Home / Кулінаріні рецепти / Європейська кухня / Як зробити рагу овочеве

Як зробити рагу овочеве

Овочеве рагу — це прекрасна старва  для будь-якого сезону. Вона дає безмежний простір для кулінарних витворів. Адже досить тільки змінювати набір продуктів і кожен раз можна отримувати його по-різному. Як зробити рагу  овочеве правильно дізнаємось далі.

Як зробити рагу

jak-zrobutu-ragy-ovocheve

Назва “рагу” походить від французького слова “Ragout”, що в перекладі означає “збуджувати апетит”. Однак враховуючи, що на французьку кухню вплинули традиції Стародавнього Риму, то дослідники припускають, що рагу існувало ще у «вічному» місті. Оскільки цю чудову страву, яка добре насичує, і можна її готувати не тільки в домашніх умовах, але і у військових походах.

Основна гідність страви — швидкість приготування і використання практично будь-яких продуктів, якими можуть бути як абсолютно будь-які овочі, так і будь-які сорти м’яса. При цьому рагу завжди буде ситним та смачним. Вибравши коло використовуваних продуктів, треба знати час приготування кожного з них. Оскільки спочатку треба починати готувати м’ясо і більш тверді овочі, це картопля і морква, а ніжні продукти додаються пізніше, оскільки вони не перетушкуються і не втратять свій смак. Дотримуючись послідовність закладки інгредієнтів, дозволить всім їм максимально зберегти свою форму, не перетворять в пюре. А щоб рагу стало ароматнішим і точнішим – в нього кладуть свіжу зелень за смаком, а в зимові місяці використовують її заморожену.

Для краси і апетиту страви, величина шматочків овочів повинні бути одного розміру. Але якщо ви розраховуєте прискорити процес приготування, то овочі слід нарізати дрібніше. Якщо для варіння використовуєте глиняний посуд, то нарізайте овочі як можна більшими, оскільки дрібні шматочки просто перетворяться на пюре. При цьому вмикайте завжди маленький вогонь, тоді страва буде дбайливіше готуватися.

Компоненти:

Картопелька — 3 шт.

Морквинка — 3 шт.

Кабачки — 2 шт.

Баклажанчики — 2 шт.

Часничок — 3 зубчики

Гострий перчик — 1 стручок

Рослинна рафінована олія — для смаження

Сіль — 1 чайна ложечка або за смаком

Чорний молоти перчик — 1 чайна ложечка або за смаком

 Картопельку очистіть від шкірочки, промийте і наріжте кубиками середнього розміру. Потім викладіть її на розігріту сковороду з рослинною олією.

Морквиночку очистіть від шкірочки, промийте, наріжте і відправте слідом за картопелькою. Смажте продукти протягом 10 хвилиночок до легкої золотавості.

Баклажанчики помийте і наріжте кубиками такого ж розміру, як і морквиночку. Після цього їх одразу надсилайте смажитися в сковороду. Але якщо ви в цьому овочі відчуваєте гіркоту, то спочатку його вимочіть в підсоленій водичці. Для цього наберіть в ємність водичку, добавте сіль, добре вимішайте і покладіть на 15 хвилиночок баклажанчики.

Тепер беріться за кабачки. Їх теж промийте, висушіть, наріжте і відправте смажитися до всіх продуктів через 20 хвилиночок від закладки картопельки. Оскільки м’якоть кабачка дуже ніжна, то він приготується значно швидше.

Часничок очистіть, наріжте кільцями і добавте до овочів.

Гострий перчик промийте, зріжте хвостик, видаліть стрижень з насіннячком, дрібно наріжте і добавте до рагу.

Коли всі продукти будуть вже в сковороді, приправте рагу сіллю і чорним меленим перчиком. Закрийте сковороду кришечкою і тушкуйте овочі близько 20 хвилиночок. Рідини ніякої доливати не варто, оскільки досить соковиті овочі, і будуть її виділяти самі.

Готове овочеве рагу викладайте на блюдо і подавайте до столу присипавши нарізаною свіжою зеленню.

Дивіться відео-рецепт, як зробити рагу  овочеве:

Як зробити рагу овочеве з копченостями

Не дивлячись на те, що рагу родом з французької кухні, ця страва має масу аналогів в кухнях різних країн. Один з найпопулярніших видів овочевого рагу: смачно, соковито, пахуче. Але якщо до нього додати м’ясо, а особливо копчене, страва відразу стає ситнішою і набуває неповторний аромат.

Приготуємо рагу з універсального овоча – капусти, яка придатна для безлічі страв в найрізноманітніших варіантах. Тушкована капуста воістину королівська страва. Варіюючи різними прянощами і додатковими інгредієнтами, завжди виходять воістину кулінарні шедеври.

Варити можна не тільки свіжу капусточку, але і квашену. У будь-якому випадку страва наповнить наш організм корисними вітамінами та мінералами, причому з мінімальною калорійністю: в 100 грамах тушкованої капусти міститься 100 ккал.

Якщо ви вирішили приготувати квашену капусточку, її спочатку перебирають і великі шматки шаткують до однакового розміру. Кислу капусточку, промивають водичкою, але тоді з неї разом з водичкою піде дуже багато вітаміну С. У такому випадку рекомендується використовувати капусточку середньої кислості, щоб уникнути її вимочування або промивання. Також можна збалансувати рівень її кислоти, добавивши в каструльку чайну ложечку цукрового піску.

Як зробити рагу. Хитрощі і тонкощі варіння капусти

Сіль додавати в капусточку краще не відразу, а приблизно за 15 хвилиночок до її готовності.

Щоб страва мала приємно кисло-солодкий смак, за 8 хвилиночок до закінчення приготування страви додається ложка цукру і столового 9 % оцту. До квашеної капусти кладеться тільки цукор, він чудово збалансує смак і пом’якшить кислинку.

Для отримання страви з найменшою кількістю калорій, капусту замість обсмажування в олії, відразу тушкують з додаванням гарячої водички. Для підвищення калорійності і ситності страви, навпаки, підливають м’ясний бульйон або олію.

Вибираючи соняшникову олію бажано віддати перевагу нерафінованій, тоді капусточка вийде смачнішою.

Хто не переносить запах тушкованої капусточки, покладіть в ємність, у якій вона готується великий шматок черствого хлібчика. Він позбавить страву від неприємного запаху. Перед закінченням приготування страви вийміть розм’яклий хліб шумівкою.

 Інгредієнти овочевого рагу з копченостями:

Капусточка -1 кг

Морквиночка – 2 шт. середнього розміру

Солодкий червоний перчик – 1-2 шт.

Копчений окіст курячий – 2 шт.

Томатна паста – 2-3 столових ложечки

Лавровий листочок – 3 шт.

Сушений корінь селери – 1 чайна ложечка

Запашний перчик горошком –  5 шт.

Сіль – за смаком

Чорний мелений перчик – за смаком

Рослинна або інша олія – для смаження

Капусту промийте під проточною водичкою, зніміть верхні жорсткі листочки, так як вони зазвичай зеленого кольору. Якщо качан великий, розріжте його на частини, які дрібно нашаткуйте соломкою або кубиками, а видаліть качан. Як правильніше соломкою або кубиками? — вибирати вам. Просто в залежності від розмірів шматочків капусточки буде різний час її варіння, і страва буде по-різному виглядати.

Розігрійте сковороду з олією і покладіть смажитися капусту.

Морквиночку очистіть, промийте і наріжте. З солодкого перчику видаліть насіння, помийте і також наріжте. Спосіб нарізання овочів повинен бути однаковий. Тобто, якщо капуста нашинкована соломкою, то і морквиночку з перчиком, також нарізати соломкою. Аналогічно у випадку вибору виду нарізки кубиками.

Нарізані овочі відправте смажитися до капусточки.

Копчений курячий окорочок помийте, оскільки невідомо, де він лежав, і якими руками брався. Обітріть його паперовим рушничком і зріжте м’ясо з кістки, нарізаючи його шматочками середнього розміру. Кісточку рекомендується не викидати, а зварити суп на копченому бульйоні.

Коли овочі трохи просмажаться, покладіть до них шматочки м’яса.

Приправити страву чорним меленим перчиком, покладіть лавровий листочок, перчик горошком, сушений корінчик селери. Налийте трохи гарячої водички і добавте томатну пасту. Все добре перемішайте, закрийте сковороду кришечкою, зменшіть вогник до маленького і залишіть тушкуватися страву на 1 годинку. За 15 хвилиночок до готовності відкоригуйте смак страви сіллю.

Готову страву можна подавати як гарнір, як до відвареної картоплі, так і до каш, рису або спагетті. Також тушковану капусту можна використовувати для начинки вареників, пирогів і пиріжків. Найголовніший секрет приготування цієї страви — капусту слід варити з задоволенням! Тоді вона неодмінно буде бездоганною!

Відео рецепт як зробити рагу:

Як зробити рагу  м’ясне з картопелькою і капусточкою

Потрібно швидко та смачно нагодувати сім’ю ситною вечерею? Пропонуємо прекрасний класичний рецепт м’ясного рагу з картопелькою і капусточкою.

Картопелька і капусточка — найдешевші овочі, які знаходяться в кожному холодильнику у будь-якої господині. Додавши до них будь-яке м’ясо: яловичину, курку, свинину, кролика, можна отримати дуже смачну страву під назвою — рагу.

Оригінальна страва являє собою не що інше, як тушковані овочі з смаженим м’ясом. Весь секрет приготування страви, незалежно від використовуваних овочів і сортів м’яса — овочі не повинні розваритися і перетворитися на пюре. Для цього потрібно дотримуватися певних правил і тоді рагу буде завжди виходити смачним.

А якщо ви вегетаріанець, або дотримуєтеся посту, то за цим рецептом можна зробити рагу пісним, без додавання м’яса. Додати родзинку можна добавивши пиво або вино, в якому продукти будуть варитися. А домогтися густоти можна з допомогою м’якушки хліба.

Компоненти для рагу:

М’ясо — 700 г

Капусточка білокачанна — 300 г

Картопелька — 3 шт.

Морквиночка — 2 шт.

Корінчик селери — 50 г

Часничок — 3 зубчики

Гіркий перчик — 1/4 стручка

Лавровий листочок — 3 шт.

Запашний перчик горошком — 4 шт.

Будь-які прянощі і спеції— за смаком

Сіль з меленим перчиком за смаком

Рослинна рафінована олія — для смаження

М’ясо зачистити від плівок, жиру і жил. Промийте під водичкою і насухо висушіть паперовим рушничком, щоб під час смаження не було багато бризок. Після наріжте його шматочками середнього розміру, оптимально по 2-4 см.

З качана капусточки зніміть верхні суцвіття, так як. вони зазвичай брудні і дрібно нашаткуйте соломкою.

Картопельку, селеру, морквиночку, часничок очистіть від лушпиннячка і наріжте соломкою, а картопельку — кубиками. Хоча спосіб нарізки не важливий, можете всі продукти нарізати однакової величини будь-якої форми.

У добре нагрітій сковороді в рослинній олії обсмажте м’ясо до рум’яного кольору. Вогонь увімкніть великий, щоб м’ясо швидко схопилося скоринкою, яка збереже в шматочках весь сік. Розташовувати його в сковороді потрібно в один шар, щоб між шматочками була відстань, інакше воно не буде смажитися, а тушкуватися.

В іншій сковороді обсмажте овочі, також до характерної скоринки. Саме попереднім обсмажуванням овочів дозволяємо їм зберегти форму і при варінні не перетворитися в однорідну незрозумілу масу.

Капусточку також обсмажте до прозорості у великій сковороді. Після чого добавте до неї підготовлені овочі і м’ясо.

Приправте продукти спеціями, прянощами і трохи посоліть.

Добре вимісіть інгредієнти і налийте близько 50 мл питної водички. Закип’ятіть, зменшіть температуру і тушкуйте овочі під закритою кришечкою близько 40 хвилиночок.

В кінці готування спробуйте страву і за необхідності відкоригуйте смак сіллю і перчиком.

Готову страву подавайте до столу відразу після приготування в тепленькому вигляді. Рагу виходить самодостатнім, тому ніякого доповнення не вимагає. Його можна вживати в самостійному вигляді.

Відео-рецепт, як зробити рагу  з тушкованою капусточкою, м’ясом і картопелькою

Як зробити рагу в мультиварці

У період посту, кожен рецепт пісної страви можна вважати справжньою знахідкою. Багато дівчат запевняють, що овочеве рагу в мультиварці виходить духмяний і більш насиченим, ніж традиційний варіант тушкованих в каструлі овочів. Якщо ви поки не зважилися постити, можна трохи доповнити пісний рецепт і стушкувати овочеве рагу з м’ясом в мультиварці. Вибір м’яса для страви – справа особиста.

Овочеве рагу зі свининою в мультиварці готується трохи довше, але аромат і смак виходять більш насиченими. А овочеве рагу з курочкою в мультиварці підходить для любителів дієтичних страв, особливо якщо використовувати філе.

Як зробити рагу  з квасолею

Медики  запевняють, що щоденне вживання м’яса згубно позначається на роботі нашого організму. Три дні на тиждень потрібно примудритися приготувати для сім’ї калорійну і поживну страву без м’ясного компонента. Завдання не з легких, але на виручку приходить будь-який рецепт з квасолею або грибами. Однією з таких пісних, але дуже навіть поживних страв, є овочеве рагу з квасолькою в мультиварці.

Компоненти:

Квасоля в томаті (фіолетова) – 2 баночки;

Цукіні / Кабачок – 1 маленький;

Картопелька – 3 шт.

Солодкий перчик (не обов’язково) – 2 шт.

Помідор – 2 шт.

Свіжа зелень – пучок;

Морквиночка – 1 шт.

Перед тим як варити всі овочі, потрібно злегка підсмажити цибульку і морквиночку. Для цього не потрібно різати їх дуже дрібно: морквиночку тоненькими півкільцями, а цибульку соломкою. Обсмажуйте на олії до золотистого кольору.

Програму «Жарка» вимикаємо і починаємо заповнювати чашу мультиварки. Відразу всипаємо вміст баночок з квасолею. Картоплю потрібно нарізати невеликими кубиками, а кабачки тоненькими четвертинками кілець.

За бажанням додайте нарізаний болгарський перчик. На цьому етапі страву солимо, приправляємо і перчимо.

Нарізані невеликими кубиками помідори представляють останній шар.

Овочеве рагу в мультиварці Редмонд потрібно готувати годинку, але через 15 хвилиночок відкрийте кришечку і перемішайте продукти дерев’яною ложкою. За 5 хвилиночок до завершення варіння додайте дрібно посічену свіжу зелень, це заповнить всю кухню весняним ароматом.

Квасоля, звичайно, не м’ясо, але однієї порції такої пісної  страви вистачає чоловікові, щоб наїстися.

Як зробити рагу з овочів з курочкою

Овочеве рагу не обов’язково має бути пісним. Його можна доповнювати будь-яким м’ясом: індичатиною або куркою, свининою чи яловичиною. Ми пропонуємо найбільш популярний рецепт – мікс з ніжних шматочків грудки і тушкованих овочів.

Компоненти:

Грудка курки – 1 шт.

Часничок – 2 зубч.

Солодкий перчик – 1 шт.

Морквиноча – 1 шт.

Зелень (базилік, кріп) – по три гілочки;

Кабачок – 1 шт.

Цибулька – 1 шт.

Картопелька – 3 шт.

Перчик, сіль – за смаком.

Цибулинку наріжте дрібненько, а мориночку тонкими півкільцями. Болгарський перчик наріжте соломкою. Ця трійця складе нижній шар.

Далі йде картопелька, нарізана кубиками.

Курку добре промити і нарізати невеличкими товстенькими шматочками. Викладіть її на картопельку і посоліть. Вона оживиться ароматним соком картопля.

На курку викладіть всі решта овочей, крім помідорів. Нарізати їх можна за бажанням. Найкраще різати кабачок півкільцями шириною в 1 см.

Помідори повинні бути зверху, щоб вони не розпалися після варіння.

Варити овочеве рагу з курочкою в мультиварці потрібно 75 хвилиночок у відповідному режимі (із свининою чи яловичиною готуйте 1,5 годинки). За 10 хвилиночок до закінчення варіння добавте подрібнений часничок для аромату.

Посічену свіжу зелень добавте в готову страву, тоді їжа просто зачарує вас божественним запахом. Рецепт стане улюбленим у всіх членів вашої родини.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *