Home / Твоя краса / Тіло / Загар на морі без опіків і шкоди для шкіри

Загар на морі без опіків і шкоди для шкіри

Вирушаючи в довгоочікувану відпустку на море, більшість з нас хоче повернутися додому з гарним і стійким загаром. Проблемка полягає в тому, що отримати ідеальний загар на морі  з користю для здоров’я і не нашкодити при цьому своїй шкірі – не так просто, як може здатися. У цій статті ми розповімо про те, як домогтися гарного і стійкого загару, уникнути сонячних опіків і не загубити шкіру під палючим південним сонцем.

Загар на морі. Як красиво засмагнути без опіків

Загар на морі без опіків і шкоди для шкіри

Наша шкіра потребує такої ж підготовки до засмаги, як і м’язи спортсмена в розминці перед серйозним тренуванням. В якості «розминки» перед сонячними ваннами, відразу після приїзду на курорт необхідно вжити заходів для поступової адаптації дерми до незвично високої інтенсивності ультрафіолетового випромінювання.

Навіть найбільш поширена помилка, щорічно призводить до величезної кількості опіків і зводить нанівець всю користь від засмаги і відпочинку на морі – це бездумне вилежування під палючим сонцем з перших же годин приїзду на море. Навіть при використанні сонцезахисних засобів такий підхід не приносить шкірі нічого крім шкоди, опіків і прискорення процесів старіння шкіри.

Щоб наступні кілька днів не проводити в номері або в тіні з червоною і шкірою, що зудить, поки оточуючі будуть засмагати і насолоджуватися відпочинком, запам’ятайте і дотримуйтеся наступних нескладних правил, неухильне дотримання яких дозволить надалі розслабитися і отримувати повне задоволення від відпочинку на морі:

У перші дні потрібно особливо уважно стежити за часом проведеним на сонці. Як би не хотілося ніжитися під його променями, але з 11 ранку до двох-трьох годин дня краще знаходитися під навісом або відпочити в номері. Цього правила краще дотримуватися і надалі, тому що в полуденний час сонячні промені несуть в собі найбільш «жорсткий» спектр ультрафіолету, який нічого крім опіків, передчасного старіння дерми і підвищення ризику розвитку меланоми не викликає. Інтенсивність УФ-випромінювання в полуденний час може бути до 150 разів сильніша, ніж вранці!

У перші два-три дні на морі необхідно використовувати максимально сильні сонцезахисні засоби. Вибирайте крем або лосьйон для загару з фактором SPF не нижче 30 (в залежності від вашого типу дерми). Таким чином, ваша шкіра буде мати деяку підтримку і зможе сформувати первісний власний захист від УФ-промінчиками без «шокової терапії». Потім можна переходити на засоби зі звичним для вас рівнем СПФ. Ближче до кінця відпочинку вже можна буде використовувати засоби з мінімальним фактором захисту SPF 2-8, для глибокого і стійкого загару.

Якщо ви не можете змусити себе вставати рано і виходити на пляж напередодні полуденних «заборонених» годин, варто обмежити перебування під прямими сонячними промінцями – 30-40 хвилинками до полудня. І тільки після того як спаде саме пекло можна валятися на пляжі хоч до заходу. Весь інший час краще провести в рятівній тіні.

Володарям світлої шкіри варто обмежитися сонячними ваннами під прямими промінцями сонця тільки в ранкові години і після обіду протягом усієї відпустки. У цей час спектр майже повністю позбавлений жорсткого ультрафіолету і можна безбоязно перебувати на сонці навіть людям з найніжнішою шкірою. Загоряючи вдень під навісом ви отримаєте рівний, акуратний і дуже стійкий загар на морі, який виникає завдяки тому, що ультрафіолет відбивається від піску і поверхні водички.

Наносите водостійкий сонцезахисний засіб на верхню частину спини і плечі незадовго до купання. Особливо це актуально в полуденний час. Дітей краще випускати в водичку в футболці з довгими рукавами і використовувати спеціальні дитячі засоби від сонця. Однак, варто пам’ятати, що мокрий одяг незрівнянно гірше захищає від УФ-променів.

Постарайтеся включити в свій раціон більше «червоних» овочів, таких як морквина, помідори і червоний перчик. Не забудьте заправляти такі овочеві салати невеликою кількістю соусу або олії, на якій би жорсткій дієті ви не сиділи, тому що необхідні нам антиоксиданти (бета-каротин) краще засвоюються при наявності в раціоні жирів. Незайвим буде так само вживання вітамінних комплексів, як загальних – «Супрадин» або «Комплівіт», так і спеціалізованого комплексу вітамінів «Тріовіт». Застосування даного комплексу показано при підвищеному сонячному опроміненні.

Загар на морі. Вибір сонцезахисного засобу

Абревіатура SPF розшифровується як фактор захисту від сонця (фактор захисту від ультрафіолету). Чим більше значення SPF – тим менше шкідливого УФ-випромінювання проникне в шкіру. Не варто вибирати засоби від сонця грунтуючись на відгуках в інтернеті і думках друзів і рідних. У всіх нас шкіра по різному реагує на інтенсивну сонячну радіацію. Залежно від ЇЇ фото-типу – у одних почервоніння з’являються – варто тільки вийти на сонце, у інших же шкіра набагато менш схильна до сонячних опіків. При купівлі сонцезахисних лосьйонів і олій керуйтеся підказками на упаковці. Якщо на баночці написано що засіб призначений для вже засмаглої дерми – не варто обманювати себе і купувати його, якщо в останній раз ви загоряли минулого літа.

Чим ближче місце вашого відпочинку знаходиться до екватора (Таїланд, Єгипет, ОАЕ), тим сильніші сонцезахисні засоби необхідно використовувати.

Використання олій для засмаги, які не мають захисту від УФ-променів допускається тільки після того як ваша шкіра набула власний надійний захист від ультрафіолету – іншими словами, ви маєте бронзовий або темно-коричневий відтінок шкіри. Олії без УФ-фільтрів застосовують для отримання особливо глибокого відтінку засмаги тим хто вже і без того непогано засмаг. В іншому випадку, нічим не захищена шкіра, отримає повну дозу променів UVA і UVB діапазонів, що викликають старіння шкіри і фото-опіки.

Купуйте сонцезахисні засоби заздалегідь, віддаючи перевагу провідним світовим компаніям-виробникам. Це Beiersdorf (Nivea Sun), Garnier (Ambre Solarie), L’Oreal (Vichy) та інші. Купуючи засіб для засмаги на місці відпочинку ви ризикуєте придбати неякісний продукт місцевого виробника або серйозно переплатити за якісний фірмовий товар. При цьому не забувайте, що сонцезахисні засоби у флаконах від 100мл необхідно перевозити в багажі, а не в ручній поклажі.

Загар на морі. Пілінг перед загаром

Процедура пілінгу всього тіла перед прийняттям сонячних ванн з кожним роком набуває все більшої популярності. Ось тільки користь від такої процедури виконаної безпосередньо перед прийняттям сонячних ванн є сумнівною, зате шкоди від «оголення» дерми, яке робить її ще більш вразливою і чутливою до сонячного випромінювання – безсумнівний.

Пілінг шкіри краще провести ще на батьківщині, за тиждень-другий до поїздки на південь. Таким чином ви дасте їй час на відновлення своїх захисних функцій.

Що робити при сонячному опіку

Якщо ж на відпочинку все ж сталося страшне і ви заробили сонячний опік, після якого шкіра почала облазити, найгірше що ви можете зробити – це знову вилізти під пекучі промені, в надії вирівняти загар. Шкіра під опіком вкрай ніжна і не має настільки ж хорошого захисту від ультрафіолету як в звичайному стані. В такому випадку, купіть в аптеці «Пантенол» і наносьте його на шкіру відповідно до інструкції. Додатково можна придбати вітаміни «Тріовіт» – антиоксиданти, що входять до його складу допоможуть шкірі швидше відновитися. У наступні кілька днів краще провести під навісом і в подальшому користуватися сонцезахисним засобом з максимальним фактором захисту.

Найбільшу небезпеку сонячні опіки таять для дітей. Мало того що їх шкіра ще недостатньо захищена від ультрафіолетового випромінювання, але сонячний опік в дитячому віці сильно підвищує ризик виникнення меланоми в майбутньому. Забороняйте дітям купатися і загоряти в полуденний час і використовуйте сонцезахисні засоби з максимальним фактором SPF. Дітям до трьох років перебувати під прямими сонячними промінцями категорично заборонено.

Загар на морі під навісом і в тіні

Під тонким тканинним навісом, як і в будь-якому притінку шкіра також загоряє, завдяки здатності УФ-променів проникати крізь багато матеріалів і відбиватися. Фактично, тканину затримує стільки ж ультрафіолету, як і сонцезахисний засіб з фактором SPF 40-50, в залежності від типу матеріалу. І саме загар на морі  придбаний під навісом, нехай він і не буде настільки ж насиченим як звичайний, протримається максимально довго і принесе вашій шкірі тільки користь, на відміну від її «випалювання» під прямими промінцями сонця.

Засмагати можна і в хмарну погоду. Помірні сірі хмари затримують лише 20% УФ-випромінювання.

Готуючи дерму до майбутнього загару, ви уникнете неприємної ситуації, коли бронзовий загар починає облізати вже через кілька днів після повернення додому. Така ситуація можлива тільки в тому випадку, якщо ви не подбаєте про захист шкіри від надмірного впливу ультрафіолету з перших же днів відпочинку. Погодьтеся, краще мати трохи менш інтенсивний, але, значно більш стійкий загар, ніж приїхати додому з шкірою кавового кольору, яка почне на очах облазити, оголюючи ніжну і беззахисну шкіру під нею.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *