Home / Діти / Як зробити іграшку своїми руками

Як зробити іграшку своїми руками

Ох, скільки всього цікавого і цікавого пропонують нам магазини дитячих іграшок. Однак при всьому цьому різноманітті іноді дуже складно підібрати те, що підходить саме вашій дитині, при цьому влаштовуючи вас в ціні. І ось, обійшовши десятки дитячих магазинів, в такі моменти може статися так, що підходящої іграшки ви так і не знайдете. Тоді залишається тільки один вихід – дізнатися як зробити іграшку  для малюка  своїми руками.

Як зробити іграшку.М’які іграшки своїми руками

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu

У чому перевага таких іграшок? Дешевизна, індивідуальність… і найголовніше – любов, вкладена в них під час створення.

Звичайно, перші іграшки будуть виготовлятися довго і не зовсім вправно, але повірте, з часом ви навчитеся робити їх максимально швидко і акуратно. Та й це не головне…

Ну, а для тих, хто вже загорівся ідеєю створення іграшок своїми руками, але не знає з чого почати, наведемо кілька прикладів та рекомендацій.

Найбільш простий і доступний варіант як зробити іграшку  для дитини своїми руками – це просто її пошити. Причому зробити це під силу навіть тій матусі, яка жодного разу в житті не займалася шиттям.

Отже, вам знадобляться:

непотрібні вам клаптики тканини, якісь стрічки, мережива, шматочки хутра, шкіри – загалом, все те, що не шкода пустити на таку добру справу, як іграшка для вашої дитини;

нитки: різної міцності і різного кольору;

поролон, вата, синтепон і т. п., тобто матеріал, для наповнення цієї самої іграшки;

гудзики, намистини і т. п. фурнітура, яка буде виступати у вашої іграшки носиком і очима;

голки, наперсток і ножиці (добре, якщо ще є швейна машинка, вона значно полегшить вам роботу);

лінійка, крейда, кравецькі метр та ін. предмети, які знадобляться вам для виконання викрійки;

праска (нею ви будете розутюжувати свої клаптики тканини, щоб у кінцевому результаті отримати охайну іграшку).

Тепер перейдемо безпосередньо до виготовлення іграшки.

Значить, першим ділом ви шукайте на просторах інтернету або десь ще викрійки того звіра або ляльки, яких плануєте створити самостійно. Виводите всі зображення на друк, а потім за допомогою звичайного копіювального паперу переводите їх на картон. Відразу пояснимо, що можна все залишити і на папері, проте працювати з такими викрійками із-за м’якості даного матеріалу буде не зовсім зручно, тому ми все-таки рекомендуємо картон.

Тепер слід підготувати тканину: підібрати ту, яка буде оптимальним варіантом для виготовлення тієї чи іншої іграшки, ретельно її випрати і випрасувати.

На вже підготовлені клаптики, з їх виворітного боку, укладаємо наші картонні викрійки і обводимо їх білим олівцем, кульковою ручкою або чимось іншим, головне, щоб обмальований контур точно відповідав контурам викрійки і був добре помітний на тканині.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-1

Вже готові тканинні викрійки залишається тільки змітати, зшити, залишивши невеликий отвір для заповнення іграшки наповнювачем, і красиво оформити. От і все.

Як зробити іграшки. Розвиваючі іграшки своїми руками.

Звичайно, м’які іграшки — добре, але багатьом батькам (особливо тим, чиї дітки – ще зовсім малята) хочеться, щоб крім естетичної функції іграшки виконували ще й освітньо-розвиваючі функції. І якщо м’яку іграшку, яка припаде до смаку вашому чаду, ще якось можна знайти в магазині, то іграшку, яка розповість малюку про те, як защіпається і розщіпається одяг, закриваються/відкриваються різні замочки, про те, що поверхні, розміри і кольори бувають різні і іншу подібну корисну інформацію зробити можна лише самому.

В більшості своїй всі ці іграшки виконуються у вигляді інформаційних дощок (якщо вдома дозволяє простір, і дитина вже хоча б сидить), кубиків, будиночків і книг. Ми розглянемо саме останні.

Як зробити іграшку розвиваючу для дітей своїми руками

Для кожного віку іграшки підбираються індивідуально, адже те, що цікаво однорічній дитині, навряд чи приверне увагу п’ятирічки.

0-12 місяців.

 У цьому віці малюк тільки усвідомлює свої здібності, тому важливо розвивати координацію, уміння зосереджуватися, хапальний рефлекс. Іграшки повинні бути яскравими, фактурними і легкими: намиста, брязкальця, мобілі, кільця, ганчіркові м’ячики, розвиваючі килимки – те, що потрібно для дитини, віком до 6 місяців. Для дітей постарше можна підшукати музичні іграшки, сортери і так далі. З 9 місяців можна пропонувати перчаточних і пальчикових ляльок, коляски, м’які книжки, іграшки-вкладиші, кубики і так далі – вони спрямовані на розвиток рухової, мовленнєвої активності, а також дрібної моторики.

1-2 роки.

Зараз можна давати дитині іграшки, які можна розбирати і збирати, до півтора років запропонуйте дитині предмети, які можна узагальнити за однією ознакою: кольором, величиною і так далі. До двох років можна грати в предметні ігри – будівельні, сюжетні, використовувати різні картки, пірамідки, сортери, книжки і так далі.

2-3 року.

Настав час розвивати дрібну моторику, але й уміння розрізняти світ навколо. До розвиваючих іграшок для цього віку відносяться вироби з паперу, природних матеріалів, пластиліну, сюжетні та предметні ігри на перевірку знань і умінь, саморобні картки, що моделюють ситуації.

3-5 років.

Всі можливі ігри на вивчення чисел, алфавіту, пори року, години, дитячі настільні ігри, пазли, конструктори, лото, книжки, розвиваючі дошки і так далі.

Як зробити іграшку. Які підручні матеріали можна використовувати?

Шановні рукодільниці, іграшки своїми руками можна виготовляти з різних матеріалів: клаптиків тканини, пряжі, старого одягу. З використанням різноманітної фурнітури (липучки, великі гудзики, блискавки, кнопки, пряжки, нашивки і так далі – головне, щоб дитина не змогла їх відірвати і засунути в рот), обгорток від цукерок, крупи, макаронів, дзвіночків, фольги, наповнювачів кшталт поролону або синтепону і іншого.

Як зробити іграшку. Розвиваючий кубик: майстер-клас

Для виготовлення такого кубика знадобиться: 6 однакових квадратів тканини різних кольорів, синтепон або поролон для наповнення, флізелін, різна фурнітура – гудзики, стрічки, обривки тканини, брошки і так далі, нитки, швейна машинка.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-3

З тканини потрібно вирізати 6 однакових квадратів.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-4

З флізеліну необхідно вирізати квадратики на 1,5 см менші, ніж тканинні. Їх прикладаємо на тканину і нагріваємо праскою, щоб флізелін приклеївся до основи.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-5

Кожну сторону майбутнього кубика потрібно оформити: зробити з клаптиків аплікацію, пришити намистини, змійки, гудзики і так далі. Простіше всього намалювати малюнок зникаючим маркером, а потім викласти його на тканини. Наприклад, ось так.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-6

Коли з декоративною частиною покінчено, потрібно зшити 4 квадрати в одну смужку.

Потім пришиваємо ще два квадрата.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-7

Всі прострочені шви потрібно обов’язково закріпити, зшивати потрібно по контуру флізелінових граней. Шиємо розгортку: дві грані потрібно зістикувати, а припуск третьої загорнути всередину.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-8

В куточку останньої межі потрібно залишити отвір: готовий виріб вивертаємо, набиваємо синтепоном і зашиваємо потайним швом. Також всередину квадрата можна вкласти дзвіночок або шарудливий папір. Виріб готовий!

Як зробити іграшку. Шиємо розвиваючу подушку: майстер-клас

Розвиваючі іграшки – поняття досить-таки об’ємне, до них можна віднести також і подушку, але не звичайну для сну, а прикрашену об’ємними аплікаціями і деталями – відмінний засіб для розвитку дрібної моторики. Подушка «Шпаківня» буде цікава дітям різного віку.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-9

Для її створення потрібні різнокольорові клаптики тканини, флізелін або м’який матеріал, синтепон, тасьма, вузька стрічка, нитка, голка. За бажанням можна нашити намистини і гудзики.

З батика викроюємо саму подушку у вигляді будиночка (2 деталі), по краю її зшиваємо, залишаючи невеликий отвір для набивання.

З яскравої тканини шиємо наволочку тієї ж форми.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-10

З двох прямокутних клаптів, складених удвічі, робимо дах для шпаківні, декоруємо  його тасьмою.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-11

У самому каркасі будиночка вирізаємо круглий отвір, краї підшиваємо і прикрашаємо тасьмою.

Тепер можна зшити пташку (2 детальки для тільця, 4 деталі для крилець), а також можна зробити яйця (по дві овальних деталі, зшитих між собою).

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-12

В якості наповнювача використаємо синтепон, після чого отвір у тільці зашивається. Прикріплюємо до них стрічку, другий кінець стрічки прикріплюємо всередині шпаківні.

З зовнішньої сторони нашиваємо кишеню, в який поміщаються «мешканці» гнізда.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-13

Наволочку можна зшити разом або скріпити за допомогою блискавки – тоді чохол можна прати. В наволочку вкладаємо набиту подушку, можна декорувати її аплікаціями і намистинами і починати гру!

Ще кілька варіантів розвиваючих подушок:

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-14 jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-15

Як зробити іграшку. Іграшки-шнурівки своїми руками

У малюків пальчики ще дуже незграбні, тому виконувати точні рухи і координувати свої дії їм дуже нелегко. Дрібна моторика – це не тільки розвиток певних ділянок мозку, але і підготовка руки до малювання та написання. Ігри-шнурівки – прекрасний тренажер, який можна виготовити самостійно без жодних матеріальних витрат.

Найпростіший спосіб як зробити іграшку  – вирізати з цупкого картону фігурку у вигляді чобітка, за допомогою діркопробивача зробити отвори, озброїтися відповідними шнурками і запропонувати дитині нову забаву.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-16

Більш складний варіант – іграшки-шнурівки у вигляді тварин або так звані «пришивайки» з заготовленими деталями і отворами: наприклад, дерево з листочками або їжачок з яблучками, або веселе сонечко з промінчиками.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-17

Як зробити іграшку. Розвиваючі килимки для дітей різного віку

Вибирайте для килимка щільну основу: це може бути тканина з підкладкою з синтепону або стара дитяча ковдра – тоді чаду не буде холодно повзати на підлозі. Фон можна зробити як однотонним, так і з великих шматочків, легше посадити тканину на клейову основу – прослужить довше. Кожен елемент – від ґудзика до обрізка тканини прикріплюємо ретельно, щоб дитина не змогла їх відірвати. Найкраще дублювати гудзики з виворітного боку. Липучки, брязкальця, колечка, кульочки з шарудливим папером всередині, гудзики і аплікації – все це підійде для декору. До речі, при бажанні килимок можна пов’язати – хто на що здатний, як говориться.

До речі, для дітей постарше килимки можуть бути тематичними: їх можна прикрасити фігурками тварин, цифрами, буквами алфавіту або зовсім розділити на 4 частини а-ля 4 пори року і декорувати сніжинками, листочками та іншою атрибутикою.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-18

За аналогією можна виготовити і розвиваючі книжки з м’якими аплікаціями, головне – щоб вони були яскравими та цікавими.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-19

Для найменших можна зшити або зв’язати рельєфний браслет-брязкальце у вигляді квітки або забавної тварини. Всередину можна покласти шарудливі пакети або дзвіночки.

А ось такий браслет сприяє розвитку зору і слуху дитини, а також координації рухів.

Можна зробити і так звані слінгобуси – вони також сприяють розвитку тактильних відчуттів і дрібної моторики. Можна також прикріпити до них забавні в’язані брелочки. Найпростіший спосіб зробити намисто – обв’язати їх гачком або спицями, а потім зібрати на грубу нитку.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-20

З підручних матеріалів можна зробити і розвиваючий стенд, на ньому стільки цікавого, що можна повернути, розщепнути, натиснути – маса задоволення для справжніх дослідників! А заодно можна вивчити кольори, цифри, літери і так далі.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-21

Можна зробити ганчіркові подушечки або фігурки і набити їх різними крупами – гречкою, рисом, квасолею і так далі. Віддайте дитині – нехай перебирає пальчиками: і йому робота, і мамі невеликий відпочинок.

jak-zrobutu-igrashky-svojmu-rykamu-22

Для дітей від 3 років можна зробити розфарбування або аплікацію з листочками дерева, картону чи тканини можна вирізати фігурки, літери, цифри і так далі і запропонувати дитині на дотик впізнати фігурку. Зробіть картки, конструюйте вироби з сірників, дроту, полімерної глини, пластиліну, з старих кіндерів можна зробити лото, з пляшок – кеглі, зшийте ганчіркові пальчикові ляльки і влаштуйте уявлення – це нехитре дійство зблизить вас з дитиною і при цьому дуже корисно для розвитку малюка!

Як бачите, варіантів як зробити іграшку  мільйони. Так що вам залишається згадати, що вашому чаду подобається найбільше (якщо він ще зовсім малюк), або поцікавитися цим питанням у нього самого, а ще краще залучити дитину робити іграшки для дітей своїми руками разом з вами, тоді точно вони будуть найкращими.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *