Переключитися на іншу хвилю і стати щасливим одразу не вийде, але якщо ви готові спробувати, готові запропонувати вам кілька способів, що допоможуть виробити нову звичку – бути щасливою.
1. Зберігайте душевну рівновагу. Не дозволяйте нікому зіпсувати вам настрій. Чи не спілкуйтеся з тими людьми, які вам неприємні, не дивіться за компанію страшні фільми з убивством і насильством, новини про катастрофи, кримінальну хроніку. Не дозволяйте знайомим виливати на себе цебри негативу і ніколи не підтримуйте розмови скигліїв про те, як все погано.
2 . Відмовтеся від слова “проблема”, а всі проблеми перейменуйте в “завдання”. Записуйте свої завдання в блокнот і викреслюйте їх у міру рішення. Мисліть позитивно. Спробуйте пограти самі з собою в таку гру : у кожній негативній подію шукайте щось позитивне. Іншими словами, “у кожному свинстві можна знайти шматок шинки”! Наприклад, забули парасольку в автобусі? Не біда, а раптом її знайде людина, набагато більш нужденніша. А ви тепер купіть собі новий, ще красивіший!
3. Любіть себе. До слова про любов до себе. Нас з дитинства вчили, що той, хто любить себе, егоїст. Це не так. Егоїст той, хто любить тільки (!) Себе. А любити себе – це значить приймати себе таким, який ти є, з усіма перевагами та недоліками. Якщо ви самі себе не любит , вас навряд чи полюбить інша людина, тому що ви неусвідомлено посилаєте в світ сигнали про те, що ви негідні любові. Полюбіть себе всією душею, і навколишні дадуть відповідь вам взаємністю.
4. Висловлюйте свої почуття. Не тримайте в собі сильні почуття – любов, образу, страх, ревнощі, подяку. Приховуючи їх, ви відчуваєте сильне емоційне напруження. Якщо є можливість, відкрийте близькій людині свої почуття.
Інший спосіб – знайдіть вашим емоціям безпечний вихід. Наприклад, включіть музику і дозвольте своєму тілу рухатися так, як воно хоче, щоб зняти тілесне напруження. Або помедитуйте в тиші під релаксуючу музику , відчувши себе маленькою частинкою великого Всесвіту.
5. Спілкуйтеся з однодумцями. Прекрасно, якщо це будуть люди, які так само, як і ви, вирішили практикувати позитивне мислення . Або ті, хто розділяє з вами ваше хобі. Або просто давні друзі, з якими можна розслабитися і посміятися від душі.
6. Займайтеся улюбленою справою. Вже щастя, коли ваша професія і хобі збігаються. А якщо ні, то обов’язково займайтеся у вільний час тим, що вам до душі. Ніколи не пізно почати співати, вишивати, малювати або кататися на роликах. Займаючись улюбленою справою, ви потрапляєте в енергетичний потік, який тільки зміцнює відчуття щастя.
7. Навчіться радіти дрібницям. Поставте собі мету – щодня помічати хоча б одну сценку або момент, який викличе у вас добру посмішку. Пташка метушливо в’є собі з гілочок гніздо. Хтось поступився в транспорті місце бабусі. Кіт солодко потягується на дивані. Збирайте свою власну скарбничку позитивних вражень.
8. Читайте афірмації ( позитивні твердження ). Постарайтеся зупинити внутрішню “мислемешалку” – стан, коли ви все крутите і переварюєте, обмірковуєте і чужі негативні події і ніяк не можете відпустити їх. Замість цього починайте читати афірмації. Наприклад, “саме сьогодні я чекаю від життя самого кращого”. Або “у мене все добре, а буде ще краще”. Щоранку говорите своєму відображенню: “Я найчарівніша і найпривабливіша! Я люблю себе!
9. Дізнавайтеся щось нове кожен день. Щодня отримуйте нові знання і нові навички. Читайте книги про духовний розвиток та самовдосконалення, зустрічайтеся та знайомтесь з новими людьми, відкривайте для себе нові місця, міста, а може і країни. До слова, якщо це буде поки тільки теоретично, завдяки книгам або інтернету, теж добре!
10. Живіть тут і зараз. Перестаньте боятися майбутнього і проводити дні безперервно в тривожних думках про те, що не так було в минулому, зафіксуйте свій погляд на теперішньому моменті і оцініть важливість того, що відбувається тут і зараз. Виробіть активну позицію. Якщо можете комусь допомагати, творити добро – вперед, адже щастя, яке ви доставили іншій людині, повернеться до вас сторицею!