Home / Здоров'я / Як зберегти зір школяра: тренування для очей вдома та на уроці

Як зберегти зір школяра: тренування для очей вдома та на уроці

Людина 90% інформації про навколишні дійсності отримує завдяки органам зору. Тому, як не банально, але зір потрібно берегти ще зі шкільної лави! Навантаження на зір у сучасного школяра велике, а відпочинок він отримує тільки в період сну. У століття комп’ютерних технологій кому-кому, а очам дійсно не повезло.

Проблеми із зором все частіше з’являються у дітей молодшої та середньої школи, недуга очей впевнено «молодшає». Найбільш поширені захворювання, які ведуть до порушення зору у дітей: астигматизм, міопія, косоокість. Серед причин, які викликають захворювання, лікарі виділяють зловживання комп’ютерними іграми і тривалий перегляд телевізора.

Замість дозованого читання книг, прогулянок на вулиці, ігор з друзями у дворі школярі все частіше проводять позашкільний час у монітора. Таке проведення часу не може позитивно позначитися на органах зору. Основний мінус тривалого сеансу біля комп’ютера полягає в тому, що ще не встигли зміцніти м’язи очей знаходяться в тривалій напрузі і значно втомлюються. Якщо дитина постійно сидить біля комп’ютера, то зір починає стрімко «згасати».

Як зберегти зір?

Як бути? Адже заборонити перегляд улюблених мультфільмів або заборонити грати в комп’ютерні ігри буде нелюдяно і трохи жорстоко. Однак вихід є – ввести обмеження на перегляд телевізора і гру за комп’ютером.

Батьки зобов’язані стежити за тим, щоб школяр чергував напружену роботу (читання, письмо) з відпочинком. Для усунення напруги з очних яблук офтальмологи рекомендують щодня проводити гімнастику для очей. Гімнастика повинна проходити як в школі, так і вдома.

Охорона зору для школярів вкрай важлива, так як набута короткозорість практично не піддається лікуванню. Тренування для очей є найкращим методом профілактики порушень зору у школярів. Якщо в ранньому віці дитини привчити робити гімнастику для очей, то це стане дуже хорошою звичкою на все життя. Регулярні вправи допоможуть зберегти зоркий погляд, а якщо у школяра вже присутні порушення, то гімнастика зможе зупинити падіння зору. Зорову гімнастику потрібно виконувати щодня, мінімум 2-3 рази на день, витрачаючи при цьому близько 10 хвилин. Після занять м’язи очей розслабляються і наступні навантаження сприймають набагато легше. Зарядка розроблена спеціально для школярів, але вона не завадить, а принесе користь і дорослим, які багато часу “спілкуються” з екраном монітора.

Вправи для очей, рекомендовані школярам

Як зберегти зір школяра тренування для очей вдома та на уроці 1

Даний комплекс вправ спрямований на ретельні тренування очних м’язів, зняття втоми і напруги, на поліпшення процесу кровообігу. Вправи рекомендовано виконувати для початку  по 2-3 рази, а коли дитина їх запам’ятає можна переходити до повторення в 5-6 разів. Обов’язково виконуйте вправи з дитиною, показуючи йому наочний приклад для наслідування. Не забудьте проконтролювати чи проводиться розминка для очей на уроці.

Мружимося.

Міцно-міцно заплющуємо оченята на 4-5 секунд, потім відкриваємо.

Зображуємо крила метелика.

Моргаємо очима, як метелик махає крилами.  Рухи повинні бути без напруги, швидко, легко і невимушено.

Граємо в світлофор.

Знаєте, як блимає світлофор на перехресті? Давайте його зображати: закриваємо почергово то праве, то ліве очко.

«Тік-так».

Очима зображуємо годинничок, дивимося вправо-вліво, як цокає маятник.

Вгору-вниз.

Голову тримаємо прямо, дивимося очинятами вгору, а потім вниз.

«Переглядалки».

Граємо по парам в переглядалки, хто кого перегляне? Дивимось на сусіда і не моргаємо якомога довше. Коли моргнув – закриваємо очі і відпочиваємо кілька секунд, вдаємо, що спимо.

Годинники.

Малюємо велике коло очима за годинниковою стрілочкою, а потім – проти.

Хрестики.

Малюємо очима хрестики: дивимося вправо-вгору, вліво-вниз, а потім вліво-вгору і вправо-вниз.

Далеко і близько.

Протягом 10 секунд дивимося на шкільну дошку або предмет, розташований максимально далеко. Потім повільно переводимо погляд на парту або будь максимально близький предмет і дивимося протягом 10 секунд.

Робимо масаж.

Закриваємо очі, даємо їм відпочити. Легенько масажуємо повіки пальчиками, але не надавлюємо сильно.

Розминка для очей може проводитися як серед школярів, так і серед дітей, які відвідують ясельну школу. Гімнастику можна перетворити в гру, щоб діти з великим інтересом чекали хвилинки зарядки. Обов’язково уточніть в школі чи дитячому садку чи проводить старший наставник подібні вправи для відпочинку очей.

Не забувайте контролювати дитину в чергуванні процесу роботи і відпочинку, не давайте очам перевтомлюватися. Обмежте перегляд мультфільмів і фільмів, не дозволяйте школяреві довго грати в комп’ютерні ігри, адже це позначається не тільки на погіршенні зору, але і викривленні хребта. З малого віку привчайте дитину до ігор на свіжому повітрі, здійснюйте походи, прогулянки, займайтеся спортом. Дотримуючись здорового способу життя, школяр не тільки буде добре бачити, але і буде здоровий в усіх сенсах!

Гімнастика для очей відео:


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *