Home / Дозвілля / Як зберегти живу ялинку довше. Перевірені способи

Як зберегти живу ялинку довше. Перевірені способи

Сотні зелених красунь з’явилися на ялинкових базарах. Яким би великим і різноманітним не був вибір штучних ялинок, більшість жителів впевнені: ніщо не здатне замінити неповторний аромат хвої. Щоб святкове ялинка прийшла не тільки на свято, але радувала ще багато тижнів, за нею потрібно правильно доглядати. Дізнаємось кілька секретів, які допоможуть і підкажуть як зберегти живу ялинку.

Як зберегти живу ялинку довше.  Вибираємо дерево

Як зберегти живу ялинку довше. Перевірені способи

Щоб новорічна ялинка простояла довше, до самого Старого Нового року, радувала нас своєю лісовою красою, потрібно в першу чергу вибрати здорове дерево. Якщо вибір припав на штучну хвою, до цього треба додати і безпеку. Вибір складний, але ми зараз обов’язково в усьому розберемося, щоб кожен розумів, як зберегти живу ялинку довше  та правильно вибрати.

Існує багато ознак, за якими можна обчислити найякісніше дерево. Наприклад, вибрати дерево зі стовбуром, на зрізі якого немає широкої темної облямівки, а гілки – еластичні і яскраві, хвоя насичено-зеленого кольору, не обсипається. При транспортуванні важливо не пошкодити верхівку і кінчики гілок.

Якщо гілки легко гнуться і чути тріск, отже, представник хвойних зрубаний давно, голки у нього вже сухі і швидко обсипаються. У недавно підготовлених дорослих дерев гілки розташовуються часто, запах хвої – сильний, стовбур досить товстий, голки – яскраво-зелені. Хороший спосіб перевірки свіжості ялинки: беремо її за стовбур і злегка струшуємо. Якщо голки залишилися на місці – значить, дерево можна брати.

Саме дерево купуємо незадовго до свята – за три-п’ять днів. Так воно довше простоїть і після урочистих заходів. Якщо ялинки на передноворічних ярмарках виявилися перев’язані канатом, то, не соромлячись, просимо продавця звільнити від мотузок оглядають об’єкти. І робимо покупку в денний час, коли видно всі дефекти. Так нам точно не підсунуть ялинку в мішку. До речі, швидше за всіх голки обсипаються у ялинки, найдовше стоїть сосна і при цьому зберігає свій чудовий аромат.

Найгуманніший для екології варіант – купити не зрубане дерево, а по-справжньому живу ялину в діжці. Коли святкові дні закінчаться, поставте її на засклений балкон, взимку дерево має спати в прохолоді. Навесні ялину можна буде посадити в саду, вибравши затемнене місце.

Можна замінити ялинку більш теплолюбними деревами, наприклад, кипарисом або араукарією, але в живу природу їх в нашому кліматі вже не повернеш. Якщо можливості посадити дерево немає, то вже давно існують сервіси, що пропонують дерево в діжці «в оренду». Після свят ялинку заберуть назад в розплідник.

Умова одна – повернути дерево до певної дати. До речі, майже кожне друге рано повернулося рослина можна реанімувати – що і намагаються іноді зробити в розплідниках. Дерева приживаються. А ті, що загинули, стануть у пригоді в виготовленні інших виробів – не менш важливих у нашому житті.

Потрібно оптимально підібрати час покупки ялинки. Якщо купувати її задовго до свята, вибір буде більшим, але, щоб зберегти красу, дерево доведеться спочатку потримати на холоді, наприклад, на лоджії, загорнувши в папір. Якщо брати ялинку безпосередньо перед святом, з вулиці краще відразу не заносити її в тепло. Від різких температурних коливань ялина може швидко загинути. Спочатку потрібно потримати дерево в під’їзді 15-20 хвилин, а вже потім занести в квартиру.

Яку новорічну ялинку краще вибирати: живу або штучну?

Перший крок вибору, для всіх, вибір між живою або штучною ялиною. Яку краще вибрати? Для цього кожен повинен зважити всі плюси і мінуси двох сторін питання.

Жива ялина.  Основним плюсом вибору живої ялинки, звичайно ж, її натуральність. Вже усвідомивши, що в будинку частина природи, відразу стає приємно на душі. Особливо, коли в світі одна штучність. Так адже хочеться частинку матінки природи мати вдома хоча б у свята. Так, від натуральної ялини цього не віднімеш. Далі, варто згадати про аромат. Справжня жива ялинка пахне лісом, хвоєю, свіжою смолою.

