Молодість – це пора, коли юнак чи дівчина намагається найбільш наочним чином підкреслити світу свою індивідуальність. Переглядаються зачіски, колір волосся, змінюється стиль одягу, використовуються всілякі аксесуари і навіть переглядається існуюча манера поведінки. Досить часто з цією ж метою набиваються татуювання, зображення яких можуть бути найрізноманітнішими. Як правило, через деякий час 70% людей шкодують про поспішно прийняте рішення і замислюються про те, як вивести тату.
Як вивести тату. Підготовка до виведення татуювань
Татуювання, як можливість проявити свою індивідуальність і найбільш просте рішення самореалізації існує вже століттями. Але відомо, що згодом дуже багато людей каялися в рішенні нанести малюнок на тіло і всілякими способами намагалися вивести його. Прийнявши рішення відвідати тату-салон необхідно зважити його, взявши до уваги питання про те, наскільки подібна «прикраса» буде доречною в майбутньому.
Зведення татуювання в домашніх умовах має такі етапи:
діагностика стану здоров’я;
очищення шкіри;
видалення тату (процес передбачає повторення процедур);
догляд за шкірою після виведення татуювання.
Перш ніж виводити татуювання самостійно, необхідно оцінити стан власного здоров’я: якщо Ви страждаєте хронічними дерматитами (екзема, псоріаз) або сильними алергіями, будь-які маніпуляції з шкірним покривом без дозволу лікаря можуть завдати істотної шкоди здоров’ю. Видалення татуювання без шрамів можливо, тільки якщо шкіра здорова і ніщо не перешкоджає її загоєнню.
Дуже важливим в процесі видалення татуювання є підготовчий етап. Обов’язкові умови виведення тату вдома – це стерильність і гігієнічність.
Перш ніж починати зводити татуювання, необхідно очистити не тільки безпосередньо ділянку шкіри з малюнком від забруднень і поту, а так само і шкіру навколо в радіусі 10 сантиметрів. Шкіру потрібно вимити з милом, а руки можна протерти антисептиком. Важливо запам’ятати, що саме татуювання знезаражувати спиртом не можна, так як він сильно сушить шкіру і може спровокувати сильний опік в процесі виведення перманентного малюнка. Особливо важливо стежити за чистотою рук вже після кількох проведених процедур видалення тату, так як шкіра на місці татуювання стане більш ніжною і схильною до мікротріщин, тому її необхідно захистити від попадання інфекцій.
Способи як вивести тату
Так як проблема позбавлення від небажаних татуювань цікавить безліч людей, сучасна медицина і косметологія пропонує кілька варіантів її вирішення. На сьогоднішній день визнані наступні способи як вивести тату:
механічний
лазерний
народний
Отже, вибирати є з чого, все залежить тільки від побажань і фінансових можливостей людини. Для того щоб вибрати найбільш підходящий спосіб, необхідно докладніше ознайомитися з усіма варіантами.
Механічний метод видалення татуювань
Механічну процедуру можна здійснити в багатьох закладах: в тому ж тату-салоні, медичній клініці, деяких салонах краси. Цей спосіб є найбільш поширеним і популярним. Сама суть проведення процедури досить проста: у пацієнта знімають поверхневу ділянку шкіри з набитим малюнком за допомогою спеціальної фрези з абразивною поверхнею. Процедура безболісна, так як проводиться під дією місцевої анестезії.
Насамперед знімається епідерміс, після цього до зняття йдуть другі шари шкіри і так до тих пір, поки в’їдене в шкіру зображення повністю не виведеться. Після операції пацієнтові необхідний догляд, так як травмована шкіра досить довго заживає: не менше 3 або 4 місяців. На ушкодженому місці залишається великий, хворобливий набряк. Проопероване місце необхідно дезінфікувати, зберігати від попадання інфекції за допомогою стерильної пов’язки. Після того, як рана повністю загоїться, новостворена шкіра буде гладкою і чистою.
Лазерний метод зняття татуювань
Сучасна наука пропонує менш болючий і травматичний спосіб очищення шкіри – лазерну терапію. Єдиним недоліком, що робить його недоступним для багатьох, виступає висока ціна за кожен сеанс і досить довгий термін обробки. Нові технології дозволяють не зачіпати навіть міліметр шкіри, де не нанесений малюнок. Лазерний промінь дробить тільки фарбу: одна її частина випаровується в повітря, а інша – виводиться з організму природними шляхами. Такий метод виведення штучного барвника також називають методом селективної фотокавітації.
Тривалість лазерного виведення може досягати навіть року. З кожним походом до фахівця малюнок стає все менш помітним, а потім повністю зникає. Але, при певних обставинах, слабкий, ледь помітний слід все-таки може залишитися. Особливо якщо для нанесення татуювання використовувалася непрофесійна фарба і інструменти, порушено занадто багато шарів шкіри або тату виконано на дуже ніжних, чутливих частинах тіла.
Домашній спосіб як вивести тату
Необхідно підкреслити, що фахівці застерігають не виводити тату в домашніх умовах. Займаючись самодіяльністю, можна заподіяти своєму здоров’ю великої шкоди, внісши інфекцію, або створити на місці малюнка непривабливу пляму. Але так як подібна проблема актуальна вже не один десяток років, існує кілька народних методів, що дозволяють розв’язати цю проблему самостійно.
Найбільш поширеним способом є використання висококонцентрованої марганцівки. Суміш з марганцівки і води наноситься на ділянку з малюнком, що призводить до термального опіку. Через кілька процедур зображення виводиться, але їх результатом може стати зараження крові. Ще більш жорстокий метод – додавання до вже відомого складу господарського мила, що в більшості випадків призводить до хімічного опіку.
Зведення татуювання марганцівкою застосовується найчастіше для виведенняі кольорових татуювань – марганцівка є більш агресивною речовиною, ніж йод, і глибше проникає в шкіру для видалення стійких кольорових пігментів. Для видалення тату марганцівкою потрібно зробити спеціальний компрес – порошок марганцівки слід насипати на татуювання і скропити водичкою. Потім ділянку шкіри обмотується поліетиленом на 3 години. Повторювати процедуру потрібно, поки тату не зникне. При зведенні татуювання таким методом необхідно стежити за відчуттями на шкірі: якщо вже через пару годин будуть відчуватися сильні печіння і біль, потрібно тримати компрес менше часу (1-2 годинки). На місці татуювання може утворитися рана, яку необхідно знезаражувати спеціальними антисептиками і захищати від потрапляння бруду.
Видалення татуювання чистотілом – це народний спосіб позбутися від натільного малюнка невеликих розмірів. Настоянкою чистотілу необхідно натирати або зовсім маленьке тату, або невеликі ділянки великого татуювання – за раз можна обробляти не більше 5-7 квадратних сантиметрів шкіри. Чистотіл є дуже агресивною речовиною і в великих кількостях викликає виразки і опіки. Даний метод можна використовувати лише раз в 1-2 дня, щоб не викликати запальний процес на шкірі.
Не менш небезпечним способом є проколювання малюнка, вводячи під шкіру молочко, яке здатне знебарвити зображення. Спосіб досить небезпечний і може завдати шкоди здоров’ю в цілому, тому не рекомендується.
Вивести компрометуючі малюнки на тілі можна за допомогою звичного йоду. Метод найбільш безпечний, але призводить до успіху тільки в тих випадках, якщо тату поверхнево і зроблено в салоні, а майстер використав не надто агресивні барвники. Виведення татуювання йодом передбачає багаторазове повторення процедури, проте є безпечним і простим. Використовувати потрібно слабкий розчин йоду – не більше 5%, щоб не викликати опік. Стерильну вату потрібно змочити йодом і намазувати татуювання 3 рази на добу протягом 1-2 місяців. Йод буде сушити шкіру і допоможе відлущити її разом з татуюванням. Відривати частинки сухої шкіри можна, так як це може спровокувати запалення. Використовуючи такий метод, необхідно пам’ятати: змазана йодом шкіра повинна дихати, тому забороняється замотувати татуювання бинтом або заклеювати, так як це може спровокувати опік і появу шрамів. За допомогою йоду легко видаляються свіжі татуювання.
Мабуть, найбільш практичним домашнім способом як вивести тату є наступний:
– В чашку з водою насипте кухонну сіль (дві ложечки столові) і ретельно перемішайте до повного розчинення солі;
– Просочіть губку соляним розчином;
– Ділянку шкіри з татуюванням промийте водичкою з милом, потім протягом півгодини натирайте губкою шкіру з татуюванням, здійснюючи кругові рухи;
– Дочекайтеся, коли шкіра висохне, і промийте її водичкою, щоб змити залишки солі. Після цього, щоб уникнути інфекції, накладіть на оброблену ділянку пов’язку.
Повторюючи процедуру щодня, протягом кількох місяців, ви досягнете своєї мети – повного або майже повного виведення татуювання.
Ті ж майстри з нанесення татуювання пропонують клієнтам не мучити себе, а пройти процедуру повторно, забиваючи кольорове зображення фарбою тілесного кольору. Рішення проблеми не ідеальне, так як при найближчому розгляді можна помітити деякі похибки, але – це значно краще, ніж хімічні опіки, болючі операції або небезпека зараження крові.
Як вивести тату. Небезпечні методи
Сьогодні можна знайти різноманітні поради, як вивести тату, проте багато з них дуже небезпечні для здоров’я, і використовувати їх не можна. Часто зустрічається вкрай небезпечний метод випалювання татуювання за допомогою паяльника або розпеченого заліза. Видаляти татуювання таким способом категорично забороняється лікарями: в результаті малюнок може зникнути лише частково, а до того ж з’явитися сильний опік шкіри, шрами від якого залишаться назавжди. Крім знівечіного тіла, опіковий метод небезпечний високим ризиком зараження крові в процесі випалювання.
Іншим неприпустимим способом виведення тату є випалювання малюнка за допомогою рідкого азоту або розплавленого господарського мила, нанесених на шкіру. Такі маніпуляції потрібно проводити більше десятка разів. В результаті сильних хімічних реакцій, татуювання зникне разом з великою ділянкою здорової шкіри, залишивши після себе серйозні рубці нерівного кольору.
Як вивести тату. Догляд за шкірою після видалення татуювань
Так як виведення татуювання – це травма, запаленої ділянки шкіри – тому необхідний ретельний догляд. Після проведення кожної процедури видалення перманентного малюнка шкіру варто змащувати загоюючою маззю для профілактики появи виразок. Так само травмовану ділянку необхідно постійно захищати від пилу і бруду, щоб в рани не потрапила інфекція. Можна робити захисні марлеві пов’язки, проте їх накладати можна лише після того, як речовини, використані для видалення татуювання, ввібралися, тобто через мінімум 2 години після завершення процедури.
Ділянку шкіри, на якій видаляється татуювання, потрібно захищати від механічних пошкоджень (ударів, порізів), а так само від опіків. Категорично заборонено наносити на виведене татуювання тональний крем або заклеювати шкіру пластиром.
Зведення татуювань в домашніх умовах вимагає стерильності і чіткого дотримання правил з вищеописаних рецептів. Разом з тим, настійно рекомендується – якщо вже ви вирішили попрощатися зі своїми натільними малюнками – звератитися за виведенням тату в спеціальні салони. На сьогоднішній день існують прогресивні безпечні технології, які максимально зберігають шкіру здоровою. Оскільки зводити татуювання, як і набивати, повинен лише навчений фахівець.