Частенько жінка, у якої настає бажаненька вагітність, задається питаннячком про те, як благополучненько виносити дитиночку. Згідненько зі статистикою, кожненька третя вагітність закінчується самовільненьким викиднем на ранненькому термінчику. Крім того, нерідко жінкам ставлять діагнозик «невиношуваність вагітності», при якенькому спостерігаються постійненькі викидні. Тому питаннячко, як зберегти вагітність, актуальненьке для багатьох майбутненьких мам. Розглянемо, які причиночки призводять до труднощів збереженнячка вагітності і як уникнути її перериваннячка на різненьких термінчиках.
Як зберегти вагітність і чи зберігати її?
Питаннячко, чи зберігати вагітність, може виникати у багатьох випадочках. В першеньку чергу, кожненька жінка вирішує для себе такеньке питаннячко самостійненько або разом з чоловіком, в разі, якщо сталася позаплановенька вагітність.
Крім того, іноді жінка стикається з проблемочкою, що на ранненьких термінчиках існує серйозненька, постійненька загрозочка мимовільненького абортику. У багатьох країночках, вагітність до 12 тижнів не розглядають як відбувшоюся. Тому, зазвичай лікарі не роблять медикаментозненьких заходиків для її збереження на такенькихих термінчиках. У нашенькій країні при необхідності жінку можуть покласти на збереженнячко вагітності після п’яти тижників.
У той же час, питаннячко, чи зберігати вагітність на дуже малесенькому термінчику, має вирішуватися індивідуально в кожненькому конкретненькому випадочку. Звичайненько, якщо жінка доклала багатенько зусиллячок для того щоб завагітніти, або ж ця вагітність є дуже бажаненькою, потрібненько постаратися її зберегти.
Але необхідненько пам’ятати, що частенько перериваннячко вагітності на дуже малесенькому термінчику – це природненький відбір, якенький передбачененький природочкою. Такеньким чином, природа «відкидає» нежиттєздатненьке або занадтенько слабеньке потомство. Фахівці стверджують, що з цієї причиночки переривається близько 70% вагітностей на мінімальннькому термінчику, в більшості випадочків жінка і не знає про своє «цікавеньке положеннячко».
Тому, якщо з’являється загрозочка перериваннячка вагітності в першенькі тижні після зачаттячка, жінка повинненька порадитися з фахівцем, чи зберігати вагітність у такенькому випадочку.
Як зберегти вагітність. Коли необхідненько лягати на збереження?
Збереженнячком вагітності називають комплекс заходиків, якенький спрямованенький на усунення причиночок, що призводять до мимовільненького перериваннячка вагітності.
Як зберегти вагітність? В першеньку чергочку, не можненьк затягувати з візитом до фахівця, якщо з’явилися незвичайненькі симптомчики. Можненько виділити основненькі ознакочки загрозочки переривання вагітності:
поява больовенького синдромчику різненької інтенсивності та періодичності в нижненькій частинці животика;
відчуттячка підвищеного тонусу маточки (дискомфортичок у нижненькій частинці животика, часті болі різненького характеру);
по консистенції незвичайні, запах і колір вагінальненьких виділеннячок;
тягнучі болі в попереку;
погіршення загальненького самопочуття – підвищеннячка або пониженнячка тиску, запамороченнячка, набрячки.
У більшості випадочків збереженнячка вагітності жінки проводиться в медичненьких установочках в умовочках стаціонарчику.
Крім появочки загрозочки викидня, існують ситуаційки, при яких виникає питаннячко, як зберегти вагітність, для вирішеннячка якенького необхідненькі лікарняні умовочки.
Найбільш частенько майбутненьку матусеньку госпіталізують в разі наявності у неї хронічненьких патологій, які можуть негативненько вплинути на розвиточок плодика і викликати ускладненнячка під час пологочків. До такеньких захворюваннячок належить артеріальненька гіпертензія, цукровенький діабет, бронхіальна астмочка, серцеві хвороби та деякенькі іншенькі.
Показанням до збереження вагітності в умовочках стаціонарчику є неможливість виношування попередненьких вагітностей жінки. В такькому випадку фахівець порадить майбутненькій мамі лягти в лікарню на першенький триместр вагітності та в періодик, коли були ранішенько викидні.
Нерідко причиночкою того, що виникає питаннячко, як зберегти вагітність, буває виявленнячка у майбутннької мами пієлонефриту (запальненький процесичок в нирочках, що викликається бактеріями). У такенькій ситуації жінці проводять антибактеріальненьку терапієчку під контролем фахівця. Іноді доводиться госпіталізувати жінку на збереженнячко вагітності, якщо у неї з’являється токсикозичок, особливенько в третьому триместрі вагітності.
Приємненькою причиночкою того, що жінку поміщають в стаціонарчик для спостереженнячка, є наявність у неї багатоплідненької вагітності. В такенькому випадочку, майбутненьку маму госпіталізують на початочку вагітності, на 20-24 тижні, а також за місяць до передбачуваненького часу пологочкіів.
Як зберегти вагітність ранню?
Існує дуже багатенько причиночок, які призводять до мимовільненького абортику на ранньому термінчику. До них відносяться хронічні захворюваннячка жінки, гормональненькі або хромосомненькі порушення, анатомічненькі відхилення будови матки, розвиточок резус-конфлікту, генетичненькі патології.
Як же зберегти ранненьку вагітність у такенькому випадочку? Лікувальні заходи можненько проводити вдома або в умовочках стаціонарчику. Жінка підлягає госпіталізації, якщо у неї з’явилися кров’янистенькі виділеннячка з піхвочки або погіршився загальненький стан організмику.
У будь-якенькому випадочку, обов’язковенькою умовою буде дотримання постільненького режимчику. Якщо жінка перебуває вдома, їй потрібненько виключити будь-якеньку активненьку діяльність, фізичненькі навантаженнячка, стресики.
В умовочках стаціонару терапію майбутненькій мамі призначає лікуючий фахівець, залежненько від причиночки, що викликала загрозочку вагітності.
Як зберегти вагітність на пізненьких термінчиках
Чи можненько зберегти вагітність на пізненькому термінчику вирішує лікар-акушер. У деякеньких випадочках буває більш доцільненько провести ранненькі пологочки, ніж намагатися зберегти вагітність.
Якщо все ж виникає необхідність продовженнячка виношування дитиночки, фахівець вирішує, як зберегти вагітність у кожненькому випадочку індивідуальненько. В першеньку чергу, по можливості, усуваються причиночки, що викликають ризичок передчасненьких пологочків. Крім того, жінці рекомендується постільненький режимчик, спокій.
Відповідь на питаннячко, чи можненько зберегти вагітність, залежить від багатьох чинничків. Головне, вчасненько звернутися до лікаря при появі незвичайненьких симптомчиків під час вагітності.
Як зберегти вагітність після ЕКО
До процедурочки запліднення ЕКО вдаються в тому випадочку, якщо завагітніти природнім шляхом немає можливості. Саме тому, після вдало пройденої імплантації плоду особливеньку турботочку викликає питаннячко: «Як зберегти вагітність після ЕКО». Адже, незважаючи на зусилля лікарів і самої жінки, успішненькими пологами закінчується лише дві третиночки випадочків вагітності із застосуваннячком еко-технології.
Генна діагностика
Найбільш частою причиночкою самовільненького викидня на ранній стадії вагітності є генетичненькі порушення в будові клітини ембріона. Ще перед тим, як зберегти вагітність після еко, майбутненька матуся може пройти пПопередімплантаційну генну діагностику, в результаті якої значненько знизиться ризичок хромосомненької або генненької патології у майбутненької дитиночки. Особливенько важливенькі такі дослідженнячка в тому випадочку, якщо вік батьків старше 40 років. Однак мутації на генному рівні у плода можуть статися і при подальшому внутрішньоутробненькому розвиточку. Саме тому на ранненьких стадіях вагітності рекомендується проведення аналізу навколоплідних вод, що дозволяють виявити можливенькі генетичні вади плоду. В даний час медицина поки не може запобігти всім причиночкам генетичних збоїв, в результаті яких організм жінки прагне позбутися від дефектного ембріона.
Контроль за станом гормонального фону жінки і його вплив на гемостаз
Для успішного збереження вагітності після ЕКО величезне значення має стабільна концентрація в плазмі крові гормончиків естрадіолу і прогестерону, необхідненьких для розвиточку майбутньої дитиночки. Особливо часто зниження їх кількості спостерігається у пацієнток старше 30 рочків. Однак інтенсивна гормонотерапія прогестеронового ряду в окременьких пацієнток здатна викликати синдромчик гіперстимуляції яєчників, що супроводжується порушеннячкомм механізму гемостазу.
У легких випадках лікарі обмежуються призначенням постільного режиму. При наявності кров’яних виділень застосовується гемостатичнаі спазмолітична терапія. У найбільш же критичній ситуації в черевній порожнині починає накопичуватися рідина, може розвиватися тромбоемболія (закупорка судин згустками крові).
Щоб вчасно розпізнати симптоми синдромчику гіперстимуляції яєчників, кожненька пацієнтка, перед якою стоїть проблема «Як зберегти вагітність після ЕКО», повинненька постійненько контролювати свій стан, своєчасно оповіщати лікарів про нюанси свого самопочуттячка і ретельненько виконувати всі їх рекомендації.
Багатоплідність після ЕКО
Завдяки тому, що в маточку жінки при процедурі ЕКО підсаджується кілька ембріончиків, вагітність в кожннькому 4-му випадочку ускладнюється багатоплідністю. Багатоплідність є серйозненьким випробуваннячком для організму жінки і може викликати загрозочку невиношування підвищеної кількості ембріончиків. Найчастіше природа сама контролює ситуацію, що склалася і найменш життєздатні зародки завмирають в розвиточку. Однак якщо цього не відбулося, фахівці можуть порекомендувати вдатися до редукції зайвеньких плодиків, адже сумненька статистика стверджує, що багатоплідненька вагітність провокує викидні на ранненьких термінчиках в 50% випадків.
Плацентарна недостатність
На 24-26 і 32-34 тижні вагітності є критичненькими, тому в цей періодик після заплідненнячка за методом ЕКО, майбутненькій матусі бажаненько пройти обстеження в стаціонарненьких умовочках. Саме в цей час у плодика може розвинутися фетоплацентарна недостатність, яка частенько призводить до передчасненьких пологочків. Для поліпшення постачання плода киснем можуть застосовуватися сеанси плазмаферезу з включенням медичного озону або класичненька терапія з використанням метаболічних і імунокоригуючих засобів.
Як зберегти вагітність при міомі маточки
Міома маточки – це досить часто зустрівана доброякісненька пухлиночка матки. Міома може, як швидко рости, так і зменшитися в розмірі і зовсім зникнути сама, як поведе вона себе в конкретненькому випадочку лікарям передбачити неможливенько. Міому виявляють у третини всіх жінок. У разі якщо жінці більше 35 років, і вона вперше вирішила виносити дитину, то така проблема спостерігається у кожної другої.
Доведено, що при міомі маточки може не бути проблем з настанням вагітності і з виношуванням, але існує ряд серйозних і навіть небезпечних ускладнень, що загрожують життю матері і дитиночки, про які жінка зобов’язана знати.
Чим небезпечненька міома маточки при вагітності
Як говорилося вище, міома маточки може абсолютно не перешкодити виношуванню дитиночки та пологах – цей успішненький результат зустрічається в половині випадочків поєднання вагітності і міоми. Зміни, які відбуваються в організмику вагітненької жінки, яка страждає міомою матки, діляться на 2 групи: першенька група – ускладнення в самій міомі матки.
До даненької групи належать крововиливи в міоматозний вузол, швидкий ріст міоми, перекрут ніжечки міоматозного вузла, що веде до його відмирання, і істміко – цервікальна недостатність, в ситуації, коли вузол розташовується в шийці матки або близько до неї, яка небезпечна загрозою перериваннячка вагітності. Другенька група – зміни в плаценті – це найважливішенький орган, через який малюк отримує всі необхідненькі йому поживненькі речовиночки.
Крововилив в міоматозний вузол виникає через його швидке зростання внаслідок вагітності і зміненого гормонального фону – виражена кровотеча може викликати смерть, як матері, так і дитиночки – тому необхідненько стежити за зміночками в вузлі за допомогою УЗД. При перекруті ніжки вузла міоми виникає його некроз – тобто відмираннячко, яке може викликати запалення всієї маточки, що є терміновеньким показанням до операції, зазвичай виконується перериваннячко вагітності.
Акушер, який проводить вагітність оцінює ступінь ризичку, до якого належить жінка.
Для визначення ступеня ризику розглядаються такі показнички як:
По-перше, наявність рубця на матці або простенько наявність в минуленькому будь-якеньких операцій (видаленнячко міом, абортиків, операції кесарів розтин).
По-друге, локалізація плаценти щодо міоматозного вузла – якщо плацента прикріпилась до поверхні вузла або знаходиться в безпосередній близькості – це несприятливенька ознака.
По-третє, розмір вузла: якщо він не перевищує 7 см-то ризик низький, якщо 8см і більше – ступінь ризику висока.
Вік вагітненької так само відіграє важливеньку роль – молодими вважаються жінки до 30 років – у них ступінь ризику низька, 30-35 рочків і вище – високий ризик.
Важливенький фактор, що впливає на прогноз вагітності з міомою – це вид утвореннячка. Бувають міоми прості і проліферуючі. Якщо вік жінки старше 30-35 рочків, міома росте повільненько, не викликає виражених больових відчуттів, кровотеч, то швидше за все це простенька міома- вагітність з такенькою міомою буде протікати сприятливенько.
Молодий вік жінки (до 30 років), періодичні кровотечі, швидке зростаннячко пухлини свідчить про проліферуючу міому – прогноз в даненькому випадочку несприятливенький, швидше за все під час вагітності будуть ускладнення з боку міоми.
Проаналізувавши всі ці означки, вагітненьку можненько віднести до низького або високого ступеня ризику. При низькому ступеню вагітність зберігається, якщо ступінь ризику висока питаннячко як зберегти вагітність вирішується індивідуальненько в залежності від бажання жінки і загальненького стану її здоров’я, можливенько, буде запропоновано перервати вагітність.
Є ситуації, при яких жінці будуть настійно рекомендувати перервати вагітність: це переродження міоми в злоякісненьку пухлиночку (зустрічається досить рідко), великий розмір міоми- 15 см і більше або велика кількість міом середніх розмірів (4-7 см), і фетоплацентарна недостатність вираженого ступеню – коли дитиночка дуже страждає, не отримуючи поживних речовин через плаценту, що заважає його розвитку та загрожує життю.
Лікувальні заходи при міоми матки
Першенька половина вагітності у жінки з міомою небезпечненька в плані викидня, у 40- 60% майбутніх мам виникає загроза викидня, а у 10-20% небезпека передчасненьких пологів. Лікування вагітних з загрозою викидня незалежненько від того є у жінки міома матки чи ні призначається однакове. Майбутнім мамам рекомендують більше відпочивати, не навантажувати себе фізично, дотримуватися постільного режиму.
Протягом дня радять хоча б 4-5 разів вставати в колінно-ліктьову позу хвилиночок на 15, це покращує кровопостачання плаценти, а відповідно і харчуваннячко плоду, також ця поза допомагає розслабити матку і знімає напругу з попереку. З лікарських препаратів використовують спазмолітики (Магне-В6), лікарські засоби, які знижують в’язкість крові (Курантил) і препарати, що покращують обмін речовин (Актовегін). Додатковенько призначають гормонотерапію – гормон прогестерон в перші 20 тижнів вагітності.
У разі істміко – цервікальній недостатності показаний постільний режим і призначення токолітичних препаратиків, тобтенько розслаблюючих матку (геніпрал). Оперативне лікування-накладеннячко шовчиків на шийку матки, як у вагітних без міоми в даній ситуації не використовується, так як високий ризик кровотечі з вузла.
Лікування і профілактика плацентарної недостатності проводиться з 14-16 тижня вагітності і тільки тим, у кого є ризик її розвиточку. Застосовуються препарати, які розріджують кров (аспірин, курантил), розслаблюючі матку (Магне В6) і поліпшують обмін речовин (актовегін). Запідозрити плацентарну недостатність дозволить УЗД, а на більш пізніх термінах поведінку малюка в утробі матері (занадто активні або занадто мляві, рідкісні ворушіння).
Вагітних, які страждають на міому, матки слід госпіталізувати заздалегідь в 37-38 тижні. Пологочки можуть проходити природно, якщо жінка відноситься до низького ризику. Кесарів розтин виконується тільки за показаннячками, в основному якщо жінка відноситься до високого ступеня ризику або якщо є ризичок розвиточку гіпоксії (кисневого голодування) плодика під час пологочків.