Ніякий освіжувач повітря з хвоєю цього не замінить. Одночасно, живе дерево може викликати і алергію, хоча в більшості випадків хвоя навпаки, дуже корисна на дихальні шляхи. Тільки незважаючи на всі ці бажані позитиви, є дуже вагомий мінус даного вибору: вирубуються ліси. Уявіть, скільки маленьких дерев знищується, щоб на один-два тижні людям було приємно. І скільки корисного можна зробити з вирослого лісу, який напередодні Нового року просто зникне з лиця землі. Так, це треба враховувати при виборі натуральної ялинки. І як альтернатива, штучна ялинка стане справжнім порятунком для природи.

Але, якщо ви завжди купуєте живу ялину в розпліднику або на спеціалізованому ринку, тоді немає приводу хвилюватися, шкоди природі ми не приносимо. Ці новорічні ялинки вирощуються спеціально під Новий рік.

Як вибрати живу ялинку

Головне завдання вибору живої ялинки, підібрати найбільш свіже та здорове дерево. Для цього є спеціальні ознаки. Спочатку, колір голок, він повинен бути яскраво-зеленим, не жовтуватим. Чим більше до жовтого – тим ялина раніше зрубали і вона менше буде стояти не обсипаючись. Далі, вибравши продавця з найбільш «свіжими» ялинками, шукаємо найбільш здорову.

Перша ознака здоров’я – товщина стовбура. При висоті ялинки 1.5 м, діаметр нижньої частини стовбура повинен становити не менше 6 см. Простіше кажучи, шукаємо серед маси ялинок ті, де стовбур товстіший. Потім, приступаємо до інших перевірок здоров’я. Наприклад, пробуємо висмикувати голочки, проводити по них проти зростання, можна струсити дерево. Свіжа і здорова ялинка ці випробування встоїть.

Далі, пробуємо розтерти кілька голочок в руці, ми повинні відчути аромат і липкість смоли, це також непогана ознака свіжості. Притому кількість смоли може відрізнятися навіть у двох одночасно зрубаних поруч ялинок. І чим більше смоли – тим довше ялинка простоїть в будинку. Останнє, дивимося на зріз дерева, там не повинно бути темних плям, це ознака того, що ялинка починає засихати або обмерзати, що буває навіть у свіжих ялинок, такі дерева довго в теплі не витримають.

Залишилося вибрати по симетрії, особливо це важливо тим, хто ставить ялинку в центрі кімнати. А ось хто бажає встановити ялину в кутку, може дивитися лише з одного ракурсу, адже гілки з іншого боку все одно доведеться підрізати. Так що в цьому випадку вибирати ідеальне дерево з усіх боків – трата часу, сил і грошей. А за «однобоку» ялинку можна й поторгуватися.

Штучна ялинка. Сучасна штучна ялинка не така, як багато хто пам’ятає десять років тому, не кажучи вже про більш тривалий термін. Останні моделі штучних дерев можуть перевершувати натуральні і по красі, і за зовнішньому вигляду. Звичайно, дуже хороша натуральність коштує грошей, але навіть недорогі моделі і то прекрасно виглядають.

Тому візуально, не можна сказати, що штучна ялинка гірше живої, і це можна приписувати до позитиву. Продовжуючи, варто згадати про стійкість нового святкового аксесуара. Ця ялина не обсиплеться через тиждень і прибирати після неї не треба. Ще, така ялинка чудово заощадить бюджет.

Так, вона дорожча живої ялинки, але протягом мінімум 6 років ця штучна красуня буде як і раніше радувати своїми красотами. Живу, доведеться купувати щороку, що по грошах через пару-трійку років вийде дорожче, не кажучи вже про витрачений час. Тому залишився лише один мінус – відсутність аромату хвої. А його можна чудово повернути букетом хвойних гілок, які, найчастіше, збираються на офіційній валці лісу і купуючи їх, ми ніяк не шкодимо природі. До того ж, багато пластикових ялинок роблять із вторинної сировини.

Як вибрати штучну ялинку

Штучна ялинка вибирається вже за своїм, особливим параметрам. І відразу попереджаємо, це ще більш відповідальна робота, адже на ринку безліч пластикових дерев, які небезпечні для людського здоров’я. Такі ялинки треба навчитися помічати і уникати.

Отже, висота і колір ялинки, це все на розсуд покупців, так би мовити, «на смак і колір …». Залишився тільки один  важливий параметр – матеріал. І тут важливо розуміти, від цього залежить багато чого. Поганий матеріал, це і шкода здоров’ю за рахунок токсичності і можливість загоряння від гірлянд.

Мамам і татам важливо розуміти, що маленька дитина обов’язково захоче спробувати нову ялину, тому від поганого «дерева» можливо і отруєння. Але навіть безпосередньо батькам, дорослим людям погана штучна ялинка може все одно шкодити, наприклад, запахом, який теж шкідливий для людського організму і призводить до отруєнь.

Штучне дерево не повинно пахнути! Наше завдання, вибрати нешкідливий матеріал, і це підтвердити може лише сертифікат якості. У ньому має бути зазначено, що ялинка перевірена і нешкідлива. Також, там повинно бути прописано, що матеріал володіє протипожежними властивостями.

Цьому сприяє наявність антипирена або подібних матеріалів. Якщо вибрали штучну ялинку з паперу, горіти вона буде однозначно і при такому виборі обов’язково треба відмовитися від використання на новорічній красуні гірлянд. Крім того, вибираючи найдешевші паперові ялинки, ми часто потрапляємо на китайські матеріали, так що не довговічності, ні естетики від цих дерев найчастіше ми отримаємо, лише шкоду.

Як зберегти живу ялинку довше. Вибираємо місце

Ялину краще встановити подалі від опалювальних приладів і батарей в добре провітрюваному приміщенні, так як жарке сухе повітря скоротить життя дерева. Не варто також ставити дерево в проході, щоб зайвий раз не зачіпати гілки.

Як зберегти живу ялинку довше. Готуємо стовбур

Перед установкою ялинки стовбур потрібно підготувати. Для початку  слід за допомогою гострого ножа прибрати кору приблизно на 8-10 сантиметрів, оновивши місце спилу. При установці видаліть нижні гілки, вони чудово підійдуть для новорічного вінка або букета.

Ставимо ялинку на спеціальну підставку, в глибоку ємність або в відро. Воно може бути з вологим піском і додаванням гліцерину, желатину або просто з водою, в якій розводять дрібку солі і цукру (для харчування), пігулку аспірину (для знезараження, можна використовувати і лимонну кислоту). Закріплюємо за допомогою підручних засобів – дерев’яних брусків, мотузок і т.д. При бажанні низ декоруємо ватою, мішурою, папером.

Ті, хто збирається використовувати тільки верхівку ялинки, можуть змастити місце зрізу маззю Вишневського.

Як зберегти живу ялинку довше. Вибираємо субстрат

Одним з перевірених методів, як зберегти живу ялинку довше є субстрат з вологого піску, який зазвичай готують в відрі. На літр чистої води додають дві столові ложки желатину, ретельно розмішують, потім виливають в пісок. Запобігти загниванню стовбура допоможе також розчин з двох столових ложок цукру і двох пігулок ацетилсаліцилової кислоти.

Розчин потрібно влити в підготовлений контейнер з водою або піском. Найвідоміший рецепт «живої води» – кілька кубиків цукру-рафінаду, пігулки аспірину і жмені солі. Стовбур дерева заглиблюють в пісок на 15-20 сантиметрів. Субстрат необхідно регулярно зволожувати, приблизно один раз в два дні.

Добре зарекомендувала себе також ємність з теплою водою, в яку потрібно додати трохи лимонної або оцтової кислоти для створення кислого середовища. Такого ж ефекту можна досягти за допомогою пігулок швидкорозчинного аспірину. Щоб ялина трималася, знадобиться тринога, яку поміщають в ємність з водою. Надати дереву стійкість можна, видаливши частину нижніх гілок секатором.

Щоб продовжити життя ялини на хресній підставці, можна обернути стовбур мокрою вовняною тканиною, наприклад, старим светром. Шерсть слід регулярно зволожувати.

Гілки дерева теж потрібно періодично поливати водою з пульверизатора, при цьому, звичайно, варто заздалегідь відключити всі електрогірлянди. Щоб не пошкодити іграшки, краще зволожувати гілки ближче до стовбура, де немає прикрас.

І звичайно, не забуваємо додавати воду в тару, в якій знаходиться ялинка. У перші дні дерево вбирає в себе відразу багато рідини. Рівень води повинен бути завжди вище зачищеного зрізу. Періодично провітрювати кімнату – температура в ній не повинна перевищувати 21-22 градусів.

Є ще один шанс на друге життя у лісової красуні, як зберегти живу ялинку довше  – це вкорінені живці. Це досить складний метод, дуже кропітка робота. Але хоча б раз спробувати варто. Важко вкорінюються відведення ялиці, сосни, модрини.

Ялини, кипариси і туї роблять це набагато легше. Для висадки беремо бічні однорічні живці довжиною 15-20 сантиметрів. Занурюємо на пару годин в воду видаляємо смолу, поміщаємо в підсилювач росту (Корневін), висаджуємо в горщик з грунтом для хвойних, закриваємо кожен держак відрізаною пластмасовою пляшкою – створюємо тепличні умови.

Якщо Новий рік відзначати на дачі, то роль святкової красуні може зіграти будь-який хвойне, та й не тільки, дерево, що росте на ділянці. Його не треба рубати, прикрасьте дерево прямо там, де воно знаходиться. Це навіть додасть особливий шарм торжества.

Для маленьких дітей подарунки, знайдені під такою ялинкою, стануть по-справжньому чарівними. А якщо прикласти фантазію і зімітувати заячий або лисячий слід, придумати лісові підношення, за допомогою конкурсів допомогти дітям знайти їх, то такий Новий рік малеча запам’ятає надовго.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *