Home / Дозвілля / Ялинкові прикраси своїми руками. Цікаві ідеї

Ялинкові прикраси своїми руками. Цікаві ідеї

Підготовка до святкування Нового року – це вже ціле торжество. Вибір оригінального меню, нарядів, прикраса будинку перетворюють очікування найголовнішої ночі в справжню казку. Щоб перетворити інтер’єр будинку і оригінально прикрасити ялинку, варто своїми руками створити новорічні прикраси та іграшки. Про те як створити оригінальні, цікаві ялинкові прикраси своїми руками  піде мова далі.

Ялинкові прикраси своїми руками з лампочок

Дрібні  ялинкові іграшки своїми руками виконати можна з різноманітних матеріалів. Незвичайні новорічні кулі на Новий рік легко змайструвати з:

пап’є-маше;

бус;

мережива;

старих електричних лампочок;

шишок;

тканини.

Простий майстер-клас дозволить зробити забавні ялинкові іграшки у вигляді пінгвінчиків, як на фото. За основу береться перегоріла лампочка, вийшла з ладу. Не варто її викидати. Такий підручний матеріал стане в нагоді під час новорічного hand made.

Смішні кульки-пінгвінчики свіжо і незвично прикрасять ялинку і привнесуть в атмосферу будинку нотки іскристих веселощів. Щоб зробити такі екстравагантні ялинкові прикраси своїми руками  на Новий рік, як на фото, необхідно підготувати:

гуаш або акрилові фарби;

старі лампочки розжарювання;

нитки, стрічки, шнури;

термоклей;

кілька пензликів різної товщини.

Зверніть увагу! Аксесуари у вигляді шарфиків і шапочок варто зробити заздалегідь. Їх рекомендується зв’язати самостійно або зняти з старих іграшок. Щоб змайструвати новорічні ялинкові кулі, спочатку потрібно зробити заготівлю зі старих лампочок.

Матеріал очищається і знежирюється. Далі буде потрібно новорічні прикраси розфарбувати. Мордочку і животик слід зробити білими, а спинку – чорною.

Потім слід дати час заготівлям на те, щоб вони висохли. Тільки потім, щоб аксесуар вийшов по-справжньому чудовим, промальовувати  носик, оченята, ласти і інші елементи.

Щоб кулі було зручно декорувати, рекомендується взяти втулку від туалетного паперу або бобіну від скотчу. Дно виробу фіксується в отвір. Завдяки такій хитрості аксесуар не буде падати і хитатися, і його не складе проблем красиво розфарбувати.

Коли незвичайні ялинкові кулі будуть повністю розмальовані, треба приступати до оформлення нарядів. Найпростіше використовувати дрібнички від ляльок. Можна зв’язати новенькі яскраві шалики і шапочки. Всі наряди рекомендується закріпити термоклеєм.

Після завершення всіх творчих робіт потрібно подумати про практичну частину виробу на Новий рік. Такі новорічні іграшки, як на фото, слід оснастити петелькою для підвішування. На шапочці потрібно зробити петельку з ниток.

Якщо аксесуар не був використаний, то кріпити підвіску доведеться на патрон. Петельку з ниток найкраще зафіксувати клеєм. Усе! Незвичайний ялинкова куля у вигляді милих і чарівних пінгвінів, як на фото, готова. Залишається прикрашати нею різдвяну ялинку.

Ялинкові прикраси своїми руками  з пап’є-маше

Спираючись на майстер-клас, можна створити незвичайний різдвяний декор в техніці пап’є-маше. У результаті вийдуть об’ємні і оригінальні:

сніжинки;

звірятка;

сердечка;

зірочки.

Для роботи досить тільки створити спеціальну масу. Для початку папір дрібно рветься, після чого його потрібно залити гарячою водою. Грунтовно вимішану рідинну масу потрібно потовкти. Отриману пасту слід протерти через ситоу. У готову суміш потрібно додати шпаклівку і клей. В результаті вийде щось, схоже на тісто.

Тепер можна ліпити фігурки. Їх сформувати легко самостійно. Для зручності пропонується скористатися формочками. Щоб закріпити декор на святковій ялинці, варто відразу ж вкласти в основу петельку з нитки. Висохлі аксесуари пропонується розфарбувати акриловими фарбами або гуашшю.

В якості додатків пропонується скористатися намистинами, бантиками, стрічками, паєтками.

Ялинкові прикраси своїми руками. Мереживні кулі

У моду повертається все в стилі hand made. Так чому б не обіграти цей тренд при створенні декору до Різдва? Дуже незвичайними вийдуть кулі з мережива. Ажурнийвиріб створюється за допомогою:

надувної кульки;

мереживної матерії;

клею ПВА;

пензлика.

На замітку! В якості основи можна використовувати бабусину серветку.

Спочатку ПВА розводять з водою в пропорції 2: 1. Рідина переливається на тарілку. У ній необхідно змочити мереживо або нанести розчин за допомогою кисті.

Попередньо надуту кульку слід обережно обклеїти мереживом, просоченою клейовою сумішшю. Дуже важливо не залишати порожні ділянки. Однак і товстий шар робити не потрібно. Коли вся кулька буде обклеєна, її потрібно підвісити.

Як тільки матеріал повністю висохне, основу необхідно проткнути і обережно витягнути. Щоб композиція була стійкою, її рекомендується збризнути лаком для волосся. Залишається тільки доповнити її петелькою.

Ялинкові прикраси своїми руками з дроту і намистин

На Новий рік можна зробити своїми руками не тільки незвичайні ялинкові іграшки, а й новорічні гірлянди. Як правило, під цим типом декору прийнято мати на увазі ланцюжки з паперових кілець. Однак в рази цікавіше буде виглядати інтерпретація з дроту і намистин. Основою такого виробу можуть стати фетрові смужки.

Спираючись на майстер-класи та фото, створити такі ялинкові прикраси своїми руками  не надасть складнощів. Однак набагато цікавіше самостійно пофантазувати, взявши за основу кілька ідей. Як стає зрозуміло, весь декор буде фіксуватися на дріт. У деяких випадках варто скористатися волосінню або нитками.

В якості ключового декору будуть використані великі намистини. Не менш оригінально вони впишуться в поєднання валяних кульок, створених своїми руками, і елементів з повсті. Такі вироби привнесуть в святкову атмосферу затишні мотиви.

Створити нетривіальні новорічні ялинкові гірлянди по фото простіше простого. Досить взяти рівний дріт, нитку або волосінь. На неї в обраному порядку слід нанизувати декоративні фрагменти. Намистини пропонується скомбінувати з:

кулями;

мініатюрними ялинковими іграшками;

сніжинками;

вовняними помпонами.

На замітку! Відмінно впишуться в композицію на нитках кульки з вати, квіти з фетру і валяні намистини. З пінопласту рекомендується вирізати об’ємні сніжинки. Можна зробити з цього матеріалу об’ємні фігури.

Вони обклеюються паєтками або блискітками, що дозволить їм органічно вписатися в задуманий дизайн гірлянди на нитках. Дуже оригінальними виходять ялинкові іграшки, в яких є сусідами намистини і незвичні фрагменти. До речі, основою можуть послужити звичайні намиста і атласні стрічки.

Готова композиція на основі дроту або ниток послужить нетривіальним декором для святкової ялинки.

Ялинкові прикраси своїми руками з паперу

Якщо ви «зайшли на вогник», значить Новий рік близький. А раз так, то пора подумати про те, як його відсвяткувати вже зараз! Так, до процесу підготовки і до святкування Нового року можна віднести безліч заходів, в тому числі і прикрашання ялинки. А ось якщо ви зібралися прикрашати цю саму ялинку, то прикрашати її треба все ж чимось. Далі поговоримо про ялинкові прикраси  з паперу.

Чому з паперу запитаєте ви? Та тому, що це доступний, дешевий, легко оброблюваний матеріал. Виходячи з цього, у вас не буде проблем з тим, щоб виготовити подібні прикраси з паперу своїми руками. При цьому, до виготовлення таких прикрас, ви зможете залучити і своїх дітей. А ось ідеї для цих ялинкових іграшок ми вам запропонуємо самі.

Іграшка – прикраса «Жабо»

Почнемо з простого, хоча складного ми вам не запропонуємо зовсім. Для першої іграшки нам буде потрібно папір, бажано вже з будь-яким оригінальним малюнком, в нашому випадку із зірочками.

Звертаємо його з боку в бік, щоб вийшло на подобі гармошки. Після фігурним дироколом пробиваємо отвори і зірочки. Так перфоровані краї будуть виглядати більш привабливо, а іграшка більш «повітряно».

Всього необхідно зробити дві таких «гармошки». Далі дві «половинки – гармошки» зв’язуємо між собою ниткою по центру і виводимо петлю в бік.

Беремо клей або двосторонній скотч і скріплюємо між собою крайні сторони половинок.

У підсумку, у нас виходить коло у вигляді жабо, з перфорованими краями.

Такою  прикрасою з паперу цілком можна прикрасити ялинку або квартиру на Новий рік.

Іграшка – куля

Наступний наш варіант іграшки – прикраса з паперу буде імітувати кулю. Саме до таких класичних куль ми звикли, прикрашаючи новорічну ялинку. Спочатку необхідно нарізати смужки різного кольору. У нашому випадку це 9 смужок з яких 5 жовтого кольору і 4 червоного. Смужки чергуються, тобто одна жовта, потім червона і т.д. Також смужки вирізають однакові по довжині, але з кожною наступною трохи меншою по висоті.

У підсумку, виходить набір зі смужок наведених на інструкції під номером 1. Далі нам потрібний двосторонній скотч, який приклеюється по центру смужки з найбільшою висотою. Знімаємо з скотча захисну плівку і звертаємо смужку в трубку, попередньо прикріпивши до одного з країв нитку – петлю.

Далі на першу смужку намотуємо наступну. Смужка повинна мати інший колір і бути трохи нижчою, ніж попередня. На останню смужку скотч не наклеюємо, а просто обертаємо її навколо скотча вже закріпленої смуги.

Таким чином, ми повинні отримати багатошарову кульку з різнокольорового паперу. Для того, щоб куля виглядала більш привабливо, клеїмо на кулю смужки в техніці «квілінг». (Тонкі смужки по центру кулі)

Іграшка – куля на ялинку з паперових модулів

Другий варіант іграшки – кулі буде зібраний з паперових модулів. Сфера кулі збирається з кіл паперу, які вигнуті у вигляді трикутника, так як показано на малюнку.

Виконати таку кулю не складе великих труднощів, тобто її можна зібрати навіть з маленькими дітьми у вільний час або на уроці праці. Принцип складання такої кулі – прикраси для ялинки, які наведено далі.

Спочатку вирізаємо кружечки. Для однієї кулі потрібно 20 паперових заготівель. Щоб кулька виглядала більш оригінально можна вирізати 10 заготовель одного кольору і 10 іншого.

 Насамперед зробимо шаблон, за яким будемо гнути всі наші 20 заготівель. Згинаємо кружечок  два рази поперек, як показано на малюнку 2 і 3. Підвертаємо кружечок з трьох сторін до центру. все що у нас підвернулося відрізаємо ножицями.

Тепер, отриманий трикутник буде своєрідним шаблоном, для того, щоб виставити сторони на загин для всіх інших 20 заготовель. Заготівлі – кружечки можна намалювати на папері обвівши обідок кружечків або склянки, якщо у вас немає спеціалізованого лекало.

Отже, вирізаємо і гнемо всі 20 заготівель. Клеємо спочатку окремо два дна і середню частину. Денця складаються з 5 кружечків, а середня частина з 10.

Збираємо отримані фрагменти в єдину композицію. Ось в принципі і все! Куля – іграшка готова! Залишилося лише прикріпити стрічку або нитку, за яку ми підвішуємо нашу іграшку на ялинку.

Склеїти кулю можна за допомогою ПВА, як і в інших випадках при роботі з папером.

Іграшка “Пластинчаста  куля”

Ще один варіант новорічної іграшки – ялинкові прикраси своїми руками  з паперу також прості, але не менш гарні. Спочатку нарізаємо з паперу, можливо навіть старих газет кола.

Паперові кола збираємо в стопку і прошиваємо по центру за допомогою швейної машинки.

Склеюємо краї кіл в шаховому порядку. Так, як показано на фото. Для тимчасової фіксації папір можна зафіксувати скріпками.

В кінцевому рахунку, отримуємо об’ємну кулю.

Внутрішні порожнини кулі змащуємо клеєм і наносимо на них паєтки (дрібні блискучі елементи) Ось наша новорічна куля зроблена своїм руками і готова.

Хоча куля і має явно виражений стиль hand made, але саме це їй і надає якусь особливу родзинку. На цьому тематика ялинкових кульок з паперу для ялинки не закінчена. Ми хотіли б представити на ваш розсуд ще один варіант.

Ялинкова прикраса – куля зі смужок

 Ще одна інтерпретація кульки для ялинки виконана зі смужок паперу. Якщо папір сам по собі буде квітчастим або з візерунками, то це вітається. Отже, нарізаємо папір смужками. Приблизно по 1,5-2 см в ширину і 15-17 см в довжину.

Далі беремо дріт з двома намистинами. Одну намистину насаджуємо на один кінець дроту, тим самим обмежуємо переміщення паперу по ньому. Дріт загинаємо. Тепер насаджуємо смужки паперу по серединці на дріт. Далі краї смужок загинаємо, і кожен з них також протикаємо дротом.

У підсумку другий кінець дроту фіксуємо, як і перший, тобто насаджуємо  намистину і робимо петельку. Всі паперові смужки зафіксовані. Куля готова!

Можна зробити їх декілька. До петлі дроту, одного з його країв, прив’язуємо нитку, щоб підвісити нашу іграшку на ялинку.

Тепер відступимо від кульок, і перейдемо до ялинкових іграшок іншої форми.

Зірочки з паперу

 Ще один варіант прикрас з паперу на Новий рік буде представляти із себе розсип з зірочок. Так нам буде потрібно: кольоровий папір, ножиці, лінійку, канцелярський ніж, обробна дошка.

Перш за все, необхідно розлінувати  аркуш паперу. Якщо це аркуш  формату А4, то він повинен бути розлініяний по ширині. Як показано тут, до речі, цей файл можна роздрукувати на кольоровому папері, а потім порізати по лініях розмітки. Різати краще кілька листів в стосі (3-5), так вийде швидше, ніж розрізати кожний аркуш  на смужки окремо.

 Після того, як ви отримали смужки, необхідно згорнути їх певним чином. Процедура виготовлення іграшки зірочки з паперу показана на малюнку нижче.

Також хочемо вас попередити і про те, що в залежності від налаштувань принтера і ваших уподобань, поекспериментуйте з шириною смуги, для того, щоб ваші зірочки виходили оптимальних габаритів, згідно ваших уявлень.

З таких зірочок можна зробити прикрасу не тільки на ялинку, але і на стіну.

Коли ви будете прикрашати квартиру, така гірлянда вам дуже навіть стане в нагоді.

Ялинкова іграшка – морозиво з паперу

 Хто б міг подумати, що зробивши з паперу прикраси, їх вам захочеться з’їсти. Саме так можна сказати про наш наступний варіант ялинкових іграшок, які ви цілком зможете зробити своїми руками. Вся справа в тому, що вони дуже схожі на ріжки з морозивом.

 Спочатку звертаємо ріжок з паперу, бажано грубого і кольору вафлі. Так буде навіть правдоподібно. Склеюємо деталь.

Тепер беремо кольоровий папір. Можна навіть якісь обрізки. Мнемо його, і отримуємо грудки кольорового паперу.

Грудки кольорового паперу протягуємо на нитку, використовуючи голку і отримуємо ріжок морозива. Не забуваємо залишити петельку для того, щоб підвісити іграшку на ялинку.

Ось різні варіанти таких іграшок.

А так вони будуть виглядати на новорічному дереві.

Солодкі ялинкові прикраси своїми руками

Пропонуємо кілька ідей солодких ялинкових іграшок, які нескладно змайструвати своїми руками.

Ось і настав час, коли тато ліниво бреде в комору, діставати чотири великі коробки: в одній скляні кулі, друга з гірляндами, в третій примостилася мішура, а четверта доверху усипана дощиком.

Наступний етап – математично точний розрахунок: круглі – перпендикулярно підлозі, бурульки по краях, зірочки по діагоналі, гірлянди строго з інтервалом в 1 сантиметр.

А що якщо всі ялинкові прикраси своїми руками  набридли, і хочеться порушити симетрію творчим безладом?

Тоді вам точно до нас! Пропонуємо кілька ідей солодких ялинкових іграшок, які нескладно змайструвати своїми руками. Тільки стежте, щоб до новорічної ночі ялинка не залишилася роздягненою.

Печиво «Новорічні фантазії»

порції: 35-40 виробів, підготовка: 30 хв, приготування і прикраса: 30-40 хв

200 г вершкового масла

325 г пшеничного борошна

125 г цукрової пудри

1 пакетик розпушувача для тіста

2 жовтки

1/2 ч. л. ванільного цукру

мелена кориця (за смаком)

Гострим ножем нарубати масло, поступово змішуючи його з борошном і розпушувачем. Потім додайте жовтки, цукрову пудру, ванільний цукор, корицю і замісіть тісто.

Розкачайте на поверхні, посипаній борошном, в пласт товщиною 1 см, за допомогою трафареток виріжте з нього фігурки і викладіть їх на присипане борошном деко.

Перед запіканням вставте в кожну фігурку по дерев’яній шпажці, щоб вийшов отвір для нитки. Печиво запікайте в розігрітій до 180 С духовці 5-7 хвилин.

Готові фігурки охолодіть і прикрасьте білою глазур’ю, розтопленим шоколадом, харчовими фарбами і солодкими кульками для випічки. Потім просмикніть в отвори нитку і підвісьте частування на гілки.

Трюфелі з гіркого шоколаду з лаймом

Порції: 20-25 цукерок

225 г темного шоколаду

115 г жирних вершків (33-35%)

1 лайм

25 г меду

50 г вершкового масла (кімнатної температури)

какао-порошок для обсипання.

Лайм миємо і знімаємо з нього цедру. знімати потрібно тільки верхню зелену частину, не зачіпаючи білу – вона гірчить. Вичавлюємо з лайма сік – знадобиться 25 мл.

Вершки переливаємо в сотейник, додаємо натерту цедру і доводимо до кипіння. Накриваємо сотейник кришкою і залишаємо на 10 хвилин настоюватися.

В інший сотейник кладемо мед, додаємо сік лайма і також доводимо до кипіння. Відставляємо в сторону.

Нарубаний шоколад переносимо в глибоку чашу (бажано скляну). Знову доводимо до кипіння вершки з цедрою лайма і заливаємо ними шоколад. Слідом – гарячу медову суміш. Ми залишаємо на півхвилини і потім вінчиком обережно перемішуємо – повинна вийти зовсім однорідна шоколадна маса блискучого кольору (ганаш).

Якщо раптом у вас шоколад розшарувався, відокремилося масло – була порушена технологія і такий ганаш не буде придатний для виготовлення трюфелів.

Вводимо в ганаш нарізане на невеликі кубики м’яке вершкове масло і знову перемішуємо вінчиком – маса стане рідкою, але блиск і однорідна структура збережеться.

Тепер чашу накриваємо харчовою плівкою так, щоб вона торкалася поверхні ганаша, і ставимо в холодильник мінімум на годину. Коли маса охолоне, вона затвердіє і з неї можна починати катати цукерки.

Насипаємо в чашу какао-порошок. Чайною ложкою беремо шоколадну суміш і катаємо з неї кульки. Обвалюємо  в какао. Зберігаємо в холодильнику.

Цукерки обертаємо в красиві фантики або підв’язуємо мотузкою до гілок.

Різдвяні імбирні пряники

500 г  цукру

1 пачка розпушувача

1 кг борошна

1 шот соку імбирного свіжовичавленого

2 ст. л. какао

500 г вершкового масла

2 ст. л. гречаного меду

1 ч. л. корриці

50 мл топленого молока

Розбити два яйця, жовток відокремити від білка і змішати з цукром.

Змішуємо отримані маси і додаємо імбирний фреш, корицю і мед з топленим молоком.

Замішуємо отримане з борошном, тісто повинно вийти еластичним, як пластилін.

Даємо тісту відпочити в холодильнику 15 хвилин.

Розкачуємо. За допомогою трафаретів майстер фігурки. Перед запіканням вставте в кожну фігурку по дерев’яній шпажці, щоб вийшов отвір для нитки.

Випікаємо при t 180 C.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *