У наш час заїди в куточках губ поширене, досить неприємне явище, яке може виникнути як у дорослих так і у дітей. В будь яку пору року вони можуть вразити губи, але найбільш гострий період-весна. Дуже неприємна поява цього захворювання. Симптоми бувають такими – дискомфорт в куточках рота, печіння, свербіж, вживання солоної або кислої їжі ще більше сповільнить процес їх заживання. Так само, є немаловажним для кожного те, що псується зовнішній вигляд людини.
Заїди в куточках губ – причини виникнення
Від чого ж може виникнути захворювання?! У першу чергу потрібно задуматися про стан свого шлунково-кишкового тракту або інших органів, адже заїди можуть сигналізувати про порушення їх роботи.
Найпоширеніша причина захворювання, це зниження імунітету, нестача вітаміну В, що природно буває найчастіше весною.
Можна навести ще безліч причин, наприклад алергія на деяку їжу або засоби гігієни. Але буває й таке, що людина впевнена в тому, що із здоров’ям у неї все в порядку, тоді варто звернути увагу на харчування. Потрібно частіше вживати ті продукти в яких міститься вітамін В2. Цинк і залізо так само можуть впливати на ваш організм, можна підкріпити свій організм продуктами, які містять ці елементи. Ну і, звичайно ж, непогано було б пропити аптечні вітаміни. Що не тільки допоможе в боротьбі з заїдами, але й благополучно позначиться на всьому організмі.
Заїди в куточках губ боротьба народними засобами
По-перше для того щоб запобігти їх появі потрібно знати декілька правил:
- дотримуйтесь правил гігієни, доглядаючи за ротовою порожниною – користуйтеся чистим рушником; купуйте зубну щітку і пасту що не пошкоджували б ротову порожнину.
- якщо ви курите, намагайтеся якщо не кинути, то хоча б менше це робити.
- регулярно відвідуйте лікаря стоматолога.
Але якщо, ж у вас з’явилася така проблема, тоді можете слідувати народним рецептам:
- Потрібно взяти 25 нагідок (календули) і залити їх приблизно 200г рослинного масла, після чого настояти в темному місці сім днів. Потім цією сумішшю можна змащувати тріщинки.
- Змащувати заїди можна ще й чистотілом 2 рази в день.
- Заварити кору дуба або калини (можна і листя, кісточки, гілочки) і робити примочки. Вони володіють дезінфікуючими і заспокійливими властивостями. Заварювати настій на звіробої теж буде ефективно.
- Також справитися з цією недугою допомагає олія чайного дерева. Рецепт простий, ватний тампон змочити в олії і прикладати на кілька секунд до ураженої ділянки по кілька разів на день.
- Протирати рани своїми волоссям, якщо їх довжина, звичайно, дозволяє це робити.
- Настій з листя алое. Кілька листків покласти на чотири години в холодильник, після чого порізати їх і занурити в 400мл гарячої кип’яченої води, накрити і поставити в темне місце для настоянки. Після чого кілька разів на добу протирати заїди до повної регенерації шкіри.