Home / Кулінаріні рецепти / Домашня кухня / Як зробити лазанью. Рецепти приготування

Як зробити лазанью. Рецепти приготування

Лазанья – це італійська страва, дуже популярна, неймовірно смачна. Раз спробувавши ви обов’язково зробите ще. Хоча на підготовку йде багато часів, але воно того варте. У цієї страви неймовірний смак за рахунок соусу бешамель і сиру, в комбінації всіх продуктів виходить воістину найсмачніша страва. Пропонуємо вам дізнатися, як зробити лазанью  правильно  із соусом бешамель, або з томатним соусом, у мультиварці, а також домашнє тісто для лазаньї.

Як зробити лазанью. 10 секретів смачної лазаньї

jak-zrobutu-lazanju-receptu-prugotyvannja

Для багатьох приготування лазаньї – це якась можливість для втілення в реальність кулінарних фантазій. Але, незважаючи на це, для приготування лазаньї, потрібно враховувати деякі секрети і рекомендації.

Дуже часто для приготування лазаньї використовуються покупні листи пасти – це дуже зручно. Але обов’язково перед покупкою потрібно звернути увагу на те, який спосіб використовувався при приготуванні листів. Деякі види пасти рекомендується перед вживанням відварювати, іншим видам досить лише того, щоб їх замочили на деякий час у водичці.

Щоб відварити листи пасти, необхідно закип’ятити в каструлі з широким дном водичку. На 100 грам пасти буде цілком достатньо 1 літра водички. Водичку потрібно трохи посолити, а потім добавити в неї 2 ложечки столових оливкової олії. Олія необхідна в даному випадку для того, щоб листи пасти не склеїлися між собою при варінні.

У киплячу водичку обережно опускаються по одному аркушу пасти, варити потрібно до напівготовності. Готова паста повинна бути трохи хрусткою, адже в цьому і є «родзинка» італійської страви.

Якщо пасту для лазаньї хотілося б приготувати самостійно, то потрібно дуже ретельно вибирати для її приготування інгредієнти. Борошно для пасти повинна бути двох видів – пшеничне борошно вищого гатунку і другого.

Два сорти борошна змішуються один з одним, у відношенні 1: 1, по 250грамм. Після цього борошно висипають у формі гірки, а в центі роблять поглиблення, в яке вливаються чотири яйця. У масу добавляється сіль, столова ложечка олії оливи і все ретельно перемішується.  Далі, як тісто готове, його потрібно покласти в холодильник, приблизно на півгодинки. Коли тісто трохи охолоне в холодильнику, з нього робиться ковбаска, яка розрізається на рівні шматочки. Кожен шматочок потрібно обваляти в муці, далі тонко розкачати. Товщина листа повинна бути не менше 1,5 міліметрів і не більше 2,5 міліметрів. Після того, як тісто розкачали, його потрібно порізати на довгі широкі смужки, приблизно однакових за розміром. Паста для лазаньї, зроблена своїми руками не повинна зберігатися довго. Найкраще готувати пасту на один раз.

Багато господинь через свою недосвідченість стикаються з такою проблемою, як розвалена на шматочки лазанья. Щоб не допустити цього, необхідно укладати пласти тіста правильно. Незалежно від того покупна паста або домашня, вона викладається хрестоподібно. Якщо перший шар пластів кладеться в одному напрямку, то наступний повинен укладатися хрестоподібно по відношенню до попереднього шару. Таким чином, лазіння буде міцною, і при розрізанні вона не розвалиться на частини. Лазанью можна подавати у вигляді красивих, рівних шматочків.

До посуду, в якому готується лазіння, теж слід поставитися з усією серйозністю. Найкраще підбирати квадратні форми з глибоким дном. Квадратні форми зручні тим, що смужки пасти будуть використовуватися одного розміру, що дуже заощадить час, який міг бути витрачений на обрізання цих смужок для прямокутної форми. Матеріал форми теж грає велику роль, найкраще віддавати перевагу формі з кераміки або жароміцного скла, в крайньому випадку, можна готувати у формі з антипригарним покриттям. Алюмінієві форми, а також форми з тонкими стіночками, не підійдуть для приготування лазаньї, в іншому випадку стравао може підгоріти або ж пропектися нерівномірно.

Для того щоб смак лазаньї був класичним або так сказати оригінальним, сир потрібно використовувати двох сортів. Найкраще віддати перевагу таким сирам, як пармезан і моцарелла, саме завдяки такому поєднанню страва матиме ніжний і в той же час гострий аромат. Але, якщо таких сирів під рукою немає, можна використовувати і інші сорти. Відмінно поєднуються тверді сорти з м’якими. Добре, якщо твердий сир має різкий, яскраво виражений аромат.

Соусам в лазаньї приділяється особлива увага. Готувати їх потрібно гранично акуратно, щоб не зіпсувати його. Існує неймовірна кількість видів соусів для лазаньї. Соуси можуть бути гострими і кисло-солодкими, томатними і овочевими, з додаванням ковбасок і копченостей, а також можуть бути різні вершкові соуси і соуси, приготовлені на основі різних бульйонів. Лазанья, мабуть, єдина страва, для приготування якої можна вибирати соус з такої неймовірної кількості.

Незважаючи на те, що видів соусів дуже багато, існує класичний рецепт, який підходить для будь-якої начинки і користується неймовірною популярністю серед любителів італійської кухні – це соус бешамель.

Краща начинка для лазаньї, звичайно ж, м’ясна. М’ясна начинка інакше називається рагу. Готувати її можна з будь-яких сортів м’яса. Щоб начинка вийшла соковитою, м’ясний фарш обсмажується на сковороді з нарізаною цибулькою і овочевою нарізкою. Через деякий час в сковороду додаються томати, якщо їх немає, то цілком можна замінити на томатну пасту. М’ясне рагу виходить ніжним і в той же час соковитим, якщо для фаршу в рівних пропорціях використовувалися нежирний яловичий, ніжний курячий і свинячий фарш.

Начинка для лазаньї може бути приготовлена не тільки з м’ясного фаршу, а й з морепродуктів. Використовувати можна, як готові морські коктейлі, так і все окремо – креветки, мідії та кальмари.

Вегетаріанці також не залишилися без уваги, і для них існує начинка з грибочків і овочів. Гриби можуть бути будь-якими, але краще віддавати перевагу печерицям, адже вони мають неповторний аромат.

Будь-яку дитину завжди важко здивувати якимись м’ясними або рибними стравами, тому звичайна лазанья може сподобатися далеко не кожній дитині. Щоб дитина була сита і задоволена, можна в якості начинки використовувати фрукти, горіхи і сир. Солодка лазанья користується великим успіхом не тільки у дітей, але і у дорослих, адже цей божественно ніжний смак не залишить байдужим нікого.

Як зробити лазанью. Компоненти

Рецепт приготування італійської лазаньї вдома вимагає наступних інгредієнтів:

паста або тісто для лазаньї;

сир;

соус;

начинка.

Паста

 Існує кілька різних способів приготування:

зробити пасту самостійно;

купити в магазині листи для лазаньї в готовому вигляді;

взагалі не використовувати пасту, а перекласти начинку лавашем, макаронами, листковим тістом або млинцями.

Якщо ви хочете приготувати традиційну італійську лазанью, тісто для неї краще зробити самостійно.

Пропонуємо два варіанти як зробити тісто для лазаньї.

Перший варіант. За класичним рецептом для приготування тіста для лазаньї , листів вам знадобиться:

борошно вищого гатунку – 250 грам;

борошно 2-го сорту або борошно дурум (на упаковці має бути вказано ГОСТ 16439-70) – 250 грам;

 яйця – 4 шт.;

олія оливи – 1 ложечка чайна;

 сіль.

Борошно вищого сорту і борошно дурум (проводиться з твердих сортів пшениці) змішують і гіркою насипають на стіл. У центрі гірки роблять поглиблення і вливають туди яйця. Потім добавляють сіль, оливкову олію  і замішують тісто. Слід врахувати, що це досить довгий процес. Коли тісто стане пластичним, воно готове.

Готове тісто кладуть в холодильник відпочити приблизно на півгодинки. Потім його дістають, скачують довгасту ковбаску і розрізають на рівні шматки. Кожен шматок тонко розкочують. Товщина готового пласта – 1,5-2 мм.

Потім тісто нарізають на рівні широкі смуги. У традиційній лазаньї має бути 6 пластів пасти.

Рекомендується готувати тісто тільки на 1 раз, оскільки при тривалому зберіганні воно втратить свої смакові якості.

Другий варіант. У більшості випадків італійську лазанью готують з покупними пластами, але якщо можливість і час дозволяє, то листи можна приготувати самостійно, без особливих проблем.

Компоненти:

Борошно – 500 грам,

Сіль – 1 ложечка чайна,

Яйце – 3 штуки,

Водичка – 100 мл.

Насамперед, необхідно просіяти борошно. Дана процедура дуже важлива для того, щоб забезпечити борошно киснем. Далі замішується тісто. За консистенцією воно повинно вийти досить пружним. Готовність тіста перевіряється простим, але вірним способом – натискається в центр тіста пальцем, якщо слід зник, то тісто можна накрити рушничком і залишити на столі на деякий час. Коли тісто трохи настоїться при кімнатній температурі, його необхідно розділити на рівні частини, потім ретельно розкачується все на листи, товщина яких повинна бути не більше 2 см.

З використанням гострого ножа необхідно нарізати тісто на пласти рівного розміру. Підготовлені листи готові після того, як капітально просохнуть. Зберігати пласти можна разом з макаронними виробами, але обов’язково, щоб посудина була з кришечкою.

Соус

Існує безліч соусів для лазаньї: томатні і вершкові, на основі бульйонів і з добавлянням всіляких ковбас або копченостей, з овочами і приправами. Проте, класичним соусом для цієї страви залишається «Бешамель». Ще одним популярним соусом до різного роду паст і макаронних виробів є «Болоньєзе».

Як і інші інгредієнти, їх можна купити в супермаркеті, але ваш кулінарний експеримент буде набагато успішнішим, якщо ви приготуєте «Бешамель» або «Болоньєзе» на власній кухні.

Соус «Бешамель»

Соус «Бешамель» має неперевершений смак. Незважаючи на те, що вершковий соус має дуже ніжний смак і аромат, він досить просто готується.

Пропонуємо два різних рецепти приготування соусу.

Перший рецепт. Вам будуть потрібні наступні продукти:

50 грам вершкового масла;

0,5 л вершків;

2 ложечки столових борошна;

сіль.

У каструльці розтоплюють вершкове масло, всипають туди борошно і обсмажують протягом 2 хвилинок, постійно перемішуючи. В цей час в іншій каструльці розігрівають вершки, доводячи їх до високої температури, але не даючи закипіти, добавляють сіль.

Дуже важливо, щоб вершки були гарячими, це зменшить можливість утворення в соусі грудочок. Вершки маленькими порціями додають в обсмажену муку, не перестаючи перемішувати. Соус  готовий! За консистенцією він повинен бути схожий на сметанку.

У «Бешамель» можна покласти якісь приправи, а вершки замінити молочком або м’ясним бульйоном.

Другий рецепт. Компоненти:

Вершкове масло – 1/2 пачки (100 грам),

Борошно – 1/2 склянки (100 грам),

Молочко – 1 літр,

Сіль, чорний перчик, мускатний горіх або часничок (на вибір).

Розтоплене вершкове масло перемішується з борошном. Необхідно дуже акуратно обсмажити дану суміш на слабкому вогні, щоб не підпалити. Далі в мисочку з борошном і маслом наливається молочко, потім потрібно все перемішати. Соус необхідно довести до кипіння, періодично помішуючи дерев’яною ложечкою. Готовий соус за своєю консистенцією нагадує рідку сметанку. У висновку додається часничок в невеликих кількостях або мускатний горіх

Рецепт класичного Бешамель ви можете подивитися на відео:

Соус «Болоньєзе»

Для приготування соусу візьміть:

600-700 грам фаршу з свинини і яловичини;

помідори – 5-6 шт. (Їх можна замінити на 400 г консервованих томатів);

цибулька – 2-3 шт.;

 2 зубчики часничку;

Сухе вино – 100 мл;

вершкове масло – 1-2 ложечки столових;

олія оливи – 4-5 ложечок столових;

свіжу зелень петрушечки або базиліка;

сіль;

перчик.

Помідори треба вимити і прибрати з них шкірочку. Для цього на місці плодоніжки кожного з томатів роблять хрестоподібний надріз і заливають окропчиком. Через пару хвилин перекладають в холодну водичку. Шкірочка буде легко зніматися.

Далі помідори подрібнюють в блендері, дрібно ріжуть очищені цибульку, часничок і зелень. У сотейнику розігрівають разом вершкове і олію оливи, викладають цибульку, солять, перчать і обсмажують до м’якості.

Добавляють 1 часточку дрібно нарізаного часничку, обсмажують ще хвилинку і перекладають цибульку і часничок з сотейника в мисочку, залишаючи  олію в сотейнику. У нього викладають фарш і обсмажують його, розділяючи великі грудки лопаткою, до готовності на середньому вогні.

Потім до фаршу кладуть помідори і обсмажену цибульку, перемішують, вливають вино і варять 3 хвилинки, безперервно помішуючи. Соус залишилося посолити, поперчити і тушкувати на низькій температурі під кришечкою півгодинки. У готовий «Болоньєзе» добавляють зелень і другий зубчик часничку, перемішують і залишають доходити під кришечкою. При бажанні можна трохи підсолодити або добавити томатного соусу. Інший рецепт соусу Болоньєзе ви можете побачити в цьому відео-ролику:

Оригінальний томатний соус

На відміну від соусу «Бешамель», томатний соус подається безпосередньо до готової страви.

Компоненти:

Помідори – 300грамм,

Цибулька ріпчаста – 100г,

Часничок – кілька зубчиків

Приправи.

На розпеченій сковороді обсмажують дрібно нарізану цибульку і потеру морквинку. Поки на сковороді підсмажують ці овочі, з помідор акуратно знімається шкірочка, і вони направляються в сковороду. Далі додаються приправи. Час приготування соусу становить близько 10 хвилинок. Томатний соус відмінно підходить для лазаньї з м’ясною начинкою.

Збірка італійського «конструктора» -лазаньі

Збір інгредієнтів лазаньї в форму – найцікавіший і захоплюючий процес. Форма для запікання повинна бути ретельно змазана вершковим маслом, далі викладається лист тіста.

Пласти потрібно дуже добре змастити соусом, найкраще впорається з просоченням соус «Бешамель». На шар соусу викладається шар тертого на дрібній тертці сиру. Далі шари повторяються.

Класична лазань складається всього з трьох шарів, адже саме з такою товщиною вона пропечеться дуже добре. Справжні цінителі італійської кухні допускають і більшу кількість шарів, але час приготування лазаньї трохи збільшується.

Останній шар пластин, який закриває всю лазанью, сильно поливається вершковим соусом «Бешамель» і зверху посипається тертим сиром. Щоб лазанья отримала трошки розбавлений аромат свіжості, упереміш з тертим сиром верхній шар можна обсипати дрібно нарізаною свіжою зеленню – кріп, петрушка.

Дуже часто верхній шар лазаньї стає хвилеподібним, і сама страватрохи деформується – в цьому немає нічого незвичайного. Щоб лазанья не втратила свого первісного вигляду, перш ніж відправити її в духовку, верхній шар проколюється виделкою в деяких місцях. Це робиться для того, щоб пар не накопичувався в страві і виходив через отвори.

Випікати лазанью потрібно в заздалегідь розігрітій до 200 градусів духовці. Класична форма лазаньї, що має 3 шари випікається близько півгодинки. Чим більше шарів у лазаньї, тим більше їй потрібно буде стояти в духовці. Кожен додатковий шар додає, приблизно 7 хвилинок. Коли пройде половина часу, температуру в духовці потрібно зменшити до 150 градусів, щоб верхній сирний шар не перетворився в горілу скоринку.

Сир

За класичним рецептом як зробити лазанью  – обов’язково повинен добавлятися сир. Для лазаньї болоньєзе – це виключно пармезан. Інші варіації цієї страви допускають використання моцарели або рікотти, а також їх поєднань. Пармезан і моцарелла додадуть лазаньї гостроту і ніжність. Тверді сири будуть гарні в дуеті з м’якими, вершковими.

Необхідна кількість сиру і спосіб приготування залежать від рецепту. Іноді сиром посипається кожен шар лазаньї, іноді – тільки верхній. Є види лазаньї, які, крім пасти, готуються лише з сиром і соусом.

Начинка

У принципі вона може бути будь-якою, починаючи з м’яса і закінчуючи овочами і фруктами.

 Класична лазанья – звичайно ж, з м’ясним фаршем, рецепт якої дуже простий. Традиційно фарш всього лише обсмажують з овочами і цибулькою і тушкують з помідорами або томатним соусом.

Морепродукти – теж чудова начинка для цієї страви. Для її приготування беруть очищені креветки, мідії та кальмари в рівних пропорціях (по 200 г), варять їх до напівготовності, а потім тушкують на сковороді з дрібно нарізаними помідорами, оливковою олією, склянкою водички і лавровим листом близько 15 хвилинок. Незадовго до готовності добавляють подрібнену петрушку.

Таку начинку поєднують з соусом «Бешамель» і вершковим сиром. На дно форми наливають соус, потім викладають шар пасти, зверху – морепродукти, потім знову змащують соусом і посипають сиром. Так повторюють кілька разів. Випікають лазанью з морепродуктами в духовці близько 40 хвилинок.

Як зробити лазанью з фаршем – дивіться рецепт для готування вдома в цьому відео:

Як зробити лазанью вегетаріанську. Смачні нестандартні рецепти

Рецепт як зробити лазанью  передбачає наступні комспоненти:

5-6 листів пасти;

 200 грам печериць;

баклажанчик;

2 болгарських перчики;

кабачок;

цибуликна;

пармезан;

 моцарелла;

соус «Бешамель»;

оливкова олія;

томатна паста;

сіль.

Спочатку треба обсмажити дрібно нарізані печериці. Баклажан, кабачок і перчики нарізати кубиками. Потім в сковороду наливають оливкову олію, обсмажують подрібнену цибульку, добавляють овочі і все разом обсмажують ще кілька хвилинок. До овочів добавляють 1-2 ложечки томатної пасти, після чого тушкують 10 хвилинок. Коли овочі трохи охолонуть, до них добавляють печериці та соус «Бешамель».

Лист пасти кладуть у форму, змащену олією, на неї овочеве рагу і моцарелу. Таким чином роблять не менше 5 шарів. Страву випікають в духовці близько півгодинки.

Як зробити лазанью десертну

Для приготування цього десерту в італійському стилі вам знадобляться:

 3-4 листа пасти;

400 грам консервованої вишні;

0,5 кг сиру;

100 мл вершків;

4 ложечки столовихцукру піску для ягідної начинки;

50 г цукру піску для сирної начинки;

1 ложечка чайна кориці;

1-2 ложечки чайних порубаного мигдалю;

1 ложечка столова соку лимона;

1 пакетик ванільного цукру;

 вершкове масло (для змазування форми).

Консервовану вишню без сиропу змішують з мигдалем, корицею і цукром для приготування ягідної начинки. Для сирної начинки сир, вершки, ванільний і звичайний цукор і лимонний сік збивають міксером до однорідної маси.

Пасту слід відварити до готовності і охолодити. Покласти в підготовлену форму шар пасти, потім шар сирної начинки, шар ягідної і так далі шар за шаром. Десерт прибирають в холодильник не менше ніж на годинку. Перед тим як ставити на стіл, страву можна змастити збитими вершками і посипати горішками.

Як зробити лазанью холодну з рибою

Для приготування страви потрібно:

8 аркушів пасти;

240 г сиру;

2 банки консервів з лосося;

 2 ложечки столових лимонного соку;

3 ложечки столових подрібненої зелені;

3 ложечки столових майонезу.

Листи лазаньї потрібно відварити. Сир, майонез, зелень, і лимонний сік змішати, змастити викладену в форму пасту, потім покласти частину рибної начинки, накрити наступним листом пасти і продовжувати укладати компоненти в тій же послідовності. Останнім кладуть пласт лазаньї.

Готову страву накривають плівочкою і прибирають в холодильник. При подачі прикрашають майонезом і зеленню.

Як зробити лазанью. Як і з чим подати на стіл?

Перед подачею на стіл готову лазанью краще трохи охолодити, перш ніж розрізати її на окремі шматки, оскільки вона погано ділиться на порції.

Страви, які можна поєднувати з лазаньєю, залежать від обраної вами начинки. Традиційна лазанья, особливо з соусом «Болоньєзе», буде хороша з овочевим салатом. Сирну прекрасно доповнить келих вина (краще білого сухого). Фруктову можна подати з вершками або джемом, прикрасити м’ятою, ягодами і горіхами.

В цілому лазанья – досить ситна страва, тому доповнення до неї повинні бути легкими і досить простими.

Як зробити лазанью в мультиварці

Обов’язково на дно чаші треба щось покласти, наприклад пергаментний папір, навіть при волозі він не рветься. Але хтось для цих цілей використовує рукав. Кому що зручно, те і кладіть, потім в це треба буде лазанью загорнути.

Помітили, що листи для лазаньї прямокутні, так от не треба робити з усього цього кругле, нехай ваша лазанья буде прямокутна в круглій чаші, нічого в цьому страшного немає і листи один на одного накладати не варто.

Приготуємо соус бешамель. Відміряйте потрібну кількість молочка. Посоліть молочко (трохи, ледь помітно повинно бути, що молочко солоне). Розтопіть вершкове масло в мультиварці, включіть мультиварку і встановіть 110 градусів, 10 хвилинок. Не відходьте від мультиварки. Потім добавте в масло борошно, все добре перемішайте. А потім по трошки помішуючи добавте молочко.

Тепер приготуємо болоньєзе. Наріжте цибульку дрібно, кладіть його в мультиварку, злегка підсмажте і добавте фарш, все добре перемішайте. Якщо фарш не розпадається, а виходить великими грудочками, добавте у фарш трохи гарячої водички і розімніть. Потім добавте томатної пасти (якщо ви використовуєте помідори, їх треба нарізати і теж покласти в мультиварку). Додайте спеції.

Нехай все вариться хвилинки 3-7, але дивіться, щоб не підгоріло.

Після того, як ви приготували основні складові лазаньї, тепер почнемо її збирати.

Підготуйте чашу, покладіть в неї пергаментний папір. Вона нам потрібна для того, щоб лазанью можна було зручно вийняти, плюс загорнути лазанью, щоб вона перебувала у власному соку.

Натріть сир на крупній тертці.

На низ намажте соус бешамель, потім покладіть лист для лазаньї, знову мажемо соусом бешамель. Потім кладемо болоньєзе, тобто наше м’ясо, а потім посипаємо все сиром.

Новий шар: Кладемо лист лазаньї, мажемо соусом бешамель, потім м’ясо, потім сир. А потім знову повторюємо цей пункт поки у вас не закінчаться інгредієнти.

Самий останній шар, кладемо лист лазаньї, обмазується соусом бешамель і посипаємо сиром.

Коли лазанья потече, все буде варитися у власному соку, в цьому можна сказати «пакеті» з паперу.

Тепер включіть мультиварку на режим «Випічка» 50 хвилинок. І забудьте про нашу лазанью. Десь на 40 хвилинці ви її відчуєте по запаху.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *