Використовуємо хімічні засоби
Засоби від вошей і гнид продаються в кожному аптечному кіоску. Вони доступні, відпускаються без рецепта. Нижче розглянемо найбільш популярні препарати, з’ясуємо їх особливості.
Бензил-бензонат. Випускається у вигляді емульсії. Емульсію втирають в шкіру голови, поступово переходячи на волосся. Надягають поліетиленову шапочку, залишають на 30 хвилин. Після цього промивають шампунем і обполіскують водою з додаванням оцту.
Мінуси такі:
Не можна застосовувати дітям до 3-х років;
Препарат токсичний;
Під час нанесення дитина буде відчувати печіння і свербіж;
Має неприємний, різкий запах;
Викликає сильну сухість шкіри, сприяє появі лупи.
Вивести вошей у дитини за допомогою даного засобу просто. Препарат справляється з паразитами з першого разу. Якщо випадок запущений, може знадобитися 2-3 процедури.
Пара плюс. Засіб нового покоління. Випускається у вигляді аерозолю.
Плюси наступні:
Можна застосовувати дітям від 1 року;
Легко і швидко наноситься;
Ефект помітний через 10 хвилин;
Після процедури волосся промивають шампунем, не потрібно використовувати оцет.
Мінуси також є:
Викликає печіння;
Має не дуже приємний запах;
Використовувати засіб потрібно акуратно, щоб не потрапив в очі.
Параніт. Після першого ж застосування воші і гниди зникнуть. Плюс кошту в його застосуванні. Випускається у вигляді шампуню. Тому досить просто намилити волосся, залишити мінімум на 15 хвилин і змити. Також можна відзначити відсутність неприємного запаху.
Мінуси:
Часті алергічні реакції у вигляді почервоніння шкіри голови;
Свербіж, печіння;
Тепер ви напевно знаєте, чим вивести вошей. Вибирайте засіб, який буде оптимальним для вас за ціною і якістю.
Експрес методи
Як вивести воші: методи позбавлення від вошей у дорослих та дітей у домашніх умовах швидко? Для цього існують спеціальні методи. Відразу варто відзначити, що вони небезпечні. Застосовуються токсичні засоби, які можуть завдати шкоди здоров’ю.
Одним з них є «Дихлофос». Він рятує від вошей, але абсолютно безсилий проти гнид, не руйнує їх оболонку. Засіб отруйний. Застосовувати варто з особливою обережністю. Якщо ви все ж вирішили ризикнути, техніка виконання повинна бути наступною:
Прочешіть волосся гребенем, не повинно бути колтунів;
Розпорошіть дихлофос в целофановий пакет і надіньте на волосся;
Зверху обмотайте рушником;
Залиште на 1 годину;
Промийте волосся шампунем;
Добре прочешіть волосся гребенем, щоб позбутися від гнид.
Дихлофос від вошей застосовувати можна тільки в крайніх випадках, коли інші препарати і способи не допомогли. Дітям цей спосіб протипоказаний.
Народні методи
Для виведення вошей можна застосовувати народні способи. Розглянемо найбільш популярні і ефективні.
На перше місце можна сміливо поставити використання масел (оливкове, рослинне, ефірне, кукурудзяне). Цей продукт не дає надходити кисню до волоссю. Паразити не можуть дихати і гинуть.
Нанесіть масло на коріння волосся і пасма. Одягніть поліетиленову шапочку. Через 30 хвилин промийте волосся теплою водою. Вичешіть гниди.
Метод абсолютно безпечний для дітей. Єдиний момент: після застосування масла необхідно добре промивати шкіру голови, щоб не утворювалася плівка, яка буде перешкоджати попаданню вітамінів і мінералів до волосся.
Ще один популярний метод – застосування дустового мила. Використовувати мило можна для дітей старше 5 років. У застосування є деякі особливості: при нанесенні його на волосся дитина повинна сидіти з закритими очима і ротом. А дорослий працювати в рукавичках і респіраторі. Ефект досягається за один раз. При цьому гинуть не тільки воші, але і гниди.