Який має шум в голові причини і лікування в домашніх умовах? Докучливий шум у вухах може пояснюватися багатьма причинами, особливо коли аномалія фіксується у людей похилого віку. У тому, як позбутися, якщо шумить в голові і у вухах, може допомогти народна медицина. Лікування в домашніх умовах можна забезпечити за допомогою натуральних засобів, приготованих за народними рецептами.
Сутність проблеми, якщо шумить в голові
Однією з найскладніших скарг вважається шум в голові, тому що існує маса причин, через які цей симптом може з’явитися. Дивне відчуття нерідко супроводжується запамороченням. Це може говорити про розвиток серйозної недуги, запускати лікування якої не рекомендується. При відповідних скаргах фахівці ретельно вивчають історію пацієнта, а також призначають докладні аналізи, щоб вони могли якомога точніше поставити діагноз. До цього моменту проводити будь-яке лікування не рекомендується.
Шум в голові або вухах є суб’єктивне сприйняття процесів, що відбуваються, які відчуваються у вигляді різних звуків або загального акустичного фону. Ці відчуття описуються по-різному: гул, шипіння, дзвін, дзижчання, гуркіт, скрегіт, писк. Таким чином проявляються так звані соматичні (вібраторні) звуки. Ці шуми можуть виникнути в результаті дихального процесу, циркуляції крові, серцевих, м’язових скорочень, тертя в суглобах. У нормальних умовах вони не відчуваються, повністю перекриваються зовнішнім фоном.
При певних умовах внутрішні звуки стають доступні сприйняттю. Це аномальне явище, і воно вимагає окремого аналізу. Поява відчутних шумів може бути обумовлена 3 основними умовами:
поява гіпертрофованої чуттєвості до звичайних внутрішніх шумів, що найчастіше викликано неврогенними факторами і порушенням слухового апарату;
аномальне посилення шумів, викликане через різні порушення внутрішніх органів і судинної системи;
поява додаткових ненормальних шумів.
Шуми при гіперчутливості людини відносяться до суб’єктивних проявів. Вони сприймаються тільки самою людиною і не виявляються при обстеженні, так як знаходяться в межах норми. Такі симптоми можуть бути описані тільки постраждалим. Суб’єктивні шуми не пов’язані із зовнішніми подразниками або можуть, навпаки, породжуватися зовнішнім впливом, наприклад баричним фактором.
Вони можуть відчуватися в формі дзвону, шелестіння, дзижчання, гудіння, морського шуму, звуку сирени, тріскоту. Одночасно можуть відчуватися шуми різного типу і гучності, причому незалежно один від одного. Ці звуки можна почути в одному або обох вухах або поширюються в усій голові. Суб’єктивні шуми можуть виникнути при ураженні нервових центрів, а також слухового аналізатора, але, як правило, вони виникають при патології вушних звилин.
Решта типів шумів в голові відносяться до об’єктивних проявів, тобто їх може почути лікар при обстеженні. Вони виникають через порушення в організмі і виражаються певними параметрами. Об’єктивні шуми фіксуються значно рідше, ніж суб’єктивні прояви, але зазвичай вказують на появу патології. Найбільш часто виявляються шуми судинного і м’язового характеру.
Основні причини та ефективне лікування якщо шумить в голові
Обидва різновиди шумових проявів мають специфічні риси. Шуми судинної природи:
носять постійний характер;
синхронізовані з серцевим ритмом;
істотно змінюють свою силу при судинній компресії.
На їх інтенсивність може помітно впливати положення голови. Гіпертонічні патології призводять до посилення об’єктивного шуму судинного типу. Саме судинні причини викликають пульсуючий шум у голові.
Відчуття м’язового характеру не пов’язані з серцевими скороченнями і не мають сталості. Якщо шумить в голові і ці шуми властиві нейромускулярним розладам, а відчуваються в формі тріскотні або трепету крил комахи. Часто людина при описі відчуття використовує такі порівняння, як клацання або кулеметна черга. Попередній діагноз наявності об’єктивного шуму ставиться шляхом проведення аускультації черепних кісток фонендоскопом.
Етіологія прояву симптому
Шуми в голові або вухах не є самостійним захворюванням – це тільки прояв аномалій в організмі або результат зовнішніх впливів. Статистика стверджує, що майже третина всіх шумів відноситься до суб’єктивної категорії і обумовлена зовнішніми впливами. Можна виділити наступні основні зовнішні причини:
зміна атмосферного або тиску води при пірнанні;
тривалий зовнішній шум;
надмірно сильний зовнішній шум, наприклад постріл, вибух і т. д .;
вібрація;
екстремальні температури;
вітер.
Виділяється кілька основних причин, через які з’являється постійний шум в голові:
Вікова зміна. Часто у людей похилого віку з’являється фон у вухах і голові. Головною причиною є регресивні процеси. Це не вважається серйозною проблемою, але зазвичай вилікувати недугу не можна.
Аневризми судин голови. Ця причина постійних шумів в голові є серйозною і являє собою невелику розтягнутість кров’яного шляху в результаті чого з’являються невеликі мішечки. До постійного шуму можуть додаватися пульсуючі головні болі.
Атеросклероз. Це захворювання також нерідко стає причиною шуму в голові. Це відбувається через те, що холестерин забиває судини і з’являються атеросклеротичні бляшки, в результаті чого кров потрібно з більшою силою проштовхувати вперед. Це призводить до постійного гулу в скроневій області.
Вегето-судинна дистонія. Іноді ця недуга є причиною утворення шуму в голові.
Нестабільність шийних хребців. В результаті відбувається надмірний тиск на кровоносні судини. Подібного роду шум не є різким. Людина до нього швидко звикає, через що може тривалий час не звертатися до фахівців.
Гіпоксія мозку. З’являється в зв’язку з проблемами серцево-судинної системи і порушенням кровообігу в мозку.
Підвищена сприйнятливість до навколишнього світу. Такий стан може утворитися в результаті неврозу чи невротичних станів.
У деяких випадках шум у голові може виявлятися не постійно.
Стрес вважається нешкідливий причиною появи неприємних відчуттів. Зазвичай він швидко проходить після зміни обстановки або заспокоєння.
Існує ще кілька чинників, які можуть призвести до тимчасового шуму в голові:
нестабільний стан шийного відділу хребта;
недуга нирок;
пухлина головного мозку;
травма;
прийом медичних препаратів.
Причини об’єктивних шумів часто криються в різних патологіях. Цей симптом може проявитися при наявності наступних хвороб:
сенсоневральна туговухість;
погіршення слуху з віком;
хвороба Меньєра;
пухлина слухового нерва;
травми черепно-мозкової локалізації;
прийом медикаментозних препаратів, які є токсином для слухового нерва (антибіотики, саліцилати, хінін, сечогінні та протипухлинні засоби);
запалення середнього вуха;
патології серцево-судинної системи і нирок;
цукровий діабет та інші хвороби, що порушують обмінні процеси в організмі;
дегенеративне ураження шийного відділу хребта (остеохондроз);
атеросклероз судин мозку;
артеріальна гіпотензія або гіпертензія;
отосклероз.