Home / Кулінаріні рецепти / Домашня кухня / Як зробити томатний сік вдома

Як зробити томатний сік вдома

Помідори відносять до одних з найбільш корисних плодів. Свіжий помідор, і, відповідно, томатний сік багатий безліччю вітамінів і мінералів. Природно, після консервації, кількість корисних елементів в соці зменшується, однак консервація томатного соку дає можливість вживати вітамінізований і смачний сік цілий рік. Як зробити томатний сік  правильно дізнаємось далі

Як зробити томатний сік. Підготовка до консервації

jak-zrobutu-tomatnuj-sik-vdoma

Підготовлені помідори необхідно перебрати, вибираючи найбільш свіжі і стиглі. Промивши їх проточною водичкою, необхідно видалити плодоніжки і вирізати, якщо є, зіпсовані ділянки помідорів. При наявності у вас великих плодів, слід розрізати їх на частини. Найшвидший спосіб отримати томатний сік – це пропустити його через соковижималку. Однак такий метод дасть багато відходів, відповідно меншу кількість соку. Альтернативними варіантами є м’ясорубка або терка, в яких потрібно прокрутити або натерти помідори відповідно, після чого необхідно процідити м’якоть через сито. Візьміть емальовану каструльку і перелийте в неї отриманий сік. Зверніть увагу, що для варіння соку не можна використовувати алюмінієві каструлі. Не варто наповнювати каструльку до самого краю, так як в процесі варіння і кипіння соку, його рівень підніметься.

Як зробити томатний сік. Варка томатного соку і його консервація

Довівши сік до кипіння, зменшіть вогонь і добавте спеції за смаком. Спеції, які рекомендують використовувати:

цукор і сіль;

кориця;

гвоздика;

червоний і чорний перчик;

мускатний горіх.

Добавивши все необхідне, ретельно перемішайте і вимкніть вогонь. Процес стерилізації банок необхідно здійснювати над парою, 15 хвилинок.

Кришечки досить кип’ятити п’ять хвилинок. Після сушіння банок і кришок, заливайте томатний сік в гарячі банки і накривайте кришечками. Температура томатного соку, при цьому, повинна бути не нижчою 95 градусів за Цельсієм. Стерилізація банок з соком повинна проходити сорок хвилин для трьох літрів соку, тридцять хвилин для двох літрів і близько двадцяти хвилин для одного літра.

Такий метод консервації дозволяє зберегти максимальну кількість вітамінчиків та інших корисних речовинок. Далі можна закатати банки, після чого слід перевірити герметичність. Встановіть баночки догори дном, і накрийте ковдрою до охолодження. Зберігати отриманий сік рекомендується в прохолодному середовищі, що зменшить втрати вітамінчику  С та інших корисних речовинок.

Як зробити томатний сік  вдома без соковижималки?

 Бувають випадки, коли на городі помідори вигоріли або почали псуватися. Щоб уникнути ситуації переводу продуктів можна зробити томатний сік без соковижималки в домашніх умовах. Перемелений і проварений напій з помідор прекрасно збережеться в такому вигляді до самої зими.

Томатний сік необхідно добавляти до прийому їжі, хоча б раз в день. Ця цілюща рідина володіє багатьма властивостями, а саме:

Лікувальними. У складі є натуральна речовина пектин, завдяки якій можна уникнути атеросклерозу. Також дана субстанція запобігає варикозу, зменшує ймовірність появи тромбозу вен і сприятливо впливає на всю кровоносну систему. Крім того, внаслідок наявності пектину, томатний сік, отриманий без соковижималки, піддається відмінній консервації в домашніх умовах, так як він має желеподібну текстуру. У чистому вигляді пектин добувають з овочів, щоб він послужив харчовою добавкою, як структуроутворювач, у виробництві соків, напоїв, йогуртів, майонезів та іншого;

Корисними. Вітамінчики, що знаходяться в помідорі, – А, В, С, Н, Р, РР насичують організм і сприятливо впливають на обмін речовин. Калій, кальцій, магній, залізо, фосфор і інші позитивно впливають на серцево-судинну систему;

Бадьорять. Насичений вітамінчиками, вуглеводами, корисними елементами, харчовими волокнами, органічними кислотами, томатний сік одночасно втамовує голод і спрагу. Крім цього, від однієї склянки такого напою відразу відчувається прилив сил і бадьорість енергії.

Як зробити томатний сік. В консервуванні

Виготовлення провізій з соку помідорів є легким, дешевим і швидким варіантом. Тим, хто має соковижималку, так взагалі не варто замислюватися про витрати часу і сил. Для тих, хто до сих пір задається питанням, як зробити томатний сік  без соковижималки, будуть представлені кілька варіантів.

Як зробити томатний сік. Вибір помідорів для соку

Для соку підходять як великі, так і невеликі томати. Головний критерій вибору – це соковитість м’якоті..

Багато соку виділяється з скоростиглих помідорів, а з м’ясистих видів з товстою шкірочкою вийде зовсім небагато напою. Кращі смакові характеристики у вітчизняних томатів.

Як зробити томатний сік на зиму без соковижималки. Рецепти

Для приготування соку знадобляться помідори, сіль, м’ясорубка, дві емальовані миски, каструля, сито або марля.

Етапи консервування:

Вимити томати, очистити від зелені і розрізати пополам.

Перемолоти на мясорубці.

Масу вилити в каструльку і прокип’ятити.

Зварене томатне пюре пропустити через сито для отримання однорідної структури.

Додати сипучі: сіль і цукор, за смаком.

Проварити знову в каструлі на повільному вогні перетерту рідину 10 хвилинок

Простерилізувати баночки і кришечки.

Розлити томатний сік з м’якоттю по банкам і закатати. Укутувати і перевертати не потрібно.

Томатний сік на зиму без соковижималки готовий.

 На 8 літрів томата необхідно 100 г цукру.

Як зробити томатний сік без застосування техніки

Щоб отримати 1 л натурального соку, потрібно взяти 1,5 кг помідорчиків. Плоди помити і розрізати на 3-4 частини кожен. Занурити томати в каструльку і проварити. Водичку додавати не потрібно, так як при нагріванні помідори дають власний сік. Після закипання томати варять близько годинки, періодично перемішуючи і знімаючи пінку. Важливо, щоб овочі добре зварилися, тоді відходів залишиться небагато, велика частина помідорів піде на сік. Час варіння залежить від сорту і стиглості.

Коли помідори зварилися, їх потрібно злегка остудити і ретельно протерти крізь дрібне сито. Виходить густа томатна паста. Повторно прокип’ятити томати потрібно протягом декількох хвилинок. Напій готовий. За бажанням його розбавляють кип’яченою водичкою.

Як зробити томатний сік з жовтих помідорчиків

Жовті помідори м’ясисті, щільні і рідини в них мало. Сік з таких овочів доцільно консервувати з м’якоттю. Для виготовлення цього нектару краще підібрати такі сорти: медова крапля, медовий спас, хурма.

Етапи консервування:

Перебрати 1,5 кг помідорчиків, зіпсованих не повинно бути. Вимити і розрізати на частини.

На м’ясорубці перемолоти жовті овочі, далі протерти через ситечко.

Сік в емальованій каструльці закип’ятити, всипати сіль і цукор, і проварити 15-20 хвилинок.

Готову суміш розлити по заздалегідь стерилізованих баночках і закатати.

Як зробити томатний сік з добавкою базиліка

Етапи консервування:

Вимиті 5 кг помідорчикыв розрізати на 4 частини

Прокрутити в м’ясорубці, потім через сіто.

Проварити сік з м’якоттю протягом 20 хвилинок

Всипати столову ложечку солі і чайну ложечку цукру.

Добавити гілку базиліка, не має значення сушеного або свіжого.

Стерилізувати банки 5-7 хвилинок,  далі влити в них томатний сік і закатати

При варінні томата потрібно знімати піну зверху, щоб сік швидше проварити.

Як зробити томатний сік з добавкою часнику

Етапи консервування:

Вимиті 11 кг помідор очистити від плодоніжечок і розрізати.

Помістити в м’ясорубку і перемолоти. Вийде суміш з кісточками і мякоттю.

Перемелені помідори поставити варити на плиту на 30 хвилинок. Після чого зменшити вогонь і всипати 500-700 г цукру, перемішати і добавити 150-180 г солі. Проварити ще 10 хвилинок.

Добавити, заздалегідь подрібнені через давилку 5 зубків часничку, столову ложечку оцту, пів чайної ложечки червоного перемеленого перчику, 5 чайних ложечок кориці і кілька горошин запашного перчику. Варити сік з усіма складовими ще 20 хвилинок.

Розлити по баночках і закатати.

Овочевий сік з сіллю, базиліком і петрушкою

На 3 кг помідорчиків береться 1 ложечка чайна солі без гірки і невеликий пучок зелені. Овочі ошпарюють окропчиком, очищають від шкірочки, занурюють в блендер і подрібнюють. Варять пасту близько годинки. Після закінчення варіння додають до томатів вимиту зелень без стебел. Ці частини рослини жорсткі і непридатні в їжу навіть після термічної обробки, так що краще всього просто обірвати у зелені листя. Знову подрібнюють суміш блендером, добавляють сіль і відразу ж переливають в стерилізовані банки.

Як зробити томатний сік з болгарським перчиком

Для приготування знадобиться 4 кг помідорчиків і 1 кг солодкого перчику.

Помідори готують звичайним способом. За 15 хвилинок до кінця варіння додають очищені від плодоніжечок і насіння перці, попередньо подрібнені в блендері. Як тільки суміш буде готова, залити її в стерилізовані ємності і закатати.

Декілька порад по консервації

Щоб напій вийшов солодким, беруться перестиглі плоди. Маленькі плоди дають сік з кислинкою, відповідний для заправок.

Відходи після варіння можна використовувати для приготування аджики та інших соусів.

Томатна паста є хорошим консервантом.

Густий сік можна використовувати як заправочку для борщу.

Іноді радять не знімати пінку при варінні помідорів. Це залежить від смакових уподобань. Якщо пінку не прибирати, готовність томатів визначається в той момент, коли вона сама зникне.

Сіль і спеції можна додавати як перед консервуванням, так і після.

Томатний сік зберігається в темному прохолодному місці 3 роки.

Можна зробити напій потрібної густоти, додати для аромату улюблені спеції. Томатний сік на зиму готується з цілих помідорів або пасти. Натуральний сік виходить з овочів, вирощених на власній ділянці, так як в них відсутні нітрати. Для приготування знадобляться тільки свіжі помідори, водичка, сіль і цукор за смаком.

Як зробити томатний сік за допомогою блендера і іншої побутової техніки

Подрібнювати плоди зручно за допомогою блендера. Помідори занурюють в окріпчик на кілька хвилинок. Це дозволяє легко відокремити шкірочку. Овочі очищають, нарізають на невеликі шматочки і відправляють в блендер. Чим він потужніший, тим одноріднішою виходить помідорна маса. Пасту відразу поставити на вогонь і прокип’ятити. Важливо не забувати перемішувати і прибирати утворювану пінку.

Якщо блендера немає, можна скористатися м’ясорубкою.

Сік можна приготувати в соковижималці. Однак не всі види цієї техніки підтримують таку функцію. Соковижималки виробляють продукт не найкращої якості: з помідорів видавлюється рідина, а корисна м’якоть відправляється у відходи.

Соковарка – ще один корисний інструмент на кухні. З її допомогою можна зварити домашній сік з помідорчиків протягом 45 хвилинок. Для цього овочі миють, нарізають і занурюють в соковарочну каструльку. Варять із закритою кришечкою при високій температурі. Необхідно іноді перемішувати томатну масу, щоб шкірочка не заважала рідині стікатидо сокозбірника. Отриманий продукт можна додатково процідити через друшляк.

Як приготувати і законсервувати томатний сік – особиста справа кожної господині. Можна нескінченно експериментувати і відкривати різні грані смаку овочевого еліксиру, множачи його корисні властивості.

Як зробити томатний сік з м’якоттю і стерилізацією банок

Для тих, хто не знає, як зробити томатний сік  на зиму, рецепт без соковижималки і без м’ясорубки до ваших послуг. Бувають і такі випадки, коли під рукою немає навіть м’ясорубки, а сила-силенна переспілих помідор чекають свого консервування.

Етапи консервування:

Переспілі 1,5 кг помідорчики промити.

Видалити шкірку. Якщо важко видаляється, то помідори помістити в друшляк, обдати окропчиком, а потім холодною проточною водичкою. Шкірка лопається, і її видалення стає дуже легким.

Взяти знову той же друшляк, помістити в нього очищені помідори і за допомогою товкачики, потовкти овочі. Такий кухонний інструмент буде виступати в ролі преса. Якщо є варіанти використовувати прес іншої конструкції, можна скористатися ним.

Отриману м’якоть слід процідити через марлю. В чистий сік добавити 2 чайні ложечки солі.

Розлити томат по банкам, помістити в каструлькуз водичкою до «плічок» скляних ємностей і стерилізувати 20 хвилинок з миті закипання водички.

Накрити кришечками і закупорити. Банки перевернути, укутати і дати охолонути. Взимку вживати щодня.

Томатний сік без соковижималки в домашніх умовах можна закривати з різними добавками: селерою, оцтом, лавровим листом, навіть можна поєднувати з іншими соками: яблучним, буряковим, морквяним. Все залежить від ваших уподобань і можливостей. Кроки консервування значно не змінюватися, буде змінюватися лише смак в результаті.

Як зробити томатний сік в мультиварці

 Томатний сік не позбавлений від макухи (шкірки і насіння), вони настільки подрібнені, що виходить просто дуже густий сік, а користь примножується – такий сік дуже багатий клітковиною, а вона, в свою чергу, сприятливо впливає на роботу кишечника.

Щоб томатний сік добре і довго зберігався – досить ретельно простерилізувати баночки і кришечки. Трохи солі буде досить, так як томат сам по собі є чудовим консервантом. Таку томатну заготовку можна використовувати в різних цілях, в заправку для борщу або солянки, як підливу для фаршированого перцю, тефтелей або голубців, для приготування різноманітних соусів.

 Допомагає в приготуванні смачного томатного соку мультиварка. І як завжди, процес з напруженого і відповідального перетворюється в легкий і невимушений, не потрібно стежити, щоб сік не «втік» з каструлі, не потрібно постійно стояти біля плити, помішуючи дорогоцінний вміст, мультиварка все зробить за нас на найвищому рівні.

Інгредієнти:

помідори свіжі – 1 кг

перець горошком – 7-10 горошин

лавровий лист – 4 шт

лимонна кислота – на кінчику ножа

сіль – за смаком

Як зробити томатний сік  в мультиварці:

Помідори ретельно миємо під проточною водичкою, перевіряємо на предмет гнилі та інших пошкоджень. Вирізаємо у кожного помідора місце, де кріпилася плодоніжка.

 Розрізаємо помідори на половинки і складаємо в чашу блендера. Шкірочку не чіпаємо, в комбайні вона подрібниться так, що не буде помітна, а користь у вигляді незамінної і корисної клітковини залишиться.

 Подрібнюємо помідори на великій швидкості, поки вони не перетворяться на рідку масу.

Акуратно переливаємо отриманий сирий томатний сік в чашу мультиварки.

 Засипаємо в томатний сік сіль, чорний перчик  горошком, лавровий листочок, лимонну кислоту на кінчику ножа. Ретельно перемішуємо пластмасовою ложечкою, щоб не пошкодити поверхню чаші мультиварки. Щільно закриваємо кришечку, ставимо режим «Варіння» на 40 хвилинок.

Тим часом готуємо баночки і кришечки. Миємо їх і стерилізуємо над парою.

 Томатний сік в мультиварці готовий, залишилося розлити його по банкам. Робимо це за допомогою черпачка або чашки.

 Закатуємо (або щільно закручуємо кришками – якщо банки з закруткою), перевертаємо банки і вкутуємо ковдрою до повного охолодження. Зазвичай це відбувається протягом доби – півтора.  Далі можна переставити томатний сік в прохолодне темне місце, в комору або льох. Кількість соку – 1,3 літра.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *