Home / Здоров'я / Як вилікувати апатію народними засобами

Як вилікувати апатію народними засобами

Життя час від часу заганяє в кут: заповітні бажання ніяк не збуваються, подяка від коханого не приходить, удача відвертається, здається, що скрізь ти зайва. Провівши за такими думками місяць-другий, можна виявити, що вже не залишилося ні сил, ні спонукань. Просто вас наздогнала апатія.

Деякі люди, здається, ніколи не зламаються, настільки яскраво в них проявляється оптимізм та активна життєва позиція. Але від сильного стресу може раптово перегоріти будь-яка, навіть найсильніша людина. А фізична втрата сил, яка неминуче супроводжує будь-який стрес або шок, немов гачком тягне за собою нову біду – безсилля духу.

І навіть коли людина знайшла причину своїх неприємностей, усунувши перешкоди на шляху до мети, раптово може настати такий стан, що рухатися далі просто неможливо.

Апатія + депресія = втрата життєвих сил

Втрата бажання щось робити особливо помітна на жіночій половині людства, оскільки саме від жінок, виходить мотивація до будь-якої діяльності. І якщо вже жінці нічого не хочеться, то це, справжня біда.

Жінки в апатії можуть місяцями не відвідувати перукаря, їм плювати на відросле коріння, жирний блиск на волоссі, задирки на недоглянутих пальцях. Депресивний настрій дівчатам зазвичай хочеться розвіяти – привести себе в порядок, купити обновку, сходити в гості до подружки, а тут не хочеться! Абсолютно немає бажання щось для себе зробити, та не тільки для себе, взагалі ні для кого.

Наслідки депресії можуть бути різними – від втомленого погляду, який не поправити ніякою тушшю, до втрати роботи і близьких відносин з коханим. А ось апатія  має небезпечну для здоров’я тенденцію висмоктувати сили з організму, висушувати м’язи й кістки, порушувати ритм серця, робити судини слабкими. Кінець апатії – повне виснаження, аж до крапельниці в стаціонарі.

Щоб не доводити себе до такого стану, допомагайте своєму тілу відразу, як тільки відчули, що нічого не хочеться. Поки ваш  організм втрачає поживні речовини,то з кожним днем відновитися буде все складніше. Це жахливий стан, з якого потрібно вибиратися негайно, поки не пропало бажання. вставати з ліжка і взагалі відкривати вранці очі.

Лікування  апатії за допомогою народних засобів

Народна медицина практично завжди робить ставку на зміцнення організму. Століттями люди вірили, що з будь-якоюм недугою можна успішно боротися, якщо всередині є сили – в здоровому тілі буде здоровий (не апатичний!) дух. І дійсно, в стані байдужості ми забуваємо їсти і пити, намагаємося піти від сумних думок нездоровими способами (спиртне, сигарети, безсонні ночі в інтернеті або перед телевізором).

Все це не тільки не допомагає, а дуже сильно заважає вискочити з болісного і небезпечного стану! Тіло слабшає і худне, йдуть фізичні сили, серце починає битися неритмічно, трапляються запаморочення, людина вже погано тримається на ногах. Якщо поскаржитися дільничному терапевту, напевно рішенням буде курс вітамінів і загальний аналіз крові, який не покаже нічого страшного.

Причина-то в розумі – а страждає тіло. І легкі заспокійливі краплі або таблетки (нічого серйозніше седативних препаратів на початковій стадії апатії  не виписують) не принесуть полегшення, а тільки тривожний сон, після якого не хочеться вставати з ліжка. Що робити?

Щоб зупинити руйнівну дію апатії, краще скористатися народними засобами, які були добре відомі нашим предкам, але мало знайомі нам.

Підняти дух – все одно що підняти з ліжка лежачого хворого. Потрібно зміцнювальне харчування, все найсвіжіше, найкраще, правильно приготоване. Всі засоби можна зробити самому, але краще, якщо про це подбає хтось інший, адже апатику на піку страждань не вистачає сил, щоб планомірно підвищувати своє здоров’я.

Шкода, якщо поруч не виявиться турботливої близької людини, яка зробить їх за безвольного апатика. Але навіть якщо ви залишилися наодинці з собою однією, знайдіть в собі сили і почніть лікування самостійно – повірте, вже з перших кроків у вас з’явиться відчуття, що ви можете трохи більше!

В арсенал народної медицини від апатії входять живильні і стимулюючі продукти. Запорука успіху – в безперервному, регулярному надходженні цих продуктів в організм, якщо хочете, по годинах. Така турбота про організм допомагає поставити на ноги виснажених депресією жінок у віці.

Паста з сухофруктів від апатії

Робиться так. Закуповуєте в магазині по півкіло основних видів сухофруктів. Підійдуть інжир, фініки, сушені банани, чорнослив, курага, родзинки будь-якого сорту (якщо є печія, краще брати світлі родзинки). У класичному рецепті інгредієнти беруться порівну. Перемелюєте все на м’ясорубці або в блендері, виходить в’язка паста.

Якщо апетиту немає зовсім, в неї добавляють 1 лимон, зі шкіркою перекручений через м’ясорубку і 1 стакан кагору. Набиваємо майонезні баночки цією сумішшю і відправляємо в холодильник. Від апатії лікування  таке: вранці натщесерце з’їсти 1 столову ложку пасти, потім протягом дня ще тричі, і так, поки весь запас не закінчиться. Це суперу зміцнювальний засіб, з’являються сили, дихати стає легше і жити хочеться.

Маринований часник в боротьбі з апатією

Сильний стимулятор всього організму, про що писав ще Гіппократ. Часник має здатність очищати кров, стимулювати ферментну вироблення, вбиває мікроби і знімає місцеві запальні процеси.

Маринувати його потрібно для того, щоб при постійному тривалому вживанні не було проблем зі шлунком і кишечником – з’їсти доведеться чимало. Але якщо є проблеми з нирками, високий тиск або відкрита виразка ШКТ, то цей рецепт не можна використовувати ні в якому разі!

Треба взяти 300 г свіжого часнику, підсохлий не підійде. Очистити від лушпиння, промити кип’яченою прохолодною водою. Закласти в банки, бажано високі і вузькі, з щільною прикручуючою кришкою. У каструльці довести до перших ознак кипіння суміш 1: 1 лимонного соку і соєвого соусу, залити цим маринадом часник. Коли банки охолонуть, перенести в холодне місце (можна в холодильник, але не нижче +2°С).

Лікування  просте і смачне, особливо якщо апатик любить гостре. Вранці на сніданок з’їсти що-небудь в’язке – хоч пару ложок вівсянки, щоб заповнити шлунок (при депресії люди не снідають, але тут доведеться змусити).

З’їсти з останньою ложкою зубок маринованого часнику. Після кожного прийому їжі, крім молочного, з’їдати по зубчику, але не більше 3 штук на добу. Цей засіб бадьорить, допомагає відновити роботу кишечника, налагоджує ритм серця, виводить токсини, а знахарки стверджують, що і злі думки прибирає.

Трав’яний чай від нервового виснаження, апатії  і депресії

Всі властивості лікарських рослин до кінця не вивчені фармацевтами, іноді можна прочитати в травниках, що медицина визнає одну властивість трави, а іншу не доведено, але народ здавна використовує його від певних хвороб. Так і з травами від апатії – в даному випадку ви помітите, що це звичні травички від шлунка, проте ними століття тому лікували  слабовільних і полеглих духом.

Готуємо чайну суміш:

мелене кореневище аїру болотного – 1 частина;

трава звіробою звичайного – 1 частина;

цвіт липи – 2 частини;

плоди малини або полуниці сухі – 0,5 частини;

невелика кількість меленої кориці і кардамону (ядерець).

Чай потрібно зберігати в полотняному мішечку або жестяній банці, заварювати окропом у великому заварювальному чайнику або каструльці (емальованій або скляній), де він буде настоюватися 30 хвилин. У добу потрібно випивати три склянки між прийомами їжі, з цукром, медом або цукрозамінником.

Цей чай виводить токсини з кишечника, очищає кров, піднімає імунітет, дає силу мислення, бадьорить і стимулює нервову систему. Відновитися ним можна за 2-3 тижні регулярного прийому.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *