Майстерність зав’язування краватки корисно освоїти не тільки чоловікам, але і їхнім дбайливим дівчатам і дружинам. Зав’язати краватку можна десятками способів. Різняться вони технікою, товщиною вузла і складністю виконання, об’єднує їх одне – результат: чоловік в краватці виглядає чарівним. Пропонуємо найпопулярніші способи, як завязувати галстук – від найпростішого до хитромудрого – і поради, як не помилитися у виборі сорочки і костюма.
Як завязувати галстук
Звичайно, найлегше користуватися простим вузлом. Насамперед покладіть галстук таким чином, щоб широкий кінець був по ліву руку, а вузький – по праву.
Широкий кінець накиньте на тонкий, оповийте широкий навколо тонкого, а потім виведіть його знизу до правої сторолни.
Широкий кінець повинен виявитися зверху. Необхідно зайти в отриманий обідок. Тепер доведеться вивести його в ліву сторону.
Іншими словами, частину краватки необхідно завести за одну, при цьому роблячи повне коло, а потім заводячи в петлю на шиї.
У Вас вийшла подвійна петля. У неї потрібно протягнути широку частину краватки, в результаті чого вийде простий вузлик.
«Половинний Віндзор»
Вузол підходить чоловікам з високим підборіддям. Зав’язувати його легко, а виглядає він досить виграшно. Зав’язується «Віндзор» симетричним вузлом з трьома рівними вузлами. Доречний він і на свято, і для походу в клуб.
- Простий вузол
- Прекрасно виглядає з широким коміром
- Підходить і для вузьких, і для широких краваток
Вузол «Пратт»
У США «Пратт» і «Віндзор» взаємозамінні. Більш того, «Пратт» зав’язується простіше і вдало підходить для краваток з особливих тканин і подовжених. Особливо доречний буде в оформленні образу для весільного торжества і ділової зустрічі.
- Підходить до широких комірців
- Симетричний
- Для вузьких краваток
«Кент»
Мабуть, цей вузол можна назвати найлаконічнішим для краватки. Доречний для офісу, але і для побачення в ресторані також підійде. До того ж такий вузол можна не боятися зав’язувати на краватці з об’ємної тканини.
- Використовують для твердих тканин краваток
- Невеликий вузол
- Асиметричний
- Особливо виграшно виглядає на м’язистих чоловіках
Перехресний вузол
Вузол дуже елегантний. Він підходить для святкових приводів. Вигідно виглядає з широкими комірами.
- Симетричний
- Підходить для краваток з легких тканин
- Ідеальний варіант для офісу
- Чи зможе замаскувати широку шию
«Кельвін»
Вузький елегантний вузол. Названий на честь фізика, який жив в XIX столітті. У вузлі можна розглянути продовження вузла «Кент». Варто відзначити, щоб отримати вузол «Кельвін» потрібно терпіння: він зав’язується вузько і довго.
- Симетричний
- Підходить для маленьких комірців
«Ніки»
Назву вузол отримав на честь співробітника фірми з виробництва краваток «Nicky». Компанія давала рекомендації, як завязувати галстук в брошурах. Вузол найкраще підходить чоловікам з плоским підборіддям і невеликим обличчям, а завдяки конусній формі вигідно підкреслює контури обличчя.
- Трикутна форма, причому яскраво виражена
- Саморозв’язуваний
«Гранчестер»
Вузол виглядає об’ємним навіть з вузькими краватками. Зав’язати його нелегко, а новачкові взагалі складно розібратися в цих численні завитках. Зате тим, хто освоїть «Гранчестер», підкоряться і всі інші вузли. Вузол виглядає бундючно і урочисто, з-за цього чоловікам з овальним обличчям варто його уникати. Як правило, він припадає до душі невисоким чоловікам, оскільки численні завитки в процесі зав’язування вкорочують краватку.
- Асиметричний
- Вузол великий, об’ємний
- Саморозв’язуваний
«Бальтус»
Вузол придумав художник Бальтус в 1933 році. Він створений надавати правильну форму красивим вузьким краваткам.
- Об’ємний вузол
- Для великих комірців
- Підходить для вузьких краваток
«Онасіс»
Назва пішла від мультимільйонера Арістотеля Онасіса. Вузол досить екстравагантний: в кінці зав’язування краватка накладається на вузол, і він повністю ховається. Може, через недоречності в високих колах цей вузол не люблять. Якщо Вам він припав до душі, зав’язуйте «Онасіс» тільки в поєднанні з широкими комірами.
- Смішний
- Для рідкісних випадків
- Для високих форм коміра
New Classik
Вузол підходить для краваток коротших. Він виглядає на тканині у вигляді вузького трикутника.
- Для тканин середньої щільності
- Складний
- Трикутний
«Віндзор»
Підходить для вузьких краваток і представляє подвійний вузол, досить великий. Вузол «Віндзор» замінив простий в 1940 році, і з тих пір популярність великих вузлів зросла: вузол повністю заповнює широкий виріз комірця.
Назва вузла пов’язана з легендою. Якщо вірити їй, винайшов цей вид вузла Едуард VIII, який зрікся престолу і отримав звання герцога Віндзорського. До того ж герцог вважався законодавцем мод. Бутоньєрки, пуловери і гольфи в сучасному гардеробі – це його заслуга. Тільки ось краватку Едуард VIII зовсім не носив, тому легенда всього лише легенда.
- Складний
- Для високих комірів
- Підходить вузьким краваткам
«Фрістайл»
Вузол красивий, він поєднує в собі класичний «Віндзор» і простий вузол. Особливо виграшно виглядає на шовкових галстуках з тонким наповнювачем.
- Складний
- Для вузьких краваток
Східний вузол
Вузол досить рідкісний, але простий у зав’язуванні. Спосіб, як завязувати галстук надзвичайно ідеальний для краваток з важких матеріалів. Навіть в’язані та вовняні краватки можна ним зав’язати. Зав’язуючи цей вузол, будьте уважні: невірний рух перетворить вузол в неправильний, і він буде ненадійним і розв’яжеться в найвідповідніший момент.
- Простий
- Універсальний
- Невеликий
«Ганновер»
Трикутний вузол, за розміром ще більший «Віндзора». Тому його використовують тільки з широким вирізом коміра.
Як завязувати галстук. Правила поєднання краватки і сорочки
Колір краватки варто підбирати на тон темніший сорочки. Звичайно, виключення можуть бути, але вони стосуються виключно літніх варіантів.
Якщо Ви вибрали краватку в горошок, подбайте про те, щоб колір горошку збігся з кольором Вашої сорочки. Причому комбінувати таку краватку доречно тільки з сорочкою однотонною або в смужку, але не в клітину.
Над вибором краватки можна думати, якщо костюм і сорочка в одному кольорі: в цьому випадку підходить будь-яка краватка.
Кольори на краватці повинні перегукуватися з кольорами сорочки і костюма.
Не найвдаліше поєднання сорочки в смужку і краватки в клітку, і навпаки. Таке поєднання допустимо лише в разі, якщо малюнок буде різного масштабу.
Діловий етикет забороняє поєднання сорочки з коротким рукавом і краватки. Є вимоги і до рукава піджака: він повинен бути не вищим, і не нижчим кісточки на зап’ясті. У той же час він повинен відкривати рукав сорочки приблизно на 1-1,5 сантиметра.
Галстук і сорочка чорного кольору одночасно підходять виключно для траурної церемонії.
Довжина галстука: він повинен трохи діставати до пряжки пояса або гудзика штанів.
У кольоровій гамі сорочки, краватки і костюма має бути не більше трьох кольорів.
Тонкі і товсті краватки: яким способом зав’язати?
Найпопулярніші краватки сьогодні ті, ширина яких від 8,25 до 9,53 сантиметрів. А серед одягу молодих людей частіше можна знайти краватки не більше 6,35 сантиметрів. До того ж тонкі краватки все частіше з’являються в повсякденному гардеробі чоловіків завдяки популярності стилю casual. Найкраще для нього підходять способи «Четвертний» і «Половинний Віндзор».
Для товстих краваток краще вибрати східний вузол.