Home / Діти / Як вивести воші: методи позбавлення від вошей у дорослих та дітей

Як вивести воші: методи позбавлення від вошей у дорослих та дітей

Поява вошей не катастрофа, але факт малоприємний. Перш ніж шукати, як вивести воші: методи позбавлення від вошей у дорослих та дітей, потрібно розібратися – які саме комахи підлягають знищенню, оскільки методи розрізняються за їх різновидами.

Як вивести воші: методи позбавлення від вошей у дорослих та дітей. Які воші атакують людину

Сьогодні існує безліч способів, як швидко забути про проблему вошей, не звертаючись до допомоги СЕС. Щоб вибрати правильний і дієвий, спочатку потрібно з’ясувати, від яких вошей належить позбутися.

Людську кров облюбували три підвиди вошей – головні, лобкові і платтяні. Для насичення ці бігаючи паразити прокушують нашу шкіру, занурюють в неї свій ротовий смоктальний апарат, і викачують порцію за порцією. А наостанок нам залишають зудячі  запалені рани.

Перші два підвиди не покидають поверхню нашого тіла, криючись у волоссі. Там відбувається повний життєвий цикл вошей – народження, перевтілення, дозрівання, харчування, спаровування і розмноження.

Третій підвид – платтяна воша, зуміла трансформуватися, щоб бути менш вразливою, і навчилася жити поза тілом, але з постійним доступом до нього. Тому платтяний паразит облюбував натільний одяг, білизну і ліжко, щоб завжди мати можливість швидко піднятися на шкіру жертви і «поласувати» її кров’ю.

Як розрізнити вошей, до якого підвиду ті відносяться? Дуже просто – по локалізації укусів і залишених гнид на тілі.

Головна воша ніде більше не кусає, крім, як на голові – це волосиста зона, брови, борода і вуса. На її лапках кігтики мають форму, що дозволяє утримуватися і пересуватися тільки в волоссі такого типу – з круглим поперечним перерізом.

Лобкова воша, в силу особливості своєї будови, проживає і залишає укуси на шкірі, покритої волоссям іншого типу – з трикутним поперечним перерізом. Такі волоски вкривають тіло в зоні паху, статевих органів, лобка, живота, сідниць, грудей, спини і пахв. Її гниди можна зустріти тільки в цих зонах на покривних волосках.

Платтяна воша не потребує волосяного покриву, тому кусає і зовсім оголені ділянки шкіри, але там, де одяг торкається до тіла – це зона ворота, грудей, лопатки, плечей, попереку, живота, сідниці. Гниди відкладають  зазвичай в речах, але може кріпити і до пушкового волосся на торсі.

Якщо в однієї людини є укуси і гниди на голові і на тілі, то він заражений різними підвидами вошей, які паразитують незалежно один від одного. Тому і позбавлятися від них доведеться по-різному.

Запам’ятайте! Вибираючи, як вивести воші: методи позбавлення від вошей у дорослих та дітей  у домашніх умовах, огляньте уважно все тіло і визначте, з якими вошами належить боротися!

Наприклад, видалення з гасом, може привести до проникнення засобу глибоко в шкіру голови. В результаті чого можна очікувати опік поверхні, ослаблення і поганий стан волосся.

Процедуру варто виконувати, дотримуючись таких правил:

Не застосовувати для чутливої шкіри;

Захищати руки за допомогою рукавичок;

Не втирати в шкіру голови;

Тримати на волоссі не більше 15 хвилин;

Обов’язково створювати парниковий ефект за допомогою поліетиленової шапочки і рушника;

Після процедури прочесати пасма гребінцем, щоб прибрати мертвих вошей.

Лікарі радять не застосовувати подібний спосіб лікування. Скористатися перевіреними препаратами, які діють більш щадно.

З головними вошами боротися найпростіше, єдина трудність – це не пропустити вцілілі гниди. Якщо голова стала нестерпно свербіти зовсім недавно, то просте, але старанне вичісування за допомогою густого гребінця або спеціального гребеня дозволить швидко звільнити волосся від нечисленних паразитів.

При проблемах з чутливістю до алергенів, вагітності та грудному вигодовуванні, а також при лікуванні малюків, вичісування – це, мабуть, найбезпечніший і дієвий метод прибрати вошей і гниди.

Краще перед вичісування змочити волосся – так легше розглянути наявних паразитів.

Потрібно схилити голову над ванною або розстеленому білому папері, тканині, простирадлі, щоб бачити плоди своїх зусиль.

Все, що потрапить на поверхню ванни, потрібно швидко змити, а то, що залишиться на папері або тканині – утилізувати не зволікаючи: спалити, спустити в каналізацію.

Далі під хорошим світлом потрібно перевірити кожне пасмо – не вціліла чи якась гнида, і зняти її пальцями, захопивши і простягнувши плавно вздовж волосяного стрижня.

Після кожної процедури гребінь потрібно добре мити, обдавати окропом. Тканина прати в гарячій воді.

Вичісування має проходити за наступною схемою: 1, 5, 9, 13 день. Таким чином, можна повністю вивести вошей.

Не можна забувати про особисті предмети і речі, які контактували з зараженими волоссям – їх доведеться прокип’ятити або обробити спиртом.

Краще робити вичісування кілька днів поспіль, поки не зникнуть укуси і не припиниться свербіж.

Як вивести воші: методи позбавлення від вошей у дорослих та дітей. Як можна дітям заразитися педикульозом ?

Навіть найохайніша людина не може бути повністю впевнена в тому, що не зіткнеться з педикульозом. Особливо це стосується дітей. Захистити дитину від появи вошей практично не можливо. Жоден батько не може створити для нього стерильні умови, та це й не потрібно. Педикульоз виникає в тому випадку, коли на волосяній частині голови з’являються маленькі комахи. Вошей важко помітити, їх розмір в середньому досягає 3 мм. Гниди можна сплутати зі звичайною лупою. Але є ряд симптомів, котрі допоможуть зрозуміти, що у дитини педикульоз.

Як вивести вошей і гнид – популярне питання. Зіткнувшись з проблемою, багато батьків знаходяться в паніці. Не варто впадати у відчай є безліч способів впоратися з паразитами. Далі розглянемо як вивести воші: методи позбавлення від вошей у дорослих та дітей  традиційним способом лікування, відомі препарати, які зарекомендували себе з кращого боку. Також не обійдемо стороною народну медицину.

Звідки у дитини можуть з’явитися воші? Поширення педикульозу відбувається контактним способом. Діти постійно спілкуються один з одним, більшу частину часу проводячи в садах, школах, гуртках. Також є ймовірність заразитися побутовим способом: використання загальних гребінців, шпильок для волосся, головних уборів, рушників. Помилково вважати, що воші з’являються лише у соціально неблагополучних дітей.

Як відбувається зараження? Воша переповзає з однієї голови на іншу, і вже там починає відкладати яйця. Процес йде стрімко, вже через тиждень з’являється нове потомство. Тому чим раніше буде помічена і вирішена проблема, тим краще.

Фахівці виділяють фактори, які можуть сприяти захворюванню:

Наявність довгого, густого волосся. В цьому випадку воша має великі шанси зачепитися і почати паразитувати;

Асоціальний спосіб життя;

Недотримання елементарних правил гігієни. Брудні, жирні пасма – ідеальні умови для паразитів.

Воші у дитини можуть з’явитися в будь-якому віці. Важливо знати симптоми, які будуть свідчити про наявність педикульозу.

Тривожні симптоми

При педикульозі є симптоми, які повинні знати батьки. Вони такі:

Сильний свербіж не тільки в волосяної частини голови, а й на потилиці, в області за вухами. Через постійні неприємні відчуття  діти стають примхливими, неспокійними, порушується сон;

Поява на обличчі і шиї невеликих папул, висипу. Багато батьків плутають це з алергічною реакцією або початком дерматиту. Насправді продукти життєдіяльності вошей потрапляють на шкіру, виникає подібна реакція;

Виразки в області голови;

Дрібні білі цятки на волоссі, схожі на лупу. Це гниди, які згодом перетворяться на воші.

Якщо ви помітили подібні симптоми, негайно прийміть заходи.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *