Тривалий час равлики користувалися пильним інтересом тільки натуралістів і знавців середземноморської кухні. Але зараз ситуація кардинально змінилася, і равликам приділяють максимум уваги і косметологи, і фармацевти. Хоча про здатність цих молюсків виліковувати деякі захворювання і покращувати стан шкіри, було відомо багато століть тому, з часом про це незаслужено забули. В останні роки, завдяки, в першу чергу, дослідникам з Японії та Південної Кореї, слиз равликів знову широко використовується. З неї готують креми, сироватки, маски. А в деяких косметичних салонах і зовсім влаштовують сеанси равликотерапіі – на очищене обличчя висаджують кілька равликів і чекають, поки вони, повзаючи, покриють шкіру своїм слизом.
Вам знадобиться
Равлик (ахатина або виноградний)
Вода
Зелена глина
Покрокове рішення
1. Ми не будемо, як японські жінки, для боротьби з віковими змінами садити на обличчя равликів. Набагато простіше зробити омолоджуючу маску з слизу. Для цього достатньо одного великого равлика (ахатина) або декількох виноградних. Равлики мають бути абсолютно здоровими і активними, харчуватися натуральною рослинною їжею, міститися з дотриманням всіх вимог температури і вологості. Перед забором слиз равлика необхідно добре промити в прохолодній воді.
2. Равлики, повзаючи, виділяють свій слиз, а в стресовій ситуації у великій кількості і слизовий секрет, який за своїм складом практично ідентичний із слизом. Тобто для отримання достатньої кількості унікальної корисної субстанції нам треба налякати равлика, тоді він, ховаючись в раковину, починає виділяти слизову рідину. Нам залишається тільки збирати її.
3. В даний час зі слизом равликів готують безліч косметичних засобів. Слиз, володіючи антибактеріальними, антиоксидантними, регенеруючими надає потужний омолоджуючий та відновлювальний вплив на шкіру. До складу равликового слизу входять такі важливі для шкіри речовини, як гліколева кислота, алантоїн, колаген, еластин, хітозан, вітаміни А, С, Е, В6 і В12. Взагалі-то всі компоненти слизу призначені для якнайшвидшого відновлення раковини в разі пошкоджень. Але й на шкіру людини слизовий секрет равликів діє схожим чином – відновлює, оновлює, зволожує, надає еластичність, загоює дрібні ранки і тріщини. Додатково до всього, слиз равликів не викликає алергічних реакцій, тому його можна використовувати навіть людям з чутливою шкірою. Косметологи одностайно заявляють, що равликовий слиз в складі кремів та бальзамів не тільки омолоджує шкіру, а й ефективно бореться з шрамами, розтяжками, акне, бородавками, віковими плямами.
4. Нам для приготування маски достатньо набрати половину чайної ложки слизу. Слиз досить густий, липкий. Навіть знаючи пройого користь, в чистому вигляді наносити слиз на обличчя абсолютно не хочеться.
5. Додаємо до слизу 2 ч. л. води.
6. Слиз погано розчиняється у воді, тому доводиться витратити кілька хвилин на інтенсивне перемішування.
7. В результаті повинна вийти однорідна желеподібна прозора маса.
8. Це навіть не рідина, а єдина слизова грудка, якщо його почати переливати, то він весь повністю переходить з ємності в ємність, що не розділяючись.
9. Для поліпшення консистенції маски і додаткового збагачення її мікроелементами, додаємо зелену глину (1 ч. л.).
10. Все ретельно перемішуємо. Необхідно отримати гладку, однорідну консистенцію маски.
11. Маска зі слизом равликів наноситься на попередньо очищену шкіру на 15 хвилин, далі змивається теплою водою.
12. Уже після однократного використання маски шкіра стає підтягнутою, свіжою та оксамитовою. Бажано застосовувати маску курсом з 10 процедур, 2-3 рази на тиждень.