Home / Кулінаріні рецепти / Як зробити квас в домашніх умовах

Як зробити квас в домашніх умовах

Ну яка людина не любить квас? Цей напій завжди подається до будь-якого столу. А влітку, у розпал нестерпної спеки квас стає єдиним порятунком від спраги. Квас не тільки корисний для здоров’я, він також чудово відновлює сили, бадьорить і насичує організм енергією. Як зробити квас  дізнаємось далі.

Як зробити квас

jak-zrobutu-kvas-v-domashnih-ymovah

Квас – це традиційний напій слов’ян, який готують з муки та ячмінного (або пшеничного) солоду. Виробництво квасу засноване на бродінні, яке дає напою такий неповторний смак і аромат. Зазвичай квас готують із сухого житнього хліба. Що цікаво, рецепти слов’янської кухні часто квас використовували як основу для холодних страв. У давнину процес бродіння квасу доводили до такого ступеня, що напій набував алкогольних, высокоградусних. Звідси й пішов вислів «квасити», тобто «випивати».

На сьогоднішній день за Гостом частка алкоголю в квасі не повинна перевищувати 2%. А в Європі спеціальна комісія з алкогольної продукції прирівняла квас до слабоалкогольного пива. Квас ділиться на хлібний, ягідний, медовий, фруктовий, молочний та медовий.

Як зробити квас. Користь квасу

Крім того, що квас має приємний, кисло-солодкий смак, він дуже благотворно впливає на роботу всього організму. Квас покращує роботу серцево-судинної системи, прискорює обмін речовин. У цьому напої містяться спеціальні кислоти, завдяки яким квас здатний чудово втамовувати спрагу. У квасі достатня кількість вуглекислоти, яка всмоктується в стінки шлунка, підвищує апетит і покращує травлення. Тому квас рекомендують пити тим, хто страждає від поганого апетиту, а також під час відновлювального періоду після хвороби.

Квас наповнений вітамінами В1 і Е, цукрами, мікроелементами, амінокислотами, ферментами. Регулярне споживання домашнього квасу допоможе підвищити імунітет, покращує травлення, підніме загальний тонус організму. В напої є корисні молочні бактерії, які впливають на травну систему так само, як і кефірчик, ряжанка, йогурт, кисле молочко. Квас часто призначають для вживання людям, що страждають від дизбактеріозу.

Квас – досить поживний продукт і зловживати ним при схудненні не рекомендується. Адже саме квас під час війни рятував багатьох жителів блокадних міст від виснаження і голоду. Так само, як і у будь-якого іншого напою, у квасу є протипоказання. Квас можна пити людям, страждаючим від цирозу печінки, гіпертонії і гастриту.

На сьогоднішній день на полицях магазину можна зустріти «квасний напій», який за смаком дещо нагадує справжній квас. Його готують з газованої водички, підсолоджувачів і смакових добавок. До справжнього квасу такий напій не має ніякого відношення, тому і не несе в собі ніякої користі. Та й за смаком це зовсім не те, що ми пили в дитинстві. Щоб отримати натуральний, смачненький і корисний квас, його потрібно приготувати самостійно.

Як зробити квас класичний на дріжджовому хлібі

Для приготування цього квасу нам знадобиться 5 літрів чистої водички, 5 г сухих дріжджів, склянку цукру і півкіло житнього хліба. Зверніть увагу, що хліб повинен бути простим, без добавок у вигляді кмину або інших приправ.

Закип’ятіть водичку і поставте її остигати. Потім перелийте її в ємність, де буде готуватися квас. Краще всього вибирати скляні пляшки та баночки, пластикові контейнери або емальовані каструльки.

Поки водичка остигає, хліб потрібно підсушити в духовці. Наріжте житню хлібину і розсипте хліб на деко. Ретельно просушіть. Якщо ви хочете отримати насичений колір квасу з легкою гіркуватістю, хліб потрібно підсушувати до темного стану. Якщо ви віддаєте перевагу солодкому і світлому квасу – сухарі варто посушити лише злегка.

Змішайте сухарі з водичкою, накрийте ємність марлею і залиште на дві доби. Не можна накривати банку щільною кришечкою. Виділяється під час бродіння вуглекислий газ може просто розірвати ємність.

Якщо ви хочете отримати квас в прискореному режимі, тоді сухарі з водичкою потрібно прокип’ятити протягом 20 хвилинок, потім зняти з вогника і накрити марлею. Так процес бродіння буде відбуватися набагато швидше.

Через зазначений час квасну масу потрібно процідити. Гарненько відіжміть сухарі. Перелийте проціджену рідину назад у ємність для бродіння.

Добавте в квас дві третини склянки цукру і розведені невеликою кількістю тепленької водички дріжджі. Ретельно перемішайте склад і залиште на добу.

Після цього розлийте квас по пляшечках, добавляючи в кожну з них залишки приготованого для квасу цукру. Цукор на останньому етапі додається для утворення вуглекислого газу, адже багато хто з нас люблять квас саме за його приємні бульбашки.

Коли квас розлитий по пляшечках, їх потрібно щільно закрити, щоб газ не виходив. Потім поставте ємності в холодильник для зупинки процесу бродіння. Коли напій охолоне, його можна вживати.

Зберігатися такий квас повинен в підвалі або холодильнику. Він не лише втамовує спрагу після важкого робочого дня, але і допоможе відновити енергію і силу.

Як зробити квас класичний без використання дріжджів

Комусь подобається квас, приготовлений на дріжджах, а хтось віддає перевагу в якості закваски використовувати фрукти і ягоди. У нашому рецепті будемо додавати в квас родзинки. Вони не тільки дозволяють квасу гарненько збродити, але і надає йому тонкий, невловимий смак і аромат.

Для приготування цього квасу нам знадобиться така ж кількість інгредієнтів, тільки цукру потрібно взяти трохи більше, ніж склянку, приблизно 300 г. Замість дріжджів ми візьмемо жменю родзинок, приблизно 50 г.

Просушіть сухарі так само, як у попередньому рецепті. Тут дуже важливо не пересушити сухарі, інакше напій вийде гірким.

У кип’ячену водичку добавте сухарі й цукор. Ретельно перемішайте масу і залийте її в ємність для бродіння. Зверніть увагу, що ємність не повинна бути повною, залиште приблизно 10% порожнього простору.

Далі добавте до складу родзинки і ще раз перемішайте майбутній квас. Накрийте ємність шматочком чистої марлі і залиште при кімнатній температурі.

Через добу-дві ви побачите, що в ємності почалося бродіння – з’являться бульбашки і кислий запах, сухарі почнуть переміщатися. Якщо цього не відбувається, значить, родзинки були неякісними. Тому підходите до вибору родзинок для квасу з особливою відповідальністю – від нього залежить весь смак і консистенція напою.

По закінченні 48 годин квас повинен бути готовий. Його проціджують, добавляють у нього невелику кількість цукру і розливають по пляшечках. Для краси і смаку можна добавити в кожну пляшечку кілька ягідок родзинок. Нехай це буде «родзинкою» вашого напою.

Коли щільно закриті пляшечки охолодяться (приблизно через 3-4 годинки), квас буде готовий до вживання.

Зберігати його можна в холодильнику не більше трьох днів. Але напій виходить таким смачним, що трьох днів він не протягне – повірте!

Рецептів як зробити квас  дуже багато, кожен з них смачний і незвичайний. Розповімо вам про декілька рецептів квасу, які можна приготувати.

Як зробити квас буряковий

Це дуже корисний, смачний і простий у приготуванні напій. Кілограм свіжих буряків необхідно натерти на тертці або подрібнити у м’ясорубці. Покладіть в трилітрову баночку тертий бурячок, шматок житнього хліба, півсклянки цукру і дрібку солі.

Чим корисний буряковий квас

Підсумки медичних досліджень дозволяють більш детально ознайомитися з корисними властивостями бурякового квасу. Вживаючи цей напій, люди очищають організм від шкідливих токсинів, що нагромадилися за довгий період.

Вже після першого прийому відбувається активація травних процесів, що дає можливість вирішити проблеми з кишечником (атонія, закрепи тощо).

Наявність цілого ряду необхідних людині мікроелементів (залізо, калій, магній, кальцій), вітамінчиків (A, E, B, C, PP), ферментів, антиоксидантів і біофлавоноїдів сприяє зростанню імунітету і нормалізації обміну речовин.

При цьому до складу продукту входять рідкісні хімічні елементи — рубідій і цезій, які помітно прискорюють лікування буряковим квасом гіпертонії.

Загальний перелік хвороб, при яких рекомендований цей натуральний напій, досить великий:

Низький імунітет;

Залізодефіцитна анемія;

Онкологічні захворювання;

Порушення функціонування репродуктивної системи;

Скупчення шлаків і патогенних бактерій в кишечнику, крові, печінці та нирках;

Гіпертонія і атеросклероз;

Серцево-судинні дисфункції;

Ожиріння;

Високий рівень холестерину.

Як зробити квас і показання до застосування

Варто зазначити, що для схуднення квас з бурячка використовували ще наші прабабусі, які спостерігали після квасного курсу омолодження тіла в цілому. Причина проста – вітамінний напій збагачує організм важливими елементами, зміцнюючи тим самим нігтики, волоссячко і очищаючи шкірні покриви.

Рецепт бурякового квасу

Приготування бурякового квасу – доступний і не вимагає особливих умов процес.

Якщо ви не знаєте, як зробити квас  буряковий вдома, скористайтеся наступним простим рецептом.

Підготуйте інгредієнти:

1 бурячок (великий розмір),

2 л водички (очищеної або охолодженої кип’яченої),

4 ложечки (столові) цукру,

1 зачерствілу скоринку житнього хліба,

Далі очистіть коренеплід, вимийте і наріжте на дрібні частини. Заповніть шматочками бурячків трилітрову баночку до половини, потім налийте приготовлену водичку з цукром (до країв), добавте житню скоринку, накрийте баночку марлею і поставте для бродіння на 3 дні. По закінченні терміну напій проціджують, розливають по чистим пляшечкам і закупорюють.

Згідно з численними відгуками буряковий квас по цьому рецепту виходить відмінний. А чимало сімей знайшли ще одне корисне застосування напою – апетитні холодні супи, настільки незамінні в спекотні дні.

Популярністю користується і буряковий квас по Болотову.

Настоюється він довше, але теж нескладний у приготуванні.

Клмпоненти:

1,5-2 кг бурячків,

0,5 л сироватки,

1 ложечка (чайна) сметанки,

100 г цукру,

щіпка м’яти (за бажанням),

І ще про інші корисні властивості цього напою.

Аналогічні процеси – подрібнений буряк заливається сироваткою, змішаною зі сметанкою і цукром, бутель ставиться на бродіння. Кожні 2-3 доби потрібно знімати утворену плівочку, а через 7 днів переставити квас в більш прохолодне місце. Повний період бродіння на 10-12 днів, потім можна дегустувати.

Буряковий квас, протипоказання

Природні властивості квасу з бурячка неоціненні, але яким би цілющим не був продукт, завжди є індивідуальні протипоказання.

Напій, приготований з несвіжих компонентів, без дотримання рецептури також не можна назвати безпечним.

Але немає сенсу сперечатися, в чому користь і шкода бурякового квасу, досить ознайомитися з рекомендованим списком протипоказань:буряковий квас протипоказання

Сечокам’яна хвороба;

Виразкова хвороба шлунка;

Гастрит з підвищеною кислотністю;

Жовчнокам’яна хвороба;

Подагра;

Алергічні реакції.

Уважне ставлення до свого організму – запорука довголіття та бадьорості!

Як зробити квас  березовий

Це натуральний і корисний продукт. Березовий сік необхідно брати свіжий – відразу після збору. Прокип’ятіть його на слабкому вогні, щоб випарувати зайву водичку. Потім дочекайтеся, поки рідина охолоне. В теплу рідину добавте дріжджі і поставте бродити на пару днів. Дуже важливо вибирати температуру рідини, коли ви всипаєте в неї дріжджі. Якщо рідина буде гарячою – дріжджі просто зваряться, а в недостатньо холодній рідині дріжджі не будуть діяти. Оптимальна температура для бродіння – 30-35 градусів.

Як зробити квас з березового соку — 5 покрокових рецептів

Пінний напій з добавлянням березового соку – гордість національного квасоваріння. Рецепт придуманий слов’янами. Здавна цінному дереву поклонялися, а деревний еліксир додавали не тільки в квас, але і у вино, мед. На його основі варили легендарну скіфську березовицю.

Як зробити квас  з березового соку вдома? Секрети приготування збереглися до наших днів, про них дізнаємось далі. Натуральний березовий сік є відмінною заготівлею для квасу, так як в процесі бродіння не втрачає корисних властивостей і якостей. Березові «сльози» – природний консервант, дарований нам природою, більш корисний і натуральний порівняно з продуктами харчової промисловості. Перейдемо до технології приготування. Доступно кілька рецептів.

Класичний квас на березовому соці з ячменем

Квас на березовому соці з ячменем – джерело корисних речовин і вітамінчиків. На смак нагадує звичайний квас на дріжджах. Процес приготування простий, займає мінімум часу.

Компоненти:

Сік – 3 л,

Ячмінь – 100 г.

Свіжий сік берези ретельно проціджуємо від трісок, кори та інших сторонніх природних «подарунків». Для цього використовуємо марлю, складену в декілька шарів. Ставимо охолоджуватися на два дні.

Підсушуємо ячмінь на сковороді. Від часу обжарювання безпосередньо залежить смак напою. Якщо неочищені зерна підтримати довше, то майбутній квас вийде з гірчинкою. Для ніжного смаку злегка обсмажуємо ячмінь, щоб зерна мали золотистий колір.

У очищений і охолоджений сік насипаємо зерна, обмотані марлею, для зручності.

Настоюємо квас в теплому місці. Під час дозрівання 2 рази в день помішуємо. Через 3-4 дні квас потемніє, придбає виражений смак зерновємо по пляшечках.

Квас із соку берези з сухофруктами

Клмпоненти:

 Березовий сік – 2,5 л,

Сухофрукти – 150 г.

Промиваємо сухофрукти в проточній водичці кілька разів. Не замочуємо, а відразу закладаємо в заздалегідь підготовлену баночку. Переливаємо березовий сік, прикриваємо рушничком або багатошаровою марлею.

Для бродіння необхідно тепло.

 Квас з березового соку з медом

Компоненти:

«Сльози» берези – 5 л,

Свіжі дріжджі – 50 г,

Лимончик – 1 штука,

Мед – 100 г,

Родзинки – 3 штучки.

Проціджуємо квас через марлю. Заливаємо дріжджі невеликим об’ємом водички – 40-50 мл

Видавлюємо сік зі свіжого лимончика.

Змішуємо рідини, додаємо мед, насипаємо дріжджі.

 Беремо 5-літрову пляшечку, миємо, на дно кладемо кілька штучок сушеного винограду.

Наливаємо напій, закриваємо нещільно кришечкою. Ставимо березово-медову суміш у прохолодне місце.

Після закінчення 3 днів квасок готовий до вживання.

Як зробити квас  хлібний на березових «сльозах»

Компоненти:

Сік – 3 л,

Сухі дріжджі – 1 г,

Житні сухарі – 300 г,

Цукор – 1,5 столові ложечки.

Переливаємо попередньо проціджений сік у каструльку, висипаємо цукор і ретельно перемішуємо. Добавляємо дріжджі для гостроти смаку. Щоб напій вийшов більш м’яким і менш сильним, можна покласти тільки житні сухарики. Залишаємо настоюватися протягом дня. Виставляєте в тепленьке місце.

Переливаємо напій по баночках або пляшечках, ретельно відцідити. Ставимо зберігатися в холодильник.

Готуємо березовий квас з апельсином

Компоненти:

 Березові «сльози» – 2,5 л,

Апельсинчик  – 1 шт,

Цукор – 1 склянку,

Родзинки – 25 грам,

Меліса та й м’ята – кілька пучків,

Дріжджі – 10 р.

Чистимо апельсин, нарізаємо на часточки. Дріжджі замішуємо з невеличкою кількістю цукру. Відправляємо суміш в баночку, кидаємо пучки свіжої трави, порізаний апельсин і залишений цукровий пісок.

Розмішуємо, вливаємо сік. Ставимо в тепленьке місце. Для приготування знадобиться від 2 до 4 днів залежно від температури. Готовий продукт розливаємо по пляшечках. Використовуємо 0,5-літрові ємності. У кожну висипаємо по кілька штучок родзинок для аромату. Відправляємо в холодильник на зберігання.

Через день березовий квас «дозріє» і може використовуватися в якості прохолодного напою.

Як зробити квас. Корисні властивості

В класичному хлібному напої міститься велика кількість бактерій-пробіотиків, які благотворно впливають на діяльність ШКТ і імунітет організму. Використання березового соку замість фільтрованої водички тільки посилює позитивний ефект. Вміст солей магнію, калію, марганцю, заліза, алюмінію та інших корисних компонентів благотворно впливає на загальний стан організму.

Напій бадьорить, освіжає і тонізує, використовується в якості профілактичного засобу від застуд, у весняний період дефіциту вітамінчиків.

Квас на основі березового соку застосовується в якості заміни дорогим косметичним засобам. З нього роблять омолоджуючу маску. Продукт наноситься на розпарене після лазні обличчя і залишають на півгодинки. Потім природна маска змивається водичкою. З квасу виготовляється засіб для зміцнення волосся, який підходить для нормальних та жирних локонів.

Як зробити квас. Протипоказання

В помірних дозах нешкідливий напій. Гастрит та інші запалення слизової оболонки – протипоказання до частого використання. Забороною для вживання є алергія на пилок берези, що зустрічається рідко.

Як зробити квас  яблучний

Холодненький, що іскриться на сонці напій з ароматом хліба знайомий кожномому з нас ще з дитячих часів, коли жовті бочки манили нас у літню спеку. У гонитві відкриття нових смаків цей традиційний напій стали готувати не тільки з житніх і пшеничних скоринок, але і з ароматних плодів, так і з’явився яблучний квас. Цей смачний, підбадьорливий напій з оригінальними фруктовими нотками, що володіє неймовірною користю, підвищуючи працездатність і зміцнює організм.

Поставити яблучний квас вдома легше легкого, особливо якщо ви є власником плодового саду з багатим урожаєм яблучок.

Сорт і тип яблучок для даної кулінарії не має принципового значення, але буде краще вибрати для квасу найбільш кислі і ароматні плоди, як, наприклад, антонівка і білий налив.

Як зробити квас. Рецепт

Для приготування напою знадобиться:

водичка (краще охолоджена кип’ячена) – 2 літри;

свіжовичавлений яблучний сік — 0,5 літра;

цукор — 100 грам;

дріжджі сухі — половинка чайної ложечки;

кава розчинна – одна чайна ложечка.

Якщо хочеться зробити напою більше, необхідно збільшити кількість інгредієнтів. Тобто на 10 літрів водички вже взяти 2,5 літри яблучного соку і так далі за рецептом.

Яблучний квас в приготуванні дуже простий. В емальовану ємність помістити всі інгредієнти і залити тепленькою водичкою, помішуючи, щоб розчинився цукор і дріжджі. Закрити ємність марлею і відправити в якесь тепленьке місце. Це потрібно для кращого бродіння. Через добу його можна процідити і поставити в холодильничок. Якщо наш яблучний квас довше стоїть в тепленькому місці, то бродіння буде відбуватися активніше. Але таке пиття дітям давати не рекомендується. Воно матиме невеликий градус спирту.

А ось в наступному рецепті дріжджі не використовуються. Тому його рекомендується пити навіть дітям молодшого віку.

Як зробити квас. Яблучний квас із свіжих яблучок бездріжджовий.

Для приготування напою потрібні такі компоненти:

яблучка будь-якого сорту -10 кг;

цукор-пісок – 1 кілограм;

водичка кип’ячена;

лимончик — два середніх за величиною.

Яблучка добре вимити, видалити гниль і серединку. Кожне яблучко розрізати на чотири шматочки і скласти в каструльку. Цукор розчинити у тепленькій водичці, сюди ж добавити сік лимончиків цедру, залити ароматні фрукти. Кількість водички точно не вказується. Потрібно рідини скільки, щоб вона прикрила яблучка. Потім поставити на визрівання в тепленьке містечко. Через пару діб потрібно акуратно процідити рідину через марлю. Яблучка віджати і добавити відціджену рідину. Налити в скляну або емальовану ємність, поставити в досить прохолодне місце або ж холодильник.

Як зробити квас. Яблучний квас із сушених яблук

Такий напій вдома можна приготувати дуже швидко.

Для приготування напою необхідно взяти:

400 грам сушених яблучок;

5-6 літрів водички;

10 грам сухих дріжджів;

упаковка родзинок – 200 грам.

У киплячу водичку покласти яблучка. Нехай покипить 10 хвилиночок. Трохи остудити, щоб температура цієї заготовки не була вищою 30 градусів, а вже потім добавити дріжджі і цукор. Залишаємо на добу в тепленькому місці. Проціджуємо і ставимо в холодильник.

Як зробити квас. Рецепт

Чим хороший цей рецепт? Якщо залишити квас бродити на більш тривалий час, то вийде смачний сідр. Ну а незрівнянний яблучний квасок дозріє, якщо залишити закваску не більш ніж на добу.

Що нам потрібно?

1 літр соку;

склянку, без гірки, цукру;

800 мл водички;

Але найкраще, звичайно, обійтися без водички. Щоб отриматиякісний сік, якщо немає соковижималки, потрібно порізати яблучка на дрібні шматки і прокрутити через м’ясорубку. Коли немає преса, мезгу можна віджати руками за допомогою складених удвічі марлевих серветок. Щоб швидше почався процес бродіння можна мезгу залишити на пару днів у тепленькому місці. Процідити через марлю. Отриманий сік після проціджування розбавити чистою питною водичкою і добавити цукор. Все змішати і перелити в заздалегідь підготовлений посуд. Для отримання якісного кваска період бродіння в тепленькому місці не повинен перевищувати двох діб. Якщо ж ми залишимо його в тепленькому місці, то через 25– 30 днів отримаємо вже сідр.

Як зробити квас медовий

Медовий квас – освіжаючий, в міру і злегка солодкий газований напій з натуральних інгредієнтів. Ми розглянемо універсальний рецепт, в якому звичайні хлібопекарські дріжджі можна замінити закваскою, що позитивно позначиться на ароматі і смаку.

Домашній медовий квас – рецепт на дріжджах або родзинкові заквасці

Водичка повинна бути добре відстояною, без високої концентрації хлору, радимо використовувати бутильовану. Підходить будь-який свіжий, можна густий, але обов’язково не зацукрований мед. Бажано квітковий, який привносить в напій легкий аромат саду. Лимонний сік балансує смак і сприяє бродінню.

Інгредієнти:

водичка – 2 літри;

мед – 0,5 кг;

сік лимонний – 200 мл (або 4 середніх лимончика);

дріжджі – 20 грам сухих (100 грам пресованих), 50 грам родзинок або закваска.

Вибір дріжджів. Найпростіший варіант приготування медового квасу – добавити сухі або пресовані хлібопекарські дріжджі, але в готовому напої майже гарантовано буде характерний дріжджовий запах, а іноді погіршується і смак.

Звичайні дріжджі замінюють винними (у пропорції на 3 літри сусла), немитими родзинками або заздалегідь зробленій закваскою (за 3-4 дні до роботи з медом).

Оптимальне рішення – винні дріжджі. Якщо їх немає, можна всипати в квасне сусло немитий родзинки (25 грам на 1 літр водички), на поверхні якого знаходяться «дикі» винні дріжджі. Проблема в тому, що майже весь продається зараз родзинки для збільшення терміну зберігання оброблений спеціальними консервантами, які вбивали дріжджові грибки, або заражений цвіллю.

Родзинкова закваска — проста заміна дріжджів

В домашніх умовах для перестраховки на випадок поганого родзинок краще заздалегідь зробити закваску, яку потрібно 3-5% від об’єму сусла. Крім родзинок можна використовувати немиті свіжі ягоди винограду, малинки, вишні, смородини або суниці.

Рецепт медового квасу

З лимончиків вичавити сік будь-яким доступним методом. Наприклад, просто розрізати кожен цитрус на 2 частини і видавити сік руками.

Дуже густий мед викласти в сотейник або каструльку, потім поставити на слабкий вогонь або водяну баню (переважно). Постійно помішуючи довести мед до рідкого стану і відразу зняти з вогника. Спочатку рідкий мед нагрівати не потрібно.

Розвести дріжджі згідно інструкції на етикетці. В ємкості для бродіння (пластиковій пляшечці чи скляній банці) змішати водичку кімнатної температури і половину меду. Внести в сусло дріжджі або закваску (можна разом з родзинками або ягодами). Перемішати до однорідного стану. Мінімум половина об’єму повинна залишитися вільною для додавання другої порції меду і виділяючого вуглекислого газу.

Горлечко ємності накрити марлечкою, щоб всередину не потрапили комашки. Перенести медовий квас в темне місце (або накрити щільною тканиною) з кімнатною температурою (18-27°C).

Залишити напій на 10-12 годинок. Через 2-3 годинки після змішування повинні з’явитися ознаки бродіння: піна на поверхні, слабкий кислуватий запах і шипіння. Це означає, що все йде нормально.

Добавити в напій половину меду. Перемішати до однорідної консистенції. Можна розлити у пляшечки або в більш зручну для зберігання тару. Щільно закрити кришечкою і залишити ще на 60-90 хвилинок при кімнатній температурі для насичення вуглекислотою, яка виділяється при бродінні. Це зробить домашній медовий квас газованим.

Увага! Періодично контролюйте тиск газу, за необхідності (пластикові ємності стали дуже твердими, кришечка сильно надулася) стравлюйте вуглекислоту відкриттям пляшечки, інакше надлишковий тиск може розірвати ємність.

Прибрати напій в холодильник, льох або підвал. Через 12-16 годинок квас готовий. Термін придатності в холодильнику в герметично закритій ємності – до 10-ти днів (бажано не більше 5-ти).


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *