Улюблена спідниця вже погано сідає, а джинси не застібаються? Пора худнути! Дієт існує безліч, але що робити тим, кому важко даються всілякі обмеження в їжі? Їсти звичні улюблені страви, але використовувати секрети щодо зниження в них калорій! Таке можливо? Так, причому зробити це легше, ніж здається.
• Готуйте вдома
Купуєте готові пельмені, голубці, млинці, випічку? Роблячи це вдома своїми руками, ви значно знизите їх калорійність, що важливо, збережете корисні речовини!
• Звертайте увагу на етикетки
Їжте ті ж самі продукти, але з трохи меншим вмістом жиру. Так, якщо ви купуєте молоко для кави жирністю 3,5 або 3,7%, замініть його на аналог в 1,7% – відмінностей ви практично не помітите.
Купуєте вершкове масло в 80% жирності? Візьміть за правило купувати пачку з жирністю 72%. Те ж саме стосується сиру, кефіру, йогуртів, сметани, глазурованих сирків, вершків.
Звичайно, один пакет молока або кефіру з низькою жирністю погоди, як кажуть, не зробить, але якщо ви візьмете в звичку постійно купувати менш жирні молочні продукти, то через якийсь час результат дасть про себе знати.
• Готуйте в духовці або пароварці
Як можна рідше намагайтеся готувати на сковороді з використанням соняшникової олії. Овочі можна приготувати в пароварці, а м’ясо і рибу запікати в духовці, додавши лише спеції та сіль.
• Змащуйте сковороду маслом, а не наливайте його
Якщо від смаження на сковороді ви відмовитися не готові, то хоча б залиште звичку наливати масло на неї – поверхню сковороди краще змащувати маслом (за допомогою шматочка марлі, наприклад). До речі, найкраще смажити на сковороді з керамічним антипригарним покриттям – воно вимагає мінімальної кількості масла.
• Зменшуйте кількість цукру
Повірте, ви практично не відчуєте різниці (а якщо відчуєте, то дуже скоро перестанете звертати на це увагу), якщо замість традиційних 2-3 ложок цукру або в каву, чай, станете класти 1. До речі, від його додавання в ці напої можна і зовсім відмовитися – продукт від цього нітрохи не постраждає, адже іноді розкуштувати справжній смак хорошого чаю або кави заважає якраз зайва солодкість. А ось цукрозамінники краще не використовуйте – вони підвищують апетит!
• Заправляйте салати по-новому
Багато уявити собі не можуть салату без заправки майонезом або соняшниковою олією. Між тим, без цих калорійних заправок салати нітрохи не втратять у смаку. Так, в звичний салат з огірків і помідорів можна зовсім не наливати масла, посоліть його і залиште на 5-10 хвилин – овочі виділять сік, салат не буде таким сухим, але калорій не додасться! До речі, багато салатів можна заправити лимонним соком – це смачний і некалорійний спосіб!
Замість калорійного майонезу можна використовувати сметану або йогурт з низькою жирністю. В крайньому випадку вибирайте майонез з мінімальним відсотком жиру.
• Вибирайте правильний хліб
Хліб теж може бути дуже калорійним, особливо білий. У міру можливості замінюйте звичні буханки житніми хлібцями або прісними коржами.
• Купуйте нежирне м’ясо і рибу
Повністю відмовлятися від м’яса і риби, звичайно, не обов’язково, але вибирати куряче м’ясо, м’ясо кролика, індички, телятину або яловичину замість жирної свинини або качки доступно кожному. Те ж саме і з рибою: жирний оселедець, сьомгу або осетрову ікру замініть хеком, окунем, минтаєм, креветками або мідіями.