Багато людей комплексують коли червоніє обличчя.
Найчастіше людина стикається з цією проблемою коли потрапляє в незручну ситуацію або хвилюється.
Іноді обличчя заливається рум’янцем через хворобу або підвищення температури.
З тимчасовим почервонінням набагато простіше впорається, ніж з постійним.
Насамперед необхідно з’ясувати причину, а вже потім приймати які-небудь заходи.
Причини, з яких червоніє обличчя можна розділити на фізіологічні та психологічні. Останні виникають, коли людина відчуває сором, збентеження, невпевненість, загалом відчуває себе некомфортно.
З яких причин червоніє обличчя
Кровоносна система і нервова тісно взаємодіють і в таких випадках капіляри розширюються, до поверхні шкіри приливає кров і обличчя стає червоним.
Різке почервоніння шкіри під час стресових ситуацій або під час хвилювання в медицині називають блашинг-синдромом.
Крім цього червоніє обличчя при перегріві від стомлюючої фізичної роботи, після лазні або гарячого душу.
Іноді шкіра стає червоною в слідстві алергічної реакції на що-небудь. Викликати це може як косметика і парфумерія, так і продукти харчування чи інші алергени.
Червоніє обличчя – це звичайне явище у жінок в період клімаксу. Існує також захворювання, яке називається розацея.
У цьому випадку червоніє обличчя через абсолютно різні фактори. Починаючи від підвищення температури і закінчуючи прийомом гарячої їжі.
Іноді появи, здавалося б безпричинного рум’янцю, є наслідком неврозу.
Зрозуміти чому червоніє обличчя не складно. Якщо почервоніння виникає приливами – ці капіляри наливаються кров’ю. Якщо ж червоніє обличчя і свербить – це може бути алергія. Не варто також турбуватися якщо з’являється рум’янець через погоду.
Наприклад, через довге перебування на сонці, через прогулянки у вітряну або зимову погоду. Таке почервоніння пройде через деякий час, досить просто помазати кремом.
Причиною червоного обличчя можуть бути шлунково-кишкові хвороби, застуда, затяжний нежить і жіночі хвороби.
Червоніє обличчя: застосування психологічних методик
Мало кому сподобається, коли обличчя заливається фарбою. Це доставляє масу незручностей.
Лікарі боряться з цією проблемою різними способами: починаючи з препаратів групи бета-блокаторів і антидепресантів і закінчуючи симпатектомією – операція, яка полягає в накладенні титанової кліпси на симпатичний стовбур з метою зменшення його негативного впливу.
Червоніє обличчя: найбезпечніші психологічні методики
навчитися контролювати свої емоції;
намагатися з гумором приймати безглузді ситуації, вміти сміятися над собою;
ніколи не акцентувати увагу на своїй червоності;
у виниклій стресовій ситуації необхідно переключитися на щось інше, а якщо червоніє обличчя, не варто про це думати і рум’янець сам по собі зникне;
потрібно навчитися трансформувати емоції, наприклад, хвилювання або сором в злість;
можна спробувати повторювати про себе: «У мене все добре», «Нічого страшного не відбувається», однак не варто задаватися питанням: «Чому я червонію?» або «Червоніє обличчя: що робити ?.
Необхідно докласти чималих зусиль, щоб перестати заливатися рум’янцем з приводу. Постійна робота над собою в будь-якому випадку принесе результат і незабаром проблема червоного обличчя зникне назавжди.
Однак ці методики ефективні, якщо проблеми носять психологічний характер.
Червоніє обличчя: як позбутися
Розібратися чому червоніє обличчя дуже часто, допоможе фахівець, але мало хто звертається з цією проблемою. Однак знаючи причину, буде набагато легше боротися з нею.
Іноді капіляри розташовані дуже близько до поверхні шкіри, в цьому випадку їх видаляють за допомогою лазера. Для профілактики можна протирати обличчя шматочком льоду або використовувати контрастний душ.
Варто спробувати змінити своє харчування, можливо почервоніння – це просто алергія на їжу. Реакція також може бути на пилок, пил, пух та інші подразники. Не варто забувати про косметику. Вона повинна бути якісною, не з простроченим терміном придатності.
Якщо обличчя схильне до почервоніння, то необхідно користуватися косметикою для чутливої шкіри. Також здоровий спосіб життя ще нікому не нашкодив. Не варто вживати їжу і напої гарячими.
Про наявність внутрішніх запалень може свідчити червоне обличчя і прищики. Тут потрібно вилікувати сам організм.
Якщо червоніє обличчя влітку – це може бути реакція на сонце і єдиний вихід – поменше знаходиться на вулиці в сонячну погоду. Можна також використовувати крем для захисту відУФ-променів.
Часто допомагають природні засоби, які зменшують червоність: зелений чай, огірок, ромашка. Їх сік використовується в якості тоніка і підходить для щоденного використання.
Щоб не червоніти в незручних ситуаціях, досить просто працювати над собою і своїми емоціями. У цьому випадку все залежить від людини. Якщо причини фізіологічні, можна з ними все одно впоратися самостійно.
Але все ж, у випадку, коли постійно червоніє обличчя, що робити може підказати косметолог.