Home / Догляд за шкірою / Якщо вас обпекли сонячні промінчики …

Якщо вас обпекли сонячні промінчики …

Збираючись влітку на пляж, всім нам хочеться отримати справжній, природний загар від благодатного сонечка. Але, часом, нерідко разом із засмагою ми ризикуємо обзавестися і небажаними опіками. І такі спочатку теплі, ніжні сонячні промінчики норовлять перетворитися на розпечені, буквально пропалює наше тіло наскрізь стріли. Як же бути, якщо вони вас все-таки наздогнали?

Сонячні опіки – одна з найпоширеніших проблем для шкіри в літній час. Про них написано і сказано чимало, проте постраждалих від них менше не стає … Щоб краще про них дізнатися і навчитися їх запобігати, варто для початку розібратися по суті самої засмаги.

Відомо два типи сонячного ультрафіолетового світла: А (УФА) і B (УФБ). До недавнього часу вважалося, що другі з них – найнебезпечніші і наносять сонячні опіки. Проте перший тип також шкідливий і завжди готовий обпалити. УФА промені проникають в шкіру глибше і можуть викликати великий асортимент небезпечних хвороб, включаючи рак шкіри.

Перше, що потрібно зробити після того, як з’явилися підозри про отримання сонячного опіку, – це визначити його рівень.

Умовно розрізняють три типи:

• Слабкий – коли шкіра стає червоною, з’являється свербіж, але ніяких пухирів або бульбашок не помітно;

• Середній – коли на багряно-червоній шкірі виникають численні пухирці, наповнені рідиною. Місце опіку не тільки свербить, але і болить;

• Сильний – коли на шкірі окрім добре помітних великих бульбашок видно ерозії і навіть виразки, при цьому людина відчуває сильні больові відчуття.

При випадки, якщо сонячний опік супроводжується сильним болем, спрагою, зниженням температури тіла, прискореним пульсом, підвищеною чутливістю очей, то потрібно терміново проконсультуватися з лікарем.

Після визначення рівня засмаги потрібно уповільнити запальний процес і послабити біль. У цьому можуть допомогти нестероїдні протизапальні ліки. Потім потрібно дати вашій шкірі як слід охолонути. При першому ступеню опіку допустимо прийняти прохолодний душ (10-20 хв.), а при наявності білястих пухирців нн тілі більш ефективним стане прохолодна ванна. Але ні в якому разі не можна використовувати занадто холодну воду або лід (навіть при питті) – це стане додатковим серйозним шоком для шкіри. Небажаний контакт з теплою або гарячою водою, оскільки вона активізує роботу сальних залоз. І ні за яких обставин не рекомендується руйнувати структуру бульбашок або пухирів. Інакше вони повернуться знову, при цьому сильно висушивши шкіру залишивши на ній шрами, виразки, через які легко може проникнути будь-яка інфекція.

Після ванни витирати рушником допустимо тільки неушкоджені засмагою ділянки, оскільки обгоріла шкіра від таких дотиків може ще більше пошкодитися. До того ж самостійне випаровування вологи з поверхні шкіри додатково її охолоджує.

Коли шкіра висохне повністю на неї можна нанести ніжний крем з екстрактом алое вера, але торкатися при цьому бульбашок не потрібно. Засіб видалить червоність і стимулюватиме приплив крові, прискорюючи регенерацію. Як і при високій температурі тіла, непогано допомагають компреси з рушником, змоченим у холодній воді (тримати близько 20 хв).

Один з важливих моментів, про який деякі обгорілі на сонці часто забувають, – це зневоднення. Його викликає сильний загар. Тому постраждалому від надлишку сонячних променів необхідно терміново поповнити запас рідини в організмі. Вода не тільки допомагає втамувати спрагу і впоратися з зневодненням, а й допомогти позбутися від токсинів.

В період загоєння опіків їх варто обходити стороною грубою мочалкою і таким засобам гігієни, як мило, гелі, звичні креми, маски і ін. Все це дасть додаткове роздратування і збільшить ризик виникнення шкірних інфекцій. Бажано відмовитися і від прийому гормональних препаратів типу кортикостероїди, оскільки в такий вразливий для шкіри і всього організму період вони можуть привести до необоротних внутрішніх процесаів, небезпечних для здоров’я.

Кілька перевірених рецептів народної медицини для постраждалих від опіків

1 Компрес з чаю: Потрібно заварити дуже міцний чай і охолодити його до кімнатної температури. Перед сном просто покладіть рушник, змочений в ньому, на ушкоджену поверхню шкіри і залиште на ніч;

2 Молоко: Обпечену шкіру протирають марлею або бинтом, зволоженими в молоці. Або просто кладуть їх на опіки. Крім охолодження і розгладження шкіри, молоко стимулює утворення захисної білкової плівки.

3 Сирний компрес: Марлю або бинт змочують у холодній воді і прикладають до пошкодженої шкіри на 20 хвилин. Після чого на них наноситься товстий шар свіжого сиру і накривається зверху рушником або додатковим шаром марлі. Компрес залишають на 2-3 години. Залишки сиру видаляються звичайною водою без мила. Цей спосіб хороший при першому ступеню сонячних опіків, оскільки послаблює свербіж і больові відчуття, проте протипоказаний при наявності пухирців.

4 Сік свіжих помідорів: Також при першому рівні опіків без бульбашок добре допомагає свіжовичавлений томатний сік. Він досить швидко знімає біль і почервоніння.

5 Лікувальні ванни: Якщо на місці опіків вже утворилися виразки і сильні набряки, в прохолодну ванну рекомендується додати півсклянки соди або чашку вівсянки і охолоджуватися не більше 15 хвилин. Інакше є ризик – висушити шкіру.

6 Масло календули: Це чудовий, ніжний, загоюючий і болезаспокійливий засіб. Ним потрібно акуратно протирати пошкоджені сонцем ділянки.

Але, звичайно, кращий засіб від опіків – це дотримання запобіжних заходів під час прийняття сонячних ванн. Безпечної, рівної і красивої вам засмаги!


Check Also

шкіра на ліктях суха

Чому шкіра на ліктях суха і що з цим робити

Причини можуть бути різними: від сухого повітря до серйозного захворювання. Отож про те, чому шкіра …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *