії лікування самостійно лікар навряд чи дозволить.

Запалення легень, симптоми і лікування народними методами – ще багато років тому за допомогою трав від недуги позбувалися всього за кілька тижнів. Звичайно ж, краще віддати перевагу аптечним препаратам, а й рослинні суміші здатні подолати хворобу. Головне – попередньо переконатися, що повністю відсутні серйозні ускладнення.

Відмінну репутацію в боротьбі з пневмонією мають такі ліки:

Довести до кипіння 200 мл домашнього жирного молока.

У гарячу, але не киплячу рідину покласти по 25 гр. нутряного свинячого жиру, бджолиного меду, розмішати.

Перед самим застосуванням додати в суміш збите куряче яйце.

Випити приготований засіб за один раз. Протягом дня знадобиться 3 порції ліків, причому готувати кожен раз свіжу суміш. Продовження лікування – близько місяця, але якщо молочна маса приймається в поєднанні з іншими ліками народної медицини, можна домогтися більш ефективних результатів.

Запалення легень, симптоми у дітей без температури

Багатьох батьків лякає одна тільки назва захворювання – пневмонія. А що робити, якщо недуга вразиле любиме чадо? Перш за все, потрібно простежити за ознаками захворювання – цілком ймовірно, що це звичайна застуда.

Запалення легень, симптоми у дітей без температури:

переривчастий подих;

кашель (частіше за все сухий, погано відкашлюється);

рясне виділення слизу на наступних етапах захворювання;

частота дихання не менше 50 вдихів при показниках пульсу менше 100 ударів (відбувається це унаслідок змін в легенях на тлі хвороби);

зміна відтінку шкірного покривого (зазвичай посиніння, але може з’явитися сильна блідість).

Навіть якщо батькам вдалося помітити лише одну ознаку, затягувати з відправкою в лікарню не варто – тільки негайна діагностика з подальшим лікуванням здатна позбавити малюка від недуги. Ні в якому разі дорослі не повинні намагатися самостійно позбавитися від тривожних симптомів – це загрожує незворотними наслідками.

Ознаки запалення легень у дітей з температурою

Пневмонія у дітей може носити індивідуальний характер, і не завжди симптоми можуть бути схожими. Незважаючи на це, є кілька ознак, які з’являються практично завжди, за невеликим винятком – це інтенсивні напади кашлю і висока, на межі критичної, температура.

Ознаки запалення легень  у дітей з температурою мало відрізняються від звичайних симптомів – кашель, часте дихання, зміна кольору шкіри. Незважаючи на присутність кількох тривожних сигналів, саме високі показники термометра вселяють батькам найбільшу тривогу, адже часто вони на кілька днів завмирають на 38-400С.

Найбільша помилка, якої припускаються в таких випадках дорослі – застосування аптечних препаратів проти температури. Ні в якому разі не рекомендується цього робити до точної діагностики хвороби. Тільки лікар може вирішити, якими саме способами або засобами боротися з цим симптомом пневмонії.

Як тільки піднялася температура, слід відправитися з дитиною в лікарню або викликати лікаря додому. До приїзду лікаря можна давати любимому чаду тільки багато пити – морси або рослинні відвари з додаванням невеликої кількості цукру.

Як лікувати запалення легень антибіотиками у дітей

Прийом антибактеріальних препаратів – майже єдиний варіант лікування пневмонії у дитини. Як лікувати запалення легень  антибіотиками у дітей? Перш за все, батькам слід запам’ятати – їх призначати повинен тільки лікар.

Оскільки різновид вірусу, збудника хвороби, визначити досить складно, призначаються антибактеріальні ліки загального впливу. Ще один варіант лікування – лікар визначає засіб, грунтуючись на ознакахи хвороби. Тільки протягом недуги може з’ясуватися різновид вірусу, після чого лікар визначить більш ефективний і точний вплив на симптоми пневмонії.

Зазвичай перші 2-4 дні після застосування антибактеріального препарату медики спостерігають за загальним станом маленького пацієнта. Якщо ознаки хвороби не втрачають свою інтенсивність – не знижується температура, напади кашлю залишаються не менше болісними, призначене лікування відміняється. Лікар призначає антибактеріальний препарат з іншим впливом і прийом триває.

Далеко не кожен з антибактеріальних препаратів дозволений в дитячому віці, тому лікування слід проводити обережно і ні в якому разі не нехтувати рекомендаціями медиків. Відмовлятися від прийому призначених ліків або самостійно давати дитині що-небудь інше категорично заборонено.

Лікування запалення легень у дітей народними засобами

Наскільки можливе лікування запалення легень  у дітей народними засобами? Медики не рекомендують цей спосіб боротьби з пневмонією, особливо якщо вона супроводжується лихоманкою або ускладненнями.

Тільки після того, як почнеться одужання, і небезпека мине, можна вдатися до допомоги рослинних сумішей. Домашні ліки також дозволяється брати у ролі додаткових заходів до основного лікування, призначеного лікарем.

Відмінним засобом, який не має протипоказань і не викликає побічних ефектів, є відвар з оману і подорожника. Особливість домашніх ліків на його основі – давати можна дитині в будь-якому віці, крім грудного.

Приготування ліків:

Подрібнити по 30 гр. подорожника і коренів оману.

Залити кашу з рослинної сировини киплячою водою (400 мл).

Прокип’ятити рідину на малому вогні близько 5-ти хвилин.

Настояти ліки, укутавши ємність хусткою.

Відфільтрувати.

Приймати засіб по 20 мл, причому не рекомендується покращувати його смак медом або цукром. Давати рідину дитині обов’язково теплою, за кілька хвилин до прийому їжі.

Чи можна ставити гірчичники при запаленні легень?

Старше покоління впевнене, що гірчичники – справжня панацея від будь-якої недуги, яка  супроводжується кашлем. Чи так це і чи можна ставити гірчичники при запаленні легень?

Медики впевнене заявляють, що при пневмонії цей засіб швидше нашкодить, ніж принесе користь. Звичайно, поставити ці пекучі пакетики можна, але на хворобу вони жодним чином не впливають. Відомі випадки в медичній практиці, коли лікування одними гірчичниками призводило до летальних наслідків.

Особливо небезпечними гірчичники можуть бути при пневмонії, що супроводжується високою температурою. У таких випадках розігріваючі  компреси не тільки не рекомендуються, а й категорично заборонені. Щоб не нашкодити організму і не ускладнити захворювання, краще попередньо з’ясувати у лікаря, чи варто вдатися до такого способу впливу на пневмонію.

Запалення легень, симптоми і лікування у дорослих і дітей – тривожна тема для всіх, хто хоч раз стикався з серйозною недугою. Щоб не допустити помилки, яка може призвести до незворотних наслідків, краще при перших симптомах відправитися до медиків – тільки в їх силах спростувати або підтвердити страшний діагноз і призначити ефективний спосіб боротьби з хворобою.

Запалення легень – відгуки

Ганна.  Розвитку запалення легень  сприяють переохолодження і багато інших чинників які знижують опірність нашого організму тому краще заздалегідь подбати і виключити ризик цього захворювання.

У старшому віці доводиться більш скрупульозно ставитися до свого здоров’я. Випробувавши різні варіанти захисту від грипу знайшла найоптимальніший – вакцина Ультрікс. Минулої осені зробила щеплення і епідемію грипу пройшло нормально. В цьому році вакцинацію зробили разом з чоловіком.

Аврора. Мені щеплення від грипу Ультрікс теж реально допомогла, в минулому році навіть застудою не боліла. Тому що вона зміцнює імунітет.

Женя. Так, пневмонія може і безсимптомно протікати, тому краще заздалегідь подбати і виключити ризик цього захворювання. Непогано б своєчасно зробити щеплення проти грипу, тим більше, що процес прищеплення зараз особливих труднощів не становить. Навіть існує безпечна вакцина нового покоління Ультрікс, яка не має побічних ефектів і зміцнює імунітет.

vera. Запалення легень  небезпечне захворювання, може проходити взагалі без симптомів, головне не продивитись.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *