Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Які причини і способи позбавлення від облисіння?

Які причини і способи позбавлення від облисіння?

Власниці красивої шевелюри завжди горді таким даром природи, особливо якщо локони здорові, густі, довгі. Крім естетичності, привабливі пасма є ще й ознакою здоров’я всього організму, адже при нестачі вітамінів, мінералів можуть розвиватися різні захворювання, а волосся стають рідкими і втрачають свою привабливість.

Навіть коли ми бачимо, що при митті волосся або при розчісуванні вони випадають, відчуваємо тривожність, а коли облисіння у жінок протікає інтенсивно, це викликає серйозне занепокоєння. Це не дарма, адже до 100 волосин, що випадають на добу, можна вважати нормальним явищем, а от коли вони зникають пучками, привід для занепокоєння є.

Які причини і способи позбавлення від облисіння: класифікація

Які причини і способи позбавлення від облисінняБувають випадки, коли жінка спостерігає свої випалі пасма всюди – на подушці, на підлозі, на столах, у ванній. До норми таке явище не відноситься, тому є сенс звернутися до трихолога (фахівець, який займається проблемами волосся).

У ряді випадків застосування косметичних засобів недостатньо, тому як проблема пов’язана з порушеннями в роботі організму. Саме трихолог виявить причини і запропонуує способи позбавлення від облисіння  жінці, що звернулася до нього.

Перед способами позбавлення від облисіння  варто було б ознайомитися з видами цього явища, яке в медицині зветься алопецією:

Рубцева. Основна характеристика проблеми – поява рубців на тому місці, де випали локони, які відчуваються при обмацуванні шкіри голови;

Тотальна. Починається облисіння з якої-небудь однієї ділянки шкіри, а потім вони випадають з усієї її поверхні;

Алопеція андрогенного характеру. Викликано явище наявністю в організмі жінки чоловічих гормонів в надлишковій кількості. Як правило, пов’язане воно з неправильною роботою надниркових залоз і яєчників;

Універсальна. Спочатку волосся випадає з голови, а потім зникають вії та брови.

Є ще один вид облисіння – дифузний. Основна характеристика цього виду неприємного явища полягає в тому, що пасма випадають стрімко.

У свою чергу, цей вид ділиться ще на два різновиди:

Гніздове дифузне облисіння у жінок. Локони зникають, залишаючи на шкірі голови лисі ділянки, обрамлені волоссям. Вони можуть утворюватися на тім’яній, скроневій, лобовій, потиличній частинах шкіри голови і мати різні розміри;

Полосчата алопеція. Волосся випадає на одній смузі шкірного покриву, яка з часом стає дуже помітним. Процес починається з тімені, скронь або чола. Заходи в цьому випадку потрібно прийняти швидко, тому як смуга з плином часу буде розширюватися, оголюючи всі великі ділянки шкіри голови.

Які причини і способи позбавлення від облисіння:

При зверненні до трихолога він відразу постарається з’ясувати, чим викликана проблема. Як правило, провокуючими факторами є порушення діяльності організму.

Які причини і способи позбавлення від облисіння : серед причин виділяють наступні

Які причини і способи позбавлення від облисіння: травматизм волосся

Насамперед йдеться про застосування засобів для укладання або використанні зачісок, які припускають стягання локонів. Крім того, іноді дівчата неправильно розчісуються, нещадно висмикуючи їх, що сприяє пошкодженню фолікулів. Все це сприяє ослабленню цибулин, отже, випадінню волосся;

Які причини і способи позбавлення від облисіння : спосіб життя

Нестача вітамінів, мінералів, відпочинку – одні з «провокаторів» алопеції. До того ж згубний вплив може чинити перевтома (фізична або моральна), стреси, нервові потрясіння;

Які причини і способи позбавлення від облисіння : генетична схильність

Явище може передаватися у спадок. При цьому генетична схильність може бути не тільки до самої алопеції, але й до інших хвороб, якими вона викликана;

Нерідко причини проблеми криються в порушенні гормонального балансу в організмі. «Винуватцями» тому можуть бути щитовидна залоза, яєчники, наднирники;

Прийом медикаментів, оральних контрацептивів, променева або хіміотерапія. Найбільш часта причина облисіння у жінок – використання засобів та інструментів для гарячого укладання, хімічна завивка, неякісні косметичні засоби для пасом, фарбування їх низькоякісною фарбою.

Які причини і способи позбавлення від облисіння : засобами традиційної медицини

Встановивши причину, можна приступати до боротьби з проблемою. Як правило, позбавлення від облисіння  має позитивний результат, але іноді на це потрібен час.

Після проведення потрібних аналізів, трихограми і призначається стратегія позбавлення від облисіння

Як правило, позбавлення від облисіння  включає в себе комплекс заходів:

Дієта. Велику роль у цьому питанні відіграє правильне харчування, тому трихолог порекомендує дієту, яка дозволить організму отримувати відсутні елементи, вітаміни;

Робота з психологом. Нерідко причина облисіння криється в стресах і нервових зривах. У цьому випадку необхідна допомога фахівця, який допоможе привести в порядок психічне, емоційне здоров’я. У деяких випадках одних консультацій з фахівцем недостатньо і необхідне застосування медикаментів;

Призначаються і косметичні засоби позбавлення від облисіння , які зазвичай дозволяють позбутися самого симптому, а не від його першопричини;

Якщо виявлено захворювання внутрішніх органів, що спровокувало явище, крім інших засобів, застосовуються ліки, що дозволяють побороти захворювання.

Коли всі ці методи не є ефективними, в деяких випадках показана операція, що дозволяє пересадити нові локони.

У разі коли облисіння у жінок має андрогенний характер, його лікування припускає використання блокіраторів рецепторів. Вони чутливі до чоловічих гормонів, але ліки такої дії володіють безліччю побічних явищ. У зв’язку з цим сьогодні трихологи все частіше прописують фітоестрогени, що володіють набагато більш м’якою дією, і дають хороший ефект для позбавлення від облисіння.

В даний час продаються спеціальні медикаменти, що допомагають вирішити проблему. Одним з найбільш популярних засобів позбавлення від облисіння, застосовуваних для жінок, є «Есвіцін», що показує результат вже через кілька тижнів. Під його впливом припиняється випадіння локонів, а потім вони починають відновлюватися. Лікування препаратом може зайняти близько декількох місяців.

Ще один препарат, який можна використовувати – «Перфект», застосовуваний всередину. Завдяки йому припиняється процес руйнування фолікулів, тому й волосся знову починають рости.

Які б медикаменти ви приймали, без виявлення першопричин і їх усунення відновлені локони знову можуть почати випадати з часом.

Які причини і способи позбавлення від облисіння: народними засобами

Позбутися явища можна не тільки за допомогою методів традиційної медицини. Нерідко використовуються народні засоби, які рятують від облисіння у жінок.

Квітковий мед з’єднайте з оливковою олією і соком цибулі (візьміть по 1 ч. л. кожного інгредієнта). У суміш додайте 1 жовток яйця сирого. Масу за допомогою вінчика або блендера збийте, щоб стала однорідною. Засіб нанесіть на пасма і втирайте в шкірний покрив. Потримайте близько 40 хв, потім змийте. Повторюйте процедуру 2 тижні.

Рідкий мед з’єднайте з алое і часником (всі компоненти беруться в кількості 1 ч. л.). До маси додайте 1 жовток від сирого яйця. Інгредієнти перемішайте, нанесіть на волосся, шкіру. Помасажуйте із засобом шкіру, а потім потримайте приблизно півгодини. Після миття волосся обполосніть їх кропив’яним відваром.

Пам’ятайте, що народні засоби, так само як і традиційні, дадуть результат, якщо ви встановите першопричину алопеції.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.