Home / Твоя краса / Обличчя / Як вивести бородавки на обличчі в домашніх умовах

Як вивести бородавки на обличчі в домашніх умовах

Бородавки на обличчі безпечні, але не естетичні. Видалити їх можна різними способами: лазером, «заморожуванням», припіканням, спеціальними засобами і народними методами. Потрібно тільки знати справжню причину наросту і особливості кожного способу його видалення. Бородавки – це новоутворення, переважно вірусного походження, які проявляються на різних ділянках тіла. Такі шкірні дефекти мають доброякісну природу, виступають над шкірою і в більшості випадків є суто косметичною проблемою, особливо якщо вирости утворюються на обличчі. Як вивести бородавки на обличчі  дізнаємось далі.

Як вивести бородавки на обличчі. Види бородавок на обличчі

Як вивести бородавки на обличчі в домашніх умовах

Відразу відзначимо, що не всі шкірні утворення в лицевій ділянці є бородавкою. Тому розглянемо, які види бородавок і інших шкірних наростів можуть розташовуватися на обличчі, причини утворення та методи боротьби з ними.

Як вивести бородавки на обличчі – прості бородавки

Найчастіше в області обличчя зустрічається 3 види бородавок: вульгарні (прості або звичайні), плоскі (юнацькі), ниткоподібні (папіломи або акрохорди). Часто за бородавки приймають ангіоми (червоні бородавки) і міліуми (білі бородавки).

У більшості випадків на обличчі присутні звичайні бородавки, які мають округлу форму і діаметр близько 1,5-10 мм і більше. Колір виростів – рожевий або жовтуватий з сіруватим відтінком, з темними вкрапленнями. Поверхня бородавки – шорстка, можуть бути дрібні тріщини. «Ростуть» по одній або групами, не викликають хворобливих відчуттів.

Зверніть увагу: якщо проста бородавка є на обличчі, не виключено, що її «сестри» є і на інших частинах тіла (на тильній стороні кистей, пальцях рук, ніг).

Як вивести бородавки на обличчі  – плоскі бородавки

Плоскі бородавки мають специфіку – вік своїх «господарів». Саме тому, що такі нарости діагностуються найчастіше на молодий шкірі у діток і підлітків, вони і отримали другу свою назву – юнацькі.

Характерними проявами таких новоутворень є:

Локалізація – чутливі ділянки шкіри (обличчя, тильна сторона рук і пальців, близько нігтів, шия).

Форма – невеликі щільні вузлики або бляшки, плоскі, трохи підносяться над шкірою (на 1-2 мм), неправильної або округлої форми.

Колір – тілесний, рожевий, світло-коричневий, без вкраплень.

Поверхня – гладка, трохи блискуча, без характерного «шкірного» малюнка.

Розмір – 3-5 мм, найчастіше розташовуються групами.

Такі нарости не приносять будь-яких неприємностей, крім непривабливої візуальної картини. Хоча іноді може з’явитися свербіж. Неприємним фактором є те, що такі бородавки схильні до розростання.

Як вивести бородавки на обличчі  – дрібні бородавки

Ще один представник бородавок, «уподобав» область обличчя – дрібні, ниткоподібні бородавки або акрохорди. Такі вирости – доля дорослих людей. Вони зустрічаються практично у кожного другого літнього жителя планети і досить часто у людей старше 35 років.

Для таких наростів характерні такі ознаки:

Локалізація – тонка шкіра, схильна до дії вологості (область повік, шкіра навколо очей і носа, губи, а також шкірні складки під пахвами, в паховій області, під грудьми у жінок).

Форма – ущільнений виріст довгастої (ниткоподібної) форми, бородавка на ніжці, в разі групового розташування має вигляд півнячого гребеня.

Колір – тілесний, без вкраплень.

Поверхня – гладка, рівна.

Розмір – до 5-10 мм, можуть зливатися.

У стадії росту така бородавка схожа на невеликий вузлик або шишку, які з часом або витягуються в «ниточку», або не змінюють форму і ростуть на «ніжці».

Ниткоподібні бородавки безболісні, але іноді можуть викликати відчуття свербіння.

Як вивести бородавки на обличчі  – червоні бородавки

Невеликі червоні новоутворення на обличчі часто називають бородавками або родимками. Насправді ж вони нічого спільного з шкірними наростами не мають. Природа їх утворення – судинна, тому і називаються вони гемангіомами. Такий червоний виступ на шкірі є вузлик з патологічно розрослими судин, найчастіше – капілярами. Гемангіомі, як і любові, всі віки покірні. Тому вона може утворитися і у немовляти, і у літньої людини.

Відмінні «риси» гемангіом:

Локалізація – будь-яка ділянка шкіри, в тому числі обличчя, волосяна частина голови.

Форма – плоскі піднесення на шкірі у вигляді невеликого вузлика, бляшки або шишки, можуть бути тонкі «відгалуження».

Колір – червоний, з рожевим або червоним відтінком, рівномірний, ненадовго «йде» при натисканні.

Поверхня – гладка, рівна.

Розмір – від 1-2 мм до великої плями, поодинокі.

Гемангіоми, як і бородавки, мають доброякісний характер і не несуть загрози для життя. Проте, щоб уникнути кровотеч бажано берегти їх від механічного пошкодження.

Примітно, що гемангіоми можуть зникнути самі по собі.

Як вивести бородавки на обличчі  – білі бородавки

Міліуми (просянка, білі прищі, ретенційні кісти) нерідко називаються в побуті білими бородавками. Вони являють собою порожнини (кісти) у верхньому шарі епідермісу, заповнені кератином, і можуть з’явитися на обличчі в будь-якому віці.

Основні клінічні ознаки міліумів:

Локалізація – обличчя (повіки і область навколо очей, щоки, ніс, вилиці).

Форма – точкові піднесення на дермі у вигляді прищика, ущільнення.

Колір – білий.

Поверхня – гладка, рівна, з чіткими краями.

Розмір – від 0,5 до 3 мм, можуть утворювати групи, які не зливаються між собою.

Незважаючи на схожу зовнішність міліумів і прищиків, вони мають різну природу. Білі бородавки дуже важко видавити. А якщо це і вдасться, то назовні вийде трохи м’якої за структурою речовини білого кольору.

Такі білі бородавки не болять і можуть зникнути протягом декількох місяців (зі зміною епітеліального шару).

Як вивести бородавки на обличчі – причини

Причин того, що на обличчі з’являються бородавчасті вирости, насправді небагато. У переважній більшості випадків винуватцем таких дефектів є вірус. А точніше – ВПЛ (вірус папіломи людини). Як «підбурювач» для виходу вірусної інфекції на шкіру найчастіше виступає ослаблення імунних сил.

Як вивести бородавки на обличчі  – причини ниткоподібних наростів

Звичайні, юнацькі, ниткоподібні бородавки – це результат активації в організмі вже зазначеного вище папіломавіруса. Саме активації, оскільки цей вірус є практично у кожного, але в «пасивному» стані.

Щоб розбудити його, потрібні такі фактори, як роздратування і мікротравми дерми, хронічні захворювання, стресові стани, гормональні зміни, в тому числі вагітність і підлітковий вік, будь-які стани, що ослаблюють імунітет, підвищена пітливість (для ниткоподібних бородавок).

Отримати вірус ззовні можна тільки контактним способом – від людини-вірусоносія або через предмети загального користування.

Вірус папіломи має багато типів, але не всі з них трансформуються в бородавки. Так, наприклад, у виникненні ниткоподібних виростів «винні» 3-й, 5-й, 8-й і 9-й типи ВПЛ.

Як вивести бородавки на обличчі. Чому на обличчі росте червона бородавка

Точної на 100% відповіді на питання, чим викликаються патології судин, що призводять до утворення гемангіоми, на сьогодні немає. Більшість лікарів і наукових дослідників припускає, що тут велику роль відіграє вроджений фактор. При цьому вони ж не виключають і можливість придбати таку «мітку» протягом життя.

Серед чинників, які, ймовірно, можуть привести до появи червоної «бородавки» на обличчі, фігурують:

Зловживання ультрафіолетом (засмага на сонці і / або в солярії);

Гормональні зрушення;

Проблеми з печінкою і / або підшлунковою залозою;

Обмінні порушення або порушення в самій кровоносній системі;

Спадковість;

Захворювання серцево-судинної системи;

Травматичні ушкодження.

Є вірусна теорія походження гемангіом, а також версія про те, що червона «бородавка» – ознака наявності онкологічного процесу в організмі.

З чим пов’язана поява на обличчі бородавки білого кольору?

Ще порівняно недавно вважалося, що міліуми – жировики, тобто закупорені шкірним салом сальні залози. Тепер же встановлена справжня природа цих утворень. Насправді – це не пов’язані з сальними залозами і їх протоками «бульбашки», наповнені шкірним кератином. Знаходяться вони всередині шкіри, в поверхневому шарі епідермісу. Часто така «бульбашка» або кіста утворюється з волосяного фолікула.

Як і у випадку з гемангіомою, точної причини утворення білих «бородавок» на обличчі поки не встановлено. Але є ряд факторів, які можуть сприяти їх «процвітанню» на шкірі. До них відносяться гормональні перебудови, порушення роботи органів травлення і залоз внутрішньої секреції (підшлункової, щитовидної залози), неправильне харчування, надлишок ультрафіолету, неправильний догляд за шкірою, особливо в разі схильності до жирності.

Є дані, що такі «бородавки» частіше утворюються у чоловіків середнього та похилого віку. А є дослідження, де доведено, що ніякої «прихильності» до віку і статі у міліумів немає.

Як вивести бородавки на обличчі – особливості

Бородавки – один з небагатьох дефектів, які можуть самовидалитися. Однак це відбувається не завжди, а якщо і відбувається – то не так швидко, як хотілося б. Тому причиною для видалення може бути або ваше бажання позбутися від наросту, які медичні показання (свербіж, швидке зростання). Методів як вивести бородавки на обличчі  чимало, але ми рекомендуємо не використовувати їх без консультації дерматолога. І додамо, що жоден з них не переможе вірусну природу цих новоутворень на 100%.

Як вивести бородавки на обличчі в клініці

У більшості випадків схема лікування бородавок на обличчі включає в себе курс противірусних або імуномодулюючих препаратів та деструктивний метод видалення наросту. Перший допоможе самому організму справитися з вірусом, другий – позбавить від зовнішніх проявів вірусної інфекції.

Найбільш ефективними методами як вивести бородавки на обличчі в умовах клініки або косметичного центру є:

Кріодеструкція. Цей метод передбачає вплив на наріст рідким азотом. Процес «заморозки» дозволяє вивести будь-який вид бородавочки за 1-3 рази. Через складнощі з контролем глибини «заморозки» максимальний ефект проявляється у ставленні наростів з неглибоким корінням.

Лазер. Найефективніший на сьогодні метод виведення бородавок. Може використовуватися в двох варіантах: карбодіоксидному і ербієвому. Невеликі за розміром утворення видаляє за один сеанс – тривалістю 1-2 хвилини. Професійне проведення процедури залишає в зоні впливу невелику «ямку», яка розрівнюється через 10-14 днів. Непрофесійний підхід може залишити більш серйозні наслідки – рубці.

Електрокоагуляція. Тут на виведення бородавки спрямовані високочастотні струми. Їм під силу новоутворення з будь-якою глибиною проникнення вглиб шкіри. Однак для області обличчя, щоб уникнути рубцевих слідів електрокоагуляцію використовують для видалення неглибоких бородавок.

Хірургічне висічення. Вирізання бородавки на обличчі за допомогою скальпеля або радіохвиль проводиться в найрідкісніших випадках, коли інші варіанти лікування не ефективні.

Вибір найбільш відповідного для вас способу лікування залишається за лікарським фахівцем. І краще, якщо він буде професіоналом своєї справи.

Як вивести бородавки на обличчі чистотілом

Чистотіл по праву заслуговує звання найефективнішого засобу від бородавок. Це визнано навіть офіційною медициною.

Кілька способів, як вивести бородавки чистотілом:

Сік свіжої рослини. Найпростіший у всіх відносинах метод, як вивести бородавки чистотілом. Він полягає в щоденному двократному змащенні наросту соком, який виділяється із зрізу стебла або листя чистотілу. Недоліком тут можна вважати тривалість видалення (до декількох місяців) і сезонність (квітучий чистотіл можна знайти в травні і влітку). До того ж від такого лікування будуть помаранчеві сліди, що потрібно врахувати, адже це буде на обличчі.

Мазь. Свіжого соку рослини можна продовжити життя, зробивши з нього мазь. Для цього його потрібно змішати з гліцерином. Останнього додавайте потроху до найбільш зручною для нанесення консистенції. Використовувати її слід аналогічно свіжого соку.

Компреси. Для цього методу можна застосовувати чистотіл в сушеному вигляді. Прокип’ятіть 1 ложечку столову трави в 1,5 л водички протягом 10 хвилинок, залиште настоятися 6 годин. Зробіть компреси з відваром і прикладайте на бородавку, краще на всю ніч.

Аптечні засоби. Готові настоянки, екстракти, бальзами та мазі на основі чистотілу також можна використовувати для виведення бородавок. Концентрація активних речовин в таких формах набагато більша. Тому застосовувати їх на обличчі потрібно дуже обережно, щоб не отримати опіки шкіри.

Отруйні властивості чистотілу роблять його небезпечним для застосування у дітей, вагітних, людей з підвищеною чутливістю і в період лактації.

Як вивести бородавки на обличчі – білі

Є багато рекомендацій з приводу видалення білих «бородавок»: народні рецепти, косметичні засоби, салонні процедури. Відразу обмовимося, що у випадку з міліум реальний результат дає тільки комплексний підхід.

Ось перелік найбільш ефективних салонних методів:

Механічне видалення. Має на увазі виведення вмісту білої «бородавки» разом з капсулою. Таке видалення гарантує, що вона не утвориться на цьому місці знову. Метод застосовується при одиничних висипаннях і виконується або способом проколювання і видавлювання, або вискоблюванням кюреткою. При застосуванні на обличчі вимагає крайньої обережності, оскільки може залишати рубці.

Електрокоагуляція. Припікання міліумів високочастотним струмом дає можливість максимально точного і глибокого впливу. Таким чином мінімізується ризик ураження здорових тканин і більше шансів для повного видалення глибоких «бородавок». Після процедури утворюється скоринка, яка вимагає щоденної обробки антисептиком і відпадає сама через 1-1,5 тижні. При неправильному проведенні процедури можуть залишитися рубчики.

Те, що можете зробити ви самі, щоб білі «бородавки» не з’явились знову:

Пілінги. Можна використовувати як готові магазинні пілінгові засоби, так і зроблені своїми руками. Наприклад, змішайте в рівних частинах морську або звичайну сіль (дрібної фракції) і сметанку (оливкова олія). Акуратно вмасажуйте засіб в шкіру і через 5-10 хвилинок змийте. Аналогічно можна використовувати суміш соди (1 столову ложечку) з мильною піною.

Компреси. Найбільш ефективні тут будуть настої ромашки або календули. Приготувати їх нескладно: 1 столову ложечку  обраної рослини залийте склянкою окропу, і нехай настоюється в теплі 15-20 хвилинок. Далі промокніть в настої компрес і залиште на розпареному обличчі на 10-15 хвилинок. Можна чергувати ромашку і календулу, а можна заварювати їх разом.

Маски. Дуже добре зарекомендували себе калино-вівсяні і дріжджові маски. Перша складається з соку свіжих ягід (2  столові ложечки) і вівсяної муки, наноситься на 15-20 хвилинок. До складу другої входить ¼ пачки дріжджів (свіжих), перекис водню (1 столова ложечка), Мед (1 столова ложечка), сік лимона (1 столова ложечка). Готову суміш потрібно настояти в теплі 10 хвилинок і наносити на обличчя на 10-15 хвилинок.

Як вивести бородавки на обличчі – червоні

Як і звичайні, червоні «бородавки» (гемангіоми) на обличчі не вимагають ніякого втручання, якщо не псують зовнішній вигляд. Якщо ж все-таки псують або розміщені в зоні постійного механічного впливу (зоні гоління, депіляції) – рекомендується звернутися до лікаря. Якщо вони почали різко змінюватися (збільшуватися, кровоточити, змінювати колір) – йти до лікаря вже потрібно в обов’язковому порядку.

Ще одна особливість гемангіом – вони не лікуються в домашніх умовах. Безпечно проблему може вирішити тільки видалення «бородавки» в умовах клініки, для чого застосовуються такі методики:

Лазер – найбезпечніший і ефективний на сьогодні спосіб позбутися від гемангіоми на обличчі.

Електрокоагуляція – припікання струмом дещо болісно, але теж ефективно. Застосовується при невеликих утвореннях.

Кріотерапія – «заморозка» добре вирішує проблему невеликих гемангіом в області обличчя. Найчастіше використовується у дітей.

Склерозування – введення в утворення склерозуючої речовини (70% етилового спирту) залишається актуальним, але застосовується зараз не часто.

Хірургічне видалення – старий спосіб, але не забутий. Використовується в особливо складних випадках.

Медичні засоби як вивести бородавки на обличчі

Сучасна фармакологічна промисловість освоїла і область боротьби з бородавками. Тому в аптеці можна знайти кілька різноспрямованих за дією препаратів для видалення такого типу наростів на шкірі.

Розглянемо найбільш популярні з них:

«Заморожуючі» препарати (Кріофарма, Wartner). Їх дія заснована на місцевому впливі холодом на новоутворення. Час прикладання аплікатора до бородавки залежить від її розміру і становить 10-20 секунд. Через 10-14 днів наріст повинен відійти від шкіри. Якщо цього не відбудеться, процедуру можна повторити, але не більше 3-х разів. Застосування таких препаратів не рекомендується при наявності в зоні впливу запальних процесів, подразнень, а також у дітей до 4-х років, вагітних і людей з цукровим діабетом.

Препарати з некротизуючим дією (Ферезол, Веррукацид, Солкодерм).

До складу таких лікарських засобів включені компоненти, які надають припікаючу дію. Наносяться вони точно на бородавку, щоб уникнути травмування здорових тканин. Рекомендуються до застосування виключно в умовах лікувального закладу і строго по інструкції. Не застосовуються у дітей і при наявності чутливості до складу препарату.

Засоби кератолітичної дії (Коломак, Салипод, Суперчистотіл). Препарати, що розм’якшують бородавку. Коломак і Салипод – на основі саліцилової кислоти, Суперчистотіл – суміш гідроксиду натрію і калію. Коломак і Суперчистотіл випускаються у вигляді розчину, Салипод – у вигляді пластиру. З огляду на агресивність складу, перед нанесенням засобів на бородавку в області обличчя наріст потрібно змастити вазеліном. Також слід берегти навколишні утворення здорових тканин. Не застосовуються кератолітики у вагітних, маленьких дітей, алергіків і при наявності ниркової недостатності.

Сильнодіючі компоненти перерахованих лікарських препаратів можуть дуже нашкодити, якщо наріст на шкірі обличчя не є бородавкою. Тому застосовувати їх без консультації з дерматологом не рекомендується.

Як вивести бородавки на обличчі маззю

У боротьбі з бородавками можна спробувати мазеві форми лікарських засобів:

Віферон. Специфічний противірусний засіб на основі інтерферону з вмістом олії персика і вітамінів Е, С. Завдяки цьому мазь впливає на першопричину бородавок (віруси) і паралельно допомагає шкірі відновитися. Віферон добре засвоюється, не має вікових обмежень, ефективний відносно будь-якого виду бородавок. Не залишає рубців. Наносити його потрібно щодня 2-4 рази від 5 днів до місяця.

Панавір. Ще один противірусний препарат, гелева форма якого може використовуватися і для лікування бородавок. Він також стимулює роботу імунної системи і регенерацію шкіри. Найчастіше гель призначають перед процедурою видалення наросту або після неї (для профілактики рецидивів). Може застосовуватися у дітей, водостійкий (залишається на шкірі до 3-х днів). Рекомендується змащувати утворення двічі на день.

Оксолінова мазь (3%). Противірусний засіб, що захищає клітини від проникнення в них вірусного агента. Курс лікування – від 14 до 60 днів, застосування – 2-3 рази на день. З протипоказань – тільки підвищена чутливість до препарату.

Часникова мазь. Засіб домашнього приготування на основі часнику і нутряного свинячого жиру (косметичного вазеліну). Натріть на тертці кілька зубчиків часничку і змішайте його з розтопленою жировою основою (вазеліном) в співвідношенні 1: 1. Застосовується мазь у вигляді компресу під пластир на ніч до видимого ефекту.

Ефект від застосування противірусних мазей буде набагато сильнішим, якщо паралельно приймати препарати аналогічної дії всередину.

Лікарські рослини для видалення бородавок з обличчя в домашніх умовах

Як вивести бородавки на обличчі – полин від бородавок

Незважаючи на прогрес в медицині і фармакології, народні рецепти як вивести бородавки на обличчі  продовжують використовуватися. Наведемо кілька найбільш популярних і ефективних засобів народної медицини від бородавок на основі лікарських рослин:

Каланхое або алое. Накладайте на бородавку кашку з листя рослини під пластир на всю ніч.

Часник. Можна натирати наріст розрізаним зубчики або часниковою кашкою з додаванням солі. Можна змішати часниковий сік з медом у співвідношенні 3: 1. Використовувати метод потрібно кожен день.

Полин. Зробіть міцний настій рослини (3 столові ложечки сухої сировини на 1 склянку кип’ятку) і обробляйте їм бородавку 3-5 разів на день. Курс протирання – 10 днів. Після наріст можна розпарити і видалити.

Горобина або яблука. Згубно позначається на бородавках змазування соком плодів горобини або дуже кислих яблук. Щоденна обробка свіжим соком призводить до зменшення і усихання наросту.

Цибуля ріпчаста. Відріжте від очищеної цибулини шматочок трохи більший розміру бородавки і замочіть його в оцті на пару годин. Прикладайте вимочену цибулю на наріст на ніч (під пластир) щодня.

Народні засоби як вивести бородавки на обличчі

Чимало способів виведення бородавок самостійно за допомогою «підручних» засобів:

Сіль. Можна просто щодня присипати наріст сіллю, накривати шматком марлі або бинта і закріплювати пластиром. Інший варіант – змішувати сіль з соком хрону і втирати суміш в бородавку.

Нашатирний спирт. Розпарити наріст (прикладаючи косметичний диск, просочений гарячою водичкою) і натерти нашатирем. Процедуру проводити щодня.

Ефірні олії, вітамінчики. Втирайте 2-3 рази на день в новоутворення олію лимона або чайного дерева. Також можна використовувати вітамін Е.

Зола. Спаліть кілька сірників (без сірчаних голівок) і розітріть вугілля в золу. Змішайте її з водичкою до стану кашки, натріть нею бородавку і прикрийте пластиром. Ритуал повторюйте кожен день до підсихання наросту.

Перекис водню (30%). Використовувати засіб краще у вигляді суміші з вазеліном або живильним кремом. Нанесення такої суміші потрібно проводити щодня близько двох тижнів.

Оцтова кислота. Можна щодня припікати есенцією наріст, капаючи з піпетки (не більше 1 крапельки) або використовуючи змочену в кислоті ватяну паличку. Можна настояти в есенції лимонну цедру (від 2-х цитрусів в ½ склянки кислоти 8 днів). Просочувати процідженим настоєм тампон і прикладати до наросту щодня. З огляду на те, що бородавки розташовуються на обличчі, потрібно бути особливо акуратними, щоб не отримати опік. Здорові тканини можна захистити пластиром, вирізавши в ньому дірочку за розміром бородавки.

Як вивести бородавки на обличчі – дивіться на відео:

Бородавки на обличчі, здебільшого, є проблемою косметичного характеру і загрози для життя не уявляють. Однак, якщо ви все ж таки зважитеся від них позбутися, почніть з відвідування дерматолога. І тільки тоді обирайте найбільш прийнятний для себе спосіб їх видалення.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